User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 20 ile 35 arası

Konu: 2.0 Turbo bmw motorları ile 1.6 turbolar

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı C2VTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 116i kullandığım zaman 328i hayalim vardı. Son 1.5 senede piyasanın yükselmesinin dışında 28i lerde ekstra bir artış oldu
    Aynen öyle. Yaklaşık 2 senedir 328i leri takip ediyorum. En iyileri 110-120 bandına alınabiliniyorken çok ciddi fiyat artışı oldu. Sıfır araçlara gelen zam ve ÖTV dışında büyük bir fark geldi bu araçlara. Sayılarıda az. Yurt dışında stok motor içi hibrit yada farklı turbo ile geri kalan intercooler vs.vs. destekleyici modifiyeler ile 400 hp üstüne çıkan araçlar var ki bu benim için yeterliydi. Geri kafalı olabilirim ama 250hp de olsa 1.6 motorlu BMW'ye binmek istemiyorum. Yüksek model M serisine de binemeyeceğim için 400 hp civarı yavru M gibi 328i ler çok cazip. OEM turbo ile önü çok açık olmayabilir 328'lerin 320'lere göre ama 328 lerin sıkıştırması 10 iken 320 ler 11. Daha fazla basıncı kaldırabilir farklı turbo ile.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

C2VTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. Yaklaşık 2 senedir 328i leri takip ediyorum. En iyileri 110-120 bandına alınabiliniyorken çok ciddi fiyat artışı oldu. Sıfır araçlara gelen zam ve ÖTV dışında büyük bir fark geldi bu araçlara. Sayılarıda az. Yurt dışında stok motor içi hibrit yada farklı turbo ile geri kalan intercooler vs.vs. destekleyici modifiyeler ile 400 hp üstüne çıkan araçlar var ki bu benim için yeterliydi. Geri kafalı olabilirim ama 250hp de olsa 1.6 motorlu BMW'ye binmek istemiyorum. Yüksek model M serisine de binemeyeceğim için 400 hp civarı yavru M gibi 328i ler çok cazip. OEM turbo ile önü çok açık olmayabilir 328'lerin 320'lere göre ama 328 lerin sıkıştırması 10 iken 320 ler 11. Daha fazla basıncı kaldırabilir farklı turbo ile.
    1 serisi aldığımız zaman 328i lere baktığımda şuanki arabamla aynı renk aynı jantlı sportline,benim şuanki aracımda olmayan nbt hafıza ısıtma vb. donanımlarıda olmasına rağmen boyasız 50 binde araç 115 bin tl falandı. 2.0 320i ler bana başta uzak geliyordu satamam, piyasası yok diye ama istediğimiz gibi araç buluncada aldık.Şuanki piyasaya baktımı yine 2.0 320ler çok daha mantıklı aynı temizlikteki 328-320(2.0) 40 bin tl ucuz 328 den.Üstelik aradaki fiyat farkının yarısına neredeyse tüm istediklerinizi yapabilirsiniz araca.
    Konu C2VTS tarafından (19-03-2018 Saat 20:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alıntı

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsi geçen 320i deki motorlardan bahsediyor 2 lt 184 hp bu motorun destroke hali f10 520i 1.6 170 Hp olarak kullanıldı.Aynı zamanda aynı motor 328i de de var. 245 hp civarında..
    320i ED deki 1.6 motorla alakaları yok 520i deki motorun.
    520i lere yazılım yapılınca 320i ED lerden daha çok güç alınıyormuş deniliyordu ama kesinlikle 320i den fazla güç alınamaz.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsi geçen 320i deki motorlardan bahsediyor 2 lt 184 hp bu motorun destroke hali f10 520i 1.6 170 Hp olarak kullanıldı.Aynı zamanda aynı motor 328i de de var. 245 hp civarında..
    320i ED deki 1.6 motorla alakaları yok 520i deki motorun.
    520i lere yazılım yapılınca 320i ED lerden daha çok güç alınıyormuş deniliyordu ama kesinlikle 320i den fazla güç alınamaz.
    biz nasıl alıyoruz o zaman anlatırmısıız cidden neye dayanarak yazdın bunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz nasıl alıyoruz o zaman anlatırmısıız cidden neye dayanarak yazdın bunu
    utku 520i den sadece yazilimla 1.6 motordan 270 hp aliyor musunuz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım downpipe intercooler alabiliyoruz evet

C2VTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aracıma yazılım yaptırmayı düşünüyorum N20 320i 184 hp motordan sadece yazılım ile alınan değer nedir? bide yazılım downpipe intercooler yapılınca alınıcak değerler nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayni setuptan bahsediyorum Utku .sen nerdeyse stage 3 yapmissin araci

mannerboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonunda gerçek bmw motoru N20 184 ler sahiplenilmeye başlandı bende aradım bulamadım 4. f30 umu aldım hepsi farklı renk yazılımlı dp cooler injenli 245 hplik de bindim ama motor kopucak diye korkuyorum.2.0 hacimli olanın yazılım dplisini merak ediyorum
    Powered By Demir Garaj Fast N' Loud

instagram brkdiinc-facebook burakdiinc

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben z4 lerin; 2.0 ve 2.8 versyonlarına yönelme kararı aldım. Ama 184 hp çok ama çok düşük bir beygirgücü, 245 hp ise stock haliyle anca rezil olmamayı sağlar diye düşünüyorum. O sebeple hangisi alınırsa alınsın yazılım,egsoz filtre üçlüsü yapılacak. Çok bir getiri olmuyorsa zaten joker olarak kendimi 3.5 versyona ikna etmeye çalışıyorum. Onlarında 2010 model olmaları ve km lerin çok olması düşündürüyor. Yoksa diğerleri 2012 ve çoğu 100.000 km lerin hep altınfa
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

arnawood omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet 184lük n20nin güncel stage-1/2 durumları nelerdir var mı yapan kıran?
    En son bi arkadaşın videosu vardı tek yazılımla 280 hp almıştı g-force yazılımla...
    Var mı farklı örnekler?

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    n20b16 F10 520i (170 hp) ile x1 16i (143 hp) arasında ne fark var? ikiside aynı motor kodlu, eşime x1 almayı düşünüyorum yazılımla 220-230 hpleri rahatıkla görebiliyor muyuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet cok rahat 245 hp 350 nm stock internals yapılabilir
    1996 BMW E36 325i Sedan Turbo
    2008 BMW E92 M3
    2017 BMW F82 M4 Competition
    #unptuned

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıla yakındır n20 320i kullanıyorum stage 1 yazılım ile beraber.

63mm olan egzoz capını 328i lerdeki gibi 76mm olacak şekilde krom egzoz sistemi ile yeniledim. Motorda da K&N kutu içi filtre var yalnızca.
    Bi ara catless downpipe yaptım ancak hem ses hemde koku artışı sebebiyle orj katı geri koydum.

Yaza doğru büyük intercooler koymayı planlıyorum, aracı daha da rahatlatacaktır.

100-200 ölçmüştüm bir kaç kez, 15.5 gibi bir rakam almıştım ortalama 3. köprü yolunda.

Genel olarak memnunum, ufak tefek şeyler harici pek servise gitmedim. 5-7k km arası yağ değişimi yapmaya özen gösteriyorum.
    Tek memnun olmadığım konu araç soğukken Direct Injection sistemi sebebiyle gelen dizel motor sesi. ısınınca çok azalıyor ancak o zamana kadar kulak tırmalıyor.

Bir de motorun biraz sarsıntılı çalışması gibi durumlar oluyor, bence bunun asıl sebebi ülkemizdeki kötü benzin kalitesi. her zaman benzin aldığım yerden almazsam araç direk farkediyor sanki bunu.

328i ile 320i n20 motorlar arasındaki tek fark egzoz capı ve piston sıkıştırma oranları. Baya bi araştırdım farklı region lara gönderilen araçlarda farklılıklar olabiliyor. Utku söylemişti hatta n20 320i lerin ve 328i lerin pistonlar aynı diye. Türkiyeye gelenlerde sanırım ayrım yapmamışlar. Pistonları açıp bakmadım tabi ama öyle bir durum varsa bizim gibi 320i sahipleri için güzel bir avantaj.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yıla yakındır n20 320i kullanıyorum stage 1 yazılım ile beraber.

63mm olan egzoz capını 328i lerdeki gibi 76mm olacak şekilde krom egzoz sistemi ile yeniledim. Motorda da K&N kutu içi filtre var yalnızca.
    Bi ara catless downpipe yaptım ancak hem ses hemde koku artışı sebebiyle orj katı geri koydum.

Yaza doğru büyük intercooler koymayı planlıyorum, aracı daha da rahatlatacaktır.

100-200 ölçmüştüm bir kaç kez, 15.5 gibi bir rakam almıştım ortalama 3. köprü yolunda.

Genel olarak memnunum, ufak tefek şeyler harici pek servise gitmedim. 5-7k km arası yağ değişimi yapmaya özen gösteriyorum.
    Tek memnun olmadığım konu araç soğukken Direct Injection sistemi sebebiyle gelen dizel motor sesi. ısınınca çok azalıyor ancak o zamana kadar kulak tırmalıyor.

Bir de motorun biraz sarsıntılı çalışması gibi durumlar oluyor, bence bunun asıl sebebi ülkemizdeki kötü benzin kalitesi. her zaman benzin aldığım yerden almazsam araç direk farkediyor sanki bunu.

328i ile 320i n20 motorlar arasındaki tek fark egzoz capı ve piston sıkıştırma oranları. Baya bi araştırdım farklı region lara gönderilen araçlarda farklılıklar olabiliyor. Utku söylemişti hatta n20 320i lerin ve 328i lerin pistonlar aynı diye. Türkiyeye gelenlerde sanırım ayrım yapmamışlar. Pistonları açıp bakmadım tabi ama öyle bir durum varsa bizim gibi 320i sahipleri için güzel bir avantaj.
    Zamanında 328i niyetlendiğim için aratırmıştım. 328i lerin pistonları farklı ve sıkıştırma oranı daha düşük çünkü fabrikasyon daha yüksek turbo basıncı var. Yani aslında 328 ile 320 ye aynı modifiyeler yapılsa, aynı turbo, cooler vs.vs. 320 bi tık daha hızlı olur 328i e göre yüksek sıkıştırmadan. Ama tabi vuruntu ihtimalide bi tık artar. Atlan deve bir fark yoktu ama sıkıştırma oranlarında.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanında 328i niyetlendiğim için aratırmıştım. 328i lerin pistonları farklı ve sıkıştırma oranı daha düşük çünkü fabrikasyon daha yüksek turbo basıncı var. Yani aslında 328 ile 320 ye aynı modifiyeler yapılsa, aynı turbo, cooler vs.vs. 320 bi tık daha hızlı olur 328i e göre yüksek sıkıştırmadan. Ama tabi vuruntu ihtimalide bi tık artar. Atlan deve bir fark yoktu ama sıkıştırma oranlarında.
    328i 10.1
    320i 11.1 sıkıştırma oranları. İnternette yazan değerler bunlar. Geri kalan herşey aynı zaten motorda.

Bende downpipe varken hiç vuruntu olmuyordu, ama orj katı geri koyunca ya da benzin kalitesinin düşüklüğünden ya da bilmiyorum bi kaç kez başıma geldi.
    Maslak Shell den hep benzin alırsam olmuyor ama ne zaman istasyon değişsem araç biraz saçmalıyor.

Sonuç olarak f30 kasanın hakkı 2.0 motor. uzun yol olsun, ara hızlanmalar olsun baya keyifli hale geliyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler