User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Mini Cooper Countryman Hakkında Bilgi Danışma

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mini Cooper Countryman Hakkında Bilgi Danışma

Arkadaşlar merhaba

70.000 TL - 80.000 TL aralığın da 80.000 km yi aşmamış ve büyük kazası olmayan bir cooper countryman arayışım var.

Genelde 1.6 s versiyon bakıyorum 4*4 olması yada 4*2 olması bana göre çok önemli bir ayrım değil. Tabi sizin de fikrinizi rica ederim.

1.6 s olmayan motorla normal 1.6 motorun sadece yazılımı farklı değil galiba.

2 motor hakkındaki farkları açıklayabilecek arkadaşlardan desteğinizi rica ediyorum.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

omco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cooper Countryman 1.6 atmosferik 122hp, Cooper S Countryman turbolu makyaj öncesi 184hp & makyaj sonrası Euro6 190hp oldu.

All4 karda güzel iş yapıyor ama karla işim yok diyorsanız yakıt açısından önden çeker versiyon biraz daha verimli tabi. Bunlar dışında merak ettiğiniz her konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omco Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cooper Countryman 1.6 atmosferik 122hp, Cooper S Countryman turbolu makyaj öncesi 184hp & makyaj sonrası Euro6 190hp oldu.

All4 karda güzel iş yapıyor ama karla işim yok diyorsanız yakıt açısından önden çeker versiyon biraz daha verimli tabi. Bunlar dışında merak ettiğiniz her konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
    Karla işim var ama kış lastiği taktıktan sonra tek çeker bir aracın yeteceği kadar var. Yılda 2-3 defa Uludağ a çıkacak, Kar yağdığında herkesten önce arabayla dışarı çıkıp 2-3 tur atacak kadar.
    Yani 4 çekerine her zaman ihtiyaç duyacak bir yerde yaşamıyorum.

Kronik bir arızası varmıdır ?

Alacağımız araç 1.6s 2 çeker yada denk gelirse all4 .

Yakıttan çok çekincem yok. Şehir içinde 11 litreyi çok aşmasın yeter.

İç mekan kalitesi nasıl ? Daha önce 2013 Fiesta, 2012 Auris, 2012 Jetta , 2011 Bmw 1.16 kullandım. Bunlardan zayıf olmasın isterim.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4x4 alırsanız trafik vs dersek anca 12-13 yakarsınız

onun dışında ortalama zaten 11 civarı oda trafiksiz istanbul dışı şehirlerde 9.5 gorenlerde var

alıcaksanız zaten 1.6 s alın atmosferik o yapıda bence kullanışlı olmaz

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahip olmadım ama bi yakınım da vardı diyebilirim. Ara ara binerdim. Kronik sorun bilmiyorum fakat iç mekan kalitesi dersen esnemelerde falan arabanın çeşitli yerlerinden ses geliyordu ve sıfır diyebileceğim kmlerdeydi araç Zaten bildiğim kadarıyla mini kullanıcıları bunu kabullenerek alıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Performans zaten 184 hp gayet tatminkardır diye düşünüyorum. 3 Serisindeki motordan farklı galiba değil mi ?

Rcz deki motor benzeri diye duydum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karla işim var ama kış lastiği taktıktan sonra tek çeker bir aracın yeteceği kadar var. Yılda 2-3 defa Uludağ a çıkacak, Kar yağdığında herkesten önce arabayla dışarı çıkıp 2-3 tur atacak kadar.
    Yani 4 çekerine her zaman ihtiyaç duyacak bir yerde yaşamıyorum.

Kronik bir arızası varmıdır ?

Alacağımız araç 1.6s 2 çeker yada denk gelirse all4 .

Yakıttan çok çekincem yok. Şehir içinde 11 litreyi çok aşmasın yeter.

İç mekan kalitesi nasıl ? Daha önce 2013 Fiesta, 2012 Auris, 2012 Jetta , 2011 Bmw 1.16 kullandım. Bunlardan zayıf olmasın isterim.
    İç mekan kalitesi Jetta ile F20 1 serisi arasında demek doğru olur sanırım, diğer araçlara binmediğim için kıyaslama yapamıyorum. Benim aracım 2 yaşında, trim sesi yok (sert ayarlı KW V2, 18 jant ve 0 km'den beri hep RFT lastikle kullandım) ama cam tavanın arka camından bir türlü çözülemeyen bir ses problemim var maalesef.

İstanbul trafiğinde, genellikle kısa mesafe kullandığım için 12-13 yakıyor. Geçen yıl 3 defa Yunanistan'a gittim, Serres'e gidişim hariç 8-8,5 litreleri gördüm.

R serilerinde makyajla gelen N18'de kronik pek bir sorun yok, klasik Mini sorunu termostat değişimi gerekebilir ama şimdilik ben hiç bir sorun yaşamadım.

Karda güzel bir lastikle kesinlikle keyif veren bir araç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İç mekan kalitesi Jetta ile F20 1 serisi arasında demek doğru olur sanırım, diğer araçlara binmediğim için kıyaslama yapamıyorum. Benim aracım 2 yaşında, trim sesi yok (sert ayarlı KW V2, 18 jant ve 0 km'den beri hep RFT lastikle kullandım) ama cam tavanın arka camından bir türlü çözülemeyen bir ses problemim var maalesef.

İstanbul trafiğinde, genellikle kısa mesafe kullandığım için 12-13 yakıyor. Geçen yıl 3 defa Yunanistan'a gittim, Serres'e gidişim hariç 8-8,5 litreleri gördüm.

R serilerinde makyajla gelen N18'de kronik pek bir sorun yok, klasik Mini sorunu termostat değişimi gerekebilir ama şimdilik ben hiç bir sorun yaşamadım.

Karda güzel bir lastikle kesinlikle keyif veren bir araç.
    Teşekkür ederim.

2 - 3 araç göstersem önerin ne olur ?

Bu araç 2 çeker
    2011 Mini Cooper Countryman 1.6 S 77.900 TL Galeriden satılık ikinci el - 527906926

Bu araç uzun süredir satılıkta, öncesinde ErsMotors3d deydi. Ve Cam Tavan yok
    2011 Mini Cooper Countryman 1.6 S 82.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 524655561

Binici de fakat fazla indirim yapmaz gibi
    2011 Mini Cooper Countryman 1.6 S 83.900 TL Sahibinden satılık ikinci el - 521212181

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim.

2 - 3 araç göstersem önerin ne olur ?

Bu araç 2 çeker
    2011 Mini Cooper Countryman 1.6 S 77.900 TL Galeriden satılık ikinci el - 527906926

Bu araç uzun süredir satılıkta, öncesinde ErsMotors3d deydi. Ve Cam Tavan yok
    2011 Mini Cooper Countryman 1.6 S 82.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 524655561

Binici de fakat fazla indirim yapmaz gibi
    2011 Mini Cooper Countryman 1.6 S 83.900 TL Sahibinden satılık ikinci el - 521212181
    Son ilan yayında değil.

All4 olan arabada JCW ön lip, 18 jant, rally lights olması ve cam tavan olmaması bence çok güzel ama içi çok temiz gelmedi bana. Direksiyon ve vites parlamış, sürücü koltuğunun kenarı fazla aşınmış. Ayrıca şeritler orjinal değil.

4x2 olan araç fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla sanki daha düzgün. Kaput değişmesine rağmen güzel ayarlanmış, herhalde yetkili serviste ya da düzgün bir yerde yapılmış. Tampon-panjur-kaput ayarı çok hassas, ben panjuru kaplatmak için söktürdüğümde tam istediğim gibi ayarlanması için yarım saatten fazla zaman harcamıştık.

Kısacası bu 2 araçtan ben olsam ilk olarak 4x2 olana bakmaya giderdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim.

rally lights illa orjinal mi takmak gerekli. Farklı birşey uydurulabilir mi ?

Orjinal takmak için panjur değişimi gerekiyor mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim.

rally lights illa orjinal mi takmak gerekli. Farklı birşey uydurulabilir mi ?

Orjinal takmak için panjur değişimi gerekiyor mu ?
    Foruma giremedim, geç cevabım için kusura bakmayın.

Ebay gibi sitelerde orjinal olmayan rally lights fazlasıyla mevcut, aklınıza yatan bir şey bulunursa takılabilir tabi.

Panjur değişimi şart ama sanırım üstündeki panjurun bir kısmını keserek takanlar da var. Ayrıca panjura dokunmamak için; panjurun hemen altı - plakanın hemen üstündeki boşluğa takanlar da var ama bana göre pek güzel durmuyor açıkçası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ebay gibi sitelerde orjinal olmayan rally lights fazlasıyla mevcut, aklınıza yatan bir şey bulunursa takılabilir tabi.

Panjur değişimi şart ama sanırım üstündeki panjurun bir kısmını keserek takanlar da var. Ayrıca panjura dokunmamak için; panjurun hemen altı - plakanın hemen üstündeki boşluğa takanlar da var ama bana göre pek güzel durmuyor açıkçası
    Teşekkür ederim.

2012 Mini Cooper Countryman 1.6 S 87.900 TL Sahibinden satılık ikinci el - 530876778

Bu arabaya anlaştık. Bir yorumun var mı abi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2012 countryman all4 s aldım abi . 77.000 km
    Cam tavan. Siyah parçalı jant . Visual Boost Ekran . Xenon .
    Orta susturucu iptal edilmiş. Aslında iptal edilip edilmediğini tam anlayamadım. Manifoldtan sonra susturucu tarzında birşey var bu down pipe tarzı birşey ama hemen manifold sonrasında bu parca.

Tatlı bir sesi var.

Fotoğraflı bir paylaşım yaparım yakında.

Çok eğlenceli bir makine. Yakıt asla çok değil. Çok hoşumuza gitti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun, her zaman güzel günlerde kullanın. Memnun kalmanıza sevindim.

Egzoz konusunda görmeden yorum yapmam doğru olmaz ama downpipe ile tatlı bir sesi oluyor. Araba ısındıktan sonra sport tuşuna basmayı da unutmayın, biraz çatırdasın patırdasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun, her zaman güzel günlerde kullanın. Memnun kalmanıza sevindim.

Egzoz konusunda görmeden yorum yapmam doğru olmaz ama downpipe ile tatlı bir sesi oluyor. Araba ısındıktan sonra sport tuşuna basmayı da unutmayın, biraz çatırdasın patırdasın
    Bir tatlı patırdıyor

Eşim çok sevmezdi egzoz olayını. Çevreyi çok rahatsız etmediği için hoşuna gitti. Sadece gazladığında ses verdiği için gazlamaya başladı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler