User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: F30 3.28i kullananlar/deneyimleyenler ???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

F30 3.28i kullananlar/deneyimleyenler ???

Arkadaslar 3.20ied kullanıcısıyım biraz daha sofistike bir arac oldugundan f30 3.28i geciyor aklımdan..
    Hem hacimli hemde 245 hp 350 nm güce sahip oluşu aklımı çeliyor
    Yakıtınında hemen hemen 3.20i ed lerle yakın oldugunu öğrendim yanlışsam düzeltin.
    Böyle bir düşünce hasıl oldu arabamı da değiştirmek istiyorum artık.
    Tavsiye eder misiniz yoksa heyecan mı olur?
    tesekkurler şimdiden herkese.
    Konu ümitech tarafından (11-07-2018 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.

derviscapaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok yakın bir abim E36 M3 aracından sonra bizim ısrarımız üzerine istemeyerek de olsa 328i F30 aldı . Bir süre bindi nasıl beğeniyorsun değil mi sorularımıza geçiştirici cevaplar veriyordu eh işte evet gibisinden. Ama içinde hala ///M tutkusu vardı. Bir süre sonra benim işim M artık keyif almıyorum demeye başladı. Sonuç olarak yakın zamanda aracını satıp E46 Cabiro M3 aldı tekrar hayat bulmuş gibi hissediyorum kendimi diyor . Kişiden kişiye beklentiye göre değişiyor ama kendisi ///M ' e göre keyifsiz işiniz drift ve kaymak ise pek o işlerin arabası değil gibi görünüyor. Yakıta gelince aracı yazılımlıydı Downpipe vardı gazlamalı 20 litrenin altına hiç bir şekilde düşmüyor arttığı da oluyor demişti . Benim gözlemlediğim de oydu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı derviscapaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yakın bir abim E36 M3 aracından sonra bizim ısrarımız üzerine istemeyerek de olsa 328i F30 aldı . Bir süre bindi nasıl beğeniyorsun değil mi sorularımıza geçiştirici cevaplar veriyordu eh işte evet gibisinden. Ama içinde hala ///M tutkusu vardı. Bir süre sonra benim işim M artık keyif almıyorum demeye başladı. Sonuç olarak yakın zamanda aracını satıp E46 Cabiro M3 aldı tekrar hayat bulmuş gibi hissediyorum kendimi diyor . Kişiden kişiye beklentiye göre değişiyor ama kendisi ///M ' e göre keyifsiz işiniz drift ve kaymak ise pek o işlerin arabası değil gibi görünüyor. Yakıta gelince aracı yazılımlıydı Downpipe vardı gazlamalı 20 litrenin altına hiç bir şekilde düşmüyor arttığı da oluyor demişti . Benim gözlemlediğim de oydu.
    20 litre cok fazla yakıyormus.araştırdıgım kadarıyla o kadar yakmadıgı söylendi bana.tabiki m serisi araclarla mukayese edilemez bunun farkındayım üretim amacları farklı olan arabalar.bakalım baska fikirleri olanları da dinlemek isterim,tesekkur ederım.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan günlük kullandığım f30 320 d imin yanında yine yıllardır kullandığım z4 de vardı 2 ay önceye kadar. f30 um belki top noktada yüklü değil ama yine dumanlı hard sayılabilecek yazılıma sahip, dp si eksozu olan bir araç yaklaşık 250 hp lerdedir. Keyif olarak z4 ün yanına yanaşamaz. z4 kullanırken sürücü arabası keyif veren bir yapısı var. Diğeri üstün özellikli elektrikli süpürge gibi. Gidiyormu gidiyor ama ne keyif var ne bişey. Yeni nesil bmw benim gözümde çöp
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan günlük kullandığım f30 320 d imin yanında yine yıllardır kullandığım z4 de vardı 2 ay önceye kadar. f30 um belki top noktada yüklü değil ama yine dumanlı hard sayılabilecek yazılıma sahip, dp si eksozu olan bir araç yaklaşık 250 hp lerdedir. Keyif olarak z4 ün yanına yanaşamaz. z4 kullanırken sürücü arabası keyif veren bir yapısı var. Diğeri üstün özellikli elektrikli süpürge gibi. Gidiyormu gidiyor ama ne keyif var ne bişey. Yeni nesil bmw benim gözümde çöp
    dogrusunu söylemek gerekirse 3.20i ed de cok da kaliteli bir araba değil,insanların birçoğu marka güvenilirliği ve marka odaklı biniyorlar, araban ne bmw gibi.
    tabiki bekletim bir spor aractan beklediğim değil ama e46 dan sonra bmw hatta diğer markalar da ciddi manada kaliteyi düşürdü.benimkisi kaliteden ziyade bir miktar daha yanlar mı keyif verir mi düşüncesi büyük beklentilerim yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yabancı forumlarda ortalama 12.5 litre gibi bir rakam verilmiş. Gazlanırsa 15-16 altına düşmemesi normal
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    328’den m3 keyfi bekleniyorsa tabi ki hayal kırıklığı olur. f30 m3 bile e46 e90 m3 keyfini vermez. ama benim de planlarım arasında olan bir araç. dyno’da da stok gücünden daha fazla beygir çıkartan bir araç. kendi sınıfında f30’dan daha hisli daha keyifli bir araç yok alfa dışında. alınıp keyifle kullanılır.

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gazlayarak 20lt yakması çok muhtemel ben 320ied ile 130kmyi 150tlye gittim her türlü daha fazla yakması lazım 328in

ama bence değmez abi en yeni 328i 2012 model olucak bakıyorum temiz arabada yok öyle aman aman
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elbette 320i ed ye göre ort 1-2 litre fazla yakacaktır, arabanızın aynısının güçlü ve hacimli olanına geçiş yapmak olacaksınız. N13 ün sarsıntı ve arıza oranlarını karşılaştırınca N20 bu konuda epey tatmin edecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok mudur baska fikir verecek kişiler ?

dragon07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gazlayınca 15lt ila 20lt arasında yakıyorsa bu güzel bir rakam

şehir içi kontrollü kullanılırsa bu araba 10 11lt yi geçmez

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ..........
    Konu 01ayk01 tarafından (13-07-2018 Saat 10:52 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi aslında varya şunu alıcan kalan parayla 2.bir dizel aracın olucak
    şuna yazılımla egzozla keyifle biniceksin 28i ile aynı motor
    satışı biraz zor oluyo yoksa 5dk düşünmem şu 320i için

BMW / 3 Serisi / 320i / 320i / Sportline+Comfort+Technology+F1Vites sahibinden.comda - 572355947
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene bende çok niyetlendim. Pistonları forged ve sıkıştırma oranı 184 hp olanlardan bir ufak daha düşük. Buda daha yüksek basınçlara müsade ediyor. Bolton işlemler ile turbo cooler vs.vs. 380-400 hp leri bulabiliyor. Tabiki bir M3 olamaz ama Baby M3 olarak bence en ideal araç. Ama 2012 den sonra gelmemesi ve kmlerin yüksek olması kötü.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar bahsi geçen aracı tam 3 hafta Amerikada kiraladım, toplamda 6300km yaptım açıkcası 20lt bence ütopik bir değer.

bahsi geçen araç 110kmh de 6lt yakıyorduki bence normal, los angeles trafiğinde (inanın istanbulun yoğun trafiğini aratmaz) trafikte geçirdiğim 3 saatde sayaç sıfırlanmış ken araç 12lt yaktı ki bence muazzam bir değer o yoğunlukta trafiğe

genel şehir içi tutumu 9.5lt ydi

şahsen amacınız iddialaşıp 20lt yaktığını sırf kanıtlamak için markete bile tam gaz vererek gitmediğiniz sürece herhangi bir 2lt benzinliden farkını zerre göremedim.

bu arada aradaşlar amerikan galonu 4.4lt değil 3.8lt olurda amerikaya giderseniz bunu hesaba katarak km çevirin benim müdür 4.4den hesaplıyordu ilk hafta

derviscapaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ümitech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dogrusunu söylemek gerekirse 3.20i ed de cok da kaliteli bir araba değil,insanların birçoğu marka güvenilirliği ve marka odaklı biniyorlar, araban ne bmw gibi.
    tabiki bekletim bir spor aractan beklediğim değil ama e46 dan sonra bmw hatta diğer markalar da ciddi manada kaliteyi düşürdü.benimkisi kaliteden ziyade bir miktar daha yanlar mı keyif verir mi düşüncesi büyük beklentilerim yok
    Keyif veryor mu elbetteki evet. Keyif veriyor. Çok da güzel kayıyor. Eğer beklentiniz bu kadar ise. Ancak kesinlikle bir m3 değil. M3'müşcesine drifte de çok musait değil. Yani uzun süre drift odaklı kullandığınız zaman bir süre sonra yeter artık bu araba bu işlerin arabası değilmiş arkadaş daha fazla arabaya da eziyet etmeye gerek yok kendime de diyorsunuz. Arabanın zorlandığından ya da tatmin etmeyişinde bahsetmiyorum. Bilmem anlatmak istediğimi anlatabildimmi ama izlenimlerim bunlar. Yakıt konusunda da şehir içinde her yerde tapa gaz ışıklarda dur kalk tekrar tapa gaz şeklinde evet 20 litre yakıyordu hala iddaa ediyorum.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f30 320d ile bile 15lt yakıyorum gazlayınca, 28i 25 yaksın bir zahmet.Arkadaşımda n20 motorlu 20i var. Gazlayınca ki çok soft gazladığımızda 20 görmüştük. Hardcore gitsek 25'in üstünüde rahat yakar.
    Biri sıfırlayıp çıkıp gazlasın 20nin altında yakmasına imkan yok 328i'nin.Yada 15lt yakanların gazlamaya bakış açıları farklı. Tatlı su gazcısı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    f30 320d ile bile 15lt yakıyorum gazlayınca, 28i 25 yaksın bir zahmet.Arkadaşımda n20 motorlu 20i var. Gazlayınca ki çok soft gazladığımızda 20 görmüştük. Hardcore gitsek 25'in üstünüde rahat yakar.
    Biri sıfırlayıp çıkıp gazlasın 20nin altında yakmasına imkan yok 328i'nin.Yada 15lt yakanların gazlamaya bakış açıları farklı. Tatlı su gazcısı...

dediğin gibi bakış açısı, bu bakış açısıyla clio 1.5 dci bile 12lt yakar

hangi araç sayacı sıfırlayıp 1inci dkdan sonuna kadar gazlayıp 20lt altında yakacak bu resmen çocukça bir muhabete döndü, bahsetiğiniz f30 320dye 1.5 sene bindim hemde yazılımlı vede 19 jant 275 arka lastiklerle ortalamam 8lt üzerine hiç çıkmadı diyebilirimki bildiğin cadde fırlaması gibi kullanıyordum.

150km/d 6lt yakan aracı alıp 15lt yakan arkadaş 328 ile 20lt yakmışsa helal olsun ben 200lt yine beklerdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3.20d ile 15 lt ütopik bir rakam olmus,
    3.20i ed kullanıyorum 9-10 lt yakıyor, 3.20d sahibi arkadaslarım var ortalamaları 6.5-7 lt.
    3.28 kullandım gecen hafta biner binmez ortalamasına baktıgımda 14 lt gösteriyordu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler