User Tag List

Sonuçlar: 200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi?

Katılımcı sayısı
261. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 200hp Astra Opc Line

99 37.93%
  • 182hp Civic

42 16.09%
  • Leon'a yazılım yap binmeye devam et

120 45.98%
Sayfa 8/16 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
300 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: 200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İş yazılım atıp seni geçerime geldiğine göre çıkmaza girdiniz demektir.

Zaten bir tek tsi motora yazılım yapılabiliyor, yazılım yükleyincede aracın motor gücü ile birlikte yol tutuşu, konforu, arka diz mesafesi ve bagaj hacmi de büyüyor herhalde.

Kusura bakmayın ama kimse ile sidik yarışı yapamayacağım. 150 hp'lik B sınıfından bozma bir aracı ciddiye alıp yarışacak bir RS sahibi bulursanız boyunuzun ölçüsünü alır o videoları neden paylaştığımı da anlamış olursunuz.

Size 150 hp'lik motorlarınızla iyi uçuşlar dilerim.

Dip not : Firmalar sorunlu olduğu için bir bir çift kavrama şanzımandan uzaklaşıyor.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Duvara konuşuyoruz hıaamınaa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0-400 1.5 Golfü bulamadım testlerde. Emsal olarak aynı güç - şanzıman Leon var. Alttakide Hürriyet editörünün. Hadi beni si.tir et adamlar ölçmüş biçmiş. Hiçde öyle rüyamızda göreceğimiz bir fark yok yani. (14.9 sn Leon - 15.6 sn Civic) Kabul et işte arkadaş CVT gölgeliyor olayı. Tamam motora lafımız yok ama şanzıman Hondayı törpülüyor ayağında botla koşmaya çalışıyormuş gibi yapıyor aracı. Hadi Golfde 1 sn fark yesin Leondan diyelim yine Civici rüyasında görmüyor gözünün önünden ayrılmıyor Honda. 200 kg fark var ağırlıkta 4 şeker çuvalı fazladan atılmış Hondaya napsın. Herkes hafifletiyor motor gücünü bir kenara bırakıp yoksa VAG bilmiyormu 1.5le 200 hp yapmayı? Aynı performansı ağırlık atarak çıkarıyor ortaya yakıttanda kazanmış oluyor.

Civic RS (OTOHABER)

Leon 1.4 150 HP (HURRIYET)

İki silindir mucizesi

Evet evet Leon uçuyordu ben gözlerimle gördüm.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi nato kafa nato mermer. İlla diz mesafesi vs diyor gel octavia rs'le karşılaştır o zaman ne yol tutuşun kalır ne diz mesafen kalır.

Yazılımlı 125'lik videosu attım hali hazırda denenmiş. 150'lik videosu yoktu olsa onu da koyardık emin ol.

Çift kavrama sorunlu değil hangi firma çift kavramadan dönüyor bi bak araştır. Salak saçma kayışlı CVT'dense adamlar nasıl hızlı vites atarım derdinde keşke honda çift kavrama ya da CRV'de kullandığı gibi ZF kullansaydı da farkı görseydiniz.

Neyse daha fazla açıklama yapmaya gerek yok laf dinlemeyen birine benziyorsunuz yolunuz açık olsun.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    RS dışındaki bütün downsize turbo kullanıcıları çıkmazda herkes yazılım atıp RS'e saplama peşinde, Almanya bizi kıskanıyor biz RS'leri.

2.0T 211hp arabaya biniyorum şu kafaya ulaşamadım daha.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B sınıfından bozma arabalarımızı alıp s.ktirip gidelim bu diyardan adostlar.

Adam anlamyor işte bize de çekip gitmek düşer..

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GaGaMaRTi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

402 metrede leon geçiyor görünüyor hondayı daha çok konuşmaya lüzüm var mı ya ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Azıcık anlama kapasiteniz olduğunu düşünsem uçtuğunu zanettiğiniz 150 hp'lik araçlarınızın 100 km/s hıza ya da ilk 350-400 metreye kadar Civic RS'i nasıl arkadan takip edebildiğini ancak buna rağmen 200 km/s hıza kadar nasıl 10 saniyeden fazla fark yediğini teknik olarak izah edebilirdim ancak şu son yazdığınız mesajlardan sonra anlaşılıyor ki size laf anlatmaya birşeyler öğretmeye çalışmak sadece zaman kaybı olur.

Siz o güzel kafalarınızı teknik detaylarla yormayın binin arabaya dsg çok hızlı vites attığı için 200 hp'ye kadar olan bütün araçları geçebileceğinizi düşünüp mutlu olun. 400 metre filan baya iyi bir mutluluk yaşatır size.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Aydınlı hemşerim neden denemekten çekiniyorsun?

İstediğin hızdan vitesten, istediğin hıza metreye kadar istediğin kadar deneyelim hepimizi g.t et hodri meydan diyorum İzmir-Aydın çok mu uzak? TSI 150,180,160,170 ne istiyorsan, B-C-D sınıfı.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Azıcık anlama kapasiteniz olduğunu düşünsem uçtuğunu zanettiğiniz 150 hp'lik araçlarınızın 100 km/s hıza ya da ilk 350-400 metreye kadar Civic RS'i nasıl arkadan takip edebildiğini ancak buna rağmen 200 km/s hıza kadar nasıl 10 saniyeden fazla fark yediğini teknik olarak izah edebilirdim ancak şu son yazdığınız mesajlardan sonra anlaşılıyor ki size laf anlatmaya birşeyler öğretmeye çalışmak sadece zaman kaybı olur.

Siz o güzel kafalarınızı teknik detaylarla yormayın binin arabaya dsg çok hızlı vites attığı için 200 hp'ye kadar olan bütün araçları geçebileceğinizi düşünüp mutlu olun. 400 metre filan baya iyi bir mutluluk yaşatır size.
    harbi ya denesene bir tane 1.4 tsi 150 leon fr ile.

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B sınıfından bozma nedir? Yani tam olarak nasıl olduğunu açıklarsanız çok sevinirim.
    İnşallah 1200 kilo araçtan C segmenti araç mı olur şeklinde bir yaklaşımla gelirsiniz.

Sürekli ''şartlar eşit olsa'' deyip durmuşsunuz.
    Yok Astra 18 beygir fazla, yok Golf 200 kilo hafif...
    Bu kadar mı zorunuza gidiyor, kompleksleriniz bu kadar ağır mı geliyor size?

Buraya sizler gibi ''Hızlı RS'ciler'' bir kaç ayda bir uğrarlar. Konuya hızlı bir giriş, millete üst perdeden sallamalar, 270 km/h ile konudan çıkış.

Normalde yazmayacaktım ama şu ''B Segmentinden bozma'' iddianızı çok merak ettim.
    Bir otomobil fabrikasında çalışan mühendis olarak, sizden rica ediyorum; b segmentinden bozma araç nasıl oluyor bir anlatın da bilelim.

Ha bu arada size göre, b segmentinden bozma 125 beygir manuel bir araca sahibim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Videonun %100 hileli yada zayıf bir argüman olduğu apaçık.

Birde burdan bakalım Leon nasıl 200 diyor.

Senin videonda 9.00da tıklıyorum kalkış anına. Sonra hemen alttaki videoda 13.00de kalkış anına tıklıyorum. Alttaki videoya daha sonra tıklamama rağmen senin videodaki Leona ciddi fark atıyor. Denkleştir izle derim LadyGaga TR.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DR059 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    B sınıfından bozma nedir? Yani tam olarak nasıl olduğunu açıklarsanız çok sevinirim.
    İnşallah 1200 kilo araçtan C segmenti araç mı olur şeklinde bir yaklaşımla gelirsiniz.

Sürekli ''şartlar eşit olsa'' deyip durmuşsunuz.
    Yok Astra 18 beygir fazla, yok Golf 200 kilo hafif...
    Bu kadar mı zorunuza gidiyor, kompleksleriniz bu kadar ağır mı geliyor size?

Buraya sizler gibi ''Hızlı RS'ciler'' bir kaç ayda bir uğrarlar. Konuya hızlı bir giriş, millete üst perdeden sallamalar, 270 km/h ile konudan çıkış.

Normalde yazmayacaktım ama şu ''B Segmentinden bozma'' iddianızı çok merak ettim.
    Bir otomobil fabrikasında çalışan mühendis olarak, sizden rica ediyorum; b segmentinden bozma araç nasıl oluyor bir anlatın da bilelim.

Ha bu arada size göre, b segmentinden bozma 125 beygir manuel bir araca sahibim.
    En sonunda teknik konularda konuşabileceğim biri çıktı sanırım.

Otomobil fabrikasında çalışan bir mühendis olarak Leon'un alt yapısını Civic RS ile kıyaslamanızı rica ediyorum. Arada ne gibi farklar var acaba? Torsiyon çubuğu ile çok noktadan bağlantılı bağımsız süspansiyonu teknik açıdan ve ağırlık olarak kıyaslayabilir misiniz?

Sınıflar arası malzeme kalitesi farklarından da bahsedin mesela C sınıfı malzeme kalitesi ile B sınıfı malzeme kalitesi arasında ne gibi farklar olabiliyor?

Yine bir mühendis olarak Civic boyutlarında ve alt yapısında olup 200 kg daha hafif bir sedan araç gösterebilir misiniz? Hangi firma araç yapmayı biliyor merak ettim.

Yine bir mühendis olarak 160 km sonrasında 150 hp tsi motor + dsg ikilisinin akselerasyonu neden kaybettiğini teknik olarak izah edebilir misiniz?

Bu sorulara cevap verebilirseniz buradaki bir sürü Seat kullanıcısını da bilinçlendirmiş olursunuz.

Alıntı KemalHDH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videonun %100 hileli yada zayıf bir argüman olduğu apaçık.

Birde burdan bakalım Leon nasıl 200 diyor.

Senin videonda 9.00da tıklıyorum kalkış anına. Sonra hemen alttaki videoda 13.00de kalkış anına tıklıyorum. Alttaki videoya daha sonra tıklamama rağmen senin videodaki Leona ciddi fark atıyor. Denkleştir izle derim LadyGaga TR.

Düz yolda ölçülen veri %100 hileli ama yokuş aşağı ölçülen veri doğru öyle mi?

Videoda zaten yolun aşağı eğimli olduğu gözüküyor yetmiyor adam ekrana "eğimli yol (downhill)" yazıyor. Yine de gelmiş %4 sapma olan kadran verisini, önceki videolarda yer alan gps verisi ile kıyaslayabiliyorsun.

Kafan güzelmiş iyi günlerde kullanmanı dilerim.
    Konu Otodr tarafından (27-04-2018 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin videolarda ise maşallah eğimler falan herşey çok belli. Diğer mesajlarda adamlar sana deneme isteklerini söylüyorlar onlara bir cevap ver bence. 125lik 140lık 150lik her türlü ayarlarız diyorlar. Deneme yaparken MP3 çalarınada Zeki Müren Rüyalarda Buluşuruz koy çalsın. Daha anlamlı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce yazmıştım 150 hp'lik bir aracı ciddiye alıp benzin israfı yapmam. Leon ya da Golf'ü ciddiye alıp yarışacak heyecanlı bir RS sahibi bulabilirseniz siz deneyin.

Sonucu kestirilemeyecek ya da araçların kondisyonunun sonucu etkileyebileceği benzer güçte ve benzer ağırlıktaki araçlar ile ise dostça denemeler yapabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonucu kestirilemeyecek ya da araçların kondisyonunun sonucu etkileyebileceği benzer güçte ve benzer ağırlıktaki araçlar ile ise dostça denemeler yapabilirim.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A-B noktası testi otobanda neden işe yaramıyor onu anlamadım B noktası dedikleri noktayı işaretleyip otobandan en yakın sapakta çıkıp ters istikamete tekrar girerler, B noktasında başlayıp A noktasına doğru ölçerler ?
    Gidiş yönü ile dönüş yönünün eğimi aynı olmayabilir. Testin tam sonuç vermesi için Birebir aynı yolda denenmesi gerekir(ortalamayı 2 ye bölerek hesaplayacaksak) Gidiş ve dönüş yolu değilde aynı asfalttan geri dönüp ters yönde basılması. Ben süre daha uzundur demiyorum, belkide daha hızlıdır araç

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya dayının yakınlarda hiç B sınıfı(özellikle B) dedim orjinali TDI 90 hp olan POLO yok mu

Amca kpro mu zırt promu neyse herşey gırtlak açsın , bir tanede yazılım egzoz polo bir selam çaksın

TSI 160 falan çok fazla gelir yazık olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yolda denk geliyor böle hızlı RS çiler eğleniyoruz biz de sonra camdan açıp sorup abi araba kaçlık diye soruyorlar. Ne mühendisler, gençler gördük gül gül öldük. Forumda klavyeden yazması kolay.

Ben alayına yakarım benzin param çok hodri medyan.
    Konu BARR tarafından (27-04-2018 Saat 12:05 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler