User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Megane 2 Dci 100 Mü Astra cdti 90 lıkmı???

nightkids_han
    Misafir

Question Megane 2 Dci 100 Mü Astra cdti 90 lıkmı???

arkdaşlar yine 1 karşılaştırma ile karşınızdayım,
    siz hangisini tercih ederdiniz ve sebebi ne olurdu ?

DoDo_hamann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astra cdti kullanıcısı olarak gayet memnunum,alt devirleri ölü kalıyor ama yazılımla çok daha zevkli bir araba olacağını düşünüyorum..
    Renault'un bilindiği üzere iç plastik aksamı çok kalitesiz hissi veriyor,bu bile büyük bir dezavantaj,donanım olarakta opel üstün diye tahmin ediyorum..Astra H Opel'in yaptığı en yakışıklı kasalardan..Ayrıca çok hızlı bir piyasası var,elinizden çıkartmak istediğinizdede satışta fazla sıkıntı yaratmaz.
    Bunun dışında Renault'unda yürüyeni sağlam,citroen peugeot gibi dökülmüyor..Symbollerin çektiği kahrı hiçbir araba çekmiyor örneğin
    Alıntı R-Turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lanet Olasıca Sokak Yarışçıları...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DoDo_hamann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Astra cdti kullanıcısı olarak gayet memnunum,alt devirleri ölü kalıyor ama yazılımla çok daha zevkli bir araba olacağını düşünüyorum..
    Renault'un bilindiği üzere iç plastik aksamı çok kalitesiz hissi veriyor,bu bile büyük bir dezavantaj,donanım olarakta opel üstün diye tahmin ediyorum..Astra H Opel'in yaptığı en yakışıklı kasalardan..Ayrıca çok hızlı bir piyasası var,elinizden çıkartmak istediğinizdede satışta fazla sıkıntı yaratmaz.
    Bunun dışında Renault'unda yürüyeni sağlam,citroen peugeot gibi dökülmüyor..Symbollerin çektiği kahrı hiçbir araba çekmiyor örneğin
    Kaç defa Citroen'e bindin bilmiyorum ama yürüyeni dökülen bir araç ile 3 yldır WRC kazanılıyor. Tarihini bilmediğiniz ve yıllarınızı geçirmediğiniz markalar hakkında yorum yapmadan bir kere daha düşünmek gerekir. sadece arkadaşın sorusu üzerine yoğunlaşsak daha güzel olur diye düşünüyorum.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı fangio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaç defa Citroen'e bindin bilmiyorum ama yürüyeni dökülen bir araç ile 3 yldır WRC kazanılıyor. Tarihini bilmediğiniz ve yıllarınızı geçirmediğiniz markalar hakkında yorum yapmadan bir kere daha düşünmek gerekir. sadece arkadaşın sorusu üzerine yoğunlaşsak daha güzel olur diye düşünüyorum.
    dimi wrc de i yürüyenle sattıkları araçların yürüyenleri aynı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elbette aynı değil. Burada ki serzenişi bu şekilde algıladıysan diyecek sözüm yok. Kastettiğim şey bir konu hakkında yazarken farklı noktalara kayılmaması gerektiğidir.

Arkadaş Citroen'in yürüyen aksam konusunda başarısız olduğu kanısına nereden varmış onu da anlatırsa sevinirim.

Gunesinoglu
    Misafir
    Ben Olsam Megane alırdım Sedan.. Hatchbakk bi araç düşünüyorsan bilmiyorum..

Bana Renault piyasası biraz daha hızlı gibi geliyo türkiyede.. Opel in servislerinde sorun olduğundan bahsediliyordu devamlı surette...

tunceR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ewet meganın piyasası daha hızlı bencede .. ben olsam megan alırım sedan bide sunroof olcak yeter..parçası daha ucuz opelden..gayette konforlu bi araba..

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elbette aynı değil. Burada ki serzenişi bu şekilde algıladıysan diyecek sözüm yok. Kastettiğim şey bir konu hakkında yazarken farklı noktalara kayılmaması gerektiğidir.

Arkadaş Citroen'in yürüyen aksam konusunda başarısız olduğu kanısına nereden varmış onu da anlatırsa sevinirim.
    citroen pug un çabuk döküldüğünü bilmeyen yoktur bence. 2 citroen sahibi oldum saxo yla çok fazla sanayideki ustalarla haşır neşir oldum ve başka 0 km aldığım citroen lede abuk problemler yaşadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2 buçuk sene boyunca citroen c2 aracım oldu,bilmediğim yaşamadığım bişeyi yazmam buraya heralde,garezimiz yok citroene veya herhangi bir markaya arabama severek binmiş ve satmış bir insan olarak..
    Verdiğin alakasız örneği anlayamadım açıkcası,trafikte bindiğim aracının yürüyeni ile mi wrc'de şampiyonluklar kazanılıyor?Çok araştırdın ve biliyorsun heralde..Konunun başka bir yere kaydığı yok,arkadaş fikir edinmek istemiş,araba hakkında bilgi vermeye çalışmış burdaki herkeste.Niye bu kadar gücendin anlamadım,genel birşey yazdım..

Piyasada peugeot ve citroen araçlarına binipte belli bir kilometreden sonra yürüyenden gelen sesler ve sorunları yaşamayan kaç arkadaş var acaba?
    Bunları bilmek için citroenin fabrikasında doğup büyümek,yıllarını geçirmek gerekmiyor,kullanıcı olarak söylüyorum.
    Citroen'den öncede 2 tane 106gti'ım oldu.Yeterlidir heralde içlerinde olup,tecrübe edinmek için..
    Kronik bir şeyden bahsettim,anlatabilmişimdir umarım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DoDo_hamann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 buçuk sene boyunca citroen c2 aracım oldu,bilmediğim yaşamadığım bişeyi yazmam buraya heralde,garezimiz yok citroene veya herhangi bir markaya arabama severek binmiş ve satmış bir insan olarak..
    Verdiğin alakasız örneği anlayamadım açıkcası,trafikte bindiğim aracının yürüyeni ile mi wrc'de şampiyonluklar kazanılıyor?Çok araştırdın ve biliyorsun heralde..Konunun başka bir yere kaydığı yok,arkadaş fikir edinmek istemiş,araba hakkında bilgi vermeye çalışmış burdaki herkeste.Niye bu kadar gücendin anlamadım,genel birşey yazdım..

Piyasada peugeot ve citroen araçlarına binipte belli bir kilometreden sonra yürüyenden gelen sesler ve sorunları yaşamayan kaç arkadaş var acaba?
    Bunları bilmek için citroenin fabrikasında doğup büyümek,yıllarını geçirmek gerekmiyor,kullanıcı olarak söylüyorum.
    Citroen'den öncede 2 tane 106gti'ım oldu.Yeterlidir heralde içlerinde olup,tecrübe edinmek için..
    Kronik bir şeyden bahsettim,anlatabilmişimdir umarım..
    Allah'a şükür benim ve yakın çevremdeki Citroen sahibi arkadaşlarımın bu tarz problemleri olmadı. Elbette bu kimsenin başına gelmiyor demek değil tabii ki. Ancak yürüyen olarak kıyasladığın araç Renault olunca bana biraz garip geldi. Ayrıca Renault'nun yürüyeni sağlam deyip Symbollerin kötü denmesi de tutarsız olduğundan cevap yazdım. Herkesin bildiği Fransız araçların nazik araçlar olduğudur. Ancak bu biraz fazla abartılan bir durum.

Karşılaştrılan iki araç içinde bende Astrayı tercih ederdim. Alınacak araçların donanım paketlerini bilmediğimden onunla ilgili karşılaştırma yapmayacağım.

Renault Megane hb elbetteki Fransa üretimi olduğundan işçiliği Sedan kardeşinden daha iyi olduğu aşikar.

Bizim kullandığımız iki megane sedan da da 1.5 yıl içinde dashboarddaki sert plastik kısmı ve kapı kolları plastiklerinde soyulmalar oldu. Bu kadar kısa sürede dashboardtan bozuk yollarda ses gelmesi de üzücüydü. Araç konfora yönelik seçilmiş süspansiyon sisteminden dolayı ağırlık transferlerini hiç sevmiyor. Hissiz bir direksiyon da cabası oluyor. İki aracımızda otm. şanzımandı ve ikisinde de şanzıman problemi yaşadık. Sinyal farlarında da sürekli problemler yaşanmıştı.

Astra'nın direksiyon kutusunda kronik bir problem vardı. Bu durum sanırım düzeltilmiştir. Motor olarak Megane'ın motoru 8v ve yakıt tüketimi açısından da Astra bir adım öne çıkıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazımı tekrar okursanız,ben symbollerin çektiği kahrı hiçbir araba çekmiyor yazmışım ve yürüyeninin sağlam oldugunu doğrulamak için bu cümleyi yazmışım ayrıca bahsettiğiniz düşük iç aksam kalitesindende bahsetmişim,yürüyenle iç aksam kalitesinden gelen sesler farklı şeyler..Renautl diğer Fransız markaları kadar hassas değil kullanıcı olarak benim tecrübem bu şekilde,aynı zamanda clio3 kullanıyoruz..

nightkids_han
    Misafir
    aslında bende 1 nebze katılıyorum
    citroen we peugeot avrupa standartlarında üretior ama malumumuz TR'nin imkan we yolları renault biras daha buraya uyarlıyor arabaları bu 1 gerçek

EMG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astra tercih ederdim ben. Sebep; opelin daha kaliteli olması ve renoyu sevmemem.

TT_BOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Astra derim gayet hoş

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim tercihim Ahsradan yana olurdu. Megane a göre daha hoş duruyor. Ben dış görünüş olarak değerlendiriyorum

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    astra opel kalitesi daha iyidir reno dan

redlinern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    astra daha bi yakışıklı geliyor bana..Megane su gbi satıyor buda benim içn eksi bi nokta az olan tercihimdir....

gtti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende opel derim.
    Normal cars get you from A to B. Super cars get you in trouble...!

emretorlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkisindende uzak dururum!
    1-Opel Astra cdti 90hp yepyeni bir araç olmasına rağmen motoru fabrikasyon bir hata nedeni ile yağ yakıyor.Hatta bu sitede bile bu sorunu yaşayan insanlar biliyorum.Size detaylı bilgi verecekleridir.
    2-Renault T.C. yollarına iyi adapte olmuş bir arabadır.Fakat araç içinde kullanılan ucuz plastik uzak durmam için yeter de artar!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)