User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: F30 3.28i kullananlar/deneyimleyenler ???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediğin gibi bakış açısı, bu bakış açısıyla clio 1.5 dci bile 12lt yakar

hangi araç sayacı sıfırlayıp 1inci dkdan sonuna kadar gazlayıp 20lt altında yakacak bu resmen çocukça bir muhabete döndü, bahsetiğiniz f30 320dye 1.5 sene bindim hemde yazılımlı vede 19 jant 275 arka lastiklerle ortalamam 8lt üzerine hiç çıkmadı diyebilirimki bildiğin cadde fırlaması gibi kullanıyordum.

150km/d 6lt yakan aracı alıp 15lt yakan arkadaş 328 ile 20lt yakmışsa helal olsun ben 200lt yine beklerdim
    19 jant 275 taban lastikle full gazlayarak 8 lt gayet normal 3.20d nin bu kadar yakmıs olması beklenir zaten.
    3.28 deneyimleme şansınız oldu mu?

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dediğin gibi bakış açısı, bu bakış açısıyla clio 1.5 dci bile 12lt yakar

hangi araç sayacı sıfırlayıp 1inci dkdan sonuna kadar gazlayıp 20lt altında yakacak bu resmen çocukça bir muhabete döndü, bahsetiğiniz f30 320dye 1.5 sene bindim hemde yazılımlı vede 19 jant 275 arka lastiklerle ortalamam 8lt üzerine hiç çıkmadı diyebilirimki bildiğin cadde fırlaması gibi kullanıyordum.

150km/d 6lt yakan aracı alıp 15lt yakan arkadaş 328 ile 20lt yakmışsa helal olsun ben 200lt yine beklerdim
    Benimde 320d ile uzun dönem ortalamam 6.3 lt.
    Sıfırlamazsak ne yaktığını bilemeyiz, uzun dönem ortalaması atıyorum 150küsür saat için olsun ve siz bu süreçte xlt yakıt yakmış olun. Ekstradan 20dk gazlayınca ortalamam 6.4'e çıkınca "aa ne güzel gazladım ettim 6.4 yaktı" demek ne kadar doğru ? Gazlama sırasındaki tüketimini böylemi ölçüyoruz ?
    Sakin kullanınca 4lt ile uzun yol yaptığımda çok oldu ama gazlayınca 15lt yakması normal değil mi ?

Tabiki idrive'da ki 2 ayrı tüketim verisi arasında uçurum oluyor. Uzun döenmim 6.3lt. Arabayı aldığım gün sıfırladım hala da dokunmadım. Gazladığımda diğer ortalamyı açıp bakıyorum oda 15 civarı oluyor gazlamama bağlı olarak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde 320d ile uzun dönem ortalamam 6.3 lt.
    Sıfırlamazsak ne yaktığını bilemeyiz, uzun dönem ortalaması atıyorum 150küsür saat için olsun ve siz bu süreçte xlt yakıt yakmış olun. Ekstradan 20dk gazlayınca ortalamam 6.4'e çıkınca "aa ne güzel gazladım ettim 6.4 yaktı" demek ne kadar doğru ? Gazlama sırasındaki tüketimini böylemi ölçüyoruz ?
    Sakin kullanınca 4lt ile uzun yol yaptığımda çok oldu ama gazlayınca 15lt yakması normal değil mi ?

Tabiki idrive'da ki 2 ayrı tüketim verisi arasında uçurum oluyor. Uzun döenmim 6.3lt. Arabayı aldığım gün sıfırladım hala da dokunmadım. Gazladığımda diğer ortalamyı açıp bakıyorum oda 15 civarı oluyor gazlamama bağlı olarak.

hocam yanlış anlama ama cidden muhabet biraz daha gerçekçi olmalı ve hayır normal değil arkadaşım 320d 15lt normal değil ben 1.5 sene boyunca 1 kez bile böyle bir ortalama ile karşılaşmadımki sizin dediğiniz gibi 150bin kmde bir sayacı sıfırlamıyorum sayacı her depo doldurduğumda hata aralarda bile sıfırlıyorum

adam deneyimimiz sormuş kalkıp aracı sıfırlayıp ver allah ver yada körfez pistinde tam gaz gez ortalaması istediğini sanmıyorum. ki tekrar ediyorum ben öyle adam gibi süren biride sayılmam gayet uç noktalarda performanslı sürüyorum ve f30um yazılımlı 525xd M jantlı hayvan gibi 275 tabanlıydı halen 8tl üzerini görmüyordum 15lt iddia etmek sadece ütopik diye düşünüyorum.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hali hazırda f30 320d kullanan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirimki. 320d full gazlamalaı 10 lt yakar. Ortalama kullanımda size yol bilgisayarında herzaman 6.5 ile 7.2 lt arasını versede aslında asla yol bilgisayarındakini yakmaz. En az 0.8 ile 1lt kadar fazlasını yakar. Her depo sıfırlayıp ölçen biri olarak bu tespiti diğer "yol bilgisayarımdaki veriyle ortalamam tutmuyor" konusu açan topiktede belirtmiştim. 320d yazılımsız ken gerçek ortalamaya 0.4 lt uzakta kalarak değer veriyor yaklaşık, yazılımlıykende bu değer 0.8 ile 1 lt ye kadar fark ediyor. Ama yol pc si kafasına göre takılıyor.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ümitech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19 jant 275 taban lastikle full gazlayarak 8 lt gayet normal 3.20d nin bu kadar yakmıs olması beklenir zaten.
    3.28 deneyimleme şansınız oldu mu?

aynen hocam sağolun, bu arada hemşeriymişiz

evet 328i sürdüm amerikada uzun dönem sayılmasada hatrı sayılır süre kiraladım ve yeri geldi gazladım yeri geldi yoğun trafik yaşadım yeri geldi cruise yaptım,
    bence en ufak üzecek bir yanı yok.

yani standart bugünkü herhangi bir 2lt turbodan farkını zerre göremedim nedir bu yakıt mevzusu anlayamadım, atıyorum 200+ hp bir tfsi kaç lt yakıyor birebir aynı durumlarda? yada 2lt ecoboost? ne bilim konuyu cidden garipsedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hali hazırda f30 320d kullanan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirimki. 320d full gazlamalaı 10 lt yakar. Ortalama kullanımda size yol bilgisayarında herzaman 6.5 ile 7.2 lt arasını versede aslında asla yol bilgisayarındakini yakmaz. En az 0.8 ile 1lt kadar fazlasını yakar. Her depo sıfırlayıp ölçen biri olarak bu tespiti diğer "yol bilgisayarımdaki veriyle ortalamam tutmuyor" konusu açan topiktede belirtmiştim. 320d yazılımsız ken gerçek ortalamaya 0.4 lt uzakta kalarak değer veriyor yaklaşık, yazılımlıykende bu değer 0.8 ile 1 lt ye kadar fark ediyor. Ama yol pc si kafasına göre takılıyor.

tamam eyvallahta bana birisi şu komedi GAZLAMALI diye tabir ettiği durumlarda 5lt-6lt yakan araç gösterebilirmi bu sınıfta?

hangi 2lt turbo (BENZİNLİ) 200+hp 1.5t kasaya sahip lüks segment araç bu koşullarda 20lt yakmaz? yada ortalaması bunun (328in) bir hayli/hatrı sayılır altında olacakki bu abartılı konu açıldı?

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamam eyvallahta bana birisi şu komedi GAZLAMALI diye tabir ettiği durumlarda 5lt-6lt yakan araç gösterebilirmi bu sınıfta?

hangi 2lt turbo (BENZİNLİ) 200+hp 1.5t kasaya sahip lüks segment araç bu koşullarda 20lt yakmaz? yada ortalaması bunun (328in) bir hayli/hatrı sayılır altında olacakki bu abartılı konu açıldı?
    Yok ben bilgi olsun diye yazdım 328i ne yakar kullanımda kesinlikle bir fikrim yok ama 20 lt ciddi yüksek rakam bencede.

Yalnız bazen 320d içinde en ekonomik dizel ben uzun yolda 4 lt yaktırıyorum falan diyor. Külliyen yalan olduğunu söyleyebilirim. Ben birgün sinirlerimi aldırıp İzmir-İstanbul yeni yolda 110 km yi geçmeden ilerledim ve gerçekten başardım bunu. Susurlukta dahi kontak kapatmadım ortalamaya anlamsız oranda etki etmesin diye. 5.4 lt altınıa düşmedi. Ama 20 km lik düz bir otobanda bilgisayarı 0 larsan bazen 4 küsürler görüyorsunda o zaten direkt kendini kandırmak
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok ben bilgi olsun diye yazdım 328i ne yakar kullanımda kesinlikle bir fikrim yok ama 20 lt ciddi yüksek rakam bencede.

Yalnız bazen 320d içinde en ekonomik dizel ben uzun yolda 4 lt yaktırıyorum falan diyor. Külliyen yalan olduğunu söyleyebilirim. Ben birgün sinirlerimi aldırıp İzmir-İstanbul yeni yolda 110 km yi geçmeden ilerledim ve gerçekten başardım bunu. Susurlukta dahi kontak kapatmadım ortalamaya anlamsız oranda etki etmesin diye. 5.4 lt altınıa düşmedi. Ama 20 km lik düz bir otobanda bilgisayarı 0 larsan bazen 4 küsürler görüyorsunda o zaten direkt kendini kandırmak

yok cnm oda abartı ya aynen bende oldum olası şu yok meganeım 4.0lt yakıyor, yahu arkadaş al çok yakıyor diye iddia edilen insignia 2.0cdti o bile emekli spec 90kmH ile sabit gidip duracaksan 4.5lt yakar yani bunun mantığı ne?

bana göre önemli olan değer benim gündelik kullandığım koşullarda birebir aynı güzergah,tarz,karekter ve koşullarda (hava klima vs) hangi aracın ne yaktığı.

ha bunu test etmek ne kadar kolay o tartışılır ama benim etrafımda galerici arkadaş çok bir ara üşenmedim sırf inat eden bir arkadaş var diye onunla peş peşe bende ford focus (aşırı yakıyor ya ) onda megane 3 (bedava geziyor ya ) gezdik.

aynı güzergah,aynı yol,klima kapalı,lastikler şişik benzer kmlerde ve bakım aralığında biri 5.5lt yaktı diğeri 6.0lt vayyy dimi? oysa muhabet megane 4lt ford 6.5lt de başlamıştı

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam yanlış anlama ama cidden muhabet biraz daha gerçekçi olmalı ve hayır normal değil arkadaşım 320d 15lt normal değil ben 1.5 sene boyunca 1 kez bile böyle bir ortalama ile karşılaşmadımki sizin dediğiniz gibi 150bin kmde bir sayacı sıfırlamıyorum sayacı her depo doldurduğumda hata aralarda bile sıfırlıyorum

adam deneyimimiz sormuş kalkıp aracı sıfırlayıp ver allah ver yada körfez pistinde tam gaz gez ortalaması istediğini sanmıyorum. ki tekrar ediyorum ben öyle adam gibi süren biride sayılmam gayet uç noktalarda performanslı sürüyorum ve f30um yazılımlı 525xd M jantlı hayvan gibi 275 tabanlıydı halen 8tl üzerini görmüyordum 15lt iddia etmek sadece ütopik diye düşünüyorum.
    Tamam abi haklısın .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turbo besleme araçlarda yakıt olayında ki makas çok açık olabiliyor. 1.4 tsi 122 jettamız var. 85 90 sabit tekirdağa gittim geldim 5.0 ve 5.1 yaktım. Ama istanbul şehir içi 9 ortalamada gidiyor araç. Tempoluda direk 12 13 lt görüyorum. Ama atmosferik corsamda yakıt Daha net belli oluyor. 328i gibi bir araçta uzun yolda 6 gazlamalı 20 lt ler çok rahat görülebilir.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    F30 3.28i eski sahibi olarak şunu diyebilirim

Yakıt tamamiyle kullanıma bağlı

20lt üstüne çıkmasıda olağan 7 lt düşmeside

Çok keyifli bir araçtı

Ben 3.16 logosu yapıştırmıştım

Otobanda eğleniyordum
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok keyifli bir araçtı

Otobanda eğleniyordum

316ların m3 yazılarına,335 çift egsozlarına alışınca bu logo olayınızı okuyunca çok güldüm, çok acımasızca olmuştur diğer araçlara

_AS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3.20ied yi şehir içi 9-10lt altına düşüremiyorum. Gazladığım falanda yok. 1 senede 22 bin km yol yapmışım bazen satıp 1.0 tsi golf alıyım diyorum kıyamıyorum F30 gerçekten keyifli araç.
    3.28 de 1-2 lt üstünü yakar muhtemelen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 den beri 75.00kmdir kullanıyorum.
    Yakıt 20lt filan çok abartı olmuş, ben en fazla istanbulda 14lt görmüştüm, antalyada 10-11lt arasında geziyor. uzun yolda 120-140km/h hız bandında 8 litre yakar.
    Performans olarak gayet yeterli, belli bir süre stage 2 olarak kullandım çok memnundum performansından. M performance son susturucuyla çok güzel bir sesi oluyor.
    Ancak klasik Bmw hastalıkları mevcut, termostat, devirdaim, bobin birde turbonun bir zımbırtısı vardı şimdi adı aklıma gelmedi 2 seferde o bozuldu. Turbosu çok hassas satın almadan önce baktırın sıfırı 10.000tl civarı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok keyifli bir araçtı

Otobanda eğleniyordum
    Çok ayıp ya Ben stage 1 iken kendime küfrediyorum 116i logom duruyor diye, beterin beteri varmış şu an anladım...

CanBasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 yıldır f30 3.20d kullanıyorum 19 jant ve 255 lastikler var. Son 1.5 yıldır yazılım ve düz boru ile kullanıyorum. yaklaşık 48k km oldu şu an 128k kmde.. genel yakıt ortalaması 7.1 litre.
    Avrupa yakası Avcılar-Topkapı arası hafta içi en yoğun saatlerde trafikte kullanılıyor ortalama hızı 22-23 km/h iken 7-7.5 litre tüketiyor.
    Minimum tüketimim uzun yolda Eskişehir çıkışta sıfırladım Adapazarından otobana girerken tüketim ortalaması 3.2 litre /100 km idi, kesinlikle 4 litre tüketim çok zor değil.
    Maksimum uzun yol tüketimimi de yine aynı gün yaşadım, Adapazarında sıfırladım ortalama hızım 165 küsür km/h ti izmitteki 2 şeritli rampaya geldiğimde (yaklaşık 60-70 km boyunca hep tam gaz ve +200lerdeydi.. ortalama 165 hiç kolay değil gündüz vakti öğle saatinde bahsettiğim yolda) ortalama tüketimim yine başlangıçta sıfırlamıştım 9.3 litre/100 km di.. Yani otobanda 15 litre yakması bu arabanın şoför katli veya araç arızasıdır. Şehir içinde gazlarsan 50-60 km max sürat olacak şekilde 15 litre belki yakabilirsin. Ama ben e-5 te de 12 litrenin üzerine çıkamadım hiç gazlarken (fren çok fazla olduğundan artıyor yakıt).
    Gelelim son duruma bir kaç konuda daha yazdım 133 yada 134 km/h ortalama hız ile sivastan istanbula geldim 870 km mesafede 5.8 litre yaktı araç.. Ben yakıta takılmıyorum fakat bence yakıt konusunda f30 3.20d yakıtı dert edilecek en son araç. 3.28i de kullanma şansım oldu, devir bandından dolayı orijinal 3.28i bile (245hp ver.) yazılım komple eksozlu 3.20d den keyifli idi tabi yakıtı gazlarken x1.5 oluyordu ki bu çok normal. 3.28i aldıktan sonra yazılımlı halini kullanırken benzini düşünecek hal kalmaz alınan keyiften.
    Konu CanBasel tarafından (20-07-2018 Saat 15:49 ) değiştirilmiştir. Sebep: Türkçe karakterler sapıttı.
    Can BAŞEL Elek-Elektronik Müh.
    0 rh +

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bir kaç tane 3.20i 2.0lt getirildi bu arada

3.28 den hp olarak düşük ama aynı motordu diye biliyorum
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı I-HANN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    :P

320i ED

320i boyle ise bu suruse ek 328i’ye 2 lt eklenebilir.Ama soyle birsey var otobanda dip gazda gitseniz ortalama cok firlamiyor sehir icine gore.Mesela ben otobanda max ama max 1.6 tdi ile 11lt faan gordum ortalama.Sehir ici ve kisa mesafa ekstrem gazlamalarda 12 leri gordugu oluyor.

Bence bu olay birazda kisiden kisiye gore degisiyor,basmak var basmak var.Sonuc olarak marifet degil ama sehir ici 20de yakabilir cok ciddi gazlamalarda

Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ulan ya yakit aldiktan sonra degilde otobana cikarken sifirlasam cok rahat 195 olurdu ortalama

Neyse dunde .okunu cikardim, 1.6 TDI golf7

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ek310 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 den beri 75.00kmdir kullanıyorum.
    Yakıt 20lt filan çok abartı olmuş, ben en fazla istanbulda 14lt görmüştüm, antalyada 10-11lt arasında geziyor. uzun yolda 120-140km/h hız bandında 8 litre yakar.
    Performans olarak gayet yeterli, belli bir süre stage 2 olarak kullandım çok memnundum performansından. M performance son susturucuyla çok güzel bir sesi oluyor.
    Ancak klasik Bmw hastalıkları mevcut, termostat, devirdaim, bobin birde turbonun bir zımbırtısı vardı şimdi adı aklıma gelmedi 2 seferde o bozuldu. Turbosu çok hassas satın almadan önce baktırın sıfırı 10.000tl civarı.
    sakin kullanımda klimasız şehir içi 10 lt altında yaktırılabilir o halde.
    gazlanarak eger 14 lt tüketimi var ise bence hiçbirşey.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler