User Tag List

Sonuçlar: OYLADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

Katılımcı sayısı
78. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 2017 Forester 2.0XT 240hp

47 60.26%
  • 2016 Forester 2.0d 148hp

13 16.67%
  • 2010 Q5 2.0TFSI 211hp

18 23.08%
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
61 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2017 Forester 2.0XT 240hp / 2016 Forester 2.0d 148hp / 2010 Q5 2.0TFSI 211hp

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2017 Forester 2.0XT 240hp / 2016 Forester 2.0d 148hp / 2010 Q5 2.0TFSI 211hp

Bu araba işini halledinceye kadar bana da size de huzur yok

Son tahlilde FORESTER almak kesinlik kazandı. Ama sonra da 2.0 benzinli mi, 2.0 dizel mi yoksa 2.0 turbo benzinli mi üçülemine düştüm

En çok 2.0 turbo dizel olanlara baktım. Satılıklarda temiz genç modeller var. (148hp, 350 tork. 0-100 9,9sn) Örnek araç;
    2016 Subaru Forester 2.0 TD 184.900 TL Galeriden satılık ikinci el - 585514769

Ekürim; "2.0 benzinli çok zayıf gelir sana, mutlu olmazsın, 2.0xt alsana, 240hp, 350 tork, 0-100 7.5 saniye" deyince içimde bir neşe, bir coşku. Hız genlerimde var. Doğru valla dedim. her türlü ihtiyacımı karşılayacak bir araba. hem hızlı hem konforlu hem 4x4. bir taraftan da çok yakar mı, ilerde satacak olursam çok sorun olur mu diye düşünmeye başladım. benzini takmıyorum aslında, ayda max yapacağım km 1000. (normal benzinliyi eledik.) Örnek araç;
    2017 Subaru Forester 2.0 194.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 580550780

Diğer taraftan da madem turbo benzinli alacağım, q5 2.0tfsi lara baktım, ama en yenisi 2012 model, kilometreler hep 80-100 binin üzerinde. 60-65bin km olanlar da 2009-2010. bir de kronik yağ yakma ve şanzuman arızalarından bahsediyorlar. Daha genç ve temiz arabalara binmek istiyorum açıkcası. Örnek araç;
    2010 Audi Q5 2.0 T FSI Quattro 134.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 580600931

Önceki anketlerdeki oylarınız ve yorumlarınız çok yardımcı oldu, hepinizden Allah razı olsun. Hep birlikte bu işi sonuçlandıracağız inşallah.
    Konu coolvtec tarafından (08-07-2018 Saat 22:05 ) değiştirilmiştir.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 xt hayirli olsun. Hic kafani karistirma.
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni foresterlar gerçekten başarılı ve XT versiyonu da gayet tatminkar. Q5 te boş değil ama yeni yenidir diyorum

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanmadım hiç birini ama xt diyorum alacağın q5 xt'ye gore maddi manevi uğraştırır bence sonradan.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence bu paralara geldikten sonra 2017 Volkswagen Tiguan 1.6 TDi 190.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 584597166

bunun benzinlisini act 150hp yada dizel 2.0 tdi 1.6 tdi bakılabilir

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragon07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence bu paralara geldikten sonra 2017 Volkswagen Tiguan 1.6 TDi 190.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 584597166

bunun benzinlisini act 150hp yada dizel 2.0 tdi 1.6 tdi bakılabilir
    2.0 240 bg lik Forester dan sonra hakaret oldu bence 1.6 tdi tiguan Hem de bu paraya..
    Ortam ve şartlar müsaitken 2.0 xt bence de çok ideal.
    -Fırat

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    5 sene en az satmam satarken de zararım beni ilgilendirmez diyorsanız 240lık Forester büyük keyif yoksa büyük model sıkıntısı verir
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    2.0 xt roket gibi gidiyor çok keyif alırsınız

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    xt roket evet, fakat yakıt, bakım ve servis derdi çok baş ağrıtıyor 1.6 tdi tiguan alınıp yazılım atılırsa bence dsg şanzıman ile zevkli olur

benim hocama tavsiyem bir xt ile sehir içi 100km yapması 15lt altına düşerse yakıt alsın bencede )

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben karismak istememde acayip tipsiz bir aeaba degil mi xt

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2004 Forester XT aracım şehir içinde 15 litre civarında geziyor, yeni motor 240 hp olmasına rağmen 2-3 litre daha az yakacaktır diye düşünüyorum, tecrübe etme şansım maalesef olmadı. XT kullanıcısı olarak ben de XT tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla yurt dışında Forester hem makyajlandı hem de şase değiştirdi. Bize de 2019 yılında sıfır olarak gelecek. 2. el fiyatını etkileyebilir diye düşünmekteyim. Bu durumu da değerlendirmeniz yararlı olabilir.

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Urlada oturuyorum, pek trafik olmaz dolayısı ile yakıt ortalama 10lt geçmedikçe çok zorlamaz. Aylık km az. Şuanki 2.0dci xtrail de 8,5lt yakıyor. en az 5 yıl binerim, araba değiştirmeyi sevmiyorum. Ama kasanın değişecek olması ve gerek subarunun türkiyedeki 2.eli gerek turbo olması satışı zorlaştırabilir. Tipi de çoook güzel değil ama yakından çirkin de değil. Ama az km yapacağım için daha kolay satarım diye düşünüyorum. Elbet benim gibi bir deli çıkacaktır alacak )))))

Bir de şöyle bir test var, tüketim az görünüyor.
    Subaru'nun 2014 model Forester'ı 2.0 XT CV - Test izlenim - Haberler
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 Yılı geçti 2.0 TD Forester'ı alalı. Yakıtı ve performansı gayet iyi. Üstelik cvt şanzımanın mantığını çözerseniz şehir içi 6 litre falan yakarsınız.
    2. el satarken sıkıntı falan düşünmeyin.Siz aracı kendinize alıyorsunuz, neden bir sonraki sahibinin keyfini düşünüyorsunuz ki.Ayrıca forester öyle satılmayan bir araba değil merak etmeyin.Subaru markasında enteresan bir ortam var.Binen adam inatla başka araç almıyor gibi bişey.Forester da kendine o konuda gayet yer edinen bir araç.

Ayrıca servis ağıyla ilgili şunu söyliyim.Hayatımda gördüğüm en güzel servis,hizmet ve kalite anlayışı bu markada yine.VW'ye golf'ün havalandırma kanallarının kontrol zımbırtısı kırıldığında gittim.Hemde dördü birden anlamsız şekilde patır patır dökülmüştü.Ve 4lü düğmesinin ortası içine girmişti.Garanti kelimesini ağzıma aldığım an herkesin tansiyonu ve nabzı düştü ortamda.

Subaru'da talep etmediğimiz halde değişen parçaları yazıyorum ( Garantiden ) ;

- Bakımdayken Turbo selenoidinden ses geldiğini hissetmişler rölantide.Ses o kadar hafif ki biz binerken hissetmiyorduk.Sorup direk değiştiler parça fiyatı en 5.000 tl
    - Arazide aracı yanlıslıkla oturttuk egzozun ordan borulardan birinin (egr'di sanırım ) kaynagını kırdık.Dümdüz kullanıcı hatası yani bakıma gittiğimizde izah ettik sorgu sual yok direk değiştiler.
    - Kapalı otoparkta arabanın iç ışığını açık unuttuk ve 10 gün sonra geldiğimizde akü bitmişti.Yol yardımı aradık akü değişti,talep etmememize rağmen garantiden değiştiler.
    - Kardeşim eve çıkarken sunroofu açık unutuyor ve o gece sabaha kadar yağmur yağıyor.İçini temizleyip kurutuyorum.Sağ koltuk bi süre kimse oturmadığında bile emniyet kemeri ikazı veriyor.Servise götürdüm direk garantiden değişim dediler.Kıllandım bak sunroof açık kaldı diyorum.Hatta 2 gün sonra değişime giderken artık arıza vermiyor diye tekrar aradım.Bu sefer de belki ilerde verebilir yine değişelim diye zorla değiştiler.

VW,Hyundai,Honda,Skoda,Mercedes,Peugeot ve aklıma daha gelmeyen bi ton markanın servisine bakım için gittim.Ama hiç birinde Subaru'da karşılandığım gibi karşılanmadım.

Evin aktif olarak kullandığı iki Subaru var ve emin olarak söylüyorum sıfır araç alırken Subaru'dan başka marka kimse düşünmeye gerek bile duymuyor.
    He forester için de eş dost arasından sat bize diye yalvaranı da var.Aldığımız fiyatın üstüne hatta.Ama Forester anca yeni kasası çıktığında satılır.

Umarım siz de kararınızda bizim gibi memnun kalırsınız.

Edit : Isıtma bujisi arızası vermişti 4. silindir, onları da komple değiştiler garantiden şimdi aracın evraklarını karıştırırken farkettim.
    Konu canimrecepcim tarafından (09-07-2018 Saat 18:06 ) değiştirilmiştir.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ILongBoardDude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 Yılı geçti 2.0 TD Forester'ı alalı. Yakıtı ve performansı gayet iyi. Üstelik cvt şanzımanın mantığını çözerseniz şehir içi 6 litre falan yakarsınız.
    2. el satarken sıkıntı falan düşünmeyin.Siz aracı kendinize alıyorsunuz, neden bir sonraki sahibinin keyfini düşünüyorsunuz ki.Ayrıca forester öyle satılmayan bir araba değil merak etmeyin.Subaru markasında enteresan bir ortam var.Binen adam inatla başka araç almıyor gibi bişey.Forester da kendine o konuda gayet yer edinen bir araç.

Ayrıca servis ağıyla ilgili şunu söyliyim.Hayatımda gördüğüm en güzel servis,hizmet ve kalite anlayışı bu markada yine.VW'ye golf'ün havalandırma kanallarının kontrol zımbırtısı kırıldığında gittim.Hemde dördü birden anlamsız şekilde patır patır dökülmüştü.Ve 4lü düğmesinin ortası içine girmişti.Garanti kelimesini ağzıma aldığım an herkesin tansiyonu ve nabzı düştü ortamda.

- Bakımdayken Turbo selenoidinden ses geldiğini hissetmişler rölantide.Ses o kadar hafif ki biz binerken hissetmiyorduk.Sorup direk değiştiler parça fiyatı en 5.000 tl
    - Arazide aracı yanlıslıkla oturttuk egzozun ordan borulardan birinin (egr'di sanırım ) kaynagını kırdık.Dümdüz kullanıcı hatası yani bakıma gittiğimizde izah ettik sorgu sual yok direk değiştiler.
    - Kapalı otoparkta arabanın iç ışığını açık unuttuk ve 10 gün sonra geldiğimizde akü bitmişti.Yol yardımı aradık akü değişti,talep etmememize rağmen garantiden değiştiler.
    - Kardeşim eve çıkarken sunroofu açık unutuyor ve o gece sabaha kadar yağmur yağıyor.İçini temizleyip kurutuyorum.Sağ koltuk bi süre kimse oturmadığında bile emniyet kemeri ikazı veriyor.Servise götürdüm direk garantiden değişim dediler.Kıllandım bak sunroof açık kaldı diyorum.Hatta 2 gün sonra değişime giderken artık arıza vermiyor diye tekrar aradım.Bu sefer de belki ilerde verebilir yine değişelim diye zorla değiştiler.

VW,Hyundai,Honda,Skoda,Mercedes,Peugeot ve aklıma daha gelmeyen bi ton markanın servisine bakım için gittim.Ama hiç birinde Subaru'da karşılandığım gibi karşılanmadım.

Evin aktif olarak kullandığı iki Subaru var ve emin olarak söylüyorum sıfır araç alırken Subaru'dan başka marka kimse düşünmeye gerek bile duymuyor.
    He forester için de eş dost arasından sat bize diye yalvaranı da var.Aldığımız fiyatın üstüne hatta.Ama Forester anca yeni kasası çıktığında satılır.

böyle yetkili servis olsun ne başka arabaya binerim ne yetkili servis dışında bir yerde bakım yaptırırım. vw’de bu konuda fena değil ama diğer markaların çoğu rezalet durumda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle yetkili servis olsun ne başka arabaya binerim ne yetkili servis dışında bir yerde bakım yaptırırım. vw’de bu konuda fena değil ama diğer markaların çoğu rezalet durumda.
    Valla VW'nin garantisi 2 ay önce falan bitti ve 60bin bakımım yaklaşıyor.Arayıp deseler üstüne para vericez gel bakımı burda yaptır, önünden geçmem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı ILongBoardDude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dizel otomatik-içi geniş her araç öle ya da böle satılır ama benzin 7 tl lere dayanacakken kimse 2.0turbo 240hp araca dünya para vermez ikinci elde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizel otomatik-içi geniş her araç öle ya da böle satılır ama benzin 7 tl lere dayanacakken kimse 2.0turbo 240hp araca dünya para vermez ikinci elde.
    Zaten yorumum dizeli içindi.Benzinlisine hiç bakmadık.Aslında bayiye Levorg almak için gidildi ama kısmet Forester oldu.Levorg şuan olsaydı baya sıkıntı yaratırdı.
    Kendim mecburiyetten 110luk 1.2 tsi dsg golf kullanıyorum.Ekstrem birşey olmadığı sürece ortalamam 6 litre 6,5 litre arası gidip geliyor.Ama benzin fiyatları nedeniyle yine de sıkıcı oluyor durum.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Turbo Subaru alacaksam eğer benzini düşünmem. Çoğu Turbo Subaru kullanıcısı da düşünmez bence bu kriteri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turbo Subaru alacaksam eğer benzini düşünmem. Çoğu Turbo Subaru kullanıcısı da düşünmez bence bu kriteri.
    Aile arabasında 15lt yakan bir araçta düşünülmemesi mümkün değil o kadar para veriliyorsa. Yani 60-70 bandı olsa anlarım da...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler