User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bmw f30 tavsiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bmw f30 tavsiye

Daha ön hiç bmw tecrübem olmadı işin aslı. Modellerden de pekmanlamıyorum. Doluluk boşluk sıralaması nasıl bu araçların. Ve model yılına göre hangi motor sıkıntılı hangi motor sorunsuz. Dizel olsun gibi bir derdim yok. İşin açıkcası. Şu yılı almalısın. Şu kronik arızası var diyebileceğiniz bilgiler bana ışık tutacak işin gerçeği. Teşekkürler şimdiden.

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın zamanlarda aynı yollardan geçtim bende.
    Ben 320i aldım, 318 veya 316 tavsiye etmem biraz performans beklentin varsa. Tabi 320d en keyiflileri.
    Bana göre makyajlı kasa olmalı yani stop, ön far vb şeyler daha modern görünüyor.
    Doluluk olarak en dolusu 40.Yıl 3n boşu efficent dynamics

Fakat kafa karışıklığı olmasın aslında hepsi efficent dynamics 320i'lerin yani 320i ED diye geçiyor ama sadece efficent dynamics donanımına sahip olanlar en boşları.
    Lüks iç donanım için Luxury line (gerçek deri, bir kısmında harman kardon, koltuk ısıtma vb geliyor)
    Spor donanım Sport Line (Recaro koltuk fakat orijinal deri değil, m direksiyon, vb geliyor)
    Spor hissini en yoğun yaşayabileceğin araç M Sport (Recaro fakat süet kumaş karışık, m body kit, m jant, m direksiyon vb)
    Herşey olsun modeli 40. yıl (Gerçek deri recaro, nbt büyük ekran, koltuk ısıtma, harman kardon vb)

Bir de son zamanlarda çıkan edition versiyonları var ki ben edition sport line aldım, enteresan opsiyonlarla geliyor bu araçlar ve bunları kategorize etmek zor.

Bence beğendiğin araçların linkini burada paylaş biz de yardımıcı olmaya çalışalım.
    Drehmoment ist wichtig

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    302i kronik arızaları benim bildiğim su, yağ vb hortumlar, hızlı yıpranıp kaçağa neden olabiliyorlarmış.
    Bu hortumlara her serviste baktırmak lazım.

Bir de yazılım yapılan bir kaç 3 serisinin ağır motor problemi çıkarttığını duymuştum ama bu sadece duyum.
    Drehmoment ist wichtig

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yanlis bilgi olmasin
    Luxury line da gerçek (dakota) deri diye bisey yok. Sentatec suni deri ile geliyor eger opsiyon olarak secilmediyse dakota gelmez.
    Koltuk isitmada ayni sekilde gelmeyebilir.

Onun yerine soyle demek dogrusu.
    Linelarda deri isitma vs gibi opsyionlar dahilinde değil. Sadece görsel farkliliklar olur

Luxury line dis kısımlardaki parçalar kromdur (cam cevreleri on sislerim çevresi arka tampon alti ve egzoz) iç kisimda siyah ahsap gorunum ve ona uygun mat metal cita.

Modern line ustteki yazdigim dıştaki krom parcalar burda mat krom. İcerde direksiyon / kadran bej rengi icerde dokulu ahsabimsi bir kaplama var

Sportline dis parcalar siyah krom. Ic kisim kaplama siyah serit kirmizi baldir destekli koltuk

M de dis olarak zaten belli citalar yine koyu renkli ic kaplama fircalanmis alüminyum ve mavi cizgiden ibaret

Efficient dynamics aslinda modelin orjinal adıydı basta ve ozaman normal 2.0 184luk orjinal 320lerde vardi ilk çıkan 320iedler(önceki sonraki hepsinin arkasinda 320i yazar) line olsa bile cirkin bir 16 jantla geliyordu

Modern line
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e 46 3.20 ci, e 90 3.16 'ya yıllarca bindim. 6 ay önce de 8 ay kullandığım F30 3.16 Modernline marka aracımı sattım. Az cok BMW tecrübem vardır. F30 3.16 Performans olarak ve yakıt olarak üzmez rol derdin yoksa. Yetkili servise gitmediğin sürece sanayi masrafları normaldir. kronik bir PROBLEMLE KARŞILAŞMADIM . Runflat lastikler çok pahalı ve serttir. Arkadasta sportline var. Moderline a göre alçak gibi ve daha çok bmw hissi var. Direksiyon daha sert. Modernline biraz mercedes kıvamında. Hangi mdeli tercih ediyorsan Doluluk olarak sunroof ve bi xenon illaki olmalı.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben olsam luxury tercih ederim. şu araç borusanın genel müdürünün eski aracı mesela. 1000 tl ile kaçırmıştım ihalede.

BMW / 3 Serisi / 320d xDrive / Luxury Line / 2015 MODEL BMW 3.20D xDRİVE LUXURY LİNE BAYİ KAZASIZ BOYASIZ sahibinden.comda - 592116583
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Borusan genel müdürünün altına f30 vermişlerse ayıp etmişler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anladığım kadarıyla 3.20 ker filan 1.6 motorlu. 3.20 ied ler filan 2000 motorlu? Doğrumudur? Niye bu kadar karıştırdılar bu işleri yaaa

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lnd_samet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladığım kadarıyla 3.20 ker filan 1.6 motorlu. 3.20 ied ler filan 2000 motorlu? Doğrumudur? Niye bu kadar karıştırdılar bu işleri yaaa
    Tam tersi
    320i ler 2.0 184hp
    320ied 1.6 170hp
    316i 1.6 130küsür
    318i 1.5 130küsür 3 silindir

Forumda da örnekleri var f30 316i ler motor kırıyor
    onun dışında 320ied ler şahsi kanaatimce en mantıklı olanlar; bakım işletme maliyetleri, fiyatları ve yakıt tüketimi olarak.
    123d

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    320i ED LCI bakmanı tavsiye ederim. 2015 2.yarısından sonraki modeller bu şekilde...

Led far, led stop yanısıra ekran arayüzü vs birçok iyileştirme mevcut.

Paket olarak da en iyisi 40.yıldır ama onların da fiyatları inanılmaz yüksek.

Aslında paket olayı ne istediğine bağlı;

Bodykiti olsun jantı olsun vs dersen içerisi boş da olur dersen standart M paket tercih edebilirsin.

Benim için elektrikli hafızalı koltuk vs önemli dersen Sport plus tercih edebilirsin.

Daha fazla donanım istersen de işin sonu Luxury. Ben onu tercih ettim. Harman kardon, elektrikli hafızalı ısıtmalı gerçek deri koltuk, perdesi vs beni cezbetti.

Bir de Borusan'ın saçmalıklarına dikkat et, misal 2015leri hifi müzik sistemiyle getirmişler. 2016larda rezalet bir ses sistemi var, ses sistemi yerine cruise koymuşlar.

Her senede böyle farklı donanımlar mevcut.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Rs6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Donanım harici motorları konusunda bilgi vermek isterim,

3.20i’lerin ufak bir azınlığında 184 HP’lik 2.0 litrelik N20 blok varken,
    3.16i ve güncellenmemiş 3.18i’de 1.6 litrelik 136 HP güç üreten N13 bloğu bulunup,
    3.20i ve 3.20ied’lerin 170 HP gücündeki araçlarında da 1.6 litrelik N13 kullanılmakta ancak güncel manifold çapı ve yazılım farkından oluşan bir güç farki mevcut.
    En son güncellenmiş 3.18i’lerde ise yeni teknoloji diyebilecegimiz 1.5 litrelik 136 HP güce sahip I8’lerde kullanılmış B38 mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.20 ied 1.6motor(hem vergi hem yedek parça olarqk) en mantıklısı o halde doğrumudur? Yazılımlar dahada güçlendirebiliriz sanırım. Kronik sıkıntısı varmı bu motorun?
    Donanım olarak aman şu aman bu derdim yok. Çok lükse düşkün değilim işin aslı.
    Sadece m paket tercih edebilirim. Göze hoş gelmesi tabii daha iyi olur.ama çokmu laçka oldu o iş bilemedim.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen en mantıklısı 320i ED 1.6 170hp.

Yazılım ile safe 200, biraz daha açık hali 220 falan oluyor. Yazılım öncesi buji değiştirmek yeterli safe 200hplerde binmek için.

M paket biraz nargileci işi oldu, heryerde aynı tip donanımda bir sürü araç. Ondan biraz soğuduk hepimiz. Tabiki zevk meselesi. Orjinal bir M yine güzel duruyor. Saçma F80 M3 tampon vs takmazsan...

Asıl kriter LCI olması, makyaj ile ciddi farklı duruyor araba.

Kronik sıkıntılar her arabada olduğu gibi var ama benim veya çevremdeki arkadaşların başına gelmedi.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tercihin kesinlikle 3.20ied olsun derim. Zira 3.16 ve 3.20ied hacim olarak aynı olsalarda(1600cc), farklı motorlara sahipler. En başta yağ soğutma sistemleri farklı, bu sebeple ben 3.16'nın yazılımla güçlenidirilmesini pek mantıklı bulmuyorum.

Trim sesi hariç araçta canımı sıkan bir şey olmadı bu zamana kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lnd_samet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3.20 ied 1.6motor(hem vergi hem yedek parça olarqk) en mantıklısı o halde doğrumudur? Yazılımlar dahada güçlendirebiliriz sanırım. Kronik sıkıntısı varmı bu motorun?
    Donanım olarak aman şu aman bu derdim yok. Çok lükse düşkün değilim işin aslı.
    Sadece m paket tercih edebilirim. Göze hoş gelmesi tabii daha iyi olur.ama çokmu laçka oldu o iş bilemedim.
    Kimse de kronik sorunlardan bahsetmemiş.

http://www.techturkey.com/forum/kars...ml#post8500211

1.6 170 hp motora biraz yüklenince su eksiltiyor, vanos arızası, tahrik arızası ve basınç ventili sorunu yaşanabiliyor.
    Konu Otodr tarafından (10-09-2018 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir.

SeyitEren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TTam tersi
    320i ler 2.0 184hp
    320ied 1.6 170hp
    316i 1.6 130küsür

onun dışında 320ied ler şahsi kanaatimce en mantıklı olanlar; bakım işletme maliyetleri, fiyatları ve yakıt tüketimi olarak.
    320ied 170
    316i 136hp
    318i 136hp

Otomobilin bakım işletme maliyeti olmaz. Sırf vergi ödüyorsunuz diye malumunuz bu bir işletme değil araçtır.

Emin olmadığımız hususlarda cümlelerimizin başına 'bence' sabitini eklemekte fayda görüyorum. F30 316i'ler motor kırmıyor, velev ki kırıyor o durumda 320ied'lerin de motor kırması gerekir. Motorun kırılmamasını takdir edersiniz ki sadece yağ soğutucusu bir kaç farklı kodlama etkileyemez. Rica ediyorum bilmediğimiz vakıf olmadığımız hususlarda insanları yanlış bilgilendirmeyelim. Şöyle bir söz var ki '' cesaret bilgiye gebedir '' bilgi olmadığında söylem ve duyumlar echeli cühela minvali ortaya çıkar ki hiç hoş değildir.

F30 316i'nin performansı bir önceki E90 316i'ye göre çok daha iyidir. Hakeza 136hp'lik değer kimseyi yanıltmasın aracın performansı şehir içinde 320ied ile çok benzer.

2-3 ayrı başlık altında paragraflar okuyup, otomobilin hangi km'de hangi bakımının yapılıp yapılmadığını bilmeden, araçla ilintili hangi kodlamaların hangi seviyede yapıldığını bilmeden, geçmişine dair en ufak bilgi kırıntısına sahip olmadan pistonun bloktan çıkmış halinin fotoğrafıyla f30 316i motor kırıyor demek, heidi'nin bir yayla dolusu keçi görünce attığı sevinç çığlıklarıyla eşdeğerdir, abesle iştigaldir.

F30 316ied veyahut 320ied motor kırar mı? Milyon dolarlık sualin yanıtına gelelim

eğer ki siz aracızını vakıf olmayan kişilere teslim eder, 'yazılım' kisvesi altında değerlerini kodlatır periyodik bakımlarını yanlış kişiler ve öğelerle yaptırırsanız sürekli sıkıştırırsanız N13'ü de kırabilirsiniz evet. Ki bu tüm motorlar için geçerli. Normal şartlar altında bu motor yıllar boyunca 'en iyisi' ödülüne layık görülmüş başarılı bir ünitedir.

F30 320ied 316ied çıkabilecek sorunlar ;

su eksiltme(güncellendi.)
    vanos valfi araçta 2 adet var ikisi de aynı parça ve peugeot servislerinden de uygun fiyata temin edilebiliyor. (200-300tl - güncellendi parça numarası değişti)
    Turbo basınç ventili performanslı kullanım neticesinde yırtılabiliyor. Az da olsa buna denk geldiğim de oldu.

Tabiatı ile geçmişi temiz, periyodik bakımları aksatılmamış işinin ehli kişilerce periyodik bakımları yapılmış F30 majör sorunlar çıkarmayacaktır. Aksine kullanıcısına nice keyifli sürüşler sunacaktır.

Sevgiler.
    Konu SeyitEren tarafından (20-06-2019 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.
    Yaşam hakikaten enteresan, bir bakıyorsun İskandinav ülkesindeki nehir yüzlü çocuksun, bir bakıyorsun senfoni orkestrasında orta ölçekli kemancı.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam tersi
    320i ler 2.0 184hp
    320ied 1.6 170hp
    316i 1.6 130küsür

Motor kıran 3.16i yazılımdan sonra kırmıştı net hatırlıyorum. Stock binilecekse hiç bir şey olmaz. Tek detay 2012 F30 3.16i ' lerde kronik direksiyon da ses var. Birde belli bi kilometreden sonra avans sesi gibi bir ses gelebiliyor ne olduğunu tam hatırlamıyorum.

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor kırıyormu evet yazılım ile motor kıranlar mevcut stock motoru kıran duymadım. Tune etmeden turbo oringleri kaçırmaya başladı, içindeki intake borusu gibi plastik aksamlar sıcaktan kavuldu tune edince çabucak buji bitiriyor bununla beraber bobin bozuyo, dump valve yırtılıyo benim tecrübelerim bunlar..

Bunun dışında kronik sorunları soyulan kapı trimleri parlayan dreksiyonu uğraştıran trim sesleri (trim sesleri klasik bir bmw ye göre fazla)...

120 derece civarında çalışan ilginç bir motor ben sıfırdan 60k küsür kmye geldim 3.20ied genel olarak memlunum..

Özet geçersen stock binilicekse hiçbirsey olmaz tune edilecekse biraz ilgi istiyor..

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ayrica 50k semalarindada bobin arizasi verir veya vermesi gerekir değişmediyse
    1881 - 193

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler