User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
117 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Range rover sport 2.7tdv6 hakkında

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet 0941 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu bende merak ediyorum, 20 bin liraya turbo değiştiren olmuştu sanırım fix 190 bin demi ne yiyormuş araştırayım forumda birisi yazmıştı sanki.

Ama 3.6 tdv8 de olsa o yine kupa şaseden ayrılıyor ondan kurtulamıyorsun haberin ola
    O tamam abi 2.7'den daha sağlıklı bir motorsa en azından ona yoğunlaşalım
    Zaten kupa ayrıldığı için 20.000tl harcanmıştır
    Buldum aşağıdaki yazıydı, işçilik hariç 21 bin liracıkmış.

Alıntı Gimifayf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac 2010 3.6 tdv8 Vogue, makyajli.
    170k kmde turboyu kucagimiza aldik, kullanim hatasi dediler, eyvallah dedik 21.000 tl Borusan'a odedik, sagolsunlar (!) isciliksiz hali bu.
    Turbo yapildiktan tam 170k km sonra tekrar turboyu kucagimiza aldik 340k kmde.
    Yine kullanici hatasi demeye kalktilar, kendi yaptiklari sifirladiklari turbo icin, blof olarak degil gercekten de bayinin onunde yakacagimizi anladiklarinda bu sefer ucretsiz degistirdiler.
    Su an 460k km civarinda arac cok sukur bi sikintisi yok ama 3. 170k kmlik donem yani 510k yaklastikca telaslanmiyor degilim.
    Ozet olarak yasananlari anlattim, sizin durumunuzda bir kez de olsa sizden o parayi alacaklar, buna eminim.
    Ama eger sandiktan sonra bisey daha olursa yapmak zorundalar, yapacaklar.
    Yapmazlarsa pacalarinizi corabin icine kivirip arabayi bayinin onunde balyozlamaya baslayabilirsiniz.
    Post linki:http://www.techturkey.com/forum/sohb...ml#post8413579

Birde o konuda bu maliyete şöyle bir yorum vardı
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac 2010 3.6 tdv8 Vogue, makyajli.
    170k kmde turboyu kucagimiza aldik, kullanim hatasi dediler, eyvallah dedik 21.000 tl Borusan'a odedik, sagolsunlar (!) isciliksiz hali bu.
    Turbo yapildiktan tam 170k km sonra tekrar turboyu kucagimiza aldik 340k kmde.
    Yine kullanici hatasi demeye kalktilar, kendi yaptiklari sifirladiklari turbo icin, blof olarak degil gercekten de bayinin onunde yakacagimizi anladiklarinda bu sefer ucretsiz degistirdiler.
    Su an 460k km civarinda arac cok sukur bi sikintisi yok ama 3. 170k kmlik donem yani 510k yaklastikca telaslanmiyor degilim.
    Ozet olarak yasananlari anlattim, sizin durumunuzda bir kez de olsa sizden o parayi alacaklar, buna eminim.
    Ama eger sandiktan sonra bisey daha olursa yapmak zorundalar, yapacaklar.
    Yapmazlarsa pacalarinizi corabin icine kivirip arabayi bayinin onunde balyozlamaya baslayabilirsiniz.
    KM başına 12 kuruş masraf yazmış .
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.6 nın motor parçaları var mı bilmiyorum belki oda sandık olabilir, fakat parça varsa bile herşey +2 fazla alınacak birde vergisi cabası
    İşte o yüzden ilk başta hep 2.7 baktım abi
    Alıntı Günkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi bu kadar yorumun üzerine hala ısrarcı isen bence mermiye kafa atıyorsun. Allah yardımcın olsun.
    Hemen pes etmek yerine biraz daha araştırmak istiyorum abi Arada sırada sorunsuz kullanıcılar çıkıyor mesela

12 kuruşa iyi güldüm ya

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yukarıdakı postta bahsettıgım rakamlar 4-5 sene oncesının kuruna goreydı onu hatırlatayım.

Kotu haberı ıse verıyorum: 510k kılometreye kadar dayanmadı 495 binde yine turbo kucagımıza geldı. İsin kotu yanıysa guncel kurlar uzerınden utopik rakamlara yapıldıktan sonra yataklardan minimal de olsa ses geldigi anlasildi simdi keske direk sandık atsaymisiz diyoruz isin tadi kacti yani.
    Eger cebinizde 1 range parası daha yoksa range almayın sozu klise degil gercegin ta kendisidir.
    Borusanı zengin etmek istiyorsanız ve mottonuz 'siker misin sabaha mı bırakırsın' ise Range Rover tam size göre bir araba.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte o yüzden ilk başta hep 2.7 baktım abi

Hemen pes etmek yerine biraz daha araştırmak istiyorum abi Arada sırada sorunsuz kullanıcılar çıkıyor mesela

12 kuruşa iyi güldüm ya
    Her range almak istediğinde o güldüğün kmde 12 kuruş masraf postunu oku bu seni vazgeçirmeye yetecektir. Çünkü bahsedilen rakamlar şaka değil gerçek ve yaşanan sorunlar komik değil sinir bozucu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıdakı postta bahsettıgım rakamlar 4-5 sene oncesının kuruna goreydı onu hatırlatayım.

Kotu haberı ıse verıyorum: 510k kılometreye kadar dayanmadı 495 binde yine turbo kucagımıza geldı. İsin kotu yanıysa guncel kurlar uzerınden utopik rakamlara yapıldıktan sonra yataklardan minimal de olsa ses geldigi anlasildi simdi keske direk sandık atsaymisiz diyoruz isin tadi kacti yani.
    Eger cebinizde 1 range parası daha yoksa range almayın sozu klise degil gercegin ta kendisidir.
    Borusanı zengin etmek istiyorsanız ve mottonuz 'siker misin sabaha mı bırakırsın' ise Range Rover tam size göre bir araba.
    510k km ciddi bir kilometre abi bu km boyunca yaptığınız masraflarıda anlatırmısınız ve bu km boyunca ilk defa mı motoru açıyorsunuz?
    Her range almak istediğinde o güldüğün kmde 12 kuruş masraf postunu oku bu seni vazgeçirmeye yetecektir. Çünkü bahsedilen rakamlar şaka değil gerçek ve yaşanan sorunlar komik değil sinir bozucu.
    Güldüğüm masraf değil abi Km ye göre hesaplanmasına göre güldüm yoksa ciddi bir rakam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    510k km ciddi bir kilometre abi bu km boyunca yaptığınız masraflarıda anlatırmısınız ve bu km boyunca ilk defa mı motoru açıyorsunuz?

Güldüğüm masraf değil abi Km ye göre hesaplanmasına göre güldüm yoksa ciddi bir rakam
    3 kez turbo yapıldı ve arac cift turbolu v8 bir motora sahip.
    Bu turbolari degistirebilmek icin motorun komple inmesi gerekiyor.
    Silecek motoru alt bagajı tutan baglantı kablosu vs gibi incik boncuk bir sürü seyi degistirildi.
    Klima menfezleri cok cabuk kırılıyo ne kadar nazık davransanız da onları degistirdik birkac kez.
    Kolcakları da cabuk asınıyo onlar da degisti birkac kez.
    Motoru hic acilmadi ama yataklardan ufaktan ses geliyo 100k sonra komple motor isticek sanırım gorecegız bakalım gittigi yere kadar.
    Ben senin bu mesajını gorup cevap yazana kadar da egr gitti bu hafta. Yenilemeye 13-14k tl istediler kilometre de artık yukseldigi için egr iptali yoluna gittik.
    Son yapılan turbolardan sol turbo arızalandıgı icin onu garantiden tekrar degisecek araba halihazırda borusan esenbogada yatıyo. Bayramdan once teslım alacagız insallah. Yani öyle umuyoruz...

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Silecek motoru alt bagajı tutan baglantı kablosu vs gibi incik boncuk bir sürü seyi degistirildi.
    Klima menfezleri cok cabuk kırılıyo ne kadar nazık davransanız da onları degistirdik birkac kez.
    Motoru hic acilmadi ama yataklardan ufaktan ses geliyo 100k sonra komple motor isticek sanırım gorecegız bakalım gittigi yere kadar.
    Ben senin bu mesajını gorup cevap yazana kadar da egr gitti bu hafta. Yenilemeye 13-14k tl istediler kilometre de artık yukseldigi için egr iptali yoluna gittik.
    Son yapılan turbolardan sol turbo arızalandıgı icin onu garantiden tekrar degisecek araba halihazırda borusan esenbogada yatıyo. Bayramdan once teslım alacagız insallah. Yani öyle umuyoruz...
    Sayenizde range görünce midem hepten bulanacak halde şuan

Sizde kurtulun lanet şeyden
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    170 180 k da turbo gitmesi normal aslında. 500 bin km motor açılmadan gittiğine göre 3.6 motorlar dayanıklı denebilir. range olduğu için masrafın çok tutması ayrı bir olay. havalı süspansiyon arıza çıkarmadı mı bu km’ye kadar

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Range konusunda 2006 yılına kadar üretilen 3.0 dizel bmw motorlu versiyonu diğerlerinden ayrı tutuyorum.2012 conversion yapılıp paşa paşa binilir.Tatlı bi yazılımla yakıt ortalaması da düşer..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım abi geçmiş olsun yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben niye her range e aşk ile bakıyorum ya
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    170 180 k da turbo gitmesi normal aslında. 500 bin km motor açılmadan gittiğine göre 3.6 motorlar dayanıklı denebilir. range olduğu için masrafın çok tutması ayrı bir olay. havalı süspansiyon arıza çıkarmadı mı bu km’ye kadar
    Yani bende öyle düşünüyorum ama gerçekten masraflı bir araçmış.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Range konusunda 2006 yılına kadar üretilen 3.0 dizel bmw motorlu versiyonu diğerlerinden ayrı tutuyorum.2012 conversion yapılıp paşa paşa binilir.Tatlı bi yazılımla yakıt ortalaması da düşer..
    Hayırlısı abi 1sene daha askıya alındı bakalım sonrasında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun zamandır forumda bu kadar güzel yorumların olduğu bir konu okumamıştım , konuyu açan ahmet hocam yaş kaç acaba merakımdan soruyorum?

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yıllardır denizliden satılamayan 20 BAD plakalı araç deılmıydı yoksa siyahmıydı o pek emin değilim ama makyajlıya mı cevirmisler ne yapmıslar.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yıllardır denizliden satılamayan 20 BAD plakalı araç deılmıydı yoksa siyahmıydı o pek emin değilim ama makyajlıya mı cevirmisler ne yapmıslar.
    O siyah ilanlarda hala
    Konu Yigit-Y tarafından (07-08-2018 Saat 16:58 ) değiştirilmiştir.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Satsak pek bisey etmiyo o yüzden motoru bitirene kadar binip sonrasında da evin bahcesine cekip kış bahcesi olarak kullanmayı dusunuyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 kez sol on tarafta patladı o da hava eksilerdeyken hard araziye girdik o yüzden oldu ben hava cok soguk oldugu icin malzemenin dayanmayıp patladıgını dusunuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır forumda bu kadar güzel yorumların olduğu bir konu okumamıştım , konuyu açan ahmet hocam yaş kaç acaba merakımdan soruyorum?
    Bencede güzel oldu 17 abi benim yaşım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Satsak pek bisey etmiyo o yüzden motoru bitirene kadar binip sonrasında da evin bahcesine cekip kış bahcesi olarak kullanmayı dusunuyoruz.
    O kadar vahim diyorsun abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede güzel oldu 17 abi benim yaşım
    17 yaşındayken bisikletim bile yoktu boşver bu sevdadan vazgeç güzel kardeşim abilerimiz açıklamış zaten fazlasıyla eğer evde senin binebileceğin bir araç varsa çok uzatma bin ona en temizi kafan rahat olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    17 yaşındayken bisikletim bile yoktu boşver bu sevdadan vazgeç güzel kardeşim abilerimiz açıklamış zaten fazlasıyla eğer evde senin binebileceğin bir araç varsa çok uzatma bin ona en temizi kafan rahat olur
    Olay bende bitmiyorki abi Ben istiyorum ama benden çok babam istiyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler