User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Focusu Satıp Corolla Almak

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Focusu Satıp Corolla Almak

Merhaba arkadaşlar;
    Bundan 1 sene önce 2000 model Focus 1.6 Ghia almıştım. Araçtan yol tutuş, konfor, genişlik, donanım olarak memnunum.
    Bence tek eksi yönü performansı. Açtığım araç konusunda da bundan bahsetmiştim. http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=

Geçen hafta babamın otomatik vites Vtec2 işe Antalyaya gittim geldim ve nerdeyse hiç yorulmadım. Sürekli klima açıktı ve aracın yakıtı 26-29 kuruş arasında değişti.Hem performanslı hem az yakan bir araç. Focus bu aralar 35 kuruşlarda geziyor.

Focusa daha yeni çelik conta yaptırdım üst kapak, conta değiti, debriyaj balatası değişti şuan saat gibi çalışıyor.

Sizce bunu satıp ae101 corolla yada E11 o tutulmayan kasa Corollardan almak mantıklı mı?
    Objektif bakınca tek artısı performans gibi geliyor. Yakıt tüketimi çok farketmez gibi geliyor.
    Oldukça donanımsız arabalar Focusa göre. Gli specialar temizi 30 bin.

Ek civic güvenlik paketli 30 bin üstü. Acaba 1.4is mi alsam? Onda da nerdeyse hepsinde sadece klima var.
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne e11 ne ae101..babam halen 300kda corollaya biniyor 2.corollası aynı kasa gli lakin piyasa istediği kadar şişik olsun bu metal parçalarına o paralar ve ril mez.Tek avantajı bozulmuyor.. ama gel gör ki ne yol tutar,ne durur,ne donanım vardır,ne de güvenli..tam emekli yaşlı amca arabasıdır 100ü geçmez tın tın gidersin.Ama bununda bedeli o rakamlar değildir Ek civicte çok farklı değil.. 307,e12 linea/terra/sol , 407 , 207 , accord vb diye liste gider.. Bugün 1.6 lpg olan her araç hemen hemen aynı bandta yakıyor zaten.Aşırı fark varsa da o aracın bakımsızlığı vb dir.km takıntınız yoksa daha modelli daha donanımlı araç bulunabilir.
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne e11 ne ae101..babam halen 300kda corollaya biniyor 2.corollası aynı kasa gli lakin piyasa istediği kadar şişik olsun bu metal parçalarına o paralar ve ril mez.Tek avantajı bozulmuyor.. ama gel gör ki ne yol tutar,ne durur,ne donanım vardır,ne de güvenli..tam emekli yaşlı amca arabasıdır 100ü geçmez tın tın gidersin.Ama bununda bedeli o rakamlar değildir Ek civicte çok farklı değil.. 307,e12 linea/terra/sol , 407 , 207 , accord vb diye liste gider.. Bugün 1.6 lpg olan her araç hemen hemen aynı bandta yakıyor zaten.Aşırı fark varsa da o aracın bakımsızlığı vb dir.km takıntınız yoksa daha modelli daha donanımlı araç bulunabilir.
    Cevabın için teşekkürler.
    Ama ben tın tın gitmek için değil biraz daha performans için istiyorum. Yol tutuş falan kötüyse focus tan sonra çekilmez.
    İşte şu focusu biraz daha güçlü yapacaklardı tadından yenmezdi

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filtre ve kat iptali ile mk1 focusun dünyası ciddi değişiyor.

Baktığında 3-5 hp gibi ama kullanımda 2 farklı araç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yardımcı olur musunuz?

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklımdan bile geçmezdi.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi , focus o yazdıklarından çok daha arabadır benim gözümde. araban güzel , gereksiz macera arıyorsun bence.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Performans konusunda bir şey değişmeyecek ki gereksiz bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklımdan bile geçmezdi.
    Teşekkürler.
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi , focus o yazdıklarından çok daha arabadır benim gözümde. araban güzel , gereksiz macera arıyorsun bence.
    Evet genel anlamda çok iyi bir araç focus.
    Teşekkürler kardeşim.
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Performans konusunda bir şey değişmeyecek ki gereksiz bence
    Ahım şahım bir fark olmayacak yani.
    Teşekkürler.

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih abi, 2001 model Corolla 1.6 vvti ımız olmuştu. Düz yolda belki de vtec2 den iyi bile yürüyebilir değilse de yan yana gider o kadar güzel yürür ve bir o kadar az yakar.
    Ancak kıyasa gelince sizin kasa focus ile yol tutuş - direksiyon keyfi olarak başa çıkamaz. Hani otobanda falan sürekli gazlıyorum deseniz iki boy önde gidecek diye alınır dicem ama alınmaz yani gerek yok.
    Özetle 2001 Corolla 1.6 daha az yakar, daha iyi yürür fakat bu farklar araç değiştirmeye değecek cinsten değil.
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu zamanda aracın bedeline 10-15bin koymayacaksanız ve arabanız temiz düzgün bir araç ise hiç macera aramaya gerek yok.
    Romeo <3 Giulietta

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bikere performans artmaz öyle bi dünya yok 1.6 focusu 10 yıl önce vardı 3. Viteste bile sarıyordu toyota değil 1.6 ies bile yanına yanaşamıyordu yani hiç maceraya gerek yok bence 2.0 tek kapısıda vardı o dahada iyi yürüyordu
    Aracınıza binin mutlu kalın
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fatih abi, 2001 model Corolla 1.6 vvti ımız olmuştu. Düz yolda belki de vtec2 den iyi bile yürüyebilir değilse de yan yana gider o kadar güzel yürür ve bir o kadar az yakar.
    Ancak kıyasa gelince sizin kasa focus ile yol tutuş - direksiyon keyfi olarak başa çıkamaz. Hani otobanda falan sürekli gazlıyorum deseniz iki boy önde gidecek diye alınır dicem ama alınmaz yani gerek yok.
    Özetle 2001 Corolla 1.6 daha az yakar, daha iyi yürür fakat bu farklar araç değiştirmeye değecek cinsten değil.
    Teşekkürler kardeşim.

Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu zamanda aracın bedeline 10-15bin koymayacaksanız ve arabanız temiz düzgün bir araç ise hiç macera aramaya gerek yok.
    Teşekkürler.

Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bikere performans artmaz öyle bi dünya yok 1.6 focusu 10 yıl önce vardı 3. Viteste bile sarıyordu toyota değil 1.6 ies bile yanına yanaşamıyordu yani hiç maceraya gerek yok bence 2.0 tek kapısıda vardı o dahada iyi yürüyordu
    Aracınıza binin mutlu kalın
    Anladım hocam teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınıza yaptığınız masrafları göz önüne alınca satmamanız sizin yararınıza.

Focus'un görseli daha yakışıklı.

Ayrıca Ankarada Trafikte gördüğüm efsane kasa corolla'ların egzozundan mavi duman çıkmayanı görmedim.( 10 arabanın 7 si bu şekildeydi)
    Coğrafya kaderdir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler