User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
50 sonuçtan 39 ile 50 arası

Konu: Max. 21bine araç tavsiyesi

KMR2-GT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boyası motoru sanzımanı dosemesı alt takımı muaynesı lastıklerı vs yeni sunrooflu elektrikli kelebak camları olan orjinalde dijital yağ seviyesi göstergesinden yağ basınç saatıne hatta anlık tüketime kadar gösteren yol bilgisayarına sahip vti kadar hızlı sevimli bakımlı bir f7r ım var isterseniz.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.7 dti için 150 liraya hız sabitleyici

100 lirayada aynaları elektrikliye çeviriyosnuz maks 500 lirayada güzel yalıtım yaparsınız içine. 300 lirayada car pc yaptırınca tadından yenmez. aslında toplamda 1000 liraya piyasada donanımlı denilen araçlardan daha keyifli oluyor.
    Hız sabitleyici, 1.4 benzinlik-otomatik araca da uyumlu mudur? O kadar uygunsa taktırayım kardeşimin aracına.
    Yapboz gibi araba yapmışlar zaten. Kornaları eskimiş, çiftini 20 liraya aldım. Grupta tampon satıyorlardı, tertemiz ve 150 lira. Her parçası bol, ucuz. Sürüş konforu yok gibi bir şey. Lakin yürütmesi gayet ucuz. Bu bakımdan bayılıyorum Corsa'ya.

Brk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temiz F7R maalesef o paralara yok gibi artık. O yüzden 1.6 16v coupe bakabilirsin, tam genç arabasıdır. Bakımları ucuz, kroniği pek yok.
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hafta sonu stress atmak için araba almaz, yapardım.
    bekarlar, zamanı olanlar ve 20 bin bütçesi olanlar için tarif veriyorum herkes not alsın ;

1.) 3 - 5 bin tl verip bi lada samara alıyorsunuz tek kapı çürüksüz.
    2.) muayeden geçicek hale getirip hemen yapıyorsunuz muayeneyi (kafa 2 yıl rahat).
    3.) komple için söküp saklıyorsunuz (satarken lazım olacak)
    4.) kapı eşiklerine ve arkaya çapraz 2 demir kaynattırıyorsunuz,rijitlik önemli. (karadüzen rollcage diyede adlandırabiliriz bunu)
    5.) G kasa 2.0 Gsi motor + şanzuman alıyorsunuz. Güzel bi egzoz sistemi + filtre + headers + laxmaul emme manifoldu ile 180 hp civarı oluyor.
    6.) bu speci ladaya 200 metreden atıyorsun ve cuk oturuyor.(bunu çok az kişi bilir)
    7.) sert custom bir coil yaptırıyorsun , teneke jant + semi slick bir lastik.

Sonuç = 800 kg 180 hp bir tabut.

Bu yukarda yazdıklarım hayal ürünü gelebilir ama buna bindim tarifsiz.
    Aslında çok güzel setup olur ama Bunu yaşadığım yerde yaptırırsam hem maddi hem manevi beni çok yoracaktır.

Alıntı ERY98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3-4 lira daha çıkabilirsen 2004 model SV paket (full yani) 2.0 HDI Peugeot 406 bakabilirsin. İlan fiyatlarına aldanma sen teklifini yap ertesi gün noter

2004 son üretim senesi ve tek makyajlı yılı, SV paket kapsamında da özet geçersek;

JBL Ses Sistemi, 6'lı CD Changer, Hız Sabitleyici, Sunroof, Elektr. ve Hafızalı Koltuklar, Koltuk Isıtıcıları, Yağmur Sensörü, Dijital Klima, Arka Perde, Far Yıkama, 4 Camda Elektrikli, Immobilizer, Otomatik Kararan Dikiz Ayna ve Otomatik Katlanır Aynalar mevcut..

Bence bu kadar donanım ve dizel olarak bana göre f/p aracı, şahsen bende düşünüyorum 2.kez almayı.
    Şuanda sedan olarak evde Jetta var zaten 2. aracı daha çok HB olarak düşünüyorum. Yoksa dediğiniz gibi fiyatların biraz üstüne çıktığımda gayet hem donanımlı hem dizel çok güzel 406'lar karşıma çıktı.

Alıntı umut01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz daha çıkabilirsen tam istediğin özelliklerde.
    http://www.techturkey.com/forum/otom...egane_f7r.html @KMR2-GT
    Öncelikle maşallah aracınız gerçekten derli toplu görünüyor. Ama benim limitlerimi zorlayacak durumda

Alıntı salih_560 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kronik olarak sunroofları nazik biraz bakım yapılması lazım birde k4mlerde triger seti çok önemli olabiliyor değişimi zamanında yapılmazsa Sibop kesiyor birde airbag lambası yakar oda koltuk altındaki kablolardan kaynaklı oluyor ama çok pahalı zahmeti şeyler değil ...
    Her sunrooflu araçlar gibi sıkıntılı diyorsunuz, o zaten bütün sunrooflu araçlarda olan sıkıntılar eğer k4m karşıma çıkarsa ilk bakacağım bakım kayıtlarında trigerin düzenli değişip değişmediği olacaktır.

Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam hiç maceraya girmezdim o paraya alınacak araçlar arasına belki girmez ama 1.4TDI İbiza bence en mantıklısı görünüyor
    Aslında bütçem yetse direk PD130 almak efsane olurdu ama malesef

Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben uzun zaman severek k4m megane coupe kullandım. bence o paraya alınacak en mantıklı genç arabası..
    Şu konumda K4m coupeleri öneren sayısı gittikçe artıyor. teşekkürler

Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tech.te C2 sahipleri çoğaldı, onlara da danışarak orta halli bir C2 1.4hdi alınıp, zamanla eli yüzü düzgün hale getirebilirsiniz ...
    Şuan çok yakından takip ediyorum. Performans olarak üzecek bir araç ama karşılığında bol bol ekonomi bol bol keyifli sürüş katacak bir araç aslında uygun fiyatlı alıp VTS' ye çevirmek veya hazır VTS body kitli alıp cilala parlat ve bol bol gez yapılabilir.

Alıntı Rew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden 1.4 is'in lafı pek geçmemiş merak ettim daha evvel kullananları bir kaç bilgi verebilir mi nedir ne değildir diye
    Benimde dikkatimi çekti. Belkide bu fiyatlara alınacak kriterde araç olmayabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21 -22 ye araba bakıyorsan demek ki bütçe 24 civarında diye anlıyorum.

sigorta + noter + bakım = en az 1500 tutsun.

Ben 1 sene kullanıp 20K km yaptığım 1.6 16V k4m motorlu Clio öneriyorum. Parçası ucuz, ustası bol, donanımlı (4 airbag, mercekli far, klima, otomatik ayna + cam)

Hatta rolantide durduğu yerde trigerim koptu 3K ya yaptırdım üst kapak alarak. Yürütme maliyetini de düşünmek lazım.

10 LT lpg yakar 100 km de yok ben basmam dersen 8-9 lt leri çok rahat görürsün.
    Aynen dediğiniz gibi arabayı alacağım bütçe odur. Çünkü yarın bir gün aracın isteklerini de karşılamak gerekecek veya hoşuma gitmeyen yerlerine müdahale yapmam gerekecek doğal olarak bahsettiğim fiyatın üstüne çıkmak istemiyorum. 1.6 clio lara bakmamıştım ama değerlendirilebilir.

1.7 dti için 150 liraya hız sabitleyici

100 lirayada aynaları elektrikliye çeviriyosnuz maks 500 lirayada güzel yalıtım yaparsınız içine. 300 lirayada car pc yaptırınca tadından yenmez. aslında toplamda 1000 liraya piyasada donanımlı denilen araçlardan daha keyifli oluyor.
    Anladığım kadarıyla 1.7 DTi kullanıcısısınız GSi ile birlikte baktığım araçlardan biridir. GSi'den vazgeçirdikleri gibi DTİ' dan da vazgeçirdiler. Neden diyeceksiniz;
    1- Mazot beyninden
    2- Mazot filtresinden sürekli sorun yaşayacağımı söylediler. Ne derece doğru?

DTi'ların arka kısmını 1.4 Comfort' a çevirmek çok mu maliyetlidir. baktığım 1.7 'lerin arka tarafı plastik ama halihazırda 1.4'lerinde zaten döşeme bulunmakta. Acaba maliyetli olduğundan mı veya oturmadığından mıdır bilmiyorum, kimse bu uygulamayı tercih etmiyor.

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Brk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğiniz gibi arabayı alacağım bütçe odur. Çünkü yarın bir gün aracın isteklerini de karşılamak gerekecek veya hoşuma gitmeyen yerlerine müdahale yapmam gerekecek doğal olarak bahsettiğim fiyatın üstüne çıkmak istemiyorum. 1.6 clio lara bakmamıştım ama değerlendirilebilir.

Anladığım kadarıyla 1.7 DTi kullanıcısısınız GSi ile birlikte baktığım araçlardan biridir. GSi'den vazgeçirdikleri gibi DTİ' dan da vazgeçirdiler. Neden diyeceksiniz;
    1- Mazot beyninden
    2- Mazot filtresinden sürekli sorun yaşayacağımı söylediler. Ne derece doğru?

DTi'ların arka kısmını 1.4 Comfort' a çevirmek çok mu maliyetlidir. baktığım 1.7 'lerin arka tarafı plastik ama halihazırda 1.4'lerinde zaten döşeme bulunmakta. Acaba maliyetli olduğundan mı veya oturmadığından mıdır bilmiyorum, kimse bu uygulamayı tercih etmiyor.

1)
    1.7 dti için mazot pompa beyni abs beyninin bulunduğu yere taşınması lazım ki bu muhtemel arızadan kurtulun.
    Çoğu 1.7 ustası beyin arıza yapınca sıfır beyni yine blok arkasına monte eder.
    Orada ısınıp soğumalar ve suya girince sıçrama sonucu su almalar sonunda beyin arızalanır.
    Aracı alır almaz beyni yukarı taşıtırsınız.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2)Mazot filtresiyle alakalı herhangi kronik sorun yok.

2. kronik arıza olarak :Üst beyne pompa üzerindeki avans müşründen mazot gelebiliyor.
    2-3 ayda bir üst beyin soketlerini söküp nemlenme filan var mı kontrol edersiniz yağını suyunu kontrol eder gibi ...
    Eğer varsa avans müşrünü değiştirirsiniz en az 50 bin km kafanız rahat olur .
    Benim aracım 150 bindeyken çok az nemlenmeye başladı. Değiştirdim.

Üst beynide motor üzerinden gövdeye taşımakta fayda var.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3) Direksiyon kutusu yan burçları bu kasada kronik. Tornacıda burç yaptırıp çözenler var. Konya grubunda sanırım hallettiklerini idda etmişlerdi. Tek canını sıkacak sorun bu olur.

Dip not= piyasada tanıdığım Corsacıların %80 i , 30 TL lik orj filtreye bile masraf olarak bakıp 10 liralık filtre takar.
    100 Liralık kaliteli yağ yerine 50 liralık yağ kullanır.
    Arabanın canına okur. Ama iş satmaya gelince, piyasada gerçekten temiz olan emek verilmiş araçlara denk fiyatlara satmaya çalışır.

Ben yerinde olsam 1.7 dti alırım. Eksiklerini giderdikten sonra birde sunroof açtırırım. Parasına göre donanımsa donanım performanssa performans...

Ki hibrit turbo yazılımla gerçekten güzel yürüyor. Çok yakın kardeşim kullanıyo bu şekilde.

Bu paralara başka araba alıpta yok tüp ayarı bilmem ne filan uğraşılmaz. Ki piyasası çok canlı 1.7 dti ların özellikle parça konusunda da rahat edersiniz.
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Direksiyon kutusu C kasaların hepsinde kronik sorun olarak hepsinde var, bir aralar tamir takımı falan satıldığını duymuştum. Bu şekilde sorun minimize ediliyor denilmişti. Benim merak ettiğim asıl konu 1.4 comfortun arka koltuklarını ve yan döşemelerini çıkma veya sıfır alarak 1.7 dti monte edebiliyor muyuz. Daha önceden 1.7 dti arkasında yolculuk eden biri olarak çok vasat hem koltuklar hem yan panelin plastik oluşu olumsuz etkiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Brk

Tabi arka döşemeleri takabilirsin. Tabi sökmüşken adam akıllı yalıtım yaptırmakta fayda var.

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Brk

Tabi arka döşemeleri takabilirsin. Tabi sökmüşken adam akıllı yalıtım yaptırmakta fayda var.
    Hocam daha evvel c2 hdi kullandınız mı yada c2ye bindiniz mi ?
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C2 Hdi ve 1.7 Dti kullanmış biri olarak..
    C2 daha konforlu daha donanımlı daha iyi yol tutuyo ve ses yalıtımı daha iyi..Görüntü meselesi kişisel ama etrafta zibilyon tane basık Corsa görmektense güzel yapılmış C2 görmeyi tercih ederim ben şahsen..Yakıt olarak C2 bi tık daha önde..Gidiş olarak tabiki 1.7 önde..

Başka aklına takılan bişey olursa elimden geldiğince cevap veririm..
    Umut Kukul - F30 320iED

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam daha evvel c2 hdi kullandınız mı yada c2ye bindiniz mi ?
    kullandım . 1.7 Dti diyorum. Şuandada 1.6 hdi 110 luk dizel tek kapı 207 m var. o paraya corci

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kullandım . 1.7 Dti diyorum. Şuandada 1.6 hdi 110 luk dizel tek kapı 207 m var. o paraya corci
    Anladım teşekkür ederim
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 10-12 arası bütçe var bende 106 lara falan bakıyorum . Öğrenciyim 35 binden aşşağı masrafsız araba yok gibi duruyor .

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler