User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
61 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Araba Bulamamak

Vuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bana kızabilir ancak ben gider tertemiz orjinal bir şahin alırdım, yere dip basar orjinal şekilde binerdim
    İnanın ipin ucu benim için de buraya çıkıyor. Hem sürerken zevkli olur hem satarken zorlanmam filan diyorum. Ama sürekli okula gidip geleceğim vs aylık 1000 km yaparım heralde. Yakıtını bi türlü kestiremedim şahinin ne kadar yakacak belli değil kullanıyorsanız bu konuda bilgi verir misiniz?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vuh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnanın ipin ucu benim için de buraya çıkıyor. Hem sürerken zevkli olur hem satarken zorlanmam filan diyorum. Ama sürekli okula gidip geleceğim vs aylık 1000 km yaparım heralde. Yakıtını bi türlü kestiremedim şahinin ne kadar yakacak belli değil kullanıyorsanız bu konuda bilgi verir misiniz?
    Twingo alabilirsin aslında, lpgliler az yakıyor. Donanım da fena değil. Genç arabası zaten. Ha tipini sevmezsin ona birşey diyemem

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPG şart, onu da 35 / 50 kuruş arası yakar
    group b ___

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında kredi çekip istediğin arabayı alabilseydin şuan kar bile etmiş olabilirdin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    533404738 ilana bakın hocam Ankarada (araç benim değil konuyu görünce sahibindene baktım)

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    twingo veya ford ka tam size göre ...

twingo olacaksa open air olsun daha da keyifli
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsa gsi ler en mantıklısı geliyor

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstediğin arabayı bu devirde bulmak için sabır şart sabredip bekleyeceksin birgün mutlaka bulursun
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O bütçeye ilk fırsatta bulunabiliyor ise (zor) 1.6 16V clio sport bakılmalı.

1-) Clio sport (16v) (1 yıl kullandım, en donanımlı seçenek 4HY klima abs var - Az yakar )
    2-) Corsa gsi (16v) ( Mantzelli bir corsa can yakar)
    3-) Clio RSİ Forumda ilanda var 12 yazmış elinde para da kalır yapar binersin. Bunu değerlendirmeli.
    4-) Proton 218 (Fiyatlar uçmuş arada uygun ilanlar düşüyor)
    5-) Proton 416 (Baya doludur o paralara bulunur)
    Örnek: Proton 416 GLXi 1999 Model 16.800 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 535077194
    6-) 106 XS / Quicksilver sx ler 90 HP klimalı olanları var. Quickler 75 HP ama gti görünümlü dodik vs daha güzel.
    Quick güzeldir, ekonomik minik pıtır pıtır araba. En yakışıklı alternatif (1 yıl kullandım)
    Örnek:Peugeot 106 XS 1998 Model 15.500 TL Galeriden satılık ikinci el Siyah renk - 518607378
    7-) Xsara VTR ( 2 sene kullandım, 88 HP motor var üzerinde 8v uçmaz kaçmaz ama konforlu geniş bir araçtır)
    Citroen Xsara 1.6 VTR 2001 Model 16.800 TL Sahibinden satılık ikinci el Sarı renk - 532747548
    8-) Hala bulamadıysak Twingo bakılır. Yürümez ama ekonomiktir. Trim parçaları araca göre pahalı bulması bir tık zor olabilir.
    Open air güzel olduğu kadar sıkıntı olursa üzecek bir araç. Sadece ekonomik ve içi geniş (2 yıl kullandım )
    7-) Ford KA Şirin olması ve sürüş keyfi haricinde pek numarası yok. Çok yakar az kaçar. Bakımlısını bulmadıkça alma.
    KM göstergesi 99.999 dan sonra sıfıra döner, o yüzden 100 bin km üstü göremezsin. Hız sensörüne dikkat çok yaktırır.
    Sök tak seven eli alet tutan adam için hobi arabası olur, uğraştım sevdim. Yayları presletirsen benim gibi , fren hortumun kopabilir.
    Az kaldı rahmetli oluyordum.
    8-) Citroen c2 bunun fiyatı biraz yüksek ama daha sorunsuz olabilir. 1.4 75 hp lik quicklerdeki motor var üzerinde.
    Citroen C2 1.4 SX 2004 Model 19.000 TL Galeriden satılık ikinci el Bordo renk - 534122593

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şahini falan napacaksın bırakın ya. Trafikte nerde şahin görsem arkama bakmadan uzaklaşıyorum.

Seni Corsa GSI paklar bence. O paralara temizini bulabilirsin.

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en mantıklılarda biri mk2 golf dizel..
    en azından yakıttan yüzünüz güler biraz,biner gezersiniz.
    4 bbs 4 lastik biraz basıklıkla kral olur.

ford ka'lara tavsiye etmem,ka'ların km 99binden sonra 0 a döner o yüzden kaç km'da gerçekten bilmek zordur
    médiocrité partout

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediklerinize bakıcam. Yakıtının aşırı fazla olmaması gerekiyor, sanayide de çok üzülmesem yeterli. Tek başıma kullanıcam, öğrenciyim. Aşırı yürümesi kaçması konması önemli değil, tek kapı tercih ederim tabi
    Eh be güzel gardaşım, 8 sene önceki bensin

Şimdi senin kanın hızlı akıyor ve elinde hızlı bir araç alacak bütçe yok. O zaman senin aklından geçeni söyliyeyim ben, yürümesin kaçmasın ama görüntüsü güzel olsun diyorsun. Bende ilk aracımı senin yaşlarında aldım ve elindeki para kadar param vardı. O zamanlar 10.000 Tl'ye 1.7 DTI Corsalar vardı, arkadaşlarım da al dediler ama ben gittim 3K Stilo aldım. Stilo aldım almasına ama SKY bozuldu, motor yağ yakmaya başladı, bir ufak arızadan motor kendini kapatmaya başladı, orası burası bozuldu felan filan. Şimdi sende öyle bir para var ki ya dökük bir spor araç alıcaksın, sonra da masrafları yüzünden benzin koyup gidemiceksin. Bu sefer araç sana sıkıntı olacak.

Benim naçizane tavsiyem, daha yaşın genç ve önünde yıllar var, daha güzel araçlara binersin sen hiç merak etme. Bana sorarsan az yakan kaçmayan, elektroniği fazla olmayan bir araç bak. Piyasayı bilmediğimden o paralara ne var bilmiyorum o yüzden araç tavsiye edemeyeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar , büyüklerim Corsa gsi, clio sport gibi araçlar KESİNLİKLE arıza yapacaktır. Bunları da düşünmek lazım. Tamam şahin binenlerden dolayı kötü duruyor ancak,

piyasada masrafı minimum olan bir araç. Ben hiç masrafsız spor araç görmedim. Satış yönünden ise aralarında en çabuk satılacak araç şahindir. ( Öğrenci bütçesini yormaz)
    Coğrafya kaderdir

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar , büyüklerim Corsa gsi, clio sport gibi araçlar KESİNLİKLE arıza yapacaktır. Bunları da düşünmek lazım. Tamam şahin binenlerden dolayı kötü duruyor ancak,

piyasada masrafı minimum olan bir araç. Ben hiç masrafsız spor araç görmedim. Satış yönünden ise aralarında en çabuk satılacak araç şahindir. ( Öğrenci bütçesini yormaz)
    Corsayı bilmem de clionun öyle pek arızası yok ki. 2 sene 1.61 16v k4m clio sporta bindim. Kronik sadece rölanti sensörü falan bozulur. Sağlam motordur, tüpde de sıkıntı yapmaz.
    Dediğin gibi ama, bu paralara alacak her araba için cepte en az 1-2 bin lira olması lazım..

Rew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eh be güzel gardaşım, 8 sene önceki bensin

Şimdi senin kanın hızlı akıyor ve elinde hızlı bir araç alacak bütçe yok. O zaman senin aklından geçeni söyliyeyim ben, yürümesin kaçmasın ama görüntüsü güzel olsun diyorsun. Bende ilk aracımı senin yaşlarında aldım ve elindeki para kadar param vardı. O zamanlar 10.000 Tl'ye 1.7 DTI Corsalar vardı, arkadaşlarım da al dediler ama ben gittim 3K Stilo aldım. Stilo aldım almasına ama SKY bozuldu, motor yağ yakmaya başladı, bir ufak arızadan motor kendini kapatmaya başladı, orası burası bozuldu felan filan. Şimdi sende öyle bir para var ki ya dökük bir spor araç alıcaksın, sonra da masrafları yüzünden benzin koyup gidemiceksin. Bu sefer araç sana sıkıntı olacak.

Benim naçizane tavsiyem, daha yaşın genç ve önünde yıllar var, daha güzel araçlara binersin sen hiç merak etme. Bana sorarsan az yakan kaçmayan, elektroniği fazla olmayan bir araç bak. Piyasayı bilmediğimden o paralara ne var bilmiyorum o yüzden araç tavsiye edemeyeceğim.
    Sayın kesici abicim ''Bana sorarsan az yakan kaçmayan, elektroniği fazla olmayan bir araç bak.'' cümlene 23 24 liralık 1.4 is dahil olabilir mi ?
    Araç gümrük girişli, Borusan çıkışlıdır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pracitca, gsi bakmaya devam sanırım. Clio RSi önermişsiniz aslında çok da hoşuma gidiyor ama kimi yakıtı çok uygun demiş kimi benzini içiyor demiş. Kimi parçaları diğer araçlara uyuyor sanayide üzmez demiş, kimi 2 haftadır parça bulamadığımızdan yatırıyoruz arabayı demiş. İlk mesaj cidden o kadar haklıydı ki bu paraya anca dert keder ve stres oluyor heralde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pracitca, gsi bakmaya devam sanırım. Clio RSi önermişsiniz aslında çok da hoşuma gidiyor ama kimi yakıtı çok uygun demiş kimi benzini içiyor demiş. Kimi parçaları diğer araçlara uyuyor sanayide üzmez demiş, kimi 2 haftadır parça bulamadığımızdan yatırıyoruz arabayı demiş. İlk mesaj cidden o kadar haklıydı ki bu paraya anca dert keder ve stres oluyor heralde
    Kardeşim bir tane 1.6 16v Fiat bravo al. Manuel vites olsun. Filtre yaparsın (sesi güzeldir), yere basıp jant koyarsın. Sıralı sistemde 35-40 kuruş civarı yakar. Motoru sağlıklıysa gidişine inanamazsın.

Boğaz kelebeği arızası meşhurdur.

Ankara' da Emci oto bu araçlarla ilgileniyor. Arızalarından anlıyor, fazla fiyat almıyor

Bu güne kadar kullandığım arabaların yakıtlarını yazayım aklında bulunsun.

Tofaş 2 sene bindim 16 jant lastik gaz 2.40 civarı iken 350 krş yakıyordu.

Şuan 2 tane tipom var birisi eski sistem lpgli 40 krş yakıyor. sıralı sistem olan 40 krş + benzin yakıyor

Brava 2.40 gaz ile 28-30krş yakıyordu.

Şuan e36 var onun yakıtını söylemeyim kuruştan çıktı artık lira hesabı yapıyoruz
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim bir tane 1.6 16v Fiat bravo al. Manuel vites olsun. Filtre yaparsın (sesi güzeldir), yere basıp jant koyarsın. Sıralı sistemde 35-40 kuruş civarı yakar. Motoru sağlıklıysa gidişine inanamazsın.
    Palio 1.6 16v ile aynı motor değil mi? Palio da güzel seçenek olabilir o zaman. Bravo çok sevdiğim bir araçtı ama ankarada feleğin çemberinden geçmeyenini bulmak zor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler