User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: YARDIM ! Yeni Araç Seçimi

Rs6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

YARDIM ! Yeni Araç Seçimi

A3 Cabrio aracımı Haziran ayında satmış bulunmaktayım. Yeni okul donemi yaklaşıyorken yeni bir araba arayışına girmiş bulunmaktayım.

150 HP’den daha güçlü, FWD olmayan ve daha fazla sürüş odaklı; keyif veren bir ama ayni anda donanımlarından da feragat etmemiş araba peşindeyim. Aldığımda ise ufak tefek dış kozmetiğine ekler ve valvetronic bir egzoz sistemi yaptırmak istiyorum. Bütçe olarak ~250.000 TL civarlarinda ayırmış durumdayım.

Kafamda bir kaç bulunan seçenekleri sizlerle paylaşıp araçlar hakkında yorumlarınızı ve diğer olası araba önerlerinizi almak istiyorum.

• Cabrio’dan sonra roadstar keyfini de sürebileceğim, 245 HP ve 9G sanzimana sahip olmasının büyük bir artısı olan ve arkadan itiş olmasının verdiği büyük cazibeyle birlikte sadece donanımsal acıdan, depolama alanı konusunda ve fiyatlarının uçuşa geçtiği su donemdeki eksilere sahip olan ilk aklıma gelen seçenek, SLK 300

• Mercedes’lerden diğer seçeceğim ise A45 ya da CLA 45; stock bir aracın sanki yüklenmiş bir araba karakteristiğine sahip olması beni gerçekten kendine aşık ettirdi ancak hem FL olanların pahalı ve az bulunmasi ile non-FL olanlarının ise yüksek kilometre olması veya küçük ekran gibi donanımlarla beraber daha 21-22 yaslarımda 360 ya da 380 HP bir araba icin erken olduğunu düşünüyorum.

• Tekrar Audi’den devam edersem S3 mantıklı bir tercih olacağını konusunda arkadaşlarımdan yorumlar aldım. Hem bir A / CLA 45 kadar güçlü olmamasının bir artı mi eksi mi olduğuna emin değilim. Fakat A3’ten ise donanımsal acıdan bir farki olmamasi biraz sinir bozucu. Farklılığın iyi olduğunu savunucularındanım.

• Diğer Audi seçeceğim ise, TT. En son çıkan kasanın ikinci elleri arasında sadece ufak bir çoğunluğu bütçeme uymakta. 1998 yılında çıkan MK 1 - 1.8 T olanlarından ilk kez 2005’te görmüştüm ve o zamandan beri benim icin bir dream car haline gelmiş bir araçtır. Bütçe olarak; geriye yaptırmak istediklerime ulaşmak imkansız gibi duracak. Ayrıca depolama alanı sıkıntısı da cabası...

• Çokta fanatiği olmamakla berbar ama neden olmasın düşüncesiyle, aklımdaki son seçenek ise; 4.20d Cabrio. Yukarıda saydıklarımından sonra yakıt tüketimini konusunu farklı bir boyuta ulaştırıp hem cabrio keyfini sürebileceğim hem depolama alanım oldukça fazlayken ayni anda da hafızalı - elektrikli deri koltuk ve geniş ekran gibi donanımlarının olmasi da benim icin büyük artılar. Ancak herhangi bir reel egzoz sistemi uygulamasında bulunamayacağım bir dizel motora sahip olması, genel olarak hem fiyatları ve kilometrelerin yüksek olmasının ulaşılabilirlikte beni zorlayacağını düşünüyorum.
    Konu Rs6 tarafından (28-08-2018 Saat 21:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: yanlış kelime kullanımı

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece 250k tl butce ayirdim iyiymis

Bu listede a45 tercihim olurdu.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    A3 ü satmamalıydın
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece 250k tl butce ayirdim iyiymis

Bu listede a45 tercihim olurdu.
    Evet, biraz garip durmuş. Söylemek istediğim sekil o değildi. Kusuruma bakmayın ve öneri icin teşekkür ederim.

Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A3 ü satmamalıydın
    Açıkcası, satmakla memnunum. Sürüş ihtiyaçlarımı karşılamakta çok eksikleri vardı.
    Konu Rs6 tarafından (28-08-2018 Saat 21:28 ) değiştirilmiştir.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    A3 için Yazılım bir kaç parçayla zevkli olabilirdi bence

İşin zor kolay gelsin
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mercedes - Benz / CLA / 45 AMG / 381hp+opsyon egzoz+suruşmodu sahibinden.comda - 431476352

Araç gayet güzel. Tavsiye ederim.

381 değil 360 hp bu makyaj öncesi.

Ama f/p mantıklı bir araç.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A3 için Yazılım bir kaç parçayla zevkli olabilirdi bence

İşin zor kolay gelsin
    Yazılım, yay, yeni lastik takımı ve birbirini tamamlayan parçalar düşündüm. Ancak getirileri ve götürüleri birbirinden orantısız olduğu icin parça yapmanın daha olanaklı bir araç arıyorum.

Gerçekten zor isim teşekkür ederim.

Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedes - Benz / CLA / 45 AMG / 381hp+opsyon egzoz+suruşmodu sahibinden.comda - 431476352

Araç gayet güzel. Tavsiye ederim.

381 değil 360 hp bu makyaj öncesi.

Ama f/p mantıklı bir araç.
    Daha önceden incelemiştim. Hatta lacivert halindeyken favorilerimdeydi. Maalesef, 17.640 TL’lik bir hasar kaydı bulunmakta ve değişen parçalar arasında tutucu şasi gibi ne olduğunu bilmediğim ama stratejik parçalardan biri olduğunu düşündüğüm değişenleri mevcut.
    Konu Rs6 tarafından (28-08-2018 Saat 21:43 ) değiştirilmiştir.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O bütçeyle kesinlikle A45 alırdım, güzel bir egzoz yaptırıp binerdim. Çok yırtıcı bir araç bence.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rs6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım, yay, yeni lastik takımı ve birbirini tamamlayan parçalar düşündüm. Ancak getirileri ve götürüleri birbirinden orantısız olduğu icin parça yapmanın daha olanaklı bir araç arıyorum.

Gerçekten zor isim teşekkür ederim.

Daha önceden incelemiştim. Hatta lacivert halindeyken favorilerimdeydi. Maalesef, 17.640 TL’lik bir hasar kaydı bulunmakta ve değişen parçalar arasında tutucu şasi gibi ne olduğunu bilmediğim ama stratejik parçalardan biri olduğunu düşündüğüm değişenleri mevcut.
    Bu bilgiye nereden ulaştın istersen ben sana yarın servis geçmişini çıkartabilirim. Emsalleri 300k üstünde.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bilgiye nereden ulaştın istersen ben sana yarın servis geçmişini çıkartabilirim. Emsalleri 300k üstünde.
    5664’e plakasını mesaj attığımda 17.640,31 TL parça ve 1412,91 TL işçilik olmak üzere toplamda 19.053 TL hasar kaydı gözüküyor. Ayni şekilde değişen parçaları da mesajin iceriginde görebiliyorum.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20bin hasarı olan mercedes alma zaten. parçalarının fiyatının farkında olmadan pert muamelesi yapandan, saçma sapan tekliflerde bulunanlara kadar kanser ederler ilerde satacağın dönem.

mantıklı düşünüyorsun yani. bence de alma. ancak acele de etmemek lazım. şu sıra piyasa durgun. belki sıkışan eden düzgün fiyat veren olur.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cla’ya bakarken dikkatimi çekti bir aralar otopark.comda corvette’i olan kişimi yoksa isim benzerliğimi

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cla’ya bakarken dikkatimi çekti bir aralar otopark.comda corvette’i olan kişimi yoksa isim benzerliğimi
    Onun aracı diye biliyorum

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    liste içinden 420d cabrio'yu seçerdim.
    S3 veya A/CLA45 kadar agrasif olmasa da performansının A3 cabrio.dan üstün olduğu aşikar, ayrıca cabrio keyfini 4 ay gibi kısa bir süre de olsa tatmış birisi olarak cabrionun tadı halen damağımda
    S3 veya A/CLA45 gibi araçlar dışardan bakıldığında A3 veya CLA200'den herkes ayıramaz, herkes bu araçların özel olduğunu bilemez,anlayamaz ama cabrio her zaman dikkat çeker diye düşünüyorum.
    hele ki imkanlar çerçevesinde 4 serisi cabrio alınabiliyorsa kaçırmamak gerek
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20bin hasarı olan mercedes alma zaten. parçalarının fiyatının farkında olmadan pert muamelesi yapandan, saçma sapan tekliflerde bulunanlara kadar kanser ederler ilerde satacağın dönem.

mantıklı düşünüyorsun yani. bence de alma. ancak acele de etmemek lazım. şu sıra piyasa durgun. belki sıkışan eden düzgün fiyat veren olur.
    Kesinlikle benim oyle bir takıntım olmasa da sadece kritik parçaları değişmiş araçları alırken illa bir insanın aklında soru işareti oluşuyor. Eylül ayının sonuna kadar almayı düşünüyorum. O surece kadar spesifik olarak ne lacagima odaklanmak istiyorum.

Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    liste içinden 420d cabrio'yu seçerdim.
    S3 veya A/CLA45 kadar agrasif olmasa da performansının A3 cabrio.dan üstün olduğu aşikar, ayrıca cabrio keyfini 4 ay gibi kısa bir süre de olsa tatmış birisi olarak cabrionun tadı halen damağımda
    S3 veya A/CLA45 gibi araçlar dışardan bakıldığında A3 veya CLA200'den herkes ayıramaz, herkes bu araçların özel olduğunu bilemez,anlayamaz ama cabrio her zaman dikkat çeker diye düşünüyorum.
    hele ki imkanlar çerçevesinde 4 serisi cabrio alınabiliyorsa kaçırmamak gerek
    Yani, bir yonden haklısınız. Ancak ben bu arabayı kendim icin alıyorum. Pek dışarının nasıl baktığı ya da ne dediği umrumda degil. Ayni şekilde de dikkat çekme konusunda da bir uğraşım yok. Hatta, A3 veya CLA 200 sananlar içinde yolda guzel bir sleeper havasına bürünebilecegimi düşünmekte bana daha fazla heyecan veriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014/15
    E250 Cabrio ya da Coupe

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    21 yaşında olduğun için hothatch bi araç almanı öneririm. 420d cabrio fln alırsın ilerde. Bu zamanlarında iyi giden iyi duran performanslı ama çok fazla da dikkat çekmeyen bi araç alman sanki ilerisi için daha iyi olur.

Önerim 45amg, Golf R, S3, Type-r gibi araçlar olur. Dediğim gibi ilerde sınıf atlayarak araçlarını değiştirirsin.
    Önümüz kış cabrio araç alsan tadını pek çıkaramayacaksın Eylül'den sonra. Bir sonraki aracını cabrio yap ve hothatch performanslı bir araç al bence..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2014/15
    E250 Cabrio ya da Coupe
    Düşünülebilinir.

Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    21 yaşında olduğun için hothatch bi araç almanı öneririm. 420d cabrio fln alırsın ilerde. Bu zamanlarında iyi giden iyi duran performanslı ama çok fazla da dikkat çekmeyen bi araç alman sanki ilerisi için daha iyi olur.

Önerim 45amg, Golf R, S3, Type-r gibi araçlar olur. Dediğim gibi ilerde sınıf atlayarak araçlarını değiştirirsin.
    Önümüz kış cabrio araç alsan tadını pek çıkaramayacaksın Eylül'den sonra. Bir sonraki aracını cabrio yap ve hothatch performanslı bir araç al bence..
    Cabrio gerçekten cok keyifli oluyor. Üstüne İzmir’de yaşayınca yağmur yağmadığı surece üstü kapatıyordum.
    Sanirim hot hatch’lerden en uygunu A45 gibi gözüküyor. Ancak onlarda da bütçeme uygun olanlarda küçük ekran mevcutken, sürüş modlari, hafızalı koltuk gibi donanımlari bulmak gerçekten cok zor.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rs6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşünülebilinir.

Cabrio gerçekten cok keyifli oluyor. Üstüne İzmir’de yaşayınca yağmur yağmadığı surece üstü kapatıyordum.
    Sanirim hot hatch’lerden en uygunu A45 gibi gözüküyor. Ancak onlarda da bütçeme uygun olanlarda küçük ekran mevcutken, sürüş modlari, hafızalı koltuk gibi donanımlari bulmak gerçekten cok zor.
    Cabrio tabi ki keyifli. bambaşka bi zevk ona lafım yok. Ama 300+ hp bir aracı da kullanmak ayrı keyif.
    Karar senin tabi ki ama dediğim gibi yaşın tam hot hatch yaşı iyice düşün araçları test et gerekirse öyle karar ver.
    250k güzel bir bütçe.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler