User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Passat B6 hakkında.

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Passat B6 hakkında.

Eniştemin Swift'i 1 hafta içinde sattık, onun için telaşla gönlümüze sinen bir araba arıyoruz. Güzel heyecanlar tabii insan etkileniyor araba aradıkça, gördükçe kendi arabasıyla ilgili de değişiklikler yapmak istiyor. Babam da uzun zamandır aklında olan Passat'lara göz dikmiş durumda.

B6 kasada yanlış bilgim yoksa benzinli olarak 1.4TSİ, 1.6FSİ, 1.8TSİ, 2.0FSİ motorlar mevcut. 1.8 ve 2.0'ı yakıtı düşünerek direk eliyoruz. 2 senedir Expression kasa Megane 2 kullanıyoruz, yakıtından aşırı memnunuz. Şehir içi 5.1/6.3 arasında dolaşıyoruz. En önemli sorumuz 1.4TSİ veya 1.6FSİ motorların ne kadar yaktığıyla ilgili.

Bu arabayı, motorları kullanmış veya bu araba hakkında bilgisi olan kişiler genel bir bilgi verebilirse çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fsi almak gibi bir gaflette bulunmayın, 102hp hitler alın daha iyi. Tsi ın yakıtından bahsedecek olursak Ankara içi yazın 8,5 kışın 9 lt yakıt tüketir, kendini öldürüp parçalarsan 8.0lt de düşer daha da düşmez.

Şehir dışı gittiğin yere ve sürate bağlı olarak 6-6,5 civarı tüketir, çok kasarsan 5,5 daha altı mümkün değil.

Bunların dışında geniş, rahat, konforlu bir arabadır hatta en çok sevdiğim passattır. Kolay kolay kullanıcısını üzmez, uygun fiyata temiz bir şey denk gelirse alın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fsi almak gibi bir gaflette bulunmayın, 102hp hitler alın daha iyi. Tsi ın yakıtından bahsedecek olursak Ankara içi yazın 8,5 kışın 9 lt yakıt tüketir, kendini öldürüp parçalarsan 8.0lt de düşer daha da düşmez.

Şehir dışı gittiğin yere ve sürate bağlı olarak 6-6,5 civarı tüketir, çok kasarsan 5,5 daha altı mümkün değil.

Bunların dışında geniş, rahat, konforlu bir arabadır hatta en çok sevdiğim passattır. Kolay kolay kullanıcısını üzmez, uygun fiyata temiz bir şey denk gelirse alın.
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, yakıtı korkulacak kadar değilmiş sanırım. Ailecek çok uzun boyluyuz ben 1.92-93 civarındayım, arkamdaki kişi rahatlıkla oturabilir mi? w124'ten sonra megane açıkçası genişlik olarak iyi gelmişti. Passat'ın daha iyi olacağını düşünsem yanılır mıyım?

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 de 1.6 da 2.0 de aynı yakar, meganeın tüketimi ile kıyas götürmez.

İçlerinde en ucuzu 2.0dır, yaktığının hakkını da en çok o verir, şehiriçi trafik akışkansa yakıtı normal bir benzinliye göre çok üzmez ama yoğun trafiğe girmeyegörsün, marş motoru da yansa trafik her durduğunda ben bu motoru durdururum dedirtir

Not: eski 2.0 fsi tiptronik b6 kullanıcısıyım, İki kere de 1.6 fsi motorum oldu, 1.4 tsi yi de bu kasada çok inceledim ama sahibi olmadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada iç hacmi de bagaj da fazlasıyla tatmin eder

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 de 1.6 da 2.0 de aynı yakar, meganeın tüketimi ile kıyas götürmez.

İçlerinde en ucuzu 2.0dır, yaktığının hakkını da en çok o verir, şehiriçi trafik akışkansa yakıtı normal bir benzinliye göre çok üzmez ama yoğun trafiğe girmeyegörsün, marş motoru da yansa trafik her durduğunda ben bu motoru durdururum dedirtir

Not: eski 2.0 fsi tiptronik b6 kullanıcısıyım, İki kere de 1.6 fsi motorum oldu, 1.4 tsi yi de bu kasada çok inceledim ama sahibi olmadım
    Bilgiler için çok teşekkür ederim. Megane'dan sonra çok şaşırmamak için yakıtı merak ediyoruz. 1.6FSİ motorla ilgili tecrübelerinizde bir sıkıntı yaşadınız mı önerir misiniz?

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Turbosuz hiçbirşeye bulaşmayın keyifsiz olur

Yaktığına değmez
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbosuz hiçbirşeye bulaşmayın keyifsiz olur

Yaktığına değmez
    Teşekkür ederim yorumunuz için, biz de bu yüzden 1.4tsi motora daha sıcak bakıyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BAT9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, yakıtı korkulacak kadar değilmiş sanırım. Ailecek çok uzun boyluyuz ben 1.92-93 civarındayım, arkamdaki kişi rahatlıkla oturabilir mi? w124'ten sonra megane açıkçası genişlik olarak iyi gelmişti. Passat'ın daha iyi olacağını düşünsem yanılır mıyım?
    İç hacim ve bagaj konusunda sorun kesinlikle yaşayacağınızı zannetmiyorum. Heh illa yaldır yaldır gezelim S class gibi olsun istiyorsanız superb de olabilir, ama passat her halükarda yeterli olacaktır.

Çok net söylüyorum 1.6 fsi sakın bulaşmayın, gitmez, bas bas bağırır, 10 lt altı görürseniz öper başınıza koyarsınız vs. 2.0 tdi olacaksa olur çokta güzel olur. Olmuyorsa da 1.4 tsi candır.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 1.4 tsi 1 sene kullandık. Sorunsuz güzel araba ama 1.9tdi b5.5 vardı ondan sonra yavaş gelmişti doğal olarak. B5.5 4 sene kullandım b6 ya göre daha rahattır. B6 nın içi biraz daha basık ama sorun yaşanmaz bende 183 cm yim. Tsi motor 122 lik gidişi normal. Düz 1.6 motoruna gaz takılıyor diye öven çok var ama gelip en kötü araba sollar geçer her zaman üzücü olur. İmkan var ise makyajlı 2010 ve sonrası tercih edin. 1.8tsi tutulmuyor yağ yakma sorunu var. 1.4te ise bizimkine castrol koyunca eksiltiyordu. Başka soru olursa yazarım

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada ben istanbulda normal trafikte arabanın ana ortalamasi 7.5 lt yi geçmedi. Uzun yolda 120 uzerinde 6 dan aşağı yakmaz. 100 civari 5.5 yakalarsın. 80-90 bursaya gittim 4.5-5 arası yaktım. Ama çok uğraştım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 fsi motor bence hitler motordan daha iyi, ama ben bir lpg kullanıcısı değil,benzin kullanıcısıyım.

Egr ve ilk jenerasyonlarındaki nox sensörü dışında kronik pek bir sıkıntısı yoktur; bir de zincir değişmemişse soğuk sabahlarda gırrrlayarak çalışır.

A3 ve golf için yeterli, passat için fazlasıyla yetersiz bir motor 1.6 fsi.

Passat için para varsa sıralama 2.0 t fsi, 2.0 tdi, 1.4 tsi, 2.0 fsi şeklinde olmalı. 1.6 fsi yetersizliğinden ve 1.8 tfsi sorunlarından dolayı hiç katmıyorum.

1.4 tsi ve 2.0 fsi karşılaştıracak olursak da;

Şehir içi bol kullanım varsa, ilk alım için ayırdığınız bütçe yeterliyse ve nispeten daha az uzun yol yapıyorsanız 1.4 tsi,

Ağırlıkla şehirlerarası ya da senelik az km yapılacaksa, alırken farkı cebimde kalsın, ucuz alırım ucuz da satarım diyorsanız 2.0 fsi.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 fsı kullandım 6 ileri otomatik. Kesinlikle 2.0 ı bile gitmezken 1.6 fsı yada 1.6 hitler olana bulaşmayın üzülürsünüz.

Çok yol yapmıyosanız 2.0 alın fiyatları uygun. B6 konforlu araba ben beğendim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.0 fsı kullandım 6 ileri otomatik. Kesinlikle 2.0 ı bile gitmezken 1.6 fsı yada 1.6 hitler olana bulaşmayın üzülürsünüz.

Doğru 2.0 çok gittiği söylenemez ama 1.4 122den baya iyi. Küçük turbolu 1.4 ilk doldurduğunda gidiyormuş hissiyatı verse de 2.0'ın totosunu kaldırdıktan sonraki performansı 1.4e göre iyi

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fsi uzak durun kanka,1.8 tsi mevcut bende nerdeyse 40 bin km oldu sorunsuz biniyoruz,pedalla arkadasligini iyi kurarsan yakit yonunden uzunda 6.2 6.1 arasi yakiyor,sehir ici 10 a dogru cikiyor
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Şahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 tsi dsg variant kullandım B7. Şehir içi 8.0/8.5 arası gezer. Gidişi fena değildir kolay kolay üzmez. Şehirlerarası otoban 130-140 hız sabitleyici ile 7.0 civarı yakar. Daha düşük süratlerde 6.0-6.5 arasıdır. Benim b6'da bakacağım tek motor commonrail 2.0 tdi'dır. Şu anda b7'nin 1.6 dizelini kullanıyorum. İmkanım olursa 2.0'na geçeceğim. En büyük sebeplerinden bir tanesi de 6 ileri ıslak dsg olmasından dolayı.
    Zihin fukara olursa, fikir ukala olur..

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    b5.5 1.9 tdı candır b6 kasaya hiç ısınamadım
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İç hacim ve bagaj konusunda sorun kesinlikle yaşayacağınızı zannetmiyorum. Heh illa yaldır yaldır gezelim S class gibi olsun istiyorsanız superb de olabilir, ama passat her halükarda yeterli olacaktır.

Çok net söylüyorum 1.6 fsi sakın bulaşmayın, gitmez, bas bas bağırır, 10 lt altı görürseniz öper başınıza koyarsınız vs. 2.0 tdi olacaksa olur çokta güzel olur. Olmuyorsa da 1.4 tsi candır.
    2.0tdi'ların çoğu yüksek km düşük olanlarında bütçesi bizi aşıyor bu yüzden 1.4tsi konusuna daha sıcak bakıyoruz. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 1.4 tsi 1 sene kullandık. Sorunsuz güzel araba ama 1.9tdi b5.5 vardı ondan sonra yavaş gelmişti doğal olarak. B5.5 4 sene kullandım b6 ya göre daha rahattır. B6 nın içi biraz daha basık ama sorun yaşanmaz bende 183 cm yim. Tsi motor 122 lik gidişi normal. Düz 1.6 motoruna gaz takılıyor diye öven çok var ama gelip en kötü araba sollar geçer her zaman üzücü olur. İmkan var ise makyajlı 2010 ve sonrası tercih edin. 1.8tsi tutulmuyor yağ yakma sorunu var. 1.4te ise bizimkine castrol koyunca eksiltiyordu. Başka soru olursa yazarım
    Bilgiler için teşekkür ederim. Hız beklentimiz yukuşta öldürmesin araba sollamak istediğimizde üzmesin gaza tepkili olsun. Megane 350bin civarına geldi ama hala bu konuda memnunuz gaza güzel tepki veriyor. Passat'ta daha iyi olacağını tahmin ediyorum. Bir sorum var babam yeni otomatik viteslerin yukuşta kaydırmasından baya şikayetçi. Benim eski w124'ü 3 sene yukuşta bırakayım yine kaydırmaz diye söylenir. 1.4tsi DSG'de bu durum nasıldır bilgi verebilir misiniz?

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 fsi motor bence hitler motordan daha iyi, ama ben bir lpg kullanıcısı değil,benzin kullanıcısıyım.

Egr ve ilk jenerasyonlarındaki nox sensörü dışında kronik pek bir sıkıntısı yoktur; bir de zincir değişmemişse soğuk sabahlarda gırrrlayarak çalışır.

A3 ve golf için yeterli, passat için fazlasıyla yetersiz bir motor 1.6 fsi.

Passat için para varsa sıralama 2.0 t fsi, 2.0 tdi, 1.4 tsi, 2.0 fsi şeklinde olmalı. 1.6 fsi yetersizliğinden ve 1.8 tfsi sorunlarından dolayı hiç katmıyorum.

1.4 tsi ve 2.0 fsi karşılaştıracak olursak da;

Şehir içi bol kullanım varsa, ilk alım için ayırdığınız bütçe yeterliyse ve nispeten daha az uzun yol yapıyorsanız 1.4 tsi,

Ağırlıkla şehirlerarası ya da senelik az km yapılacaksa, alırken farkı cebimde kalsın, ucuz alırım ucuz da satarım diyorsanız 2.0 fsi.
    Şehir içi bol kullanıyoruz. Babam arabayı alıp yatırmayı sevmiyor. Aldıysam kullanıcam kullanmıcaksam niye alıyorum mantığında. Yıl boyunca şehir dışına çok az çıkıyoruz bu yüzden 1.4tsi daha mantıklı olacaktır. Babam ayrıca alırım en kötü 1-2 aşağısına satarım sonuçta kullanıyorum eskiyor başkası da kullanır diye düşünüyor. Aldığının üstüne araba sattığını görmedim, zaten hep tanıdıklara gidiyor.

Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teşekkür ederim 2 kişi kullandığımız için çok yol yapıyoruz. Biz de B6'yı beğeniyoruz kısmet olur inşallah

Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fsi uzak durun kanka,1.8 tsi mevcut bende nerdeyse 40 bin km oldu sorunsuz biniyoruz,pedalla arkadasligini iyi kurarsan yakit yonunden uzunda 6.2 6.1 arasi yakiyor,sehir ici 10 a dogru cikiyor
    Sağol Yasin bilgiler için. Babam espri amaçlı w124'ü benzinli kullanmış adamım diye kendini avutuyor ama 1.8tsi konusunda ne der bilmiyorum. Aklımızda soru oluşursa seninle iletişime geçerim, eyvallah

Alıntı Şahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 tsi dsg variant kullandım B7. Şehir içi 8.0/8.5 arası gezer. Gidişi fena değildir kolay kolay üzmez. Şehirlerarası otoban 130-140 hız sabitleyici ile 7.0 civarı yakar. Daha düşük süratlerde 6.0-6.5 arasıdır. Benim b6'da bakacağım tek motor commonrail 2.0 tdi'dır. Şu anda b7'nin 1.6 dizelini kullanıyorum. İmkanım olursa 2.0'na geçeceğim. En büyük sebeplerinden bir tanesi de 6 ileri ıslak dsg olmasından dolayı.
    Yakıt bilgileri oldukça iyi görünüyor. Daha ağır olmasına rağmen güzel yakıt ortalaması memnun etti açıkçası bilgiler teşekkür ederim. Dizel bütçeyi aştığı için fazla bakamıyoruz. 2.0TDi kısmet olur inşallah size

Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    b5.5 1.9 tdı candır b6 kasaya hiç ısınamadım
    Zevkler ve renkler tartışılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum dsg yokuşta geri kaydırma yapar. Ama kemer bağlıysa eğer auto hold devrede olacağından ötürü kaydırma vs anlamında sıkıntı yaşamayacaksınız, kemer takılı olduğu sürece.

Ayrıca 1.4 tsi 2.0 tdi hariç bahsi geçen motorların içinden geçer geçer durur Performans konusunda da sıkıntı yaşamazsınız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler