User Tag List

Sonuçlar: OYLADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Katılımcı sayısı
78. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 2017 Forester 2.0XT 240hp

47 60.26%
  • 2016 Forester 2.0d 148hp

13 16.67%
  • 2010 Q5 2.0TFSI 211hp

18 23.08%
Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
61 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2017 Forester 2.0XT 240hp / 2016 Forester 2.0d 148hp / 2010 Q5 2.0TFSI 211hp

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baran, bu konuda malesef yeterli bilgin yok. FXT (Forester XT) ile FD (Forester Dizel) bakım masrafları arasında sandığın gibi fark yok. Değişim periyotları da aynı, fiyatları arasında da çok belirgin daha doğrusu aman bende dizel var benzinli turbo kulanan dayıdan çok çok az ödedim yırttım kefeni gibi bir durum malesef yok. Dizel kullanacaksan ya karşında benzinli alternatifin olmayacak ya da amorti etmesi için senede 40.000km ve fazlasını (ki bu eski hesap) yapman lazım. Hele ki kısa mesafelerde kullanacaksan dizel tam bir kabus olur. (tüm dizeller için yazıyorum.) DPF'in dolmaması lazım, az yaksın diye kasmanan lazım, 2.000dd civarında sürmen lazım, otuna bokuna daha çok dikkat etmen lazım. Benzinli için bu kadar katı kurallar yok. Bakımına özen göster, gazladıktan sonra beklemeden motoru kapatma, yakıta dikkat et yeter. DPF derdin yok, ısınma derdin yok, kızdırma bujisi derdin yok...vs

Türk milleti malesef dizeli mucize olarak görüyor. Yukarıda yazdığım aheste aheste kısmından kastım, cruise'a 90-100km/h arası bağlamak. FXT, öyle sandığın gibi 15lt tüketmiyor. Ha ama öyle ben ayağımı taban sacından çıkartayım her yere basa basa gideyim dersen, 15lt'de görürsün 20lt'de görürsün.

Bu arada, Dacia'yı yetkili serviste bakıma götürdüğümde muhteşem bir kampanyaya denk gelmezsem, Subaru'ya ödediğim para ile neredeyse aynı parayı ödüyorum.
    Bebek Baran'ın hangi konuda bilgisi var da bu konuda olsun abi
    Hayatında Subaruya mı binmiş...
    500X aşağı 500X yukarı @Bar35
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subaru sevdalısı olarak seçenekler içindeki Q5'i prestij ve kalite anlamında daha iyi olduğunu düşünmemden ötürü seçerdim ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Subaru sevdalısı olarak seçenekler içindeki Q5'i prestij ve kalite anlamında daha iyi olduğunu düşünmemden ötürü seçerdim ...
    Senin Subaru sevdan da bu kadar 1.0'lık Yaris boy.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin Subaru sevdan da bu kadar 1.0'lık Yaris boy.
    senin kadar zengin değilim zenci lover, so sorry
    infinitinle gezdir de popomuz araba görsün ...

Topic konusu listedeki 3 araçtan audiyi tercih ettim, sebeplerini de yazdım ... Q5'in 2.elde de forester'dan daha kolay satılabileceğini düşünüyorum.
    Subaru
    Technica
    InternationaL

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Adamın bankada milyonu var ama Yarise biniyor varyemez amcam benim.

Q5'in genel algısına katılıyorum.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sevgili abicim alma bunlardan hiçbirini. Hepside çirkin seçeneklerin. Biraz yakışıklı birşey al.

Valla yine söylüyorum bunları alacağına git 110k tl ye dolu 2016 model 30.000 km de bir Navara Platinium al.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

honour35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oyum forester xt'den yana. yakıt anlamında 15 litreler falan emin olun zorlarsanız o litrelere ulaşırsınız. bu aracı 100k üzeridir kullanan ve ortalaması 9.8 bandında şehiriçi gezen müşterim var. hocam bu aracı urla'da kullanacak, çok trafik olan bir yer değil. 10-11 litre civarları çok rahat gezecektir. araç cvt şanzıman, sakin kullanmayı öğrenirseniz devir hep 1500-2000 d/d bandında. forester yerden 22 cm yüksek, ama o güce rağmen emin olun çok stabil gidiyor. üst süratlerde biraz rüzgar sesi yapabilir. bakım maliyetleri anlamında çok üzmez, araç zaten yeni olduğu için garanti 3yıl/100k km. 4 çeker anlamında arazide karda buzda çok çok güzel. harman/kardon ses sistemide geçerli. bence ideal araçlardan birtanesi.

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kodlama bildiğim kadarıyla yok, anahtardan basınca aynaların kapanması isteniyorsa biraz tuzlu bir aksesuar alınması gerekiyor. Açıkçası zırt pırt ayna katlamak hiç işime gelmediği için ben Outback'de ekstradan modül taktırmadım.
    Bagaj kapağı geç açılıyor ama memory height var, avm girişlerinde ellemeyin ben açarım diyorum ve belirlediğim kadar açılmasını sağlıyorum
    Bagaj kapağı en ufacık engelde bile kapanmıyor, bu bazen ulan adamlar ne hassas yapmış dedirtiyor bazende ualn artık abartma o kadar şeyide algılama birader kapan işte dedirtiyor.
    Asıl güzel kısım (bence), otomobile pin access code ile de anahtarsız giriş yapabilmek. Ben birkaç sefer otomobilden birşey alacağım diye garaja anahtarsız indiğimde 5 haneli şifreyi girip kapıları açmıştım. Kilitlemesi de sürücü tarafındaki kilit düğmesi ile oluyor. Gerçi bu kilitleme olayı 18 seneden fazladır var, sadece üzerine pin access eklenmiş
    Geri görüş kamerasına alışınca park sensörüne gerek duymadım, ön tamponu da deldirmek istemedim.
    Apple kullanmadığım için apple link hiç önemsemedim. Merak edip telefona starlink yükledim, sıkılınca aktif hale getirip multimediadan hava durumuna falan bakıyorum. Starlink'i Forester'a da eklemişlerdi diye hatırlıyorum.
    Camlar outback'de de hızlı kapanıyor ama tek tuşla sürücü tarafı hariç diğer camlar deaktif olduğundan çocukda olsa sıkıntı olmuyor. Bu özellik tüm Subaru'larda var
    Forester'da amortisörler daha iyi hale getirilmişti ve yan camlarda akustik yalıtım için bir tık daha kalınlaştırılmıştı.
    Amortisörler daha iyi hale getirilmeden önce 2014'te XT kullanmıştım açıkçası korkutacak kadar yatmalar veya salınımlar gözlemlememiştim. Ama fizik kurallarını göz önünde tutarsak, yerden yüksek otomobil ile çılgınlıklar peşinde olmanın da anlamı yok.
    Starlink bende de yüklü haberlere falan bakıyorsun, hava durumu falan da var ama insan bi kıskanmıyo değil diğer markaların ekranlarını.
    Korkutacak kadar yatmıyor ama 240 hp bir aracı da 240 hp gibi kullanamıcaksam gereksiz duruyorum.

Ayrıca devrilmediği sürece hiç sorun yok.Islak zeminde ben bi kere farkında olmadan altımdan kaçırdım arabayı dalgınlıkla, tam toplamak için refleks gösterirken araç kendi kendini topladı ki şok olmuştum.TD ile hiç güç eksikliği de hissetmedim açıkçası.Misal karda kaç kere rize'ye gidildi yaylalara çıkıldı sadece lastikle,aynı şekilde eve giden yolda bir adet felaket rampa var kar yağdığı zaman araba izi görmen imkansız kimse denemez, orayı bile hiç kasmadan rahat çıkıyor,awd o kadar net ve kararlı çalışıyor ki patiye düştüğüne bile şahit olmadım daha.Ayrıca öyle anlarda ortadaki ekrandan araç tekerleklerini gösteren zımbırtıyı izlemekte aşırı eğlenceli ve ilgi çekici
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9 ay 2017 forester td kullandım,artısı eksısı ortada.

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili abicim alma bunlardan hiçbirini. Hepside çirkin seçeneklerin. Biraz yakışıklı birşey al.

Valla yine söylüyorum bunları alacağına git 110k tl ye dolu 2016 model 30.000 km de bir Navara Platinium al.
    Hanım okeylese direk alacağım bi pickup ama istemiyir Bu durumda bir de 2010 vb temiz bi jazz almak gerekir. yine 2 araca dönmüş olacağız. vergi kasko trafik derken ....
    Son durum mecburen = Tek araç = 4x4 Bi Suv
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar selam. Linkini ilk sayfada paylaştığım istanbul Bayraktar'daki 2017 model 8500km olan beyaz XT'yi almış bulunmaktayım. Amansız kararsız günler sonra ermiş ve rahatlamış bulunmaktayım. Yakıt tüketimi vb her türlü konuda bilgi paylaşımı yapacağım. Aldığımdan beri aynı 2.0dci xtrail kullanır gibi kullanıyorum ortalama tüketimim 9.2lt. nissanın 8.4 idi ama son 5000km ortalaması. Bir de brz ile drag ve roll denemeleri de yapacağız fırsat bulabilirsek. veriler birbirine çok yakın. Paylaşırım. Bu arada brz satılık. sahibinden.com urladaki.

tüm paylaşımlar ve yardımlarınız için sonsuz teşekkürler.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Evlat olmaması için q5 seçtim

Bana kalsa o paralara q7 alırım siyah s line makyajlı reyis arabası misss gibi
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hizlanma,fren,yol tutus,surus konforu ve yakit goruslerinizi bekliyoruz...
    Hayirli olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçla biraz km yaptım arkadaşlar. Bilgi vermek istiyorum.
    ARTILAR;
    +Alt devirler şaşırtacak derecede çok dolu. 1250 devirlerde bile gaz tepkisi harika. şehir içi 70-80 km lerde 1250 devirde bile dolu dolu gidebiliyorsunuz düz yolda. (2,0dci xtrailde 1750 devir altı ölüydü.)
    +Yol tutuş, frenler gayet memnun edici.
    +Çok sessiz geldi içi bana.
    +8500km olması dolayısı ile alt takım vb hiç ses gelmiyor bozuk yollarda bile.
    +Arka koltuklar diz mesafesi çok geniş.
    +Kullanımı çok rahat.
    +Görüş çok iyi.
    +Virajlarda dönen farlar (tam adını bilmiyorum) gayet faydalı vrajlı köy yollarında.
    +harman-kordan ses sistemi çok iyi. (kendi anfisi var koltuk altında)
    +Bmw 5 serisi mercedes e kasalar vb arkadan sıkıştırınca pedala basma ile uzamanın verdiği keyif paha biçilmez. şaşırıyorlar ve fazla bulaşamıyorlar.

EKSİLER: eksiler genelde ergonomik sorunlar ve donanımsal eksiklikler; Açıkcası çok çok sorun değil bunlar benim için.
    -ideal koltuk ayarını çok zor yaptım, yan destekler sıfıra yakın. (xt modeline özel koltuklar olmalıydı bence.)
    -sağ koltuk elektrikli değil. (bunu ayıp etmişler.)
    -orta klima çıkışını tam yukarı yaptığında tavana değil de yine yüz seviyesine geliyor. tavandan yansıtmalı kullanamıyorsunuz klimayı.
    -arkada klima çıkışı yok. (bunu da ayıp etmişler.)

YAKIT TÜKETİMİ:
    Bodrum Mazı'ya gittik geldik. (1 gece de mazıdan bodruma gittik-döndük)Toplam 674km yaptık. Bunun yaklaşık 174km si Mazı-Bodrum arası virajlı dağ ve köy yolları. Kalan 500km si otoban ve bölünmüş yollar. Bu yollarda genelde cruise control 110km de kullandım. Ara ara bazen gerek duyduğum için, bazen meraktan ara hızlanmalar yaptım. max 170 gördüm. 2,0dci nissan xtraili nasıl kullandıysam öyle kullandım. araba 240hp diye kırbacı vurmadım yani.

Araçta 4 yetişkin,
    Full bagaj,
    full klima (100km hariç)
    674km sonucunda yakıt tüketimimiz 8.2lt oldu. Bence gayet iyi.

Zaman geçtikçe tecrübelere yine yazarım.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazdigin eksiklikler malesef basit hatalar. Birebir yasadigim seylerdi
    Ama freni sevmene sasirdim,asiri yetersizdi,belki yuksek suratte fren yapmadigin icin.
    Birde dis havayi kapatsam bile kotu koku giriyordu iceri.
    Koltuk-klima-frenler-arka klima-sag koltuk elektrik-oturma pozisyonu vs degisirse tekrar alirim.
    Keyifle binin inşallah

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sag koltuk elektrik ve arka klima yillardan beri outback te var ama forester da olmuyor.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araçla biraz km yaptım arkadaşlar. Bilgi vermek istiyorum.
    ARTILAR;
    +Alt devirler şaşırtacak derecede çok dolu. 1250 devirlerde bile gaz tepkisi harika. şehir içi 70-80 km lerde 1250 devirde bile dolu dolu gidebiliyorsunuz düz yolda. (2,0dci xtrailde 1750 devir altı ölüydü.)
    +Yol tutuş, frenler gayet memnun edici.
    +Çok sessiz geldi içi bana.
    +8500km olması dolayısı ile alt takım vb hiç ses gelmiyor bozuk yollarda bile.
    +Arka koltuklar diz mesafesi çok geniş.
    +Kullanımı çok rahat.
    +Görüş çok iyi.
    +Virajlarda dönen farlar (tam adını bilmiyorum) gayet faydalı vrajlı köy yollarında.
    +harman-kordan ses sistemi çok iyi. (kendi anfisi var koltuk altında)
    +Bmw 5 serisi mercedes e kasalar vb arkadan sıkıştırınca pedala basma ile uzamanın verdiği keyif paha biçilmez. şaşırıyorlar ve fazla bulaşamıyorlar.

EKSİLER: eksiler genelde ergonomik sorunlar ve donanımsal eksiklikler; Açıkcası çok çok sorun değil bunlar benim için.
    -ideal koltuk ayarını çok zor yaptım, yan destekler sıfıra yakın. (xt modeline özel koltuklar olmalıydı bence.)
    -sağ koltuk elektrikli değil. (bunu ayıp etmişler.)
    -orta klima çıkışını tam yukarı yaptığında tavana değil de yine yüz seviyesine geliyor. tavandan yansıtmalı kullanamıyorsunuz klimayı.
    -arkada klima çıkışı yok. (bunu da ayıp etmişler.)

YAKIT TÜKETİMİ:
    Bodrum Mazı'ya gittik geldik. (1 gece de mazıdan bodruma gittik-döndük)Toplam 674km yaptık. Bunun yaklaşık 174km si Mazı-Bodrum arası virajlı dağ ve köy yolları. Kalan 500km si otoban ve bölünmüş yollar. Bu yollarda genelde cruise control 110km de kullandım. Ara ara bazen gerek duyduğum için, bazen meraktan ara hızlanmalar yaptım. max 170 gördüm. 2,0dci nissan xtraili nasıl kullandıysam öyle kullandım. araba 240hp diye kırbacı vurmadım yani.

Araçta 4 yetişkin,
    Full bagaj,
    full klima (100km hariç)
    674km sonucunda yakıt tüketimimiz 8.2lt oldu. Bence gayet iyi.

Zaman geçtikçe tecrübelere yine yazarım.
    Güle güle kullanın, hangi Bayraktar'dan aldınız?
    Farların dönmesini sağlayan zımbırtının adı SRH ve direksiyonun sol altından düğme ile kapatılabiliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdigin eksiklikler malesef basit hatalar. Birebir yasadigim seylerdi
    Ama freni sevmene sasirdim,asiri yetersizdi,belki yuksek suratte fren yapmadigin icin.
    Birde dis havayi kapatsam bile kotu koku giriyordu iceri.
    Koltuk-klima-frenler-arka klima-sag koltuk elektrik-oturma pozisyonu vs degisirse tekrar alirim.
    Keyifle binin inşallah
    Genelde trafiği kontrol ederek ilerlediğim ve sert kullanmadığım için (arabada eşler vardı ) ani fren testi ve yüksek hız fren testi yapamadım henüz açıkcası. Ama biraz önce xtraili kullandım, frene dokanır dokanmaz durmaya istekli bir hali var. subaruda bu daha fazla basmada oluyor. ama bu fren mesafesi ile birebir orantılı olmayabilir. 100-0 fren test sonuçlarına bakmak lazım.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forester in yillarca frenleri hep kotu olmustur.
    99 da 2003 de 2007 de ve 2017 de kullandim
    Balatalari ve fren hortumlarını degistirince cok az bir iyilesme saglamistim.
    En guzeli sti in sistemini koymak.
    Ama yakıt tuketimi beni cezbetti resmen,ben 10 bekliyordum. Ama uzun doneme bakmak gerek yani sehir icinsehirdisi ve 3000km civari.
    Ah o koltuklarin icinde dans eden yolcu sofor yahu hic yanal destek yok,fren yapinca koltuga konmus sise gibi ucuyor insan...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler