User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Honda CRZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Honda CRZ

Arkadaşlar öncekikle merhaba, foruma her ne kadar yeni kayıt olsam da uzun zamandır takipçisiyim, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. 50bin liraya kadar bi araç bakıyorum. Bu süreçte alfa 147-159-gt, bmw 3, mercedes clk-slk, audi a3-tt, smart roadster, mini cooper gibi araçları araştırdım ve ilk çıktığı zamanlardan beri çok sevdiğim ama yollarda pek rastlayamadığım crz’ye bakmaya başladım. Baktığım diğer araçların aksine hakkında çok az şey öğrenebildim. Bu zamana kadar fiesta, polo, astra j, insignia kullandım ve artık daha spor, daha eğlenceli, tatminkar bir şeyler almak istiyorum. Ve baktığım araçlar arasından model itibariyle bana daha az sorun çıkaracağını düşündüğüm crz’ye odaklandım. İnternetten son bir kaç gündür bakıyorum ama hala kafamda bazı soru işaretleri var bu araçla ilgili. Aranızda bu aracı kullanmış ya da bilgi sahibi olan biri var mı? Hybrid konusunda bu güne kadar pek bir fikrim yoktu bu araçla birlikte araştırmaya başladım ama crz’deki çalışma prensibi hakkında internette birbiriyle çelişen şeyler okudum. Mesela En çok kafama takılan noktası pillerin ömrü. Baktığım araçlar 6-7 yaşlarında ve aldığım araca en az 1-2 sene binmeyi düşünüyorum bu pillerin belirli bir ömrü var mı ve elektrik motorunda yaşayabileceğim olası sorunlar var mıdır? Şimdiden cevaplarınız adına teşekkür ederim.

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle forumun uzun süredir takipçisiyseniz kendinizi tanıtmanız gerektiğini bilirsiniz, keşke bir kendinizi tanıtsaydınız neyse.

Crz ye gelelim. 6.5-7 lt benzin yakar izmir trafiğinde. Elektrik motorunda herhangi bir sıkıntısı yok. Sürekli motordan şarj olduğu için pili çeyreği görmez bile. Pilleri bitmez yani. Yol tutuşu güzeldir. 130 140 hp gibi gider kullanması zevklidir fakat eksi yönleri de var. Arkasına bırak insanı köpeğim bile sığmaz. Crx in halefi olarak çıktı ama crx gibi aman aman keyifli bir spor otomobil değil. Öyle 65 70k para vermeye gerek yok ilandaki araçlar zaten standarttır uzun süredir bakıyosanız bilirsiniz. Çok piyasası olan bir otomobil değil ama 45-50k ya mantıklı bir seçenek.
    Haricinde ben olsam biraz daha koyup scirocco/cupra/polo gti/megane coupe 1.6 dci alternatiflerine yönelirdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle forumun uzun süredir takipçisiyseniz kendinizi tanıtmanız gerektiğini bilirsiniz, keşke bir kendinizi tanıtsaydınız neyse.

Crz ye gelelim. 6.5-7 lt benzin yakar izmir trafiğinde. Elektrik motorunda herhangi bir sıkıntısı yok. Sürekli motordan şarj olduğu için pili çeyreği görmez bile. Pilleri bitmez yani. Yol tutuşu güzeldir. 130 140 hp gibi gider kullanması zevklidir fakat eksi yönleri de var. Arkasına bırak insanı köpeğim bile sığmaz. Crx in halefi olarak çıktı ama crx gibi aman aman keyifli bir spor otomobil değil. Öyle 65 70k para vermeye gerek yok ilandaki araçlar zaten standarttır uzun süredir bakıyosanız bilirsiniz. Çok piyasası olan bir otomobil değil ama 45-50k ya mantıklı bir seçenek.
    Haricinde ben olsam biraz daha koyup scirocco/cupra/polo gti/megane coupe 1.6 dci alternatiflerine yönelirdim
    O halde kendimi tanıtarak başlayayım. Ben Mustafa 23 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum, şu an gazide okuyorum ama aynı zamanda dekorasyon üzerine çalışıyorum.
    Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Açıkçası aracın iki kişilik olması benim adıma sorun değil hatta beni cezbeden bir özellik. Evde babamın kullandığı insignia ve benim kardeşime devredeceğim polo var olur da alırsam crz'ye sürekli bineceğim ama zorda kalırsam kullanabileceğim alternatiflerim var o yüzden dert etmiyorum açıkcası aracın arka koltuklarını.
    Scirocco ve cupraya da çok baktım aslında ama temiz, içime sinen bi aracın fiyatı şu anki bütçemin üzerinde ve kısa vadede bu bütçemin üzerine çok çıkamayacağım. Poloyu her ne kadar gti olmasa da uzunca bir süre kullandım ve açıkcası biraz sıkıldım polodan o yüzden gti'ından uzak duruyorum, megane coupe'nin ise tasarımını çok sevemiyorum. Gönül ister temiz bi scirocco ama şu an bütçe olarak uzağım ondan.
    Crz'nin tasarımını çok beğeniyorum ve honda motoruna güvenim tam ama hybrid olması, bilmediğim için beni düşündürdü başta ve çok bilinen bir araç olmadığı için büyük bi ikilemde kaldım
    Konu mustafafirtina tarafından (14-02-2018 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence fiyatına göre güzel bir araba. Elektrik desteği ile çok hızlı tepki veriyor.

Araç ilerlerken sürekli şarj oluyor. Biz baya gazlamıştık yinede pili zor bitirmiştik. Pil biterse sadece atmosferik motora kalıyorsunuz o zaman can sıkıcı oluyor

En büyük eksisi bataryaların zamanla ölmesi ve değişmesi gerektiği. Net hatırlamamakla birlikte 8-10.000 tl gibi rakamlar telafuz ediliyordu serviste.

Aracı direk 2 kişilik olarak düşünün. Ancak çantanızı falan koyarsınız arka koltuğa. Bacak için hiç mesafe yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MaCuN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence fiyatına göre güzel bir araba. Elektrik desteği ile çok hızlı tepki veriyor.

Araç ilerlerken sürekli şarj oluyor. Biz baya gazlamıştık yinede pili zor bitirmiştik. Pil biterse sadece atmosferik motora kalıyorsunuz o zaman can sıkıcı oluyor

En büyük eksisi bataryaların zamanla ölmesi ve değişmesi gerektiği. Net hatırlamamakla birlikte 8-10.000 tl gibi rakamlar telafuz ediliyordu serviste.

Aracı direk 2 kişilik olarak düşünün. Ancak çantanızı falan koyarsınız arka koltuğa. Bacak için hiç mesafe yok
    Zaten en korktuğum yanı da bu. Peki bu bataryaların belirli bir ömrü var mı yoksa kullanıma mı bağlı ve aracın bataryasını ekspertizde test etme şansımız var mı bu konuda bi fikriniz var mı

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bazı yerlerde hondanın 10 sene garanti verdiğini okumuştum. Ama türkiyede geçerli mi yada hurafemiydi tam kaynağına ulaşamadım Batarya fiyatlarıyla alakalı olarakta 2 farklı bayi 2 farklı fiyat vermişti zamanında. Bence sizde bir arayıp sorun? Bir anda ölüceğini sanmam pillerin. İlk aşamada hızlı azalır performanslı kullanımda diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mesela bunlar toyota'nın sitesinden. Honda için böyle bir sayfaları var mı diye çok baktım ama yok sanırım, bu gidişle ben de bi servisini arayıp bunları soracağım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler