User Tag List

Sonuçlar: 200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi?

Katılımcı sayısı
261. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 200hp Astra Opc Line

99 37.93%
  • 182hp Civic

42 16.09%
  • Leon'a yazılım yap binmeye devam et

120 45.98%
Sayfa 11/16 İlkİlk ... 910111213 ... SonSon
300 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: 200'lük Astra mı, 182'lik Civic mi?

makturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GaGaMaRTi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş yazılım atıp seni geçerime geldiğine göre çıkmaza girdiniz demektir.

Zaten bir tek tsi motora yazılım yapılabiliyor, yazılım yükleyincede aracın motor gücü ile birlikte yol tutuşu, konforu, arka diz mesafesi ve bagaj hacmi de büyüyor herhalde.

Kusura bakmayın ama kimse ile sidik yarışı yapamayacağım. 150 hp'lik B sınıfından bozma bir aracı ciddiye alıp yarışacak bir RS sahibi bulursanız boyunuzun ölçüsünü alır o videoları neden paylaştığımı da anlamış olursunuz.

Size 150 hp'lik motorlarınızla iyi uçuşlar dilerim.

Dip not : Firmalar sorunlu olduğu için bir bir çift kavrama şanzımandan uzaklaşıyor.
    Benim Leonu ben E segmenti diye aldım ya kaldırmışlar.
    aydinlattigin için saol hemde B segmentiymis.
    hemen doğuş a dava açacam.
    B E Ş İ K T A Ş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makturan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Leonu ben E segmenti diye aldım ya kaldırmışlar.
    aydinlattigin için saol hemde B segmentiymis.
    hemen doğuş a dava açacam.
    siz dooşu galiba honda hayat onda ila karıştırdınız ?

dooş size honda hayat onda'nın yamulan civiclerin telafisi yaptığı gibi size gidipte E sınıfı diye sattığı B sınıfını arabanın hesabını sordurur mu sanıyosunuz ?
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octavia RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Platform farkları çok detay bir konu, sonuçta bu araçlar aynı segment civicin rakiplerinden ağır olması başarı değildir. Sadece jettayla veya focusla kıyaslanabilir diyemesiniz aynı segmentte ki her araçla kıyaslanabilir, kıyaslamalar platformlara göre değil segmentlere göre yapılır. Honda zaten şu ana kadar ürettiği en başarılı civici yaptı fakat yine tekrar ediyorum bakın bu aracın eksikleri var, hatta tekrar ediyim RAKİPLERİNE GÖRE EKSİKLERİ VAR. Ben bunları geçmişte kısa bir sürede olsa civic sahibi olmuş birisi olarak yazıyorum(ki bundan önceki kasaları bana göre her anlamda rezalettir).

Konu amacının dışına çıktı fakat isterseniz bu konuyu sizinle özel mesaj yoluyla saygılı bir biçimde tartışmaya devam edebiliriz.

Nickinizden yola çıkarak size Martı bey dedim, gaga bey değil. Rahatsızlık duyduysanız size hitap edebileceğim başka bir isim veya nickname söylerseniz size o şekilde hitap edebilirim, iyi günler dilerim.
    Ağır olmak tabi ki bir başarı değil ancak yol tutuş ve sürüş keyfi gibi iddialarınız varsa kullanılan parçalar aracı ağırlaştırır. Hele ki bunlarla birlikte geniş hacim de sunayım derseniz ulaşılan ağırlık tabi ki fazla olacaktır. Bmw 1.20i'nin küçük iç hacmine rağmen Civic RS ile benzer ağırlığa sahip olduğunu düşünürsek durum daha iyi anlaşılabilir.

Tabi ki her aracın kendine göre artıları ve eksileri var. Ben bu konulara çok takılmıyorum. Hiçbir araç dört dörtlük değil zaten öyle bir araç olsa bir üst sınıf fiyatında olacağı için pek satın alan çıkmaz.

Firmalarda maliyeti düşürüp satış adetlerini yükseltebilmek için hedefledikleri müşteri profiline uygun olarak üretim yapıyorlar. Bu nedenledir ki her aracın bir üretim amacı ve bir karakteri vardır.

Golf deyince yalıtım, Focus deyince yol tutuş, Civic deyince sürüş keyfi, Octavia deyince akıllara geniş iç hacim geliyor. Hangi birisi için eksiksiz diyebiliriz? Ben söyleyeyim hiçbiri. Birinde olan özellik bir diğerinde yok.

Konu gittikçe dallanıp budaklanıyor isterseniz özel mesaj yoluyla da devam edebiliriz.
    Konu Otodr tarafından (29-04-2018 Saat 00:27 ) değiştirilmiştir.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 5-6 gün önce "tamam kardeşim senin eşeğin kancık" diyebilseydiniz bukadar sinirlenmeyecektiniz. Bukadar kavga etmeyecektiniz, yazı yazmayacaktınız, biz boşuna okumayacaktık vsvs.

Ya atla deve farkı olmayan araçları bir o tarafa bir bu tarafa çekiştirip duruyorsunuz. Abi siktiriedin ya.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    CVT Şanzımanlı bir araba ve sürüş zevki kelimeleri bir arada geçiyor sene 2018 hayretler içerisinde okuyoruz.

Ducati Panigale, BMW 1000RR ve Yamaha R1 seneye scooterlarında kullandıkları CVT şanzımanı kullanacaklarını açıklamış sürüş zevki için.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada 200 kg fark var denilip duruluyo ama markaların kendi sitelerinden baktığımda civic sedan rs 1388 kg, golf 1.4tsi 150 dsg 1302 kg gözüküyor.

Nerden çıktı bu 200kglik civic'in daha ağır olma mevzusu ?

Bu arada 1.6 manuel civic'in son hızı rs'ten daha fazla gözüküyo teknik sayfada cvt'lerde limit var sanırım.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    limitsiz rs varsa onada gider
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

makturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz dooşu galiba honda hayat onda ila karıştırdınız ?

dooş size honda hayat onda'nın yamulan civiclerin telafisi yaptığı gibi size gidipte E sınıfı diye sattığı B sınıfını arabanın hesabını sordurur mu sanıyosunuz ?
    -)) doğuş vs hayat onda
    B E Ş İ K T A Ş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın altyapısını doğru düzgün hazırlamadan heves edip büyük motor koyarsan ortaya böyle rezil sonuçlar çıkar. Kaç gündür boşuna altyapı demiyormuşum değil mi?

Bu videoda birçok alt sınıf vag grubu araçların temelini oluşturan mqb platformu tasarlanırken nasıl ucuza kaçılmış olduğunu görüyoruz.

Ben sizi yine de uyarayım onu bunu tokatlayacağım diye yolda tutunma sorunu olan bir araca yazılım atarak ancak hayatınızı biraz daha fazla riske atmış olursunuz.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu abiyi buraya hapsedin kendince video atıp konuşsun.

akt02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf Gtı ın videosu hakkında adam haklı vag grubu araçların çoğu geyik testinde düşük puan alıyor . Ama gel gelelim golf gti clubsport un önden çekişli hatchbackler arasında rekoru var buda ilginç bi durum
    PATH250 EDTN

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    YouTube

CVT vs Manuel Testi izleyin derim.

Arkadaş rolling yapacağın hızlı olacak araçta , neden yol tutuşu arıyorsun ? Honda civic vti lar muhteşem mi yol tutuyor muş ?

adamlar sana pistte kafa tutmuyor ki , aracın motoru kötü diyor..

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YouTube

CVT vs Manuel Testi izleyin derim.

Arkadaş rolling yapacağın hızlı olacak araçta , neden yol tutuşu arıyorsun ? Honda civic vti lar muhteşem mi yol tutuyor muş ?

adamlar sana pistte kafa tutmuyor ki , aracın motoru kötü diyor..
    Golf ve Leon çok hafif Honda araba yapmayı bilmiyor diyenlere kaç gündür alt yapı farkını anlatmaya çalışıyorum ama karşı tarafta bu farkın neye yol açtığını anlayacak bilgi birikimi olmadığı için video ile sonucu göstereyim dedim.

Satın aldığınız araçları sadece düz yolda mı sürüyorsunuz? Zaten geyik testi yol tutuş testi değil sürüş güvenliği testidir. Önüne ani bir engel çıktığında o engelden kaçabilecek mi diye test ediliyor.

Sadece kendi aracına yazılım atılabildiğini zannedip aracıma yazılım atarım ona buna saplarım mantığı ile meydan okuyan süper zeki arkadaşlarla baş edemem. Hele ki 182 hp ivtec motor kötü diyen varsa muhattap olmayı bile keserim.

Ek olarak Civic'in CVT ve düz vites karşılaştırması varken alakasız araçların videosunu koymuşsunuz. Youtube de ingilizce aratırsanız bulabilirsiniz. Hatta Civic si ve 1.5 turbo Civic videoları da var.

Onur isimli üye teklifinize karşılık 3.20d ve Civic RS ile yürüyelim demişti. O iş ne oldu?
    Konu Otodr tarafından (02-05-2018 Saat 16:46 ) değiştirilmiştir.

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sınıf, kilogram, bagaj hacmi gibi konularda bazı arkadaşların postlarını okurken gözünüzün önünde dursun istedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otodr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf ve Leon çok hafif Honda araba yapmayı bilmiyor diyenlere kaç gündür alt yapı farkını anlatmaya çalışıyorum ama karşı tarafta bu farkın neye yol açtığını anlayacak bilgi birikimi olmadığı için video ile sonucu göstereyim dedim.

Satın aldığınız araçları sadece düz yolda mı sürüyorsunuz? Zaten geyik testi yol tutuş testi değil sürüş güvenliği testidir. Önüne ani bir engel çıktığında o engelden kaçabilecek mi diye test ediliyor.

Sadece kendi aracına yazılım atılabildiğini zannedip aracıma yazılım atarım ona buna saplarım mantığı ile meydan okuyan süper zeki arkadaşlarla baş edemem. Hele ki 182 hp ivtec motor kötü diyen varsa muhattap olmayı bile keserim.

Ek olarak Civic'in CVT ve düz vites karşılaştırması varken alakasız araçların videosunu koymuşsunuz. Youtube de ingilizce aratırsanız bulabilirsiniz. Hatta Civic si ve 1.5 turbo Civic videoları da var.

Onur isimli üye teklifinize karşılık 3.20d ve Civic RS ile yürüyelim demişti. O iş ne oldu?
    ya size herkes motorda sıkıntı yok, araba cvt yüzünden 182 hp gibi yürümüyo derken, siz gelmiş yok vag grubu yol tutmuyo yok siz motora ve şanzumana binin arabaya binmeyin, yok civic 200kg ağır yok alt yapı vs diyp duruyosunuz.

Üstte paylaştım golf ile civic'in arasındaki kilo farkını hala gelmiş ne konuşuyosunuz.

İzmirden de bi üye polo gti ile deneyelim dedi ve aracına extra kişi almayı kabul etti o deneme noldu peki ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek derdiniz düz yolda hızlı gitmekse neden ibiza cupra almıyorsunuz? Sizin araçlardan daha hafif ve daha hızlı. Zaten sizin araçların şanzımanı gücü törpülüyor. 150 tsi dsg gitmiyor halbuki ibiza cupra 10 numara araba düz yolda gaza basınca herkesi tokatlıyor. 150 tsi dsg ibiza cupra'nın yanına bile yaklaşamaz.

Böyle kafalara ancak böyle cevap verilir.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek derdiniz düz yolda hızlı gitmekse neden ibiza cupra almıyorsunuz? Sizin araçlardan daha hafif ve daha hızlı. Zaten sizin araçların şanzımanı gücü törpülüyor. 150 tsi dsg gitmiyor halbuki ibiza cupra 10 numara araba düz yolda gaza basınca herkesi tokatlıyor. 150 tsi dsg ibiza cupra'nın yanına bile yaklaşamaz.

USTA

Duz gidicez

150 lik tsi aracimizi honda rs ile duz yolda deneyecegiz

Cupra vs konu ile alakali degil

Amac 150 lik tsi ile rsin hizlanmada verecegi cevap

Sadece bunu gormek istiyoruz

Test vs ilgimiz yok konustugumuz konu bu degil konumuz iki aracin roll denemesi
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

benim burda yazdığım şey sizin oraya gidene kadar nasıl evrelerden geçiyo çok merak ediyorum cidden.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler