User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
46 sonuçtan 39 ile 46 arası

Konu: rover 220 turbo hakkında

ermaneray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5-2 sene önce şöyle bir video çekmiştik, belki fikir sahibi olman açısından yardımcı olur. Tamamen stock '96 220t ile tamamen stock '05 typer.
    http://www.youtube.com/watch?v=LfoWd3APnkI
    artık yarın bakarım youtube açmıyo ewde işyerınden bakarım eyw

BTU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında hiç savurmadı şimdiye kadar ama direksiyonun çok yumuşak olmasından kaynaklı mıdır bilmiyorum makas atmak veya ani şerit değiştirmek istediğimde güven vermiyor. Belki sadece benim arabama özel diye düşündüm ve başka 220T kullandım onda da aynı. Frenlerini de 620 nin westinghouse u takarak daha iyileştirilebiliyormuş. Hatta abs yi devreden çıkarınca o hali daha iyi diyebilirim. 6.2 saniyeyi 2 kişi denedik, daha iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü hızlanması müthiş

AhmetG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belki sadece ikinizinkine özgüdür
    pek iyi durumda olmayan lastiklerle sert makas atarken arka 2 3 kere koptu ama hemen çizgisine geri dönüyor. amortisörler zaten sert. arkadaki denge çubuğu baya işe yarıyor yol tutuş konusunda. hem alçacık araba. kolay kolay savurmaz.

evet 620nin fren merkezi ile iyileştirme söz konusu, denenip onaylandı.

10bin liraya 0-100ü 6.2sn olan ikinci bir araba yok. temizini bulabilirsen alıp gazlamana bak derim.

Ryhn
    Misafir
    Valla benim arkadasimda vardi sorunluydu 2 kere turbo ile basi belaya girdi her bastiginda bir derdi oldu servislerde gezdi yani. Fakat benim kisisel olarak cok begendigim bir aractir. Ingilterede parcasi zabil gibi ve cok ucuz. Parca bulmak o yuzden cok buyuk sorun olmaz die dusunuyorum. Hatta elimde 220ti a ayit 2 tane turboda var T25 kullaniyorlar. Ingiltereden herturlu performans parcasinida bulabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Iyi geceler; konuya başlamadan önce sadece ve sadece araçların stock hali üzerine yazıyorum; Garip bir şekilde rover'a insanlarımız olarak bakış açısı hep çekimser olmuştur, bunda parça ve servis en etkin rolleri oynamışlardır, Bunu bir yere kadar anlayabilirim, neden derseniz değişen ekonomik parametlerin hakim olduğu bir ülkede en mantıklı davranışlardan birisidir; Ama honda kullanan arkadaşlarımızın paronaya'ya dönüşen ve bunu garip davranışlarla aksettirmeye çalışmalarıda ayrı bir tartışma konusudur ona hiç girmeyeceğim; Gelelim performans ve yürüme meselesine insanlar hep vti'la karşılaştırıyorlar neden peki; güzel tune edilebilen araç olduğu için olabilir mi? belki de Vti kullanan ve/veya vti fun'larının bunu abartmalarından kaynaklanıyor diye naçizane bir düşünceyi seziyorum; Burada denklik diyorsanız yukarıda AhmetG arkadaşımızın honda model grubu ile Tomcat'lerin (Tomcat ne diye kimse sormasın) teknik verileri mevcuttur, Bu veriler sadece Stock halde geçerlidir, son olarak ekleyeceğim ise 10.000 liraya stock halde type-r'la denk gidip, s2000 kovalayabilen kaç tane araç biliyorsunuz yazında görelim, vti katmadım bile
    Saygılarımla
    Tekrar Iyi Geceler

adrii
    Misafir
    Alıntı serdargoksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iyi geceler; konuya başlamadan önce sadece ve sadece araçların stock hali üzerine yazıyorum; Garip bir şekilde rover'a insanlarımız olarak bakış açısı hep çekimser olmuştur, bunda parça ve servis en etkin rolleri oynamışlardır, Bunu bir yere kadar anlayabilirim, neden derseniz değişen ekonomik parametlerin hakim olduğu bir ülkede en mantıklı davranışlardan birisidir; Ama honda kullanan arkadaşlarımızın paronaya'ya dönüşen ve bunu garip davranışlarla aksettirmeye çalışmalarıda ayrı bir tartışma konusudur ona hiç girmeyeceğim; Gelelim performans ve yürüme meselesine insanlar hep vti'la karşılaştırıyorlar neden peki; güzel tune edilebilen araç olduğu için olabilir mi? belki de Vti kullanan ve/veya vti fun'larının bunu abartmalarından kaynaklanıyor diye naçizane bir düşünceyi seziyorum; Burada denklik diyorsanız yukarıda AhmetG arkadaşımızın honda model grubu ile Tomcat'lerin (Tomcat ne diye kimse sormasın) teknik verileri mevcuttur, Bu veriler sadece Stock halde geçerlidir, son olarak ekleyeceğim ise 10.000 liraya stock halde type-r'la denk gidip, s2000 kovalayabilen kaç tane araç biliyorsunuz yazında görelim, vti katmadım bile
    Saygılarımla
    Tekrar Iyi Geceler
    çok iyidi

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iide bu konu neden Karşılaştırmalarda ?
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Erden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    97 yilinda ayni kasanin 1.6 otomotik modeli vardi.
    Gidisi icin bir sey diyemecegim ama yol tutusunun cok iyi oldugunu hatirliyorum onunla girdigim makaslar hala aklimdadir.

Rover olarak 2 - 4 - 6 - 8 serilerine sahip olduk....
    Hepsindede motoru herzaman sorunlu olmustur. Honda motoru olan modelleri daha sorunsuzdur.

Servis ve motor problemi olmasa kesinlikle alacagim bir araba...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)