User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2014 Golf 7 GTI alinir mi?

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su testin normal bir yol tutusuyla alakasi olmadigini nerden anlayabiliriz

16” jantli energy saverli 1.0 tsi golf > Adaptif sasili,19” jantli , pzero lastikli,yari kilitli dif. Olan clubsporttan daha hizli donuyor

Ring rekoru kirdi zamaninda Club sport bunuda hatirlatmak isterim Ayrica Cuprada kirmisti

Bu teste bakara clio4’un type-R la ayni veya daha iyi yol tuttugunu soylemek bence komik olur(sonuc olarak ayni hizdalar )

Golf gti fiyatina hangi type-r var ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hahahaha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Su testin normal bir yol tutusuyla alakasi olmadigini nerden anlayabiliriz

16” jantli energy saverli 1.0 tsi golf > Adaptif sasili,19” jantli , pzero lastikli,yari kilitli dif. Olan clubsporttan daha hizli donuyor

Ring rekoru kirdi zamaninda Club sport bunuda hatirlatmak isterim Ayrica Cuprada kirmisti

Bu teste bakara clio4’un type-R la ayni veya daha iyi yol tuttugunu soylemek bence komik olur(sonuc olarak ayni hizdalar )

Golf gti fiyatina hangi type-r var ?

mehmetim yanlış anlama diğer arkadaşın paylaşımına güldüm sana değil arada sen yazınca sana gibi oldu,

yalnız bu konuda fena halde yanlış düşünüyorsun:

1) bahsetiğin firma direk bu değerlendirmeleri NCAP gibi değerlendiren üst sınıf tarafsız bir firma, adamların bulgularına laf etmek bence asıl bizi küçük düşürmezmi? adam bunu bilmiyormu da sunuyor yalanmı söylesin

2) yol tutuş kelimesini tarif edebilir tanımlayabilirmiyiz?

viraj kalibiyeti başka bir kelime, son sürat otobanda gidiş (stabilite) başka bir kelime, esneklik / kıvraklık başkaki yıllardır testler slalom lastik gramajlarıyla test edilir.

1.0tsi el nihayetinde toplamda daha hafif,ağırlık dağılımı daha dengeli, lastik,jant gibi dönen parçaları daha hafifse sence daha avantajlı değilmi?

aynı yayın evindeki en başarılı araçlardan birisi audi a5 ve porschlar onlarda baktınmı? adamların VW düşmanlığı olsa onlarda geri puan alırdı peki ya audi a3e baktınmı?

düz mantıkla sendeki gibi düşünen birisi a3 a5i param parça eder der ama işte olayın içinde bir çok parametre var öyle tak eibachı,alçat 3-5cm, at 19jant la olmuyor maalesef.

bence en kilit nokta ,süspansiyon mühendisliğiki bu noktada civic,focus,megane tamamen yol tutuş odaklı ve sertken (clio 4 bile ) golfler genelde onlara kıyasla belirgin şekilde yumuşak.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katılıyorum Timur abi.

Biz yol tutuş diyoruz ancak yol tutuş bir bütün. Bu bütünün içinde handling de var, grip de, traction da. Her birinin alt başlığında ortak ve farklı elementler var. Örneğin ;
    Sase dengesi, ağırlık dağılımı, süspansiyon geometrisi, teker iz genişliği, yerden yüksekliği, amortisör sertliği, araç kaportasının şekli ve yere basma kuvveti, mekanik ve elektronik güç ve denge belirleyicilerinin müdahale etme noktası ve ettikleri müdahalenin derecesi ilk planda aklıma gelenler.

Kabaca kendi sözcüklerimle anlatmak istersem bir aracın düzgün bir yolda sorunsuz şekilde yüksek hıza ulaşıp o hızda gayet nizami ve stabil gitmesi grip, manevraya vereceği cevapla rahatlıkla kontrol edilebilmesi ve uygulanan direksiyon hareketine vereceği tepki handling, tutturduğu çizgide virajda yada ani manevrada sabit bi şekilde gidebilmesine traction diyebiliriz. X aracın grip'i çok iyi olsa da handling veya tractionı kötü olabilir. Ya da çok rahatça kontrol edilirken yüksek hızda veya gidiş esnasında yere yeterince basamayabilir.

Moose testinde araçların ani manevraya vereceği cevaplar görülüyor. Pist becerisinin altında ani manevra çok yatmayabilir, zaten döneceği viraj gireceği hızı araca göre ayarlayan şoför için ani manevra olmayacağından moose testinde göreceli olarak başarısız gibi görünse de o pistte derece yapabilir. Asıl mesele günlük hayatta hangisine daha çok ihtiyacımız olduğu ya da kullandığımız yola göre hangisinin daha büyük öneme sahip olduğu.

Sürekli otobanda top speed modunda giden gelen biri için traction ve grip ön planda iken dağ yollarında çevre yollarında gazlayan biri için handling daha önemli olabilir. Şahsi görüşüm bu konu hakkındaki.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

abarttık clubsport halen bir Clio bile değil

Aman abi naptın vag grubuna laf etme rs konusuna döner burasıda her ne kadar sevmesemde o fiyat aralığında önü açık , hızlı bişey arıyorsanız seçeneklerin başında geliyor yol tutuş vs için bişey demiyorum .Golf un de piyasası kolay kolay düşmez ...

sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mk 7 gti kullanıcısı olarak söylüyorum bu fiyata alınabilecek en fiyat/performans aracı bence

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    @Yarbay

Abi hayat moose testten ibaret değil. MK7 Golf 1.0 tsi ile 170 le döndüğün viraja Clio ile girsene aynı hızda mesela Şehir içi yada otoban yakın takip ani manevralarda kötü olduğunu gösterir moose test en fazla..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Yarbay

Abi hayat moose testten ibaret değil. MK7 Golf 1.0 tsi ile 170 le döndüğün viraja Clio ile girsene aynı hızda mesela Şehir içi yada otoban yakın takip ani manevralarda kötü olduğunu gösterir moose test en fazla..

Leventim, biraz kendi ayağına sıktın be kardeşim

tamda nokta atışı bunu yaptık ve hatta Mehmete burada teklif edecektim (adanada olduğu için) bizzat kendi gözleriyle görsün diye.

Golf 7 1.6 tdi'yın 110la dönerken baya bodyroll yapıp 120de artık korkutucu olup arkasını hafifçe bıraktığı virajdan ben clio 4 ile 130la çizgimi bozmadan yapışarak dönüyorum.

dediğim gibi teklifim açık, denemesi bedava hatta videosunuda yapıp paylaşabiliriz.

ve tamda aksine bence moose test dehşet verici şekilde önemli , olmasa dünya bunu ve slalomu yol tutuş anlamında bir kriter olarak değerlendiriyor olmazdı.

dediğim gibi bizim kafamız ancak otobana takık türkiyede ki bunun adı yol tutuş değil stabilitedir, bu durumda trdeki mantıkla en kral yol tutuşu olan arabalar 750ler, s500ler çıkar tamda aksine Lotus elise dünyanın en kötü yol tutuşu olan aracı çıkar

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    @Yarbay

Abi ayağa sıkmalık bi durum yok.

Golf7 ile 110 la döndüğümüz virajda, Clio ile 85 le ölüyoduk demem yeterli olur benim de. Sürücü aynı yol aynı..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Yarbay

Abi ayağa sıkmalık bi durum yok.

Golf7 ile 110 la döndüğümüz virajda, Clio ile 85 le ölüyoduk demem yeterli olur benim de. Sürücü aynı yol aynı..

O nsl bir clioymuş öyle

neyse kardeşim haklısındır, dediğim gibi varsa golf 7 stock aracı olan mersin adana vs seve seve çıkarım karşılaştırmaya, kelimelerden çok bırakırız video konuşur..
    Konu Yarbay tarafından (08-05-2018 Saat 12:34 ) değiştirilmiştir.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    golf 7 gtı yerine bu daha mantıklı geldi bana abi.

GolfR favorimdeydi.

Volkswagen Golf 2.0 TSI R 2011 Model 109.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 558436029
    Seat IBIZA FR

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ya amma takıldığınız geyik testine,

Al Skoda Karoq AMG GT'den daha iyi bunu da yorumlayın;

23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    “ @Yarbay “ abim ismini bilmiyorum kusura bakma. Ben denerim nereye nasil gireceksek

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nosmemos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 2014 model 30.000 km.'de boyasiz sikintisiz bindigim bir A180 AMG otomobilim var. Aracimi yine bir 2014 model Golf 7 GTI ile degistirmek istiyorum.40.000 km.'yi gecmeyen boyasiz bir GTI alip 2 yil kullansam cok zararim olur mu satarken merak ediyorum.Bu aracin piyasasi,satis kabiliyeti vb. durumlari hakkinda bilgisi olan arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim.
    tok kapı sesi takıntınız ve honda düşmanlıgınızda yoksa eyer neden golf gti ? biraz daha üste çıkıp şöle bişey düşünülmez mi tabi tamamen bu benim düşüncem ilanlada alakam yok ayrıca

Honda Civic 2.0 Type-R 2015 Model 166.500 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 559090214
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Honda dusmanligim yok ama bu kasa hic hosuma gitmiyor.Sanki aracin orasina burasina sonradan fiber parcalar takilmis gibi duruyor.

CafCaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    golf 7 gtı yerine bu daha mantıklı geldi bana abi.

GolfR favorimdeydi.

Volkswagen Golf 2.0 TSI R 2011 Model 109.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 558436029
    bende bunu baktımda dolu hasarlı araca bu parayı vermek siyah ve koltukda yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    “ @Yarbay “ abim ismini bilmiyorum kusura bakma. Ben denerim nereye nasil gireceksek
    Isim timur 0541 689 6877

Bu aralar yagmurlu daha kolayca kendini belli eder dersen yarin birgun yok kuruda dersen ozmn kardesim ikiside bana uyar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya amma takıldığınız geyik testine,

Al Skoda Karoq AMG GT'den daha iyi bunu da yorumlayın;

Sorun birazda bu, daha videoyu nsl degerlendirecegimizi bile bilmiyoruz.

Hocam bideo geyik + slalomdan ibaret birinde mercedes 77kmh ile digerinde karsisinda ezildigini dusundugun suv 55kmh ile giriyor daha ne kadar fark olsun?

Yayin evinin ismindende anlayacagini gibi slalom testler gecersiz kalinmadigi surece 77km ile yapiliyor ilk sayfada yuklediklerime tektar bakin anlarsiniz demek istedigimi

Yanlis anlamayin ama orda burada ali velinin sahsi fikrindense ben geyik ve slalom verilerini tamda aksine cok coddiye alirim hersey gayet net ortada oyle his dusunce degil gercekleri masaya yatirir.

Hissiyata baksak mazda 3 lotus gibi yapisiyor sanariz yada peugeot 308 berbat deriz ama gercekte hicte oyle degil tamda bu iki araci ayni yayin evinde yorumlari okuyarak dinleyetek vede izleyerek bakmanizi tabsiye ederim.

Burada global anlamda yol tutusu degerlenditecek baska ne tur test varki siz hangi testi ciddiye aliyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Isim timur 0541 689 6877

Bu aralar yagmurlu daha kolayca kendini belli eder dersen yarin birgun yok kuruda dersen ozmn kardesim ikiside bana uyar
    Haftaya guzel gibi abi nere dersen bene uyar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler