User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: A3 2006.2007 hakkında bilgi

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

A3 2006.2007 hakkında bilgi

Son zamanlarda aracımı değiştirmek istiyorum 40bin tlye kadar araç arayışına girdim a3'ler dikkatimi çekti 1.6 2006 2007 bütçemi biraz zorlarsam fiyat olarakda uyuyo bu araçlarda dikkat etmemiz gereken nedir ortalama olarak 50 60 kuruş şehit içi tüketimi oldugunu ögrendim lpg ile biraz düşürebilicegime inanıyorum lpg'ile arası nasıldır? Hertürlü bilgiye ihtiyacım var olumlu olumsuz yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu benzin fiyatları ile hem çok yakıp hemde gitmeyen bir araba almayın derim.2008 yılında 2006 model slıne kullanıyordum.Benzinden yılmıştım.O fiyatlara bence mk5 golf tsi bakın derim.En azından daha performanslı olur.

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O bütçe aralığı biraz yıkık a3 denk gelebilir dikkat etmek lazım, km çekme özellikle 1.6 hitlerde fazlasıyla yaygın her modelde olduğu gibi. Düzgünü için en az bi 45 45 gerekir. Hızla işim yok derseniz 1.6 102 hp+ lpg ile sorunsuz kullanılır.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lpg ile sorunsuz binilir. Yalnız vag atmosferikleri japonlara göre çok hantal.

Ben olsam 32-35 arası eski kasa 1.8T alır hafiften mıncıklar lpg takar keyfime bakardım. Devir ekonomi devri. benzin olmuş 6 lira.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alırken tabikide tamamen kontrol ettiricez, yakıt konusunda şuanki aracım benzinli hafta sonlari kullandıgım için pek sorun yaratmıyo , çok fazla hızla işim yok e5de hantal kalmasın yeterli benim için bu fiyat aralıklarında performans dışında kasası olsun görünüş olarak konfor olarak iyi oldugu için bu arac hakkinda bilgi ariyorum

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 otomatik var bende, lpg kendim taktırdım. Performans konusunda altınızdaki arabayı bilerek kullanınca üzeceği bir durum olmuyor. Otobanda falan oldukça yeterli, ancak önünüze bir araba çıktı 80-90 a düştünüz, tekrar 130-140 a çıkmak için altınızda 300nm torklu dizel bir araba varmış gibi performans isterseniz hüsran olur ki bu da son derece normal.

Onun dışında 9 litre gaz ortalamasıyla geziyorum ben son 10.000 kmdir , daha performanslı benzinli araç alın tabii ki daha keyifli olur da benzin 6 litre. En iyi ihtimalle 7 litre ortalama ile gezeceğiniz benzinli araç 42 kuruş yapıyor tüketimi, ben 9 litre gazla 27 kuruş diyorum.

Az yol yapana çok fark etmez, basınca giden arabaya bineyim diyebilir elbette. Ayda 1500-2000km yapanı rahatsız eden bir fark bu tüketim.
    -Fırat

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Istanbul trafiginde lpg ile 300krs yakan performansida yukarda dendigi gibi haddinizi bilirseniz sizi uzmucek bir motora sahip. Lpg ile uyumu oldukca iyi. Oyle hizla isiniz yoksa beni trafikte gotursun getirsin vs derseniz gayet ideal. Benzinde kullanirsaniz istanbul trafiginde sizi uzer.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim yorumlar için performans olarak eski aracım ve şuanki aracımla kıyaslarsam beni kesinlikle üzücegini tahmin etmiyorum. Lpg ile uyumlu olması benim için güzel haber, genel bakım dışında masraf çıkarırmı bu araçlar ? otomatikleri nasıldır , ön takım fln çabuk eskitirmi bunlar hakkındada bilgi alabilirsem süper olur

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AdoneuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim yorumlar için performans olarak eski aracım ve şuanki aracımla kıyaslarsam beni kesinlikle üzücegini tahmin etmiyorum. Lpg ile uyumlu olması benim için güzel haber, genel bakım dışında masraf çıkarırmı bu araçlar ? otomatikleri nasıldır , ön takım fln çabuk eskitirmi bunlar hakkındada bilgi alabilirsem süper olur
    Motor vs den yana teknoloji olarak arıza çıkaracak bir yanı yok zaten. Genel olarak taş gibi araba, ön takımmış vs bozulmaz. Yani elbette siz çukur tümsek dinlemeden yürür geçerseniz her aracın alt takımı bozulur o ayrı.

Şanzıman 6 ileri tork konvertörlü klasik bir şanzıman. Kulakçıkla vites değişimi de keyifli. 2. el 10 yaşında bir otomatik araç alırken kimin bu zamana kadar nasıl kullandığı önemli oluyor.

Km durumuna göre şanzıman yağı değişmiş mi bilmek önemli. Bir de vites geçişlerine vs dikkat edin alırken derim. Benim yerime sağolsun yıllardır otomatik araç kullanan arkadaşım @Burak K. kullanıp bakmıştı. Onun dışında sorunu sıkıntısı olmayan güzel araba.
    -Fırat

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler