User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 20 ile 29 arası

Konu: 308 Cabrio lar nasıl araçlar?

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal 308lerde al4 yok evet ama cc'lerin hepsi al4 bu konuda eminim, zaten Renault grubuyla aynı şanzıman ve ilerleyen km'lerde dikkatsiz kullanımda çıkaracağı en büyük sorun selenoid valfi değişimi al4 şanzımanlarda 2 adet bulunuyor Peugeot logolu parça 190 TL

Bir de bahsettiğiniz şeyleri performans dışında yaşamadım, tam otomatik şanzıman doğası gereği hissettirir bir miktar ama araba vites değiştirirken secdeye gitmezsiniz. Onun dısında performans beklentim sıfır olduğu için hiç problem etmedim
    evet en büyük problem selenoid fakat bana söylenen rakamlar tanesi 600 tl gibi rakamdı sizin söylediğiniz rakam açıkcası çok ucuz geldi.
    ben 35binde 9 yaşında megane cc aldığımda şanzıman yağını değiştirmek istediğimde istinye renault mais al4'ün yağının 100.000 km'den önce değişmesine gerek yoktur dedi.

bunuda bilgi olarak paylaşayım.

edit.

bir bilgi daha paylaşım bunla ilgli çok uyarı aldım maisteki eğitmen abilerden.
    özellikle al4 için ;

yükü şanzımana bırakmayın.
    misal park ettiniz , önce el frenini cekin sonra P ' ye alın.
    ve vites geçişlerinde araç kesilike tam olarak dursun.
    Konu CloudGrey tarafından (06-09-2018 Saat 14:50 ) değiştirilmiştir.
    médiocrité partout

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet en büyük problem selenoid fakat bana söylenen rakamlar tanesi 600 tl gibi rakamdı sizin söylediğiniz rakam açıkcası çok ucuz geldi.
    ben 35binde 9 yaşında megane cc aldığımda şanzıman yağını değiştirmek istediğimde istinye renault mais al4'ün yağının 100.000 km'den önce değişmesine gerek yoktur dedi.

bunuda bilgi olarak paylaşayım.

edit.

bir bilgi daha paylaşım bunla ilgli çok uyarı aldım maisteki eğitmen abilerden.
    özellikle al4 için ;

yükü şanzımana bırakmayın.
    misal park ettiniz , önce el frenini cekin sonra P ' ye alın.
    ve vites geçişlerinde araç kesilike tam olarak dursun.
    Bu sadece AL4 için değil tüm otomatik şanzımanlarda dikkat edilmesi gereken bir husus diyebiliriz
    -Fırat

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 ay kadar kullanıp, kronik bütün arızlarını yaptırıp sattığım ancak kullanım keyfi olarak bütün araçlarımdan çok çok daha fazla keyif aldığım bir araçtır kendileri.

yanlış hatırlamıyorsam 2009-2010 4 ileri 140 hp, 2011 ve nadiren bulabileceğin 2012'ler ise 156hp ve 6 ileri otomatik şanzıman var. mümkünse feeline plus modelini almaya çalış, donanım olarak daha zengin.

Ben arabadan çok çektim, çok masraf ettim, düzelttim ve soğudum için sattım.

Thp motorda çıkabilecek bütün kronik arızalar bu araç için de olası.

en masraflıları yüksek basınç pompası ile kurum sorunu.

otomatik şanzımanında vites geçişlerini hissedersin. 140 hp veya 156 hp ancak ağır olması ve sanırım şanzıman oranlarından ötürü performansı tatminkar değil ve ş.içi yakıtı bir hayli yüksekti.

aracın benim için en önemli artıları donanımı ve 4 kişinin sığabileceği geniş iç hacmi. tavanı açılınca bile bagajı 200lt'lere düşüyor ve gayet yeterli oluyor.

daha detaylı bilgi için pejolara fısıldayan adam @B.Koçer 'den bilgi alabilirsin
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

CafCaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu hortlatayım bende 2 yıldır 308cc arıyordum en sonunda bir tane buldum şimdi tentesini ve şanzımanını baktırcam sonra hayırlı olsun felline plus 156 6 ileri kahve bej

ido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CafCaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu hortlatayım bende 2 yıldır 308cc arıyordum en sonunda bir tane buldum şimdi tentesini ve şanzımanını baktırcam sonra hayırlı olsun felline plus 156 6 ileri kahve bej
    Aralıktan beri kullanıyorum bende 2012 model çok sukur bi problem cıkarmadı fiyatına göre alıncak en iyi araçlardan biri bence

CafCaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aralıktan beri kullanıyorum bende 2012 model çok sukur bi problem cıkarmadı fiyatına göre alıncak en iyi araçlardan biri bence
    aldım beyler arabayı 2011 mod 44 binde giresundan orduya geldim müthiş keyifli ve dikkat çekici bir araç, peugeot cc çıkma parça lazım forumda birisi varmı ?

dahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok çirkinç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba,

Eşim 308CC ye bayılıyor ve otomatik vitesli bir tane almak için araştırıyorum. 2011 e kadar olanlar AL4 kodunu kullanan 4 ileri otomatikmiş ve 140HP. Bu araçları 73-85.000 aralığında bulmak mümkün. Ancak 156HP & ileri olanları uçuk rakamlarda yani 110.00 den filan başlıyor hatta bir tane araç sahibi 2012 ye 139.000 yazmıştı. Sorum şu 6 ileri şanzıman hangi koda sahip? AM6 AT6 ETG6 Auto6R? Birde AL4 şanzımanlı bir araç alsak bunu 6 ileri versiyona çevirebilirmiyiz? Çevrilebilirse hangi parçaların değişmesi gerekli olur?

Mert Safa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    308Cc ler benimde cok beğendiğim bir araba, suanda 1.2 tsi ibizam fr paket hep hayalim tek kapı veya cabrioydu bundan sonraki hedefim cabrio ama ya kmler cok yüksek ya da fiyatlar

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRiCH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Eşim 308CC ye bayılıyor ve otomatik vitesli bir tane almak için araştırıyorum. 2011 e kadar olanlar AL4 kodunu kullanan 4 ileri otomatikmiş ve 140HP. Bu araçları 73-85.000 aralığında bulmak mümkün. Ancak 156HP & ileri olanları uçuk rakamlarda yani 110.00 den filan başlıyor hatta bir tane araç sahibi 2012 ye 139.000 yazmıştı. Sorum şu 6 ileri şanzıman hangi koda sahip? AM6 AT6 ETG6 Auto6R? Birde AL4 şanzımanlı bir araç alsak bunu 6 ileri versiyona çevirebilirmiyiz? Çevrilebilirse hangi parçaların değişmesi gerekli olur?
    6 ileriler AM6 diye biliyorum. AL4 ü AM6'ya çevirmek zaten 6 viteslerin fiyatına mal olur kolay bir iş değil. Şanzıman, beyin, tesisat, akslar vs değişmeli.
    Peugeot 205 GTI Mi16

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler