User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Nissan Navara NP300 & Mercedes X Class.

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Nissan Navara NP300 & Mercedes X Class.

Herkese merhaba;

2008 yılında 0km Nissan Navara almış 203.000km boyunca kullanmistim. Simdi yine ayni sekilde bir pick-up ihtiyacı doğdu. Bu iki model arasinda kaldım. Sizlerin de değerli yorumlarini öğrenmek istedim.

İki araç da ayni platformu taşıyor. Motor, şase vs her şey aynı. Sadece X-class’ ın Navara’ ya göre daha sessiz, daha konforlu oldugundan bahsediliyor. Deneyen arkadaşlrımız var mı? Bu bilgileri yapilan test videolarindan edindim. Bire birde ikisini de deneyimleyen arkadasimiz varsa deneyimlerini duymayi cok isterim.

Navarayı full paket aldığınız rakamla Mercedesi orta donanimda, hatta belki orta doluluktanda bir alt donanimda alabiliyorsunuz. Yani Navaranin verdigi paketleri Mercedesde tercih ederseniz ortay ciddi bir fiyat farki çıkıyor.

Kullanim olarak konfor da önemli arazi şartlari da. Madencilikle ugrasiyoruz. Cok extreme bir araziye girmesekte yine de maden ocaklarina giriyoruz ve duzenli olmasa da bazen esya tasima durumumuz oluyor. Agirlikli olarak uzun yol yapiyoruz.

Sizin dusunceleriniz nedir? Bu fiyat farkini vermeye değer mi? Siz olsaniz hangisini tercih edersiniz?
    Konu leventrc tarafından (25-07-2018 Saat 11:05 ) değiştirilmiştir.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leventrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba;

2008 yılında 0km Nissan Navara almış 203.000km boyunca kullanmistim. Simdi yine ayni sekilde bir pick-up ihtiyacı doğdu. Bu iki model arasinda kaldım. Sizlerin de değerli yorumlarini öğrenmek istedim.

İki araç da ayni platformu taşıyor. Motor, şase vs her şey aynı. Sadece X-class’ ın Navara’ ya göre daha sessiz, daha konforlu oldugundan bahsediliyor. Deneyen arkadaşlrımız var mı? Bu bilgileri yapilan test videolarindan edindim. Bire birde ikisini de deneyimleyen arkadasimiz varsa deneyimlerini duymayi cok isterim.

Navarayı full paket aldığınız rakamla Mercedesi orta donanimda, hatta belki orta doluluktanda bir alt donanimda alabiliyorsunuz. Yani Navaranin verdigi paketleri Mercedesde tercih ederseniz ortay ciddi bir fiyat farki çıkıyor.

Kullanim olarak konfor da önemli arazi şartlari da. Madencilikle ugrasiyoruz. Cok extreme bir araziye girmesekte yine de maden ocaklarina giriyoruz ve duzenli olmasa da bazen esya tasima durumumuz oluyor. Agirlikli olarak uzun yol yapiyoruz.

Sizin dusunceleriniz nedir? Bu fiyat farkini vermeye değer mi? Siz olsaniz hangisini tercih edersiniz?
    Şahsi görüşüm, Navara'dan veya Isızu DMAX ile devam edebilirsiniz. Mercedes sadece sektöre girmek için böyle bir pickup araç çıkardığının kanaatindeyim.
    Arazi de Isuzu ve Mitsubishi oldukça başarılı. Mercedes seçeneğini tekrar düşünün derim, araziye gelmez bence.. O kadar sert bir araç olmadığına inanıyorum.
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu şartlar altında ikisi arasında Navara daha mantıklı duruyor.

cKatmer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her iki aracında sahibiyim. 2016 Np300 Navara Platinum / 2018 X-Class Power 4Matic

Eğer finansal açıdan bir problem teşkil etmiyorsa X çok ileride.. Navara ile kıyaslarken zaten şu şekilde düşünmek gerekiyor Mercedes bu arabayı Navara üzerine kurdu doğal olarak her işlem çok daha kaliteli ve iyileştirilmiş.

Ben X de tek kusurdan şikayetçiyim oda Eşya koyma gözleri inanılmaz derecede yetersiz ve olanda çok küçük!

Kafanıza takılan bir şey olursa yine cevaplarım.

Şimdiden hayırlı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mercedeste arka kilitli diferansiyel opsiyonu mevcut navarada yok bildiğim kadarıyla. mercedes görüntü ve kalite olarak çok şık. kilit opsiyonlu alırdım ben alacak olsam.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0 Ları arası 2 sininde gırtlak dolusı arası sanırım 70-80 bin tl var. Yani fp oranı hertürlü navaradan yana
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bakım maliyetlerine de bakmak lazım.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Merso kıyaslanacak bir rakip yok bence

X250 gırtlak paket kullandım

Değişik bir makine
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı leventrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba;

İyisi mi sen direk git test et derim Levent, herkesin araçtan beklentisi farklı olacaktır, çok subjektif bir konuda cevap arıyorsun )

Navara'yla hiç tecrübem yok ama geçenlerde Mengerler'de bir X serisine göz atayım dedim, showroomda bindim 2 dk oturdum indim, dandik plastik yığını geldi bana. Elime değen bir tane kaliteli parça hatırlamıyorum kapısından vitesine kadar

Yeni nissanlardan bir tek Qashqai tecrübem var onun da bir tek motor&şanzıman ikilisin güzel çalışıyordu, gerisi yine takır tukur, çöp bir araba.

X eğer donanımlı alınca daha iyi hissettiriyorsa az km'li ikinci el kovalayıp 0 navara ile aynı paraya getirmeye bakardım ben olsam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler