User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 308 Cabrio lar nasıl araçlar?

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

308 Cabrio lar nasıl araçlar?

***** ekonomik seyir sebebi ile üstü açık bmw lerden üstü açık daha uygun fiyatlı araçlara rötar yapıyoruz Bu araçlara baktım tipi hiç fena değil. Çoğu kazasız belasız. 60.000 tl ler civarındalar. Km leri yüksek değil. Otomatik vitesliler (sanırım yarı oto ama olsun). Yalnız 1.6 thp 140 hp görünüyorlar. Nedir ne değildir motorları? Kronik ne arzaları vardır? Herşeyden önce alınırmı alınmazmı?

Teşekkürler
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarı otomatik değil tam otomatik.
    Bende var yaklaşık 7 bin km falan olmuştur alalı, 1 haftaya kadar ilana koyacağım, aksam detaylı bilgi yazarım buradan kronik sorunlarla alakalı vs.
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte hasta olacak adamın ayağına doktor gelmesi. Kardeşim ayrıntılı yazarsan arşiv niteliğinde olmuş olur. Ayrıca teşekkür ederim
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

b.arica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 gün bende kaldığında dikkatimi çeken sıkıntılı bir şeyi yoktu. Sadece üstünü açarken bagaj kapağı arkaya doğru açıldığında bir ses geliyordu o da problem sayılmaz. Acaip dikkat çekici duruyor üstü açıkken toplu taşıma da sıkış tıkış duran insanların bakışları rahatsız edici oluyor. Cabrio arabaya göre orjinal ses sistemi gayet yeterli üstü açık ve camlar kapalıyken doyurucu şekilde sesi çok açmadan bile duyuyorsunuz. yol tutuşunu denemelik bir şey yapmadım emanet araba olduğu için yere yakın duruyor o yüzden iyidir diye düşünüyorumzaten 18 inç orjinal jantları var. Tümseklerde çapraz geçmem gerek altını sürterim gibi geliyor ama düz geçince de geçiyor. yakıt 10 litrelerde gösteriyordu yol bilgisayarı ortalama olarak. Genel anlamda benim hoşuma gitti araç.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende megane cc alırken çok araştırmıştım.
    araç donanım olarak güzel fakat bazı eksikleri vardı bana göre ve megane cc'ye göre..
    tabi fazladı daha mevcuttur.308de enseden üfürük falan var

beni en çok şanzımanı korkuttu açıkcası.
    çok negatif yorum aldım,pejo servislerinden eşten dostan...
    o yüzden al4 (bakımı tamiri daha kolay fransa milli otomatik şanzumanı) vites kutusu olan megane'a yöneldim.
    meganın arkası daha genişti ve isofix vardı.
    Birde bence cabrio araçlarda o sabit kelebek cam olmamalı...

ayrıca benim kilometre ve temizlik takımtım vardı.
    35bin km'de megane cc'ye 51 bin tl istiyorlardı dengi olan 308e 70 bin.
    médiocrité partout

Otto_Skorzeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunu vs hakkında bir şey söyleyemem ama bence çok çirkin
    Hepiniz hızlısınız ama bayır aşağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ***** ekonomik seyir sebebi ile üstü açık bmw lerden üstü açık daha uygun fiyatlı araçlara rötar yapıyoruz Bu araçlara baktım tipi hiç fena değil. Çoğu kazasız belasız. 60.000 tl ler civarındalar. Km leri yüksek değil. Otomatik vitesliler (sanırım yarı oto ama olsun). Yalnız 1.6 thp 140 hp görünüyorlar. Nedir ne değildir motorları? Kronik ne arzaları vardır? Herşeyden önce alınırmı alınmazmı?

Teşekkürler
    Öncelikle daha önceki mesajımda söylediğim gibi çoğu 1.6 THP 150 HP 4 ileri tam otomatik vites,yanılmıyorsam 2012 sonrası 156 HP ve 6 ileri.

Aracı almadan önce çok araştırma yaptım, 3 tane 308 CC baktım, şu anki arabam 4. baktığım CC. Önceki baktıklarım ya çok kurcalanmış araçlar, km olarak nazaran daha yüksek, kiradan çıkma ya da 8-9. ruhsat sahibi olacağım araçlardı.

Şu anki aracım ilk sahibinden, 75.000 km'de, kiraya düşmemiş yıpranmamış kurcalanmamış bi araç ki bu Peugeot gibi hassas arabalarda bu önemli bi etken.

Kronik sorun olarak klasik THP zincir problemi var, ses yapmaya başladığında değiştirin deniliyor ama sorun olmaması açısından arabayı alır almaz değiştirmek gerekir.
    Diğer kronik sorunu ise yüksek basınç sensörü denilen 2 tane sensör arıza yapıyormuş, henüz başıma gelmedi ama ortalama 1500 TL gibi rakama hallolan bir sorunmuş.

Onun dışında kronik sorunu falan yok, THP zaten Mini ve BMW ile ortak motorlar. Bu motoru Peugeot olarak sorarsanız *** atanı çok olur, BMW veya Mini diye sorarsanız öve öve bitiremezler.

Ben arabayı alırken ekranlı olmasını göz ardı edip Sedefli Beyaz & Taba Rengi Koltuk olmasını istediğim için ekran benim açımdan bi eksiklik değil ama arabanın içinde oyuncağı bol olsun diyorsanız ekranlı olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Otomatik şanzıman konusunda çok aşırı kıl birisi olarak ki bu konuda kendi ustamı bile yıldırıp kendi kendimi dükkandan kovdurmuşluğum vardır Şanzıman kesinlikle çok başarılı, 4 ileri olması dezavantaj olarak görünebilir ama göreceli bi kavram benim çok uçup kaçıp gazlama hevesim yok, yakıt olarak da arabaya çok binmediğim için dert etmiyorum.

6890 KM'lik yakıt ortalamam 8.4 (Bursa-İstanbul arası ve Bursa-İstanbul şehir içi genel olarak yoğun trafik.
    Yine 6890 KM'lik ortalama hızım 39 km/s.

Özellik olarak epey dolu, hava 10-15 derece arasında camlar kapalı tavan açık ense üfleme,koltuk ısıtma ve klimayı sıcak olarak açarsanız kesinlikle arabanın içinde üşümüyorsunuz.

JBL Ses sistemi zaten efsanedir, kaliteli müzik dinlersiniz ve üstü açıkken de değişen bişey olmaz.

Kimsenin arabasını kötülemek amacıyla demiyorum fakat bu sınıfta ve bu fiyatlara üstü kapalıyken de yakışıklı duran araç çok nadirdir.

Arabayı alırken dikkat etmeniz gerekenler;

Kaput altı ve kaputun altında camın ön kısmının alt kısmında kalan keçeler klasik Fransız problemidir kopar düşer yerinden.

Tavan mekanizması hiç takılmadan açılıp kapanabilmeli. Aracı aldıktan sonra da yokuşlarda ve arabanın yamuk durduğu yerlerde (Mesela sağ iki teker kaldırımda sol iki teker yolda) gibi durumlarda açıp kapatma yapmamanız. Ayrıca tavan hareketini bitirene kadar elinizi düğmeden çekmemeniz gerekiyor.

Kapı kolları sensörlüdür, elinizi attığınız anda cam 1 parmak aşağı iner diğer cabrio/coupelerdeki gibi kapı kolunu çekmenizi beklemez onun çalışıp çalışmadığına dikkat edilmeli.

Ense üfleme sadece sıcak üfler soğuk hava üflemez. (Bazı ilanlarda sıcak-soğuk hava üfleme yazar.)

Özel olarak merak edilen ya da öğrenmek istediğiniz bişey varsa yanıtlarım, benim aklıma gelenler şu anlık bunlar.
    Konu Burak K. tarafından (05-09-2018 Saat 19:44 ) değiştirilmiştir.
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki 10 fazla ver ve 6 ileri almı dersin?

birde bu motora çok abartmadan yazılım atarsak otomatik şanzıman sıkıntı çıkarırmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki 10 fazla ver ve 6 ileri almı dersin?

birde bu motora çok abartmadan yazılım atarsak otomatik şanzıman sıkıntı çıkarırmı?
    Ben vermedim, yine olsa yine vermem 6 ileri olanını hiç kullanmadım ama yüksek süratlerde düşük devir dışında Bi faydası olmaz sanırım diye dusunuyorum teknik bilgim cok iyi değil.

Şanzıman düz normal tork konvertörlü tam otomatik şanzıman, yazılım yapılınca nasıl olur ne tepki verir hiç bilgim yok.
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende megane cc alırken çok araştırmıştım.
    araç donanım olarak güzel fakat bazı eksikleri vardı bana göre ve megane cc'ye göre..
    tabi fazladı daha mevcuttur.308de enseden üfürük falan var

beni en çok şanzımanı korkuttu açıkcası.
    çok negatif yorum aldım,pejo servislerinden eşten dostan...
    o yüzden al4 (bakımı tamiri daha kolay fransa milli otomatik şanzumanı) vites kutusu olan megane'a yöneldim.
    meganın arkası daha genişti ve isofix vardı.
    Birde bence cabrio araçlarda o sabit kelebek cam olmamalı...

ayrıca benim kilometre ve temizlik takımtım vardı.
    35bin km'de megane cc'ye 51 bin tl istiyorlardı dengi olan 308e 70 bin.
    AL4 şanzımanı hangi araba için yazdınız tam anlayamadım ama 308'de AL4 şanzıman tam otomatik. Muhtemelen şanzımanları aynıdır iki aracın.
    ya kabarırsa

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AL4 şanzımanı hangi araba için yazdınız tam anlayamadım ama 308'de AL4 şanzıman tam otomatik. Muhtemelen şanzımanları aynıdır iki aracın.
    benim bildiğim 308lerde AL4 yok, ama hep 6 ileri diye biliyorum.
    tabi siz gerçekten işi araştırıp 308 almışsınız, eminim sizin bilginiz daha doğrudur.

ama AL4 hakkında tek iyi nokta sorunu az olması ne yazıkki.
    performans namına beklentinin sıfır olması gerekir.
    ayrıca kendini biraz hissetirir geçişlerde.

yokuşlarda şanzımana yardımcı olmanız gerekiyor yoksa kafası karışır
    ayrıca benzinide çok iyi kullandığı söylenemez ben istanbulda sürekli şehir içi dur kalklarda 14 litre gördüğüm oluyor.

ama uzun yoldada bir o kadar iyidir, nisan ayında bir depo ile 950 km yol yaptım (istanbul-ankara)

bu araç evin 2. arabası olacaksa sadece yazın kullanıcaksa bence gerek yok 10 verip 6 ileri olanını almaya...
    médiocrité partout

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Burak K. 'nın arabayı ilk test eden kişi ve çok yakın arkadaşımda 3 sene aynı araçtan olup binmiş biri olarak 308cc bu fiyat bandında 70 liraya alıp 200 keyfini - kalitesini - görselliğini yaşatacak çok çok az araçtan biri.
    Şanzıman bence kesinlikle yeterli bu araba için. Hani 6 ileri olan zaten nadir, tertemiz araç olup bulunabilirse ne ala. Ancak peugeot konusunda daha bilgili arkadaşlar düzeltsin benim tahminim 6 ileri olanlar tam otomatik değildir. Psa nın yarı-otomatik 6 ilerisindense bu daha iyi.
    -Fırat

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halam yıllardır kullanıyor bu aracı, hiçbir sıkıntı yaşamadı bu zamana kadar. Birkaç kez bende bulundum araçta normal bir peugeottan çok daha kaliteli bir his veriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler 65.000tl ye 2012 model olan. Güncel bir yüze sahip. Hareketli metal tavanlı. Bilindik turbo motorlu, otomatik şanzımanlı ve deri koltuklu çok seçenek bilmiyorum ben başka.

Hanım alıp biraz vakit geçirsin istiyoruö şu piyasa düzelene kadar. Başka önerilerede açığım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim 308lerde AL4 yok, ama hep 6 ileri diye biliyorum.
    tabi siz gerçekten işi araştırıp 308 almışsınız, eminim sizin bilginiz daha doğrudur.

ama AL4 hakkında tek iyi nokta sorunu az olması ne yazıkki.
    performans namına beklentinin sıfır olması gerekir.
    ayrıca kendini biraz hissetirir geçişlerde.

yokuşlarda şanzımana yardımcı olmanız gerekiyor yoksa kafası karışır
    ayrıca benzinide çok iyi kullandığı söylenemez ben istanbulda sürekli şehir içi dur kalklarda 14 litre gördüğüm oluyor.

ama uzun yoldada bir o kadar iyidir, nisan ayında bir depo ile 950 km yol yaptım (istanbul-ankara)

bu araç evin 2. arabası olacaksa sadece yazın kullanıcaksa bence gerek yok 10 verip 6 ileri olanını almaya...
    Normal 308lerde al4 yok evet ama cc'lerin hepsi al4 bu konuda eminim, zaten Renault grubuyla aynı şanzıman ve ilerleyen km'lerde dikkatsiz kullanımda çıkaracağı en büyük sorun selenoid valfi değişimi al4 şanzımanlarda 2 adet bulunuyor Peugeot logolu parça 190 TL

Bir de bahsettiğiniz şeyleri performans dışında yaşamadım, tam otomatik şanzıman doğası gereği hissettirir bir miktar ama araba vites değiştirirken secdeye gitmezsiniz. Onun dısında performans beklentim sıfır olduğu için hiç problem etmedim
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler 65.000tl ye 2012 model olan. Güncel bir yüze sahip. Hareketli metal tavanlı. Bilindik turbo motorlu, otomatik şanzımanlı ve deri koltuklu çok seçenek bilmiyorum ben başka.

Hanım alıp biraz vakit geçirsin istiyoruö şu piyasa düzelene kadar. Başka önerilerede açığım
    Abi yanlış anlamazsan 2012 model olup 65.000 TL olan Cc'nin faydasından cok zararı olur. Şu an ilanlarda 1 tane 2012 var o da 90.000 TL
    ya kabarırsa

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thp cc lerde Al4 ve Auto6r olarak 2 şanzuman var Al4 tavsiye etmem çok bakımlı bulmanız avantajınıza olsa da şanzumandan dolayı iki araçta da aynı varyasyon olan 156 hp motor AL4 de 140 hp At6r da 156 hp verimli kullanılıyor.At6r gerek yakıt gerek performans olarak AL4 e göre daha başarılı.Ama yukarda denildiği gibi bakımlı ve yüksek ve alçak basınç sensörü arızasız bir thp almanız yararınıza olacaktır son zamlardan sonra 18xx gibi bir fiyatı var.İlk varyasyon thp gibi sente problemi yoktur cclerde. Keyifli bir araçtır tavsiye edilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kendimi ikna edene kadar araç satıldı 4000 hasar kaydı vardı sadece . neyse 2011 ve altına bakıcaz artık mecbur

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    308 cc nin fiyat performans olarak herhangi bir alternatifi yok

burak yazmış zaten detaylıca kronik vs çozulemeyecek bela olucak bir sorunu yok , belli km lerde gereken belli bakımlar diye düşünülebilir

4 iler olan evet performans torpuluyor biraz ama cabrio keyif arabası zaten

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler