User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
101 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Seat Leon 1.4 TSİ FR Kullanıcıları Yardım ?

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yapamıyorum arkadaşlar nette sorun var sanırım tek tek yazacağım buradan cevapları.

CVK: Jantlar Replika dostum fakat onu etkisi olduğunu düşünmüyorum bende dediğin gibi

Kalipson: Bende dizel verip benzinliye geçilirmi hala kararsızım açıkçası

SK10: Anladım kardeşim hayırlısı bakalım

Jön Türk: En kötü öyle yapacam hocam Higline alabilirim karar veremessem
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FR öyle çok yakmıyor bence. Normal kullanımda 6-6.5 arası geziyor bende

basarak 30 40km ortalaması(Otobanda 170+) 8-8,5 civarlarında

otobanda sabit düz yol 110-120 5,5 lerde falan

Birkaç eklemeyle golftende ahım şahım geride bir araç degil bence

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FR öyle çok yakmıyor bence. Normal kullanımda 6-6.5 arası geziyor bende

basarak 30 40km ortalaması(Otobanda 170+) 8-8,5 civarlarında

otobanda sabit düz yol 110-120 5,5 lerde falan

Birkaç eklemeyle golftende ahım şahım geride bir araç degil bence
    Rakamlar böyleyse çok fazla km yapmayan için güzel seçenek demek ki FR
    -Fırat

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Örnek olarak ben geçen hafta istanbul ankara - ankara istanbul yaptım.

120KM sabit hızda gittim.Hızımı hiç düşürmedim ve 120km üstüne hiç çıkmadım.

Aracım 1.2TSI 105HP DSG

Ankaraya giderken ortalama 6,3'dü

İstanbul'a dönerken 6,0

Eğer hızım 100km yada biraz daha altı olsa daha çok inerdi.

Bir arkadaşım ibiza cuprası full + full depo ile rizeye gitmişti.

90km üstüne çıkmadı.

TSI'lar aslında diğer rakiplerine göre az yakıyor bence.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo arabalarda, o arabaya has ataleti yakaladın mı çok az yakar. Mesela, Megane 2 RS aracımla en az 3 defa net hatırladığım Tekirdağ - İzmir (net 500 km) arasını yarım depoyla almışlığım var. Hatta 1 tanesinde bagaj ve arka koltuklar bile eşya doluydu.
    ( Düz yollarda Cruise control devrede, çıkış ve inişlerde ise hep kapalı. Hız hemen hemen hep 88 km/h - RSçiler iyi bilir bu aralığı )

Mesela benzer bi hız aralığı da 110-120 km/h'dir ama 1 litre aşağı yukarı fazla yakar.

Konuyu Megane'a bağlamadan özetle; uzun yolda gayet güzel rakamlar tutturabilirsiniz ama eminim o kullanımınızın %70-80'i şehir içi olarak kalacak ve bi zaman sonra dizeli aratacak. Hee belki pişman olmazsınız ama arayacaksınız.

Şimdiden hayırlısı olsun.

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Soru FR kullanıcılarına sorulmuş. Cevap veren 10 kişiden 9 u FR sahibi değil ama yorumlar süper
    Soruya en net cevap verecek kişilerden biriyim çünkü 2015 yılında sıfır km Golf7 1.2 tsi comfortline manuel tunsgten gri aldım. 1.5 yıl bindim. 17 bin km yaptım sattım. 2016 kasımda sıfır km Leon FR 1.4 TSI aldım extra 18 jant ve geniş ekran opsiyonlu ile.
    FR imi da 1.5 yıldır kullanıyorum şu an 18 bin km.de. 1 kez olsun keşke Golfu satmasaydım dedirtmedi. Golf te donanım namına hocbir şey yoktu (Led far cam tavan cruise control katlanır ayna park sensoru sürüş modları park sensoru jant vs vs)
    FR kesinlikle kalitesiz bir araç değil. Golf7 vw grubunun amiral gemisi olduğu için iç mekan ekstra kaliteli. Bu nedenle bu tür yorumlar oluyor ama FR in led lerini ve cam tavanı açtıktan sonra gözüm başka bir şey görmüyor.
    Yakıt tüketimine gelirsek; Her gün sabah işe gidiş akşam dönüş olmak üzere sehir içi yaklaşık 30 km yol yapıyorum. Aldığım günden beri 6.0 litre üstünü görmedim.
    Uzun süreli yakıt tüketimi

Bu sabah işe gelirken

Yakıt alındıktan sonra

Sonuç olarak FR 1.2 TSI dan fazla yakıt yakmıyor. Dizel Golf7 ye 15 20 bin tl vermektense FR veya 1.4 tsi Golf7 almak çok daha mantıki. Litre bazında aynı yakıtı yakacaklar. Fark Sadece benzin mazot arasındaki fiyat farkı olacak.
    Kuzenimin aracı şöyle yakıyor, bir kez bindim böyle yakıyor, sağ koltuğa oturdum 10 lt yaktı vs yorumları boşverin . Tsi motorun dilinden anlarsanız sizi üzmez. Yeterki kullanmayı bilin...
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yahu öle bir yazıyorsunuz ki Seat! (VW değil zira aynı motor başka araçlarda da var) FR'ı yanlışlıkla Hybrid sattı sanacaz.

1.2TSI Manuel, 1.4 TFSI 122, 1.4 TSI 180 Twincharge motora sahip oldum kullandım uzun süre.

Kimse TSI sakin kullanımda AZ YAKMAZ DEMİYOR. Okumadan yorum yapıyorsunuz. Ben bu saydığım 3 motor ile de 4.5lt ortalama ile uzun yolda geldim gittim uzun süre. 140-150TSI'da aynı şekilde az yakar ANCAK bold yazıcam anlayın veya okuyun diye;

1.6TDI GOLF'UN 7+ LT YAKTIĞI YERDE TSI 10LT'YE YAKIN VEYA ÜSTÜNÜ YAKAR.

ISPATLAMAK İSTEYENLE İZMİRDE İTİNA İLE DENEYELİM.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul

Avcılar'dan Okmeydanına gittim.

Sabah yola çıktım.

Ortalama yakıt hız süre resmi. (Az'da olsa trafik vardı)

Seat IBIZA FR

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu öle bir yazıyorsunuz ki Seat! (VW değil zira aynı motor başka araçlarda da var) FR'ı yanlışlıkla Hybrid sattı sanacaz.

1.2TSI Manuel, 1.4 TFSI 122, 1.4 TSI 180 Twincharge motora sahip oldum kullandım uzun süre.

Kimse TSI sakin kullanımda AZ YAKMAZ DEMİYOR. Okumadan yorum yapıyorsunuz. Ben bu saydığım 3 motor ile de 4.5lt ortalama ile uzun yolda geldim gittim uzun süre. 140-150TSI'da aynı şekilde az yakar ANCAK bold yazıcam anlayın veya okuyun diye;

Duygularıma tercüman oldun, bi çok tsı motorlu aracım oldu yada yakın çevremde çok kullandım. Tdı 'ın o rakamı yaktığı sürüş tarzında kesinlikle tsı 2,5-3 litre daha fazla yakar.

Bi daha yorum yaparken hangi araçlara bindiğimizi belirtmemiz lazım sanırım...
    Konu i-vtec07 tarafından (25-05-2018 Saat 12:24 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Hayır ben de yazayım o zaman sen 1.6TDI Golf 6 kullandın mı? Kullanmadın? Bilmiyorsun demekki 7lt yi nasıl yaktığını ve ne kadar yüksek olduğunu? Ben kullandım sahibi oldum sıfır aldım. E ben TSI'ın nerdeyse bütün ailesine de sahip oldum kullandım ona göre yorumluyorum. Laf ola beri gele. Neyse forum değişti baya bu aralar.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuanki yakıt fiyatıyla 1 depoda ortalama 70-80tl fark eder + bi 150km fark eder diye düşünüyorum ben

istanbul şehir içi dizel vw kullanmadığımdan sadece kağıt uzerinde bakıyorum

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Onur şöle şöleyim ben İstanbulda dahi en sıkışık trafikte yazılımlı Golf ile ortalama 6.2 civarı yakıyordum ki bu kar yağdığı gün, İstinye park-Kavacık, Kavacık İstinye Park arası dur kalk, 1-2 vites civarı yaktığı vs vs. Uzun yolda da ayağımı hiç çekmeden 160-220 6-6,5 yakıyordu ortalama böle kullanımlarda ağababası gelse TSI ile 9,5-10lt nin altında yakamaz aksini iddia eden varsa ben 1 deposuna denerim hodri meydan.

Hatta eski aracım Golf 1.6tdi forumda da üyemiz olan @ibozum da. Birebir sölediğimin arkasındayım.

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla öyle değerler var 1.6tdi ile yakalayamıyorum onları
    bence sözüm meclisten dışarı hiç buradaki rakamlara inanma abi köylü hesabı 60krş yakar fr
    not=LT hesabı yapmayı biliyorum
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FR Sahiplerine bilgilendirmeleri için teşekkür ederim, öğreniyoruz paylaştıkça.
    Ama @Bar35 Baran da haklı, olay asla FR 5.5 yakamaz - 6 yakamaz vs değil.
    1.6 tdi golf 7*7.5 litre yaktığı güzergah-hız-sürüş durumunda, benzinli araç yakar yani basit değil mi
    -Fırat

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soru FR kullanıcılarına sorulmuş. Cevap veren 10 kişiden 9 u FR sahibi değil ama yorumlar süper
    Soruya en net cevap verecek kişilerden biriyim çünkü 2015 yılında sıfır km Golf7 1.2 tsi comfortline manuel tunsgten gri aldım. 1.5 yıl bindim. 17 bin km yaptım sattım. 2016 kasımda sıfır km Leon FR 1.4 TSI aldım extra 18 jant ve geniş ekran opsiyonlu ile.
    FR imi da 1.5 yıldır kullanıyorum şu an 18 bin km.de. 1 kez olsun keşke Golfu satmasaydım dedirtmedi. Golf te donanım namına hocbir şey yoktu (Led far cam tavan cruise control katlanır ayna park sensoru sürüş modları park sensoru jant vs vs)
    FR kesinlikle kalitesiz bir araç değil. Golf7 vw grubunun amiral gemisi olduğu için iç mekan ekstra kaliteli. Bu nedenle bu tür yorumlar oluyor ama FR in led lerini ve cam tavanı açtıktan sonra gözüm başka bir şey görmüyor.
    Yakıt tüketimine gelirsek; Her gün sabah işe gidiş akşam dönüş olmak üzere sehir içi yaklaşık 30 km yol yapıyorum. Aldığım günden beri 6.0 litre üstünü görmedim.
    Uzun süreli yakıt tüketimi

Bu sabah işe gelirken

Yakıt alındıktan sonra

Sonuç olarak FR 1.2 TSI dan fazla yakıt yakmıyor. Dizel Golf7 ye 15 20 bin tl vermektense FR veya 1.4 tsi Golf7 almak çok daha mantıki. Litre bazında aynı yakıtı yakacaklar. Fark Sadece benzin mazot arasındaki fiyat farkı olacak.
    Kuzenimin aracı şöyle yakıyor, bir kez bindim böyle yakıyor, sağ koltuğa oturdum 10 lt yaktı vs yorumları boşverin . Tsi motorun dilinden anlarsanız sizi üzmez. Yeterki kullanmayı bilin...

Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul

Avcılar'dan Okmeydanına gittim.

Sabah yola çıktım.

Ortalama yakıt hız süre resmi. (Az'da olsa trafik vardı)

Genel anlamda FR kullanıcıları yakmadığını Wag kullanıcı arkadaşlarımızda yakabileceğini söylüyor.

Sonuç olarak hangi bilgi daha sağlıklı kafa karışıklığı oldu bende biraz beyler
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbulun en çok trafik olan güzergahında A3 1.4 TFSI kullanıyorum 6 senedir, 1 kez olsun 10 lt yakmadım. Abartmıyor musunuz biraz?

Ortalamam 7.2-7.5 lt civarı. Çok extrem trafikte kalırsam 8li değerler yakıyorum.

18 jant var, leondan da ağır benim araba, 1400 kg civarı.

Konuyla ilgili düşüncem 1.6 TDI sonrası 1.4 TSI alınabilir, fazla üzeceğini düşünmüyorum. Benzinli arabanın keyfi de bambaşka.
    Konu Dragger tarafından (26-05-2018 Saat 17:08 ) değiştirilmiştir.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onur şöle şöleyim ben İstanbulda dahi en sıkışık trafikte yazılımlı Golf ile ortalama 6.2 civarı yakıyordum ki bu kar yağdığı gün, İstinye park-Kavacık, Kavacık İstinye Park arası dur kalk, 1-2 vites civarı yaktığı vs vs. Uzun yolda da ayağımı hiç çekmeden 160-220 6-6,5 yakıyordu ortalama böle kullanımlarda ağababası gelse TSI ile 9,5-10lt nin altında yakamaz aksini iddia eden varsa ben 1 deposuna denerim hodri meydan.

Hatta eski aracım Golf 1.6tdi forumda da üyemiz olan @ibozum da. Birebir sölediğimin arkasındayım.
    bende 9.5 un ustu mumkun değil diyorum gerçi benimki act idi normal 1.4 tsi kullanmadım benim yol bilgisayarı ortalamam istanbul parkta 9.5 a çıktı bi sonrasında hep 7.5 8 hadi çok sıkışık akşam trafiği 8.7 oldu

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbulun en çok trafik olan güzergahında A3 1.4 TFSI kullanıyorum 6 senedir, 1 kez olsun 10 lt yakmadım. Abartmıyor musunuz biraz?

Ortalamam 7.2-7.5 lt civarı. Çok extrem trafikte kalırsam 8li değerler yakıyorum.

18 jant var, leondan da ağır benim araba, 1400 kg civarı.

Konuyla ilgili düşüncem 1.6 TDI sonrası 1.4 TSI alınabilir, fazla üzeceğini düşünmüyorum. Benzinli arabanın keyfi de bambaşka.
    Aynı motor 122 lik Dr.Ecu yazılımlı A1 ile gazlayınca çok net 11 yakıyorduö, İstanbul Park 15-16lt idi ortalama da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullandığım ve yorumlardan okuduğum TSI motorların versiyonlarına göre tüketim farkları var. 1.4 TSI 160 hp 2009 Model EOS var. Şehir içi ortalaması 10.5 - 12 lt arasında. Biraz sakin yolda giderse 9 lara düşüyor... ( Tamam eos biraz ağır ve 17 jant mevcut) 1.4 TSI 122 hp 2015 model Jetta var. Şuan uzun yol ve İstanbul trafiği ortalaması 7.8 litre. Köprü trafiğinde 10-11 lt direk. Uzun yolda 5.5 litre bile gördüm... TSI motorların son versiyonları özellikle ACT'ler tutumlu. Ama ilk çıkanlar malesef harcıyor benzini. Ve özellikle gazladığımızda sonu yok tüketimin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler