User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Amarok 4x2/4x4, manuel/dsg, 2.0 tdi/2.0 bitdi seçimi yardım

yucelebeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Amarok 4x2/4x4, manuel/dsg, 2.0 tdi/2.0 bitdi seçimi yardım

Arkadaşlar merhaba kasım itibariyle temelli olarak bodrum / yalıkavağa yerleşiyorum, kısaca 65 kiloluk bir dogo argentino köpeğim ve ekim ayında dağacak birde bebeğimiz var 😄 araçta bebek koltuğu olacak arkada da köpek kafesi olacak sürekli,

Çok araziye çıkmayacak ( sadece kışları uludağ/ kartalkaya inip çıkma durumumuz olur )
    Özellikle bebeği rahatsız etmeyecek
    Muhtemelen mickey thompson tarzı lastik ve uyumlu jant takılacak
    Yakıt / vergi / ikinci el durumlarında en avantajlı model bilgisi

Vermek istediğim rakam max 100 bin ama 80 /90 aralığında bir model olursa tadından yenmez

Daha önce bu tarz bir aracım olmadı sadece arkadaşımın 2012 navarasını kullanmıştım bir kaç kez, yorumlarınızında başımın üstünde yeri var

Şu an doğum için ingilterede olduğumdan aracı kasım başında almayı planlıyorum

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yucelebeci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ok araziye çıkmayacak ( sadece kışları uludağ/ kartalkaya inip çıkma durumumuz olur )

sırf bunun için bile 4x4 derim
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4x4 bitdi dsg. birde dif. kilitli olursa dadından yenmez.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde niyetim var ben kesinlike 4x4 dusunuyorum

alternatif marka model tavsiyeside alabilirim toyota var aklimin bi ucunda

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vergiden kaynaklı olarak Amarok tercih ettim. 2016, Highline 4x4 kullanıyorum. Fazlasıyla memnunum açıkçası. Konfor ve yol tutuş açısından güzel. İç donanım ve malzeme kalitesi zayıf. Yakıt tüketimi maalesef İstanbul içinde uçuk. Yetkili serviste 15.000 bakımı 950 TL.

Sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani 4x4 tabiki iyi ama senede bir dağa çıkıcaz diye almak mantıklımı olur 4x2 nin vergi avantajı var diye biliyorum ama sadece vergisi ucuz diyede almak istemem mantıklı tercih neyse onu almak isterim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vergiden kaynaklı olarak Amarok tercih ettim. 2016, Highline 4x4 kullanıyorum. Fazlasıyla memnunum açıkçası. Konfor ve yol tutuş açısından güzel. İç donanım ve malzeme kalitesi zayıf. Yakıt tüketimi maalesef İstanbul içinde uçuk. Yetkili serviste 15.000 bakımı 950 TL.

Sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
    yakit nekadar ucukki 10-11lt bandini geciyormu ? bende istanbulda kullanicagimdan degerlendiriyim

135
    ├┼┼╕
    246R

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şimdi beni taşlayacaklar
    Köpek taşımak için kasayı kapatman gerekecek
    Bu araçlar baya bildiğin iri kıyım araçlar uzun yolda 90km hızı geçemessin uzun yol zulum olur
    Genel olarak bi otomobil gibi yok tutumaz birde üstüne yükseltme arazi lastiği vs daha da kötüleşecek
    yerinde olsan binek bir 4 çeker bakardım arkası geniş ve köpek kafesi sığacak şekilde
    Ama amarok olacaksa
    4 çeker biturbo olsun
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakit nekadar ucukki 10-11lt bandini geciyormu ? bende istanbulda kullanicagimdan degerlendiriyim
    Şehirler arası hız limiti geyiğinden dolayı 110'a cruise açarak Ankara'ya gidiyorum. Cruise ile giderken 7-8 LT civarı yakıyor. Ankara şehir içinde de sakin kullanımla 8 yakıyor. İstanbul içerisinde güzel bir trafiğe denk gelince 12-13 ler de görülüyor
    Kendi güzergahımdan örnek vereyim. Ataşehir - Kavacık arası TEM üzerinden gidip geliyorum her gün. Sabah trafiği seviyesine bağlı olarak minimum 10, maksimum 14 litre gördüm bugüne kadar. Akşam dönüşte de trafiğe bağlı olarak minimum 6.5, maksimum 9 litre görüyorum.

Önceki aracım CLA'ydı. Amarok aldığım günden beri aşırı huzurluyum. Park yeri bulamazsan istediğin kaldırıma tepeye çıkar, yolda çukurmuş tümsekmiş hiç umurunda olmaz. Öndeki barzo yeşil ışıkta geçmeyi unutursa kaldırımdan giderek önüne geçebilirsin vs her türlü aksiyonu yapıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O meblağlara kamyonet alacağıma güzel bir jeep alır, hem konforlu, hem güvenli hem de prestijli gezerdim.

Ör: 2008-2010 3.0CRD Grand Cherokee..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Unutmadan, araçtaki şanzıman DSG değil ZF8. Oldukça sağlam ve hiç sorun çıkarmadı. 7.000 km'de almıştım aracı, şu an 23.000'de. Kronik 1-2 sorunu var, mesela araç kendi torkuyla ilerlerken kendi kendine frene basıyor. Servis çözüm bulacakmış, aksiyon yayınlanacakmış diye bekliyoruz. Benim araçta sol ön cam ses yapıyordu, mekanizma komple değişti ama hala ses yapıyor cam açıkken, bir kez daha değişecek. Kafayı en taktığım konulardan biridir, inanmazsınız ama hiç trim sesi yok.

İstanbul'da bu sel olaylarının tamamında diğer araçların giremediği yerlerden hiç zorlanmadan gittim. O efsane dolu yağışında Avrasya Tüneli girişinde yakalandım, bir tane bile gamze yok.

Yol tutuş evet bir otomobil kadar değil ancak fazlasıyla başarılı. Arazi olarak da Ayvalık'ta zeytinlik var, standart araçla içinde 4 kişi varken hiç zorlanmadan dağa çıktık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi beni taşlayacaklar
    Köpek taşımak için kasayı kapatman gerekecek
    Bu araçlar baya bildiğin iri kıyım araçlar uzun yolda 90km hızı geçemessin uzun yol zulum olur
    Genel olarak bi otomobil gibi yok tutumaz birde üstüne yükseltme arazi lastiği vs daha da kötüleşecek
    yerinde olsan binek bir 4 çeker bakardım arkası geniş ve köpek kafesi sığacak şekilde
    Ama amarok olacaksa
    4 çeker biturbo olsun
    Hocam arkayı kapatmayı hiç düşünmüyorum, onun kendi box ı var zaten onun dışında şehirler arası yola çok araçla çıkmıyorum genelde uçak kiralık araba yapıyorum şehir dışına çıktığım zaman ayrıca binek araçta bile max 100/110 km yapan birisiyim şimdi çocukta olacak o sebeple hız konusu hiç problem değil

1.8 turbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2015 amarok hıghlıne manuel 4x4 kılıtlı dıfolu aracımı yenı sattım. kullandıgım en keyıflı araclardan bırıydı. 2005 x5 den ınıp amaroka gecmıstım.ustunden ınesım gelmıyordu. cok yumsak, cok konforlu, guclu bır arac. benım manuel dı 8-9 lıtre karısık ortalam yakıt yakıyordu. daha asagılara ve yukarılara cekmek mumkun.

otomatıklerı 8 ılerı ZF sanzuman, dsg degıl dıye bılıyorum. otomatıgı 1 lıtre daha fazla yakıt yakabılır. aslında bodrumda kullancaksanız manuelde alınabılır daha keyıflı. arazı kabıleyetı daha yuksek.

aracım buydu

E30 M50 TURBO & F30 320i ED

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşımda iki tane var. Biri 14 model 4 çeker , biri 17 model 2 çeker.Makyajlısı her anlamda daha güzel ama fiyatlar 100 bin üstü. 4 çeker olanla dağ bayır kar-kış gezdik benim çok hoşuma gitmişti Kış lastiğiyle güzel işler yapıyor . 2 çeker olan yaklaşık 2 litre daha az yakıyor

4 çeker olan satılık. Kaput ve sol ön çamurluk serviste değişmiş 11 bin hasar kayıtlı.İki yıldır kendisinde ikinci sahibi. 80 e bırakıcak ; sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bebek gibi önemli bir faktör varsa işin içinde, ben kamyonet tarzı bişey bakmazdım.

Konfor odaklı olması gerek bir kere aracınızın.Yalıtımı iyi olması gerek. Mümkün olduğunca yüksek olmaması gerek aracın, virajlarda yatmaması için içeride çocuğu araba tutar yoksa. Köpek için de aynı şeyler geçerli aslında.

Araç yaylanmayacak, virajlarda yatmayacak savrulmayacak, konforlu, yalıtımı iyi, arka koltuk bölümü geniş, bagajı büyük.. Bebek için de köpek için de sizin kriterler bunlar.

Kamyonet zaten değil, SUV bile almazdım ben. Sizin ihtiyacınız olan araç, büyük bir SW.

Aklıma direkt A6 AllRoad geldi.
    Allroad rakam olarak yüksek gelirse 4x2 A6 SW ler var çok şık.. Bagajı da çok büyüktür.

Passat Variant ya da Supeb lerin SW leri var.. Onların bagajları da çok büyük ve konforu da A6 ya göre fena değildir.

İlla 4x4 olacaksa Levorg var SW ve 4 çeker.
    Ya da Volvo V60 lar var. SW ve 4 çeker onlar da.

Ama kafanıza ve bütçenize göre bir tane AllRoad bulabilirseniz o araç sizin tam çözümünüz olur.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amarok candır az yakıp kendinden beklenmeyecek şekilde konforlu sessiz ve dengelidir
    4x4 manuel öneririm hatta mümkünse 2011 filan bakın espleri daha çok oynamaya izin veriyor
    Buda benim eski oğlan
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pick upların arka koltukları diktir. Yeni doğacak bebek anne yanındayken seyahat edecek. Dolayısıyla dik koltuk anne için çok rahatsız edici olur. Ayrıca makaslı süspansiyon arka koltukta daha çok belli ediyor kendini.

Ben yeni navara aldım. Arka koltuğu diğer pick up'lara göre daha yatık. (yinede bir otomobil gibi olmaz) Ve süspansiyonu diğer pick uplara kıyas kabul etmeyecek kadar konforlu. Hatta küçük sınıf çok otomobilden bile iyi. (F30 3.20i'den sonra navara kullanıyorum)

Yinede kullanan biri olarak eğer illa böyle bir araca ihtiyaç yoksa almak pek mantıklı değil. (Yakıt, vergi, hız sınırı v.s.) Ama ihtiyaç doğrultusunda kullanılıyorsa ohh be iyiki böyle bir aracım var dedirtiyor insana.

Benim aracım bu: 20170922 170422 (002) - Hızlı Resim

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süre bitdi 180 hp otomatik 4×4 kullandım sahip olmadım tabi ama tecrübe ettim

Artıları

Şanzıman kalsik zf gerçekten iyi dsg yi aratmıyo hatta sakin kullanımda daha mantıklı karar lar veren bi şanzıman

Yol tutuş hiç fena değil beklenenden fazlasını veriyo bence

Performans gayet iyi yeni kasa 2.8 otomatik hilux ile denedik içinden geçti resmen hilux un .

Arazide iyi lastikle kesinlikle üzmez

Tasarım çok iyi bence, baya dikkat çekiyo tabi şimdi heryer amarok oldu o ayrı konu

Eksileri;

İç mekanı çok kalitesiz (2016+makyajlı kasa daha iyi )

Rezalet bi ses sistemi var

Tüketim aslında sınıfına ve boyutuna göre normal ama sırf bu yüzden almam şahsen bence çok yakıyo özellikle şehir içinde can yakar

Yakıt konusunda emsalleride farklı diğil ama olsun genede çok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şehirler arası hız limiti geyiğinden dolayı 110'a cruise açarak Ankara'ya gidiyorum. Cruise ile giderken 7-8 LT civarı yakıyor. Ankara şehir içinde de sakin kullanımla 8 yakıyor. İstanbul içerisinde güzel bir trafiğe denk gelince 12-13 ler de görülüyor
    Kendi güzergahımdan örnek vereyim. Ataşehir - Kavacık arası TEM üzerinden gidip geliyorum her gün. Sabah trafiği seviyesine bağlı olarak minimum 10, maksimum 14 litre gördüm bugüne kadar. Akşam dönüşte de trafiğe bağlı olarak minimum 6.5, maksimum 9 litre görüyorum.

Önceki aracım CLA'ydı. Amarok aldığım günden beri aşırı huzurluyum. Park yeri bulamazsan istediğin kaldırıma tepeye çıkar, yolda çukurmuş tümsekmiş hiç umurunda olmaz. Öndeki barzo yeşil ışıkta geçmeyi unutursa kaldırımdan giderek önüne geçebilirsin vs her türlü aksiyonu yapıyor
    yakıt iyimiş ya normal bu tarz bir araca gore benim güzergahımda beklentilerimi rahatlıkla karşılar iş git gel 20 km zaten

bende o tarz kullanım için istiyorum

135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler