User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 100 bin tl civarı 4x4 gezi aracı tavsiyesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

100 bin tl civarı 4x4 gezi aracı tavsiyesi

selamlar, başlıktada belirttiğim gibi 100 bin tl civarı ağır araziye ve uzun yolculuklara uygun otomatik araç bakıyorum. düşük km, kasko yaptırılamayacak kadar eski olmayan, sorun sıkıntı çıkartmayacak servis ağı yaygın bir araç olmalı. aklımda hilux hi cruiser 2.8 motorlu olan var. tüm beklentilerimi karşılıyor aslında ancak mtv çok yüksek ve düşük hız sınırı (radar) sıkıntılı benim için. otobüslere izin verilen sürat bile daha fazla pick up'lara göre. yine de bütçeme yakın fiyatlara düşük km lerde temiz araçlar olduğu için şu an ağır basıyor hilux. amarok 2.0 motorlu olduğu için vergi avantajı var ama arazi vitesi olmaması ve ikinci ellerinde genelde kilit opsiyonu alınmadığı için tam içime sinmiyor oda. yıl bitmeden almak istiyorum. hilux'un sıfırı için güzel bir indirim aldım ama ikinci el almak daha mantıklı geliyor şu an için. sıfır pick up olarak amarok, ranger veya hilux'ta (2.4 hi cruiser alırım sıfır alırsam) güzel yıl sonu indirimi alabilecek sektörden arkadaşlar varsa değerlendiririm. bütçemi yükseltebilirim sıfır araç için. bunun dışında uygun araç gelirse takasa verebilirim mevcut aracımı, o zaman bütçe 100 bin+ araç değeri kadar yükseltebilirim. önerilerinizi, beğendiğiniz araç tavsiyelerinizi, kendi veya tanıdığınız araçlarıda olabilir paylaşımlarınızı bekliyorum.

mevcut aracım 99 model new edge olarak geçen mustang 4.6 gt. çok iyi kondisyonda. 2 ay önce bilstein hd series amortisörler ve eibach pro kit yaylar takıldı. eşim kullanamadığı için satacağım yakın zamanda daha ilanını açmadım. 2. araç olarak fazlalık olacak. bir de yeni taşındığım evin kapalı otopark girişi aşırı dik olduğu için sokamıyorum aracı sokakta kalıyor arkadan çekiş hiç bir araç sokamıyor bu arada bmw mercedes filanda girmiyor araç çok alçak değil yoksa. takasta değerlendirebilirim dediğim gibi düşünen olursa detaylar konuşulur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklima ilk gelen Amarok 3.0 v6 TDI yumoş
    Fakat hem pick-up hiz siniri, hem vergi
    Kalite çok önemli değilse Duster 4Wd
    Yeni nesil arazi vitesi pek yok
    Subaru forester, mitsubishi Sport olarak Hyundai tucson dizel fonksiyon olarak iyi , alternatif araçlar bende merak ediyorum takipteyim

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağır arazi şartına uygun ve mtv si yüksek olmayan bir araç yok bu ülkede.

Şartlara uygun land cruiser ve pajero var bence onlarda da arazi için kullanacağın ekipman normal yolda konforsuzluğu getirecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı O.Z Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklima ilk gelen Amarok 3.0 v6 TDI yumoş
    Fakat hem pick-up hiz siniri, hem vergi
    Kalite çok önemli değilse Duster 4Wd
    Yeni nesil arazi vitesi pek yok
    Subaru forester, mitsubishi Sport olarak Hyundai tucson dizel fonksiyon olarak iyi , alternatif araçlar bende merak ediyorum takipteyim
    amarok v6 çok güzel araç. verdiğin vergiye değecek bir motoru var en azından ama fiyatlar yüksek kalıyor biraz. duster için güvenlik endişem var. uzun yol planladığım için kar buz vs yollarda kaza filan sıkıntılı olur. yoksa ideal araç aslında duster. kuga'nın arazisi çok güzel aslında ama hep asfalta yönelik araçlar altyapı olarak. bozuk yol, uzun toprak sürüşleri filan yorar bu tarz araçları sanki.

Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağır arazi şartına uygun ve mtv si yüksek olmayan bir araç yok bu ülkede.

Şartlara uygun land cruiser ve pajero var bence onlarda da arazi için kullanacağın ekipman normal yolda konforsuzluğu getirecektir.
    çok ekstra off road donanımı gerektirecek kadar ekipman ihtiyacım yok aslında. all terrain lastik, orta ve arka kilit, arazi vitesi işimi görür. tavana çadır ekipmanı filan alırım belki daha sonra. off road maksadım yok çamura suya özellikle girmeyeceğim. uzun süreli arazi kullanımlarına dayanacak yapıda olması önemli. land ve pajero bütçede çok yüksek km liler denk gelir. bir de yol çok yapılacağı için kasko filanda sıkıntı. yoksa ideal araçlar bu işler için ikiside. pick up tan başka alternatifte kalmıyor sanırım bu bütçelerde.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mitsubishi outlander

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pikaplarda hız sınırı ve arka koltukların dikliği uzun yola gelmiyor bilgin olsun çoğu pikabı kullandım..son pikabımız 2017 hilux du..her şeyiyle çok güzel çok rahat ama 93 le giderken ceza yiyorsun çok saçma bir sistem var.

memincbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsuzu Dmax olabilir. 3lt lerinde otomatikleri var. Biz şilede arazide baya hırpalıyoruz. İyi bir alternatif.

EM-RE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı şeyleri düşünerek 6 ay önce 2.0 amarok aldım.
    Hız sınırı davasının dışında ciddi anlamda kamp uzun yol vs için tavsiye ederim.
    Ben Bulgaristan Yunanistan ve komple karadeniz turu attım bu sene ayrı ayrı zamanlarda çadırlı kalmalı her seferinde iyi ki almışım dedirtti.
    Sinoptan girip erzurumdan çıktığımda sadece 1 kere ceza yemişiz.Yurt dışı çıkışlarında herhangi bir ceza gelmedi ama maalesef hız sınırı bazı yerlerde isyan ettirebiliyor

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o paralara pickup, jip isteniyorsa Nissan xtrail olabilir ya da suziki vitara.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2006 sonrası hyundai santafe alınabilir 2.2 crdi veya ix35 alınabilir 2.0 crdi

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok hoş olmuş.

Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mitsubishi outlander
    son kasası çok güzelmiş aslında ama çok az var nedense. değerlendireceğim.

Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pikaplarda hız sınırı ve arka koltukların dikliği uzun yola gelmiyor bilgin olsun çoğu pikabı kullandım..son pikabımız 2017 hilux du..her şeyiyle çok güzel çok rahat ama 93 le giderken ceza yiyorsun çok saçma bir sistem var.
    hilux en ciddi düşündüğüm araç şu an için. hız sınırı olmasa işte

land rover beni korkutuyor baya. çok nazlı arabalar.

Alıntı memincbn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsuzu Dmax olabilir. 3lt lerinde otomatikleri var. Biz şilede arazide baya hırpalıyoruz. İyi bir alternatif.
    dmax hilux tan bile sağlam olabilir. çok sorunsuz sıkıntısız araçlar. parça fiyatlarıda daha uygun sanırım diğerlerine göre. nedense ısınamadım ama.

Alıntı EM-RE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyleri düşünerek 6 ay önce 2.0 amarok aldım.
    Hız sınırı davasının dışında ciddi anlamda kamp uzun yol vs için tavsiye ederim.
    Ben Bulgaristan Yunanistan ve komple karadeniz turu attım bu sene ayrı ayrı zamanlarda çadırlı kalmalı her seferinde iyi ki almışım dedirtti.
    Sinoptan girip erzurumdan çıktığımda sadece 1 kere ceza yemişiz.Yurt dışı çıkışlarında herhangi bir ceza gelmedi ama maalesef hız sınırı bazı yerlerde isyan ettirebiliyor
    amarok çok güzel alternatif. yüzü eskidi biraz. piyasadaki en eski kasa amarok kaldı heralde. arazisine çok laf ediliyor ama izlediğim bazı testlerde en iyi arazisi olan pick up seçmişler.

Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o paralara pickup, jip isteniyorsa Nissan xtrail olabilir ya da suziki vitara.
    eski kasa x-traillerin km'ler uçmuş. yeni kasalarda şehir araçları ben beğenmiyorum. vitarada güzel alternatif ama dizelde otomatik yok bildiğim kadarıyla. benzinlide de performans düşük.
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 sonrası hyundai santafe alınabilir 2.2 crdi veya ix35 alınabilir 2.0 crdi
    santa fe yerine sorento tercih ederim ama modeli o kadar düşmek istemiyorum. ix35 de olabilir ama altı baya alçak gibi geldi bana. 4 çekeride ne kadar başarılı bir fikrim yok. uzun toprak bozuk yol sürüşlerinde gereksiz yıpranır. şehir aracı sonuçta.

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar, başlıktada belirttiğim gibi 100 bin tl civarı ağır araziye ve uzun yolculuklara uygun otomatik araç bakıyorum. düşük km, kasko yaptırılamayacak kadar eski olmayan, sorun sıkıntı çıkartmayacak servis ağı yaygın bir araç olmalı. aklımda hilux hi cruiser 2.8 motorlu olan var. tüm beklentilerimi karşılıyor aslında ancak mtv çok yüksek ve düşük hız sınırı (radar) sıkıntılı benim için. otobüslere izin verilen sürat bile daha fazla pick up'lara göre. yine de bütçeme yakın fiyatlara düşük km lerde temiz araçlar olduğu için şu an ağır basıyor hilux. amarok 2.0 motorlu olduğu için vergi avantajı var ama arazi vitesi olmaması ve ikinci ellerinde genelde kilit opsiyonu alınmadığı için tam içime sinmiyor oda. yıl bitmeden almak istiyorum. hilux'un sıfırı için güzel bir indirim aldım ama ikinci el almak daha mantıklı geliyor şu an için. sıfır pick up olarak amarok, ranger veya hilux'ta (2.4 hi cruiser alırım sıfır alırsam) güzel yıl sonu indirimi alabilecek sektörden arkadaşlar varsa değerlendiririm. bütçemi yükseltebilirim sıfır araç için. bunun dışında uygun araç gelirse takasa verebilirim mevcut aracımı, o zaman bütçe 100 bin+ araç değeri kadar yükseltebilirim. önerilerinizi, beğendiğiniz araç tavsiyelerinizi, kendi veya tanıdığınız araçlarıda olabilir paylaşımlarınızı bekliyorum.

mevcut aracım 99 model new edge olarak geçen mustang 4.6 gt. çok iyi kondisyonda. 2 ay önce bilstein hd series amortisörler ve eibach pro kit yaylar takıldı. eşim kullanamadığı için satacağım yakın zamanda daha ilanını açmadım. 2. araç olarak fazlalık olacak. bir de yeni taşındığım evin kapalı otopark girişi aşırı dik olduğu için sokamıyorum aracı sokakta kalıyor arkadan çekiş hiç bir araç sokamıyor bu arada bmw mercedes filanda girmiyor araç çok alçak değil yoksa. takasta değerlendirebilirim dediğim gibi düşünen olursa detaylar konuşulur.
    Ilacınız duster.
    Guvenlık olarak korkutmasın 120k kmdir kullanıyorum irili ufaklı bırkac kaza gecırdım hıcbırınde ulan bu araba da tenekeymıs ha dedırtmedı.
    Duster almanın tek farzı ıyı bır lastık almaktır.
    Harıcınde sımdıyee kadar hıcbır kez bu araba burayı cıkamaz dıye gerı donmek zorunda kalmadım. Meslegımız madencılık oldugu ıcın cok hard arazıye de gırıyoruz ordan pay bıcebılırsınız. Ama camur ısın ıcıne gırerse cok ıyı bır camur lastıgı mecburı olur ve o da uzun yolda ezıyet olur hele kı dusterın yalıtımsızlıgıyla.
    4 ceker 110lugu uzun yolda keyıf verır. Suspansıyon fazla konforludur ama vırajlarda bunun yaratacagı dezavantajı 4 ceker olması suspanse eder.

Bır arkadas 3.0 dmax onermıs arazı anlamında cok ıyı bır onerı otomatık hard arazı aracı olarak.
    3 adet dmax kullanıyoruz sırkette toplamda 700k km yapmıstır bızdekıler ama yakıtı uzer aglatır ısyan ettırır.
    Sanzıman cok yavastır ve arkadakı dık oturma pozısyonu arkadakılere ezıyet olur.
    Yanı sanırım sızın ısteklerınıze tam cevap verse de uzun yolda hız sınırıyla keyıfsız olması ıkıncı plana atar.

Tavsıyem 4x4 110luk duster ama eger beklersenız 2 aya kadar yenı kasası gelecek ve cok guzel ıyılestırmeler var yenı kasada.
    Hemen sımdı alıcam dıyorsanız da guncel kasa sıfır dusterı yıl sonu ındırımlerıyle guzel rakamlara kapatabılırsınız.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Berkerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hilux kullanıcısıyım yükseltme, at lastik, vinç vs. vs. araziye girebilecek donanıma sahibim ve giriyorumda 2006 dan beri bizde araç şükürler olsun can sıkıcı bir problem yaşatmadı. Hadi araziden sonra çek sanayiye aracı değil. Sonuna kadar tavsiye ederim sadece yakıt konusunda iyi hesap yapmak lazım.

Şehir dışında kullandığımız ve çevremizde de olan 4x4 Dusterlar var. Eğer yakıt önemli, genç diri araba olsun sıfırını alayım kasa değişimlerinde km yükseldiğinde aracı değiştireyim derseniz çadırı arabanın üstüne takıp at lastikleri takıp bir çok yere çok rahat gidersiniz. Hem yakıtı yormaz hem bakımı.
    06 Toyota Hilux 2.5 4x4

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    100 bin lira yerine 50-60 aralığında sorento bakın derim hem arazi hem taksi modunda kullanabilirsiniz
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyatları mantıklı baya. donanım olarakta baya dolu araçlar. 1.6 ağır kalır sanki ama 1.4 turboları değerlendirilebilir. boyut olarak ufak sadece.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler