User Tag List

Sonuçlar: 200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi?

Katılımcı sayısı
261. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 200hp Astra Opc Line

99 37.93%
  • 182hp Civic

42 16.09%
  • Leon'a yazılım yap binmeye devam et

120 45.98%
Sayfa 7/16 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
300 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: 200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi?

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GaGaMaRTi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız ben her gördüğüm videoyu paylaşmıyorum. Videodaki değerleri zeperfs sitesinden teyit edip yakın değerlerde olup olmadığına bakıyorum.

Sizin paylaştığınız videodaki değerler ile gps ölçümleri pek uyuşmuyor.

403 Forbidden

En sağlıklı testler Civic RS hızlanma videosunda olduğu gibi A-B ve B-A noktaları arasında ölçüm yapıp ortalamasını alarak yapılır. Tek yön testler yolun eğimi veya rüzgarın yönü ve şiddeti nedeniyle her zaman doğru sonucu vermeyebiliyor. Videolardaki değerleri başka kaynaklardan sağlarsanız daha sağlıklı olur.
    A-B noktası testini yaptıkları yol otobana benziyor. Yani eğer ters yönde ölçmedilerse a-b noktası karşılaştırması hiçbir sonuç vermez paylaştığınız videoda. (tahminimce ters yönde ölçülmemiştir.)

Birde aracın ağırlığı, güç verdiği devir, sanzımanı performansı etkiler demişsiniz.

Şuan bunların hiçbirinden bahsedilmiyor(ilgilenilmiyor). Sadece hızlanma performansı üzerinden konuşuluyor ki araç 300 hp olup 200 hp lik araç tarafından geçiliyorsa bu yavaş olduğunu gösterir. 184 lük civicte 150 lik golf tarafından geçiliyorsa yavaştır.

Sonuçta golf ve civic aynı klasmanda araçlar. Bir firma arcı hafifletemedi diğeri iyi şanzıman koyamadı kısmı bizim işimiz değil. Sonuçta bunları sonradan değiştirebilecek bir gücümüz yok(bazı istisnalar hariç)

Bir golf leon bulunda şu sivicle deneyip video atın
    Konu MCN21 tarafından (25-04-2018 Saat 03:01 ) değiştirilmiştir.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A-B noktası testini yaptıkları yol otobana benziyor. Yani eğer ters yönde ölçmedilerse a-b noktası karşılaştırması hiçbir sonuç vermez paylaştığınız videoda. (tahminimce ters yönde ölçülmemiştir.)

Birde aracın ağırlığı, güç verdiği devir, sanzımanı performansı etkiler demişsiniz.

Şuan bunların hiçbirinden bahsedilmiyor(ilgilenilmiyor). Sadece hızlanma performansı üzerinden konuşuluyor ki araç 300 hp olup 200 hp lik araç tarafından geçiliyorsa bu yavaş olduğunu gösterir. 184 lük civicte 150 lik golf tarafından geçiliyorsa yavaştır.

Sonuçta golf ve civic aynı klasmanda araçlar. Bir firma arcı hafifletemedi diğeri iyi şanzıman koyamadı kısmı bizim işimiz değil. Sonuçta bunları sonradan değiştirebilecek bir gücümüz yok(bazı istisnalar hariç)

A-B noktası testi otobanda neden işe yaramıyor onu anlamadım B noktası dedikleri noktayı işaretleyip otobandan en yakın sapakta çıkıp ters istikamete tekrar girerler, B noktasında başlayıp A noktasına doğru ölçerler ?

Son kısmına sonuna kadar katılıyorum.

Civic RS in frenleri başarılı olabilir, daha iyi bir otomobil yapabilir bu Civic RS'i.
    Aynı şekilde daha iyi ayarlanmış, daha kaliteli bir süspansiyon ve direksiyon sistemi olabilir. Bu da daha iyi bir otomobil yapacak bir etkendir.

Bunlar nasıl gerçekler ise, şanzımanın DSG yada ZF yada başka bir şanzıman kadar hızlı olmadığı da bir gerçektir.
    Yada aracın hafif olmaması size güzel geliyor olabilir ancak sizden hızlı olan bir araca ama sen hafifsin tü kakasın demek garip oluyor.

Araba fabrikadan çıktığı kilosu - şanzımanı - yüksekliği vs vs ne ise o'dur. Ne fazlası ne eksiği. Daha oturaklı daha dengeli gelir, ağır araba alırsın.
    Hafifliğin performansa ve yakıt ekonomisine etkisi önemlidir hafif araba alırsın.

Ha tabi Marti'nın son sözü de çok yanlış değil, konu nasıl Astra'dan çıkıp VW grubuna geldi
    -Fırat

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gençler biraz abartmıyor musunuz? Adam körü körüne savunmuyor ki bir çok noktada da haklı. Ben de o paraya rs almam ama bu sahibi ile dalga geçme hakkı vermez bize. Sırf çoğunluktasiniz diye her türlü billuru yapmayın. Hem konu astra ile civic değil mi vag ne ara dahil oldu

Benim için otomobilin hızlanması kadar, yol tutuşu, süspansiyon kalitesi, durabilme yeteneği de önemli. Ve yine en az bunlar kadar iç ve dış dizaynı da. Göçük sorunu patlamasa civic rs'e güzel bakabilirdim.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gençler biraz abartmıyor musunuz? Adam körü körüne savunmuyor ki bir çok noktada da haklı. Ben de o paraya rs almam ama bu sahibi ile dalga geçme hakkı vermez bize. Sırf çoğunluktasiniz diye her türlü billuru yapmayın. Hem konu astra ile civic değil mi vag ne ara dahil oldu

Benim için otomobilin hızlanması kadar, yol tutuşu, süspansiyon kalitesi, durabilme yeteneği de önemli. Ve yine en az bunlar kadar iç ve dış dizaynı da. Göçük sorunu patlamasa civic rs'e güzel bakabilirdim.
    konu şu yüzünden bu kadar uzadı, abi diyo ki civic iyi tamam ama leon golf falan kötü. O civarda param olsa gider bende hatch rs alırım seviyorum cidden rs'leri ama cvt cidden o duruşta bi araca yakışmıyo, bunu anlatmaya çalışıyoruz sadece ama konu abinin bizim paylaştıklarımızı elinin tersiyle itmesiyle sonlanıyo.

+ olarak bu tartışma forum üzerinden yapıldığı için daha da uzuyo ki yazıyla anlaşmak çok zor oluyo.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu şu yüzünden bu kadar uzadı, abi diyo ki civic iyi tamam ama leon golf falan kötü. O civarda param olsa gider bende hatch rs alırım seviyorum cidden rs'leri ama cvt cidden o duruşta bi araca yakışmıyo, bunu anlatmaya çalışıyoruz sadece ama konu abinin bizim paylaştıklarımızı elinin tersiyle itmesiyle sonlanıyo.

+ olarak bu tartışma forum üzerinden yapıldığı için daha da uzuyo ki yazıyla anlaşmak çok zor oluyo.
    Doğru diyorsun. Her şeye rağmen tartışmayı seviyeli boyutta tuttukça keyifli. Mevcut piyasada ben de leon, golf tercih ederim bahsettiğin özelliklerden ötürü. Rs'i beğeneni de garipsemem sonuçta herkesin otomobillerden beklentisi farklı. Kimi sadece işini görsün alırken satılırken zarar ettirmesin der kimi güzel görünsün der kimi gittiği kadar güvenli olsun der kimi de basınca gitsin roll yapıcam güçlendirmeye açık olsun der. Stok Vs stok karşılaştırması bir yana, verilen paraya oranla güce daha kolay ulaşan bariz vag grubu elbet. Bunda kimsenin karşı çıkacağını sanmıyorum. Çıkan varsa da eşdeğer setuptaki aynı sınıf araçlarla objektif bi test yapılır konu kapanır
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Testi otobanda değilde çevre yolunda yapıyorlar sanırım. Daha önce paylaştıları video yorumlarında testi nerede ve ne şekilde gerçekleştirdiklerini yazmışlardı.

Bir arabanın başka bir arabayı geçmesi o aracı daha iyi mi yapıyor? O zaman herkes ibiza cupra alsın neden Civic RS daha fazla satılıyor? 1.3 atmosferik motorlu Corolla neden ikisinden de fazla satılıyor? Çünkü insanlar aracı hızına göre değil ihtiyacını karşılayıp karşılamadığına göre alır. Benim 2 çocuğum var ve ikiside çocuk koltuğunda oturuyor. Şehir dışında çıkarken 520 litrelik bagaj ağzına kadar doluyor. Civic Rs Polo gti'dan 10 saniye yavaş bile olsa bile gidip Polo almam. Çünkü o araç benim ihtiyaçlarımı karşılamaz.

Yazdığım onca mesaj size bir anlam ifade etmiyorsa bir sayfa geride Golfün hızlanma videosu var. 160 km üzerinde araç can veriyor. 200 km hıza ulaşması 45 saniye sürüyor. Benzin yakıp test etmeye bile gerek görmem.

Daha önce yazmıştım ama tekrar edeyim motor gücü yüksek olan araç daha hızlı gidecek diye bir şart yok. Her aracın boyutları, ağırlığı, şanzıman oranları ve yakıt tüketimi farklı iken hepsinin aynı tepkileri vermesini bekleyemeyiz. Benzer mantıkla başka biri de neden diğer araçlar geyik testini Civic gibi 84 km hızla tamamlayamıyor diye sorarsa vereceğiniz bir cevabınız olmaz.

Bakın bir örnek vereyim. Mercedes e250'nin motoru 204 hp güç ve 500 nm tork verebiliyor. Ancak Civic RS bu aracı geçiyor. Şimdi Mercedes E250 daha kötü bir araç mı? E250 alabilecek olsanız gidip Civic RS ya da Golf alır mısınız?

Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Golf ya da Leon kötü gibi bir yorumum olmadı. Başka biri ile karıştırıyor olabilir misiniz?

Benim aracım daha iyi senin aracın daha kötü gibi tartışmaları yapacak yaşı geçtik artık.
    Konu Otodr tarafından (25-04-2018 Saat 11:55 ) değiştirilmiştir.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi? isimli konuda Civic hakkında yazdığım için Civic aşığıysam peki bu konuda Golf ve Polo hakkında yazanlar ne oluyor? Bu konudaki engin görüşlerinizi merak ediyorum
    Olay burada zaten 200'lük Astra 200'lük gibi gidiyor diyor kullananlar ve veriler FAKAT 182'lik Civic 150'lik Golf ya da Leon kadar gidemiyor diyorlar bu yüzden Golf ya da benzer araçlarla kıyas yapılıyor. Eğer ki 182'lik kadar gittiğine inanıyorsanız arkadaş 180'lik Polo ile deneyelim demiş bunda da saçma bir durum yok. Tek sıkıntı sizin hala 182'lik Civic'i övmeniz. Yahu daha 200 yapamıyor araba ben 92'lik C3 ile 206 yapıyorum/yaptım. 100-200 arası denenecekse 200'ü görmeyen bir araba ile diğer araçları karşılaştırabiliyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olay burada zaten 200'lük Astra 200'lük gibi gidiyor diyor kullananlar ve veriler FAKAT 182'lik Civic 150'lik Golf ya da Leon kadar gidemiyor diyorlar bu yüzden Golf ya da benzer araçlarla kıyas yapılıyor. Eğer ki 182'lik kadar gittiğine inanıyorsanız arkadaş 180'lik Polo ile deneyelim demiş bunda da saçma bir durum yok. Tek sıkıntı sizin hala 182'lik Civic'i övmeniz. Yahu daha 200 yapamıyor araba ben 92'lik C3 ile 206 yapıyorum/yaptım. 100-200 arası denenecekse 200'ü görmeyen bir araba ile diğer araçları karşılaştırabiliyorsunuz
    Ben o kadar test videosu paylaştım hala aksini iddia ediyorsanız o zaman sizde 150 hp'lik Golf ya da Leon kadar gidemediğini gösteren test sonucu ya da video paylaşın.

Bakın bir üstteki mesajımda da 204 hp'lik Mercedes videosu var kapın gelin E250'yi 182 hp'lik RS ile yarışalım bakalım hangisi kaç beygir gibi gidiyor görelim.

Bu arada yazmadan geçemeyeceğim kadranda 206 yazdığında sizin hızınız gerçekte 199 km oluyor. Civic RS ekran sapması olmadan 200 km/saat hız yaptığında 4500 devir çeviriyor sizin aracınız ya da Golf gibi bir tarafını yırtarak o hıza ulaşmıyor.
    Konu Otodr tarafından (25-04-2018 Saat 12:06 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Golf ya da Leon kötü gibi bir yorumum olmadı. Başka biri ile karıştırıyor olabilir misiniz?

Benim aracım daha iyi senin aracın daha kötü gibi tartışmaları yapacak yaşı geçtik artık.

Eh arabaya biniyorsanız sorun yok. Sadece motor ve şanzımana binmeyinde...

Leon'a araba diyorsanız Civic RS'e binseniz demek uçak kullanıyorum diyeceksiniz. Malumunuz araçlar sadece düz yolda gitmiyor viraj da dönmeleri gerekiyor.

150 hp Golf ile Civic RS'e karşı herhangi bir şansınız yok. En fazla düz yolda bir süre peşinden kovalarsınız. Bu bile Golf için büyük başarı.

neyse daha fazla konuyu baltalamak istemiyorum, son mesajım olsun bu konuya.
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

Bu arada yazmadan geçemeyeceğim kadranda 206 yazdığında sizin hızınız gerçekte 199 km oluyor. Civic RS ekran sapması olmadan 200 km/saat hız yaptığında 4500 devir çeviriyor sizin aracınız ya da Golf gibi bir tarafını yırtarak o hıza ulaşmıyor.
    Valla Civic kıçını yırtıp 200 yapabiliyor 4500 devirde, Golf 7 vites, 6.vitesinde 4500 devirde 212, 5000 devirde 220 yapıyor. ha bu arada 7.vtiese atıp 3500 devirde konforlu 200 le gitme imkanı da var. Civic gibi devri sabitlemiş cvt gibi ıkınıp 200 de kalmıyor.

Al bu da top speed, stok arabanın Civic'n yazılımlı Hondatalı yapamadığı.

23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlamayın baya baya yazılarınızı okudum. Ok birçok dediğinize katılıyorum Leon 150 lik yada Golf 150 lik bence rs i geçemez. Ciddi bir şekilde belki 140 lara kadar kafa burun gidebilirler anca.

Yalnız şunuda belirteyim e250 kullananda birisi olarak. Sakın 0-100 testine bakıp e250 ile denemeyin civic rsi baya baya delik deşik eder 100-200 de. rs in yazılım yapılmış ve hız limiti kaldırılmış halinden bile daha fazla top speed yapabiliyor e250 bu arada onu zaten katmıyorum.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlamayın baya baya yazılarınızı okudum. Ok birçok dediğinize katılıyorum Leon 150 lik yada Golf 150 lik bence rs i geçemez. Ciddi bir şekilde belki 140 lara kadar kafa burun gidebilirler anca.

Yalnız şunuda belirteyim e250 kullananda birisi olarak. Sakın 0-100 testine bakıp e250 ile denemeyin civic rsi baya baya delik deşik eder 100-200 de. rs in yazılım yapılmış ve hız limiti kaldırılmış halinden bile daha fazla top speed yapabiliyor e250 bu arada onu zaten katmıyorum.
    Tarkan abi kimse zaten 150lik TSI RS geçer demiyor, yakın gidiyorlar diyor. yani Civic 182 gibi gitmiyor aynı sınıftaki rakiplerine karşı deniyor.

Yazılımlı 140-150TSI RS'i baya baya geçiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BebekBaran35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Civic kıçını yırtıp 200 yapabiliyor 4500 devirde, Golf 7 vites, 6.vitesinde 4500 devirde 212, 5000 devirde 220 yapıyor. ha bu arada 7.vtiese atıp 3500 devirde konforlu 200 le gitme imkanı da var. Civic gibi devri sabitlemiş cvt gibi ıkınıp 200 de kalmıyor.

Al bu da top speed, stok arabanın Civic'n yazılımlı Hondatalı yapamadığı.

Anlaşıldı ağırlık, max güç, devir bandı filan boşuna nefes tüketiyorum. Sizin 150 tsi motorlar uçuyor. Araca bile ihtiyacınız yok tsi+dsg'ye binin siz uçarsınız.

Alıntı BebekBaran35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tarkan abi kimse zaten 150lik TSI RS geçer demiyor, yakın gidiyorlar diyor. yani Civic 182 gibi gitmiyor aynı sınıftaki rakiplerine karşı deniyor.

Yazılımlı 140-150TSI RS'i baya baya geçiyor.
    Şu konuda defalarca 150 hp tsi motorlu Golf ya da Leon'un Civic RS'i geçtiği yazıldı. Bu iddialara istinaden paylaştığım test videoları ortada duruyor.

Sizde şimdi yazılımlı 140 veya 150 geçer diyorsunuz. Yazılım atınca 140-150 beygir değil 170-180 hp olur ki ağırlık avantajı ile zaten geçmezlerse ayıp olur.

Yalnız stok halde 150 hp Leon ve Civic RS'i karşılaştırınca sizin hayallerinizdeki gibi bir sonuç çıkmıyor.

Arada 200 kg ağırlık farkı olduğu halde RS almış yürümüş size göre 200 kg daha ağır olan bir aracın daha ne yapması gerekiyor?

C sınıfına göre oldukça iyi diz mesafesi ve bagaj hacmi sunan bir araç ile 200 kg daha hafif ve B sınıfına yakın ölçüler sunan bir aracı karşılaştırıp ısrarla gitmiyor etmiyor demeniz abesle iştigal bir durum.

Herkes küçük hacim sunan araçlara binmek zorunda değil. Hacim istiyorsanız boyutlara paralel olarak ağırlık artar bunun bilincine vararak araba satın almak gerekiyor. Yukarıda da yazdım tek amacınız hızlı gitmekse ibiza cupra, 206 gt filan alabilirsiniz.
    Konu Otodr tarafından (25-04-2018 Saat 18:09 ) değiştirilmiştir.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Civic rs te saçma sapan cvt yerine çift kavrama şanzıman olsaydı şu konuşmalarımn hiçbirini yapmayacaktık. civic rs in beklenildiği kadar gidememesinin sebebi bence cvt şanzımanı

160 hp dsg rocco kullanıyorum. Belki civic rs benim aracım kadar gidiyordur. CVT şanzıman 22 hp yi torpuluyor olabilir.

Bu satın alma kriterinde bir çok kullanıcı için önemli bir durum. RS sahibi arkadaş için farklı kriterler ön planda tabiki olabilir.

Ne zaman Honda adam son teknoloji bir şanzıman koyar o zaman sorun düzelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ya vallahi yoruldum.

Gerçi ben de RS alsam ben de yırtınırım bu kadar beklentisi fos bir arabanın namını kurtarmak için.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlaşıldı ağırlık, max güç, devir bandı filan boşuna nefes tüketiyorum. Sizin 150 tsi motorlar uçuyor. Araca bile ihtiyacınız yok tsi+dsg'ye binin siz uçarsınız.

Şu konuda defalarca 150 hp tsi motorlu Golf ya da Leon'un Civic RS'i geçtiği yazıldı. Bu iffialara istinaden paylaştığım test videoları ortada duruyor.

Sizde şimdi yazılımlı 140 veya 150 geçer diyorsunuz. Yazılım atınca 140-150 beygir değil 170-180 hp olur ki ağırlık avantajı ile zaten geçmezlerse ayıp olur.

Yalnız stok halde 150 hp Leon ve Civic RS'i karşılaştırınca sizin hayallerinizdeki gibi bir sonuç çıkmıyor.

Arada 200 kg ağırlık farkı olduğu halde RS almış yürümüş size göre 200 kg daha ağır olan bir aracın daha ne yapması gerekiyor?

C sınıfına göre oldukça iyi diz mesafesi ve bagaj hacmi sunan bir araç ile 200 kg daha küçük ve B sınıfına yakın ölçüler sunan bir aracı karşılaştırıp ısrarla gitmiyor etmiyor demeniz abesle iştigal bir durum.

Herkes küçük hacim sunan araçlara binmek zorunda değil. Hacim istiyorsanız boyutlara paralel olarak ağırlık artar bunun bilincine vararak araba satın almak gerekiyor. Yukarıda da yazdım tek amacınız hızlı gitmekse ibiza cupra, 206 gt filan alabilirsiniz.

125'lik stage 1 vs 182!'lik rs al bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Honda da o zaman becerseydi çift kavrama şanzıman üretip koymayı, kasasını hafifletmeyi. Sadece motor yapmakla olmuyormuş zaten kimsenin 1.5lt 182hp motoruna en küçük bir eleştirisi yok. Şanzıman ve ağırlık arabayı bitiriyor nokta.

İzmirde her türlü TSI ile denemeye bekleriz, 140-150, yazılımlı stok, GTI hepsinden var. Ermeydanı yollar video koymakla olmuyor...

Hodri meydan.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0-400 1.5 Golfü bulamadım testlerde. Emsal olarak aynı güç - şanzıman Leon var. Alttakide Hürriyet editörünün. Hadi beni si.tir et adamlar ölçmüş biçmiş. Hiçde öyle rüyamızda göreceğimiz bir fark yok yani. (14.9 sn Leon - 15.6 sn Civic) Kabul et işte arkadaş CVT gölgeliyor olayı. Tamam motora lafımız yok ama şanzıman Hondayı törpülüyor ayağında botla koşmaya çalışıyormuş gibi yapıyor aracı. Hadi Golfde 1 sn fark yesin Leondan diyelim yine Civici rüyasında görmüyor gözünün önünden ayrılmıyor Honda. 200 kg fark var ağırlıkta 4 şeker çuvalı fazladan atılmış Hondaya napsın. Herkes hafifletiyor motor gücünü bir kenara bırakıp yoksa VAG bilmiyormu 1.5le 200 hp yapmayı? Aynı performansı ağırlık atarak çıkarıyor ortaya yakıttanda kazanmış oluyor.

Civic RS (OTOHABER)

Leon 1.4 150 HP (HURRIYET)

İki silindir mucizesi

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hürriyetin linki altta görünmüyor Leon testi burada:

İki silindir mucizesi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler