User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: A5 2.0 211 quattro

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

A5 2.0 211 quattro

Merhaba

Forumda genel teknik kısmında bir konuda da yardım istedim fakat oralara pek kimse uğramıyor.

Yine forumda 2.0 tfsi ile ilgili konular var fakat hepsi modifikasyon ile ilgili. O yüzden tartışma/tavsiye babında buraya açıyorum, uygun görülmezse taşınabilir.

2009-2010 model bir A5 2.0 tfsi 211 quattro alma arefesindeyim. 5-6 tane araç buldum.

Bana kullanıcı yorumları, bu motorları araçları bilen kişilerin tavsiyeleri lazım. Sorularım şunlar:

1) Bu araçların quattro 6 ileri olanları mı, önden çeker 8 ileri olanları mı alınmalı? Neden?

2) Alacağım araç kesinlikle yağ yakıyor/yakacak. Fakat üreticinin kabul ettiği eksiltme miktarı 1lt/4000km. Bu değer bana hiç koymaz, 4bin kmde bir litre yağ koyarım. Fakat araştırmalarım sonucu bu durumun bazen o kadar kötü hale geldiği ve her depoda 1lt yağ gerektiğini okudum. Bu da beni korkutuyor.

3) Her şey ters giderse ve segman değişmem gerekirse, kısa sürede bir daha aynı problemi açar mı? Ve bu işlem bana aşağı yukarı ne kadara mal olur?

4) Quattroların mı şanzımanı daha iyi önden çeker olanlarının mı? Kavrama standart sorun fakat mekatroniktir şanzımanın kendisidir nasıl korunmalı? 50-60 bin kmde bir şanzıman yağı değişmek lazım demişler, değiştiği sürece sorun yaşanır mı?

5) Alacağım araca ne gibi testler uygulamalıyım ki aldığım gibi motor indirmeyeyim, bi 15-20bin en azından bineyim.

Şimdiden teşekkürler.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Durango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 A4 2.0 t&q sahibi olarak bilgim dahilinde yardımcı olmak isterim.
    1- Quattro araçlar 7 ileri stronic tir.
    2-Her araç aynı değil yakanda var yakmayanda, birazda kullanım tarzına bağlı. Aracı ne kadar sıkıştırırsan o kadar fazla eksiltiyor.
    3- Mümkünse yetkili servis bakımlı bir araç al, garantiden segman vs. herşeyi ücretsiz değiştirme şansın var. Ben değiştim. Aracım stage 2 olduğu için azda olsa yine makul seviyede eksiltiyor.
    4-Mekatroniğim yaklaşık 95.000 km de gitti iyi niyet garantisinden çıkan tutarın yaklaşık 3/1ini ödedim.
    5- Yetkili servis bakımlı araç tercih et, gűzel bir yerde ekspertiz yaptır. 130.000 de ki aracımda mekatronik dışında sorun yaşamadım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler