User Tag List

Sonuçlar: 200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi?

Katılımcı sayısı
261. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 200hp Astra Opc Line

99 37.93%
  • 182hp Civic

42 16.09%
  • Leon'a yazılım yap binmeye devam et

120 45.98%
Sayfa 5/16 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
300 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: 200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GaGaMaRTi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru geyik testi tam olarak yol tutuş testi değildir. Bu test ile aracın kıvraklığı ölçülür. Eğer piste çıkıp geniş virajlarda araç zorlanmayacaksa sıradan kullanıcılar için yol tutuş limitinden fazla kıvraklık daha önemlidir.

Benim için kıvraklığın bir önemi yok yol tutuş limiti daha önemli diyen varsa skidpad değerine bakması gerekiyor ki onda da Civic oldukça iyi seviyede.

Astra k opc ve Civic hb pist karşılaştırması için buraya bakabilirsiniz. Astra çok daha hafif ve 18 beygir daha güçlü olmasına rağmen 5378 metrelik pist turunu sadece 1.4 saniye kadar daha iyi tamamlayabilmiş. Şartları eşitlesek Civic arayı açıp gider ki videoda da yol tutuş ve sportif kullanım olarak Civic'in daha iyi olduğundan bahsediliyor.

Link: Opel Astra ve Civic tur zamanları
    İlk olarak;Videodaki araç Astra opc değil,200lük düz k kasa Astra
    ikinci olarak;bu tür videolar ne kadar doğru?süren arkadaşın pist tecrübesi nedir?Adam konuşa konuşa pist koşuyor nasıl iş anlamadım? cvt şanzıman nasıl sportif his veriyor onuda anlamadım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilmediğim için soruyorum videodaki 200 hp'lik Astra ile bu haberdeki araç aynı değil mi?

Opel Astra K 1.6 Turbo 200 Beygir Artık Turkiye'de - Astra TR

Şanzıman Cvt olunca neden sportif sürüş olmasın aracın yol tutuşu mu değişiyor motor gücü mü değişiyor?

Binmeden etmeden kulaktan dolma laflarla araçları değerlendirme huyumuzdan bir türlü vazgeçemedik.
    Konu Otodr tarafından (22-04-2018 Saat 22:15 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilmediğim için soruyorum videodaki 200 hp'lik Astra ile bu haberdeki araç aynı değil mi?

Şanzıman Cvt olunca neden sportif sürüş olmasın aracın yol tutuşu mu değişiyor motor gücü mü değişiyor?

Binmeden etmeden kulaktan dolma laflarla araçları değerlendirme huyumuzdan bir türlü vazgeçemedik.
    Martı Reyiz ben aşağıdaki cümleyi neye dayanarak yazdığını merak ettim açıklarmısın?

''Hayatında koltuğuna oturamayacağın araçları birbiri ile kıyasla belki ufkun açılır''

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk olarak;Videodaki araç Astra opc değil,200lük düz k kasa Astra
    ikinci olarak;bu tür videolar ne kadar doğru?süren arkadaşın pist tecrübesi nedir?Adam konuşa konuşa pist koşuyor nasıl iş anlamadım? cvt şanzıman nasıl sportif his veriyor onuda anlamadım?
    Düz astra k diye birşey yok ki, videodaki araç opc line astra k yani 200lük. 200 beygirlik olanı sadece opc line olarak geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düz astra k diye birşey yok ki, videodaki araç opc line astra k yani 200lük. 200 beygirlik olanı sadece opc line olarak geldi.
    Hocam;araç sizinde dediğiniz gibi opc line,yani opc değil.
    m paket 3.20 gibi düşünün,yani sadece dış görünüş opc gibi düşünün,zaten k kasa opc gelmedi,ben arkadaşın j kasa opc ile karşılaştırdığını sandım zaten oda 280hp.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam;araç sizinde dediğiniz gibi opc line,yani opc değil.
    m paket 3.20 gibi düşünün,yani sadece dış görünüş opc gibi düşünün,zaten k kasa opc gelmedi,ben arkadaşın j kasa opc ile karşılaştırdığını sandım zaten oda 280hp.
    Türkiye'de RS adıyla satılan Civic sedan da "RS" değil. İsimlere bu kadar takılmayın. Firma bu isimle getirdiği için öyle yazdım. Opel Astra ST line diye getirseler o zamanda o ismi kullanırdık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

araç aynı araç ama bu araç opc değil,opc line.
    Line kelimesini çizgi,hat olarak Türkçe'ye çevirirsek bu aracın sadece dış görünümü opc demek. makine de turbo beslemeli 1.6lt 200hp makine.eski nesil j kasa opc 280hp zaten? şanzıman yol tutuşu değiştirmiyor,sürüş hissiyatı mı değiştiriyor,sportif hissiyata uygun değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sedan kasa Civic rs yurt dışında farklı mı satılıyor? Sedan Civic var,bide sedan Civic rs var? Ben mi yanlış biliyorum?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araç aynı araç ama bu araç opc değil,opc line.
    Line kelimesini çizgi,hat olarak Türkçe'ye çevirirsek bu aracın sadece dış görünümü opc demek. makine de turbo beslemeli 1.6lt 200hp makine.eski nesil j kasa opc 280hp zaten? şanzıman yol tutuşu değiştirmiyor,sürüş hissiyatı mı değiştiriyor,sportif hissiyata uygun değil.
    Pistte limitlere kadar zorlayınca Civic yol tutuş ve alçak sürüş pozisyonu ile daha sportif bir sürüş sağlıyor ki bunu test eden eleman da söylüyor. Klasik Cvt şanzıman'da vites atmadığı için sportif sürüşe uygun değil diyenler çıkabiliyor ama Civic hb ve Rs'te vites atma efekti var araç vites atıyormuş gibi davranıyor.

Bu efekt olsa da olmasa da Civic hb ve RS oldukça iyi yol tutan sportif kullanıma uygun araçlar. Limitlere kadar zorlayabileceğiniz bir test yapabilirseniz bunu sizde görebilirsiniz.

1.5 turbo motorla satılan Civic tüm dünyada normal sedan bir araç olarak satılıyor. Sadece Avustralya ve Türkiye'de arkasına RS amblemi takılmış durumda. Yani gerçekte bir Rs değil.

Rs denen araçlar 300 hp dolayında güçlere ulaşabiliyor ki zaten o klasmanda Type-r var. Bu araç bildiğiniz aile aracı ancak yol tutuşu ve motor gücü ortalamanın üzerinde olunca performanslı kullanım imkanıda sunuyor.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu niye adamın üstüne gidiyosunuz, civic dediğin araba zaten lamboya çakan ferrariye kaldıran günümüzün en da*şaklı spor arabalarından biri. Utanmadan bide astrayla golfle falan kıyaslamışsınız.
    123d

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu niye adamın üstüne gidiyosunuz, civic dediğin araba zaten lamboya çakan ferrariye kaldıran günümüzün en da*şaklı spor arabalarından biri. Utanmadan bide astrayla golfle falan kıyaslamışsınız.
    Bu forumda bir halttan anlamayıp yarım yamalak bilgilerle dalga geçmeye çalışmak gibi bir alışkanlık var sanırım.

Yazdığım mesajları okumadan hahaha hohoho diye birşeyler zırvalayınca komik olduğunuzu mu zannediyorsunuz?

Sizin mesajınızı alıntı yaptım ama buradaki herkes için yazıyorum iki kelimeyi yan yana getirebilmenizi sağlayabilecek kadar bildiğiniz bir halt varsa onu yazın üzerine konuşalım, tartışalım, değerlendirelim ama bir halttan anlamıyorsanız bari susun da konu hakkında bilgisi olanlar konuşsun.
    Konu Otodr tarafından (23-04-2018 Saat 14:05 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu forumda bir halttan anlamayıp yarım yamalak bilgilerle dalga geçmeye çalışmak gibi bir alışkanlık var sanırım.

Yazdığım mesajları okumadan hahaha hohoho diye birşeyler zırvalayınca komik olduğunuzu mu zannediyorsunuz?

Sizin mesajınızı alıntı yaptım ama buradaki herkes için yazıyorum iki kelimeyi yan yana getirebilmenizi sağlayabilecek kadar bildiğiniz bir halt varsa onu yazın üzerine konuşalım, tartışalım, değerlendirelim ama bir halttan anlamıyorsanız bari susun da konu hakkında bilgisi olanlar konuşsun.
    önceki mesajlarda paylaştığınız linklerden başka kendiniz ölçtüğünüz veriler var mı acaba ?

Çünkü bu forumda rs ile 270 yaptık diyip sonra ortadan kaybolan üyeler var. Varsa bi hızlanma videonuz aracınızın paylaşın öyle bakalım bide
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

O zaman hahaha hohoho yapmayalım da bildiğimiz haltler üzerinden gidelim. Mesela göçüklü boyasız olur, aktaramayan cvt olur @Gko nun da dediği gibi madem iyisiniz roll drag videolarınızı 200lük astrayla, 1.4tsi'la denemelerinizi yayınlayın görelim. Bende cvt kullanıyorum, beş para etmez dandik bir şanzuman yalandan diretmeye gerek yok. Daha önce dsg, zf, edc deneyimim oldu tork konvertörlü dinazor diye geçen 5 ileri deneyimim oldu cvt aralarında en kötüsü.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceki mesajlarda paylaştığınız linklerden başka kendiniz ölçtüğünüz veriler var mı acaba ?

Çünkü bu forumda rs ile 270 yaptık diyip sonra ortadan kaybolan üyeler var. Varsa bi hızlanma videonuz aracınızın paylaşın öyle bakalım bide
    Pistte Astra ve Civic hb karşılaştıması yapılan bir video dışında birşey paylaşmadım ki eline cep telefonunu alıp kadrandan çekilen videolar birşey ifade etmediği için hiç bu tarz işlere girmedim. Gps ile profesyonel ölçüm yapabilecek birisi varsa buyursun birlikte deneme yapalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman hahaha hohoho yapmayalım da bildiğimiz haltler üzerinden gidelim. Mesela göçüklü boyasız olur, aktaramayan cvt olur @Gko nun da dediği gibi madem iyisiniz roll drag videolarınızı 200lük astrayla, 1.4tsi'la denemelerinizi yayınlayın görelim. Bende cvt kullanıyorum, beş para etmez dandik bir şanzuman yalandan diretmeye gerek yok. Daha önce dsg, zf, edc deneyimim oldu tork konvertörlü dinazor diye geçen 5 ileri deneyimim oldu cvt aralarında en kötüsü.
    18 hp daha güçlü ve 120 kg daha hafif olan Astra'nın düz yolda 182 hp'lik Civic'i geçeceğini anlamak için test yapmaya gerek mi var?

Yine 1.4 tsi dediğiniz ancak ne olduğu belli olmayan aracı 150 hp'lik Golf olarak ele alırsak max tork, tork bandı ve şanzıman oranları nedeniyle 180 km'ye kadar yürüyüşü güzel. Ancak sonrasında devir bandı bittiği için emeklemeye başlıyor. Bundan sonrasında ise devir bandı daha geniş olan Civic arayı açar.

Sizin imzanızdaki xtrail ile Civic RS ya da hb'nin aynı gitmediğini de tahmin edebiliyordunuzdur diye düşünüyorum.

Bu arada Civic en hızlısı en iyisi gibi bir iddiam var da ben mi hatırlamıyorum?

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece motor ve şanzımana mı biniyorsunuz yoksa bu motor ve şanzımana sahip bir aracınız mı var?

Bu kombinasyonu motorsiklete takıyorsanız tabi ki Civic yetişemez ama Golf ya da Leon'dan bahsediyorsanız Civic rahat rahat uzar gider. Bir süre sonra plakasını bile okuyamazsınız.

Yok bende Passat ya da Tiguan var diyorsanız Civic'i ancak kalkışta görebilirsiniz.
    ya civic rs hatasına düşmüş birisiniz ya da dediğim özelliklerde bir leon - golfe denk gelmediniz. Ben arabaya biniyorum siz neye biniyorsunuz bilmiyorum ama civic ne kalkışta ne rollde hiçbir şekilde yanaşamıyor maalesef. Ankarada iseniz kalkış-roll ya da sizin civic rs'iniz hangi türde iyi olduğunu düşünüyorsunuz istediğiniz hızda deneyebiliriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya civic rs hatasına düşmüş birisiniz ya da dediğim özelliklerde bir leon - golfe denk gelmediniz. Ben arabaya biniyorum siz neye biniyorsunuz bilmiyorum ama civic ne kalkışta ne rollde hiçbir şekilde yanaşamıyor maalesef. Ankarada iseniz kalkış-roll ya da sizin civic rs'iniz hangi türde iyi olduğunu düşünüyorsunuz istediğiniz hızda deneyebiliriz.
    Eh arabaya biniyorsanız sorun yok. Sadece motor ve şanzımana binmeyinde...

Leon'a araba diyorsanız Civic RS'e binseniz demek uçak kullanıyorum diyeceksiniz. Malumunuz araçlar sadece düz yolda gitmiyor viraj da dönmeleri gerekiyor.

150 hp Golf ile Civic RS'e karşı herhangi bir şansınız yok. En fazla düz yolda bir süre peşinden kovalarsınız. Bu bile Golf için büyük başarı.
    Konu Otodr tarafından (23-04-2018 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    :d :d :d :d
    Mikail koltuğuna oturamayacağın arabaları kıyasla dur bütün gün tamam mı abicim hadi bakalım.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler