User Tag List

Sonuçlar: 200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi?

Katılımcı sayısı
261. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 200hp Astra Opc Line

99 37.93%
  • 182hp Civic

42 16.09%
  • Leon'a yazılım yap binmeye devam et

120 45.98%
Sayfa 6/16 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
300 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: 200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi?

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Madem Aydındasınız zır stok fabrikadan çıktığı gibi 180hp Polo GTI ile deneyelim Honda Civic RS'inizi. Buyrun gelin izmire bir çay kahve içelim sonra bakalım hangisi 180 hangisi 182hp miş.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

onur_si - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne civic miş arkadaş
    ama reklamın iyisi kötüsü olmaz hala popüler
    cvt ye o kadar kızmayın beyler D modunda kullanmayın kulakçıklarla kullanın. haftasonu düzceye gidip geldim 140-150 hız civarı yakıt ortalaması 6 lt
    yani hızına göre yakıtı bence çok iyi.

daha önce defalarca yazdım istanbul avrupa yakası denemek isteyen herkesle denerim pm atsınlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Civic zaten kötü araç değil fakat hala eksikleri var. Ağırlık, şanzıman, cam tavan opsiyonu yok v.s.. 150 lik tsi makinayı öyle yok stoplarını göremez vs diye bir durum olmaz hem civic rs hemde 150 lik octavia sport kullanmış biri olarak tsi+dsg bildiğimiz gibi zaten güzel yürüyor fark kesinlikle 32 hp değil. Civic rs 160 lık dsg scirocco ve 156 lık a200 ile hemen hemen yakın gidiyor haberiniz olsun, öyle vov 182 hp beklememek lazım şanzıman ve ağırlık ciddi törpülüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mikail koltuğuna oturamayacağın arabaları kıyasla dur bütün gün tamam mı abicim hadi bakalım.
    Martı reyiz hayal edip de oturamadığı şeyleri internetten bulduğu için bize de araçlarla alakalı öyle bir tavsiye vermeyi ihmal etmemiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madem Aydındasınız zır stok fabrikadan çıktığı gibi 180hp Polo GTI ile deneyelim Honda Civic RS'inizi. Buyrun gelin izmire bir çay kahve içelim sonra bakalım hangisi 180 hangisi 182hp miş.
    Aracınız otomatik vites ise tabi ki olur. Arada sınıf ve doğal olarak ağırlık farkı olduğu için aracınıza 150 kg ekleyip deneyelim derseniz Aydın'a beklerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Araç DSG evet, iki kişiye tek kişi deneriz dengelenir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octavia RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Civic zaten kötü araç değil fakat hala eksikleri var. Ağırlık, şanzıman, cam tavan opsiyonu yok v.s.. 150 lik tsi makinayı öyle yok stoplarını göremez vs diye bir durum olmaz hem civic rs hemde 150 lik octavia sport kullanmış biri olarak tsi+dsg bildiğimiz gibi zaten güzel yürüyor fark kesinlikle 32 hp değil. Civic rs 160 lık dsg scirocco ve 156 lık a200 ile hemen hemen yakın gidiyor haberiniz olsun, öyle vov 182 hp beklememek lazım şanzıman ve ağırlık ciddi törpülüyor.
    Sonunda her iki aracı kullanmış birini görebilmek sevindirici. Hangi araçların nasıl gittiğini çok doğru bir şekilde ifade etmişsiniz. (A200 hariç)

Saydığınız araçlara ek olarak 177 hp'lik bmw 1.20i ile de benzer şekilde yürüyor.

Şu forumdaki çok zeki arkadaşlar hızlanmayı sadece motor gücünün ya da vites atma hızının belirlediğini düşündüğü için onların anlayacağı dilden yazmak zorunda kalıyordum.

Hızlanmayı etkileyen bir çok faktör var. Başlıca etkenler olarak aracın ağırlığı, şanzıman dişli oranları, max tork ve devir bandı, motor gücü, sürtünme katsayısı gibi faktörleri sıralayabiliriz.

C sınıfı aile araçlarında genelde tüm bu oranları optimum performans/yakıt dengesine göre ayarlarlar. 150 hp tsi - dsg motorlu Golf çok iyi yürüyorsa bu rakiplerinin kötü yürüdüğü anlamına gelmez şanzıman dişli oranlarının ve motor beygir tork grafiğinin zekice ayarlandığını gösterir.

Diğer bir deyişle 1.5 tsi - dsg şanzımanlı Golf 1.20i ile kafa kafaya gidiyorsa bu 1.20i'nin kötü olduğu anlamına gelmez. Saydığım parametrelerin aracın hızlanmasını kötü etkilediği sonucuna varılır.
    Konu Otodr tarafından (24-04-2018 Saat 19:37 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hayır yani ne yapsın diğer araç sahipleri Civic'in parametreleri hızlanmasını etkiliyorsa onlarda mı CVT şanzıman taksın ya da kilomu eklesinler bagaja?

Rakipleri daha hafif, şanzımanları daha hızlı o yüzden daha düşük beygirle benzer hızlanma sunabiliyor, hatta aynı beygirde daha hızlı. Nokta. Denendi görüldü. 180hp vs 180hp derseniz Civic'in geçebildiği tek araç eski kasa 180hp otomatik Astra J olur.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GaGaMaRTi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eh arabaya biniyorsanız sorun yok. Sadece motor ve şanzımana binmeyinde...

150 hp Golf ile Civic RS'e karşı herhangi bir şansınız yok. En fazla düz yolda bir süre peşinden kovalarsınız. Bu bile Golf için büyük başarı.
    0-100
    8.2 saniye Golf
    8,1 Civic

Golfün top speedi 225, civic 205te kesiyor. Resmen eşit yürüyorlar, neye dayanarak herhangi bir şansınız yok diyorsunuz? Deneme yaptınız mı? Geçtiniz mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0-100
    8.2 saniye Golf
    8,1 Civic

Golfün top speedi 225, civic 205te kesiyor. Resmen eşit yürüyorlar, neye dayanarak herhangi bir şansınız yok diyorsunuz? Deneme yaptınız mı? Geçtiniz mi?

Kağıt üzerindeki verileri çok yakın ama birde gerçek hayatta nasıl gidiyorlar bir bakalım mı?

150 hp tsi+dsg kombinasyonlu motorun tork beygir grafiği ve şanzıman oranları zekice ayarlanmış olduğu için 160 km'ye kadar yürüyor ama sonrasında motorun max güç ürettiği devir bitiyor. Civic'in motoru ise max gücünü 1000 devir sonra veriyor. Bu ne sağlıyor? Golf'ün nefesi kesilirken Civic ivmelenmeye devam ediyor.

Bu bilgilerden sonra yukarıdaki mesajlarımda neden Golf bir süre arkasından takip eder sonra Civic ayırır dediğim anlaşılmıştır umarım.
    Konu Otodr tarafından (24-04-2018 Saat 22:32 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır yani ne yapsın diğer araç sahipleri Civic'in parametreleri hızlanmasını etkiliyorsa onlarda mı CVT şanzıman taksın ya da kilomu eklesinler bagaja?

Rakipleri daha hafif, şanzımanları daha hızlı o yüzden daha düşük beygirle benzer hızlanma sunabiliyor, hatta aynı beygirde daha hızlı. Nokta. Denendi görüldü. 180hp vs 180hp derseniz Civic'in geçebildiği tek araç eski kasa 180hp otomatik Astra J olur.
    Kimsenin birşey yapmasına gerek yok. Her araç aynı hızlara ulaşacak diye bir şart yok. Bu hızlanma mevzusunu da ben açmadım. Performans ya da spor sürüş deyince aklına düz yolda drag yarışı yapmaktan başka bir şey gelmeyenler laf atıyor bende cevap veriyorum.

Sizin aracınız B sınıfı olduğu için düşük beygir gücüne rağmen daha iyi hızlanma sağlaması gayet doğal değil mi? Sizin aracınızdan 150 kg hafif bir araca 180 hp motor takarsak o da sizin aracınızı rahatlıkla geçer. Bu geçme geçilme olayını gurur meselesi haline getirmemek lazım.

Bir aracın hızlanması kadar frenlemesi, yol tutuşu, güvenliği ve konforu da önem arz ediyor. Ancak bizim milletimiz nedense sadece hızlanma kısmına takılıp kalıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonunda her iki aracı kullanmış birini görebilmek sevindirici. Hangi araçların nasıl gittiğini çok doğru bir şekilde ifade etmişsiniz. (A200 hariç)
    A200 konusunda ayrılıyoruz, ciddi güzel yürüyor gücü göz önünde bulundurulunca. Kağıt üstünde baktığınız zamanda zaten 0-100(7,8) ve top speed(224) verisi hepsinden daha iyi. Benim eski aracımla denediğimizde aman aman olmasada ayırıyordu beni(160 DSG Rocco 14'), kullandığımda da şaşırtıcı derecede iyi gidiyordu. İnsanların bu araca bu kadar tepkili olması bence normal çünkü kağıt üstünde 182 hp lik RS adı altında dış görünüşü gayet şık ve sportif olan(bence) bir araç çıkarıyorsunuz(yavru Type-R gibi) fakat araç bazı sebeplerden ötürü performans konusunda beklenileni veremiyor. Ve bunu yapan firma bu konuda köklü bir geçmişe sahip bu yüzden de insanlar hayal kırıklığına uğruyor buda çok normal. Konuyu dağıtmayalım daha fazla

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen ne kadar çok şey biliyorsun öyle, bana da bildiklerini öğretir misin?

Kağıt üzerinde RS'i tokatlıyorsun birde gerçek hayatta nasıl gidiyorlar bir bakalım mı?

150 hp tsi+dsg kombinasyonlu motorun tork beygir grafiği ve şanzıman oranları zekice ayarlanmış olduğu için 160 km'ye kadar yürüyor ama sonrasında motorun max güç ürettiği devir bitiyor. Civic'in motoru ise max gücünü 1000 devir sonra veriyor. Bu ne sağlıyor biliyor musun? Golf'ün nefesi kesilirken Civic ivmelenmeye devam ediyor.

Bu bilgilerden sonra yukarıdaki mesajlarımda neden Golf bir süre arkasından takip eder sonra Civic ayırır dediğimi anlamışsındır umarım.
    Bu nasıl ukala bir tavır, insan gibi soru sordum size. 270 km hıza ulaşan civicinizle size hayatta başarılar dilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu nasıl ukala bir tavır, insan gibi soru sordum size. 270 km hıza ulaşan civicinizle size hayatta başarılar dilerim.
    Kusura bakmayın herkes üst üste yazınca 1.4 tsi'ın yanına yaklaşamaz diyen kişi olduğunuzu zannettim. Alıntı yaptığınız mesajı da başkasına hitaben yazmıştım oradan karıştı. Mesajımı düzenliyorum.
    Konu Otodr tarafından (24-04-2018 Saat 21:56 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    youtube videolarından gidiceksek bende şunu paylaşayım o zaman.

Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalnız ben her gördüğüm videoyu paylaşmıyorum. Videodaki değerleri zeperfs sitesinden teyit edip yakın değerlerde olup olmadığına bakıyorum.

Sizin paylaştığınız videodaki değerler ile gps ölçümleri pek uyuşmuyor.

403 Forbidden

En sağlıklı testler Civic RS hızlanma videosunda olduğu gibi A-B ve B-A noktaları arasında ölçüm yapıp ortalamasını alarak yapılır. Tek yön testler yolun eğimi veya rüzgarın yönü ve şiddeti nedeniyle her zaman doğru sonucu vermeyebiliyor. Videolardaki değerleri başka kaynaklardan sağlarsanız daha sağlıklı olur.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ne civic aşığı çıktın be. Tamam en güzel hızlanan da civic en güzel şanzıman da CVT. Ama hak veriyorum daha önce 120 hp üstü bir araca binmediysen sahte 182 hp sana uçak gibi geliyordur ve mutluluklar dilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalnız ben her gördüğüm videoyu paylaşmıyorum. Videodaki değerleri zeperfs sitesinden teyit edip yakın değerlerde olup olmadığına bakıyorum.

Sizin paylaştığınız videodaki değerler ile gps ölçümleri pek uyuşmuyor.

403 Forbidden

En sağlıklı testler Civic RS hızlanma videosunda olduğu gibi A-B ve B-A noktaları arasında ölçüm yapıp ortalamasını alarak yapılır. Tek yön testler yolun eğimi veya rüzgarın yönü ve şiddeti nedeniyle her zaman doğru sonucu vermeyebiliyor. Videolardaki değerleri başka kaynaklardan sağlarsanız daha sağlıklı olur.
    zeperfs ile ilgili bu forumda daha önce bi tartışma konusu döndü bazı verileri tartışmalı diye.

İlk mesajda demek istediğim şuydu, madem videolar üzerinden gidicez buyrun video size, ama onda da bi kulp buldunuz.

O halde siz düz bir yolda ufak bi kadran videosu paylaşın o şekilde görerim aracınızın yürürünü.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ne civic aşığı çıktın be. Tamam en güzel hızlanan da civic en güzel şanzıman da CVT. Ama hak veriyorum daha önce 120 hp üstü bir araca binmediysen sahte 182 hp sana uçak gibi geliyordur ve mutluluklar dilerim.
    200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi? isimli konuda Civic hakkında yazdığım için Civic aşığıysam peki bu konuda Golf ve Polo hakkında yazanlar ne oluyor? Bu konudaki engin görüşlerinizi merak ediyorum.

Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zeperfs ile ilgili bu forumda daha önce bi tartışma konusu döndü bazı verileri tartışmalı diye.

İlk mesajda demek istediğim şuydu, madem videolar üzerinden gidicez buyrun video size, ama onda da bi kulp buldunuz.

O halde siz düz bir yolda ufak bi kadran videosu paylaşın o şekilde görerim aracınızın yürürünü.
    Zeperfs sitesinde hatalı bir veri olabilir mi tabi ki binlerce veri arasında hatalı olanlarda çıkabilir. Ancak bu sitede yer alan verilerin tamamının hatalı olduğunu göstermez. Zeperfs önemli bir kaynaktır ama tek kaynak değildir. Farklı youtube kanallarında bir önceki mesajımda bahsettiğim gibi çift yönlü testler yayınlanıyor. Onlarıda takip edebilirsiniz.

Konu çöpe dönmesin diye tutarlı veriler paylaşalım diyorum bunda yanlış birşey mi var?
    Konu Otodr tarafından (25-04-2018 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler