User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arasý

Konu: E46 Facelift Cabrio Hakkında

Revo55 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    26
    Þehir
    Maltepe
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E46 Facelift Cabrio Hakkında

Merhabalar techturkey ailesi ,

Hali hazýrrda kullandýðým leon mk3 fr kýrmýzý aracým var. Baya bi ekstra yaptým günlük olarak kullanýyorum. Günde yaklaþýk 100 km uzun yol yapýyorum. Aracýmýn yakýtýndan gidiþinden gayet memnunum.

Size sormak istediðim konu e46 cabrio'ya geçmek ne ölçüde doðru olur ?

Ýlanlarda beðendiðim taþ çatlasýn 1-2 araç var. Onlar haricini pek beðenemedim.

Cabrio araç zor mudur ? Hardtop'lu araçlar var hardtopu söküp takmak kolay mýdýr ? Cabriodaki olasý sorunlar ve maliyetleri aþaðý yukarý nedir ?

Leon aracýmýn maþallahý var bakýmdan bakýma kullanýyorum. Alacaðým bmw illa ki sanayiye alýþtýracaktýr ama ne ölçüde?

Yardýmcý olursanýz sevinirim iyi akþamlar dilerim.
    Konu Revo55 tarafýndan (12-03-2018 Saat 20:46 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: Yazý bozukluðu

Grimlord - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Revo55 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhabalar techturkey ailesi ,

Hali hazýrrda kullandýðým leon mk3 fr kýrmýzý aracým var. Baya bi ekstra yaptým günlük olarak kullanýyorum. Günde yaklaþýk 100 km uzun yol yapýyorum. Aracýmýn yakýtýndan gidiþinden gayet memnunum.

Size sormak istediðim konu e46 cabrio'ya geçmek ne ölçüde doðru olur ?

Ýlanlarda beðendiðim taþ çatlasýn 1-2 araç var. Onlar haricini pek beðenemedim.

Cabrio araç zor mudur ? Hardtop'lu araçlar var hardtopu söküp takmak kolay mýdýr ? Cabriodaki olasý sorunlar ve maliyetleri aþaðý yukarý nedir ?

Leon aracýmýn maþallahý var bakýmdan bakýma kullanýyorum. Alacaðým bmw illa ki sanayiye alýþtýracaktýr ama ne ölçüde?

Yardýmcý olursanýz sevinirim iyi akþamlar dilerim.
    Tenteli araç kullanmadým ancak hardtopluyla alakalý bir kaç fikir verebilirim.
    Hardtoplu araba eklemli araba demek, yani üst taraf tamamen baðýmsýz gibi düþünebiliriz ( ön cam harici )
    Bu tarz arabalarýn tavan motorlarý ve rekorlarý ciddi pahalýdýr. Benim aracým 99 model SLK idi, aldýðým arkadaþ motoruna yaklaþýk 2 bin liraya yakýn para vermiþti. Sýfýr fiyatýný hiç söylemeyeyim. Motor Hella markaydý.
    Tavaný bakýmsýz yada arýzalý araca asla bulaþmayýn, "nolacak ben yaptýrýrým" demeyin. Sanayiye gittiðinizde ustalar cabrio araçta geldiðinizi görünce hemen çay kahve ne varsa ikram ediyorlar, hiç beklemediðiniz bir ilgiyle karþýlaþýyorsunuz. Niye mi? Yaðlý müþterisiniz de ondan. En kötü sizden 500-600 lira kazanacak
    Trim sesine takýksanýz size göre deðil, onu söyleyeyim. Benim aracýn tavanýnda sýkýntý olmamasýna raðmen yaz günleri araç güneþe maruz kaldýðýnda tavan lastiklerinde Beethoven orkestrasý çalýyordu,üstelik lastikler de yeniydi. ( haftada bir silikon spreyle kesiyordum sesi ancak)
    Günlük kullanacaksanýz, hele bir de araçta lpg varsa bagaj tamamen iptal zaten. 1 Küçük bavul anca sýðýyordu benim araca.
    Tenteli araç sanýrm daha avantajlýdýr tabii ancak tenteli olduðu zaman da kýþýn çok daha fazla soðuk alýyor ( hardtopa kýyasla)
    Yýrtýk falan varsa sanýrým artýk tamir edilebiliyor tente.
    Tentenin veya motorun düzgün çalýþtýðýný düþünürsek bakým masrafý fazla birþey yok, 1-2 senede bir tente motorun yaðý falan yenileniyor. Açýlýp kapanmasýna bakýlýyor hepsi bu. Sizde silikon spreyle plastiðin ömrünü uzun tutarsanýz çok daha uzun seneler sorunsuz kullanabilirsiniz. Ancak araçlar eskidikçe bozulmasý kaçýnýlmaz oluyor.
    Ben çok kýsa sürede olsa bu keyfi tattým, yazýn akþamlarý böyle esintide falan inanýlmaz keyifli oluyor. Ben sahile falan inemedim tabi, anca bozkýrda sürdüm

Yaþ
    31
    Þehir
    Ankara cebeci Dörtyol
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E46 bakýmlý olmazsa elektronik aksamda sorun yaþatýyor. Ayrýca performans bakýmýndan sizi üzecektir. Çok istekli deðilseniz aracýnýzdan vazgeçmeyin derim.

E36 Cabrio tente 0 fiyatý 3000 tl, geçen hafta 2.650 tl'ye hardtop aldýk. E46'da bu rakamlar biraz daha yükseliyor. Ayrýca üst posttaki arkadaþýn dedikleri çok doðru
    Coðrafya kaderdir

TarikS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 1,5 yýlý geçkin süre 330ci cabrio kullanmýþtým 2006 model, son aðustos üretimlerinden, E46'da sunulduðundan bile bihaber olduðum opsiyonlarý olan, hep iyi andýðým bir araçtý

Yaz-kýþ kullandým, karda buzda gittim, -15 derecede çýktým gezdim, yaðmurda karda hep yan gitti zaten, hiç ciddi bir problem yaþamadým. 92bin milden 119bin mile kadar kullandým ki takribi 160 bin km ile 200bin km arasý oluyor. Leon'u bir saniye bile hatýrlamayacak kadar keyifli bir araba olur. He þu da var; "yeni, her zaman yenidir".

Marþ motoru, yakýt pompasý aklýmda kalan problemler oldu ki her arabada baþa gelen þeyler. Çýkma parçalarla ucuza bulabilirsiniz. Marþ motoru deðiþiminde parçanýn 4 katý iþçilik ödemiþtim ama burada öyle olmaz tabii. ($50'a $200)

Ben alýrken tavan açýlýp kapanmýyordu. Sahibi Audi servisinde çalýþan bir mekanikti. Bunu tamir et öyle alayým dedim gitmiþ bakmýþ bir sigorta deðiþimiyle sorun çözülmüþtü. Bendeyken de bir kere olsun sorun yaþatmadý.

Ben genelde soðuða karþý hassas deðilimdir gayet severim belki ondan ama kumaþ tavanla ilgili olarak normal bir arabaya göre hiçbir izolasyon eksikliði, soðukluk vs. hissetmedim. Rüzgar sesi veya trim sesi problemim de yoktu ki benimki mekanik aksam hariç epey hor kullanýlmýþ da bir arabaydý. Aldýðýmda frenler ve süspansiyon komple bitik haldeydi, ona raðmen.

Onun dýþýnda en önemli tavsiyem þu olur: mümkünse harman kardon'lu alýn eðer bir araç beðenirseniz. Onunla beraber yaz kýþ üstünden inmek istemezsiniz

He mevcut þartlarda eðer bir miktar ekstra benzin maliyeti ve olasý sürpriz masraflar bütçenizi sarsacaksa Leon'un yerine riskli bir seçim olur. En basitinden yað bakýmýnýz bile daha pahalýya mal olacak. Uzun yol yakýt tüketimi anlamýnda korkmayýn, müsrif bir araba deðildir. Þehir içinde de sanýrým 320 de 330 da ayný yakar

Uzaklaþtýrýlmýþ Kullanýcý
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leondan sonra E46 Cabrio, önünüzde 30.000 liralýk çek varken 60.000 liralýk soruya cevap verme riskini almak gibi olur bence ama eðer adam akýllý birþey çýkarsa (ki sanmýyorum) keyfi bambaþka olur.

Revo55 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    26
    Þehir
    Maltepe
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yardýmcý olan herkese çok teþekkür ederim tek tek okudum mesajlarý

Anladýðým kadarýyla çok ciddi beðeneceðimiz bi e46 olmadýkça geçmek pek iyi durmuyor. Ben yine de takipte kalayým e46'larý takipte kalacaðým. Özellikle son mesaj durumu anlatmýþ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler