User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1.6 THP 200 hp m/t rcz hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.6 THP 200 hp m/t rcz hakkında

Herkese merhaba,

1-2 gündür dikkatimi çeken bir araba başlıkta bahsettiğim araç, aklıma epey yattı. Şu an 13’ 116i kullanıyorum, yazılım falan da yaptım ama beygirlere ben değil beygirler bana bindiği için tamamiyle stock güçlü spor bir araba arayışına girdim. İşte 208 gti baktım, focus 3 st baktım, opc corsa falan baktım derken rcz genel itibariyle beklentilerimi karşılıyor, 340mm frenler, kısa şanzıman oranları, n13 den gelen bilgi birikimimi aktarma imkanı, zengin donanım, güzel dış dizayn derken mutlu oldum ama kroniklerini görene kadar, her arabanın kroniği vardır, benim n13 ünde var ama her zaman orj parçayla başka bir yere hasar vermeden çözdüm. Ne yazık ki araştırmalarım sonucu rczlerin çok kötü ellerde kaldığını gördüm. RCZ lerdeki thp konusunda bilgili arkadaşlarım, sizlerin bu konuda fikri ne merak ediyorum, yoksa tekrar başka araçlara yönelmeyi düşünüyorum.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu ile çok alakalı olmayacak ama 116i'den niye memnun kalmadınız?
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Performans olarak 116 dan sonra llaki tatmin edecektir fakat malzeme kalitesi , içinde kullanılan plastik 116 dan sonra üzer

Furkan_z3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rcz thp200 kullandım.. Kronik termostat sorunu vardı yenisiyle değiştirdim.. En kötü kronik özelliği ön camın alt kısım başladığı yerlerden itibaren göğüslük derileri kalkıyor. Aracı alırken özellikle göğüslüğe dikkat edin.Çoğu garantili Rcz nin bir dönem göğüslük derisi değişti.Benim aracında kalkmıştı değiştiricektim ama sattım o sıra.. Onun dışında araç donanım ve biraz dokunuşlarla güzel bir hal alıyor..Özellikle 19 simsiyah jantlı tercih edip üst direkleride siyah kaplatınca süper oluyor...Benım aracımda komple egsoz katalizör iptali filan vardı yazılımda vardı 240 küsürler almıştık dynoda ve çok tatlı bir gidişi vardı.Temizini bulursanız tavsiye ederim keyifli bir arabadır.Arka koltuklarına yolcu bindirmek eziyettir arkada koltuk var gibi düşünmeyin ...Bagajıda efsane büyüktür...
    instagram : _RAVENDARK_

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ile çok alakalı olmayacak ama 116i'den niye memnun kalmadınız?
    Gayet memnunum aslında, bugüne kadar alıp satmayı düşünmediğim tek araba, belki satmam belki satarım, neyin in-out olacağı kesin değil açıkçası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÜSTÜNERC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Performans olarak 116 dan sonra llaki tatmin edecektir fakat malzeme kalitesi , içinde kullanılan plastik 116 dan sonra üzer

O bir gerçek, onu kabul ediyorum ama önceliklerim sırasında değil, iyi yol tutan, pistte beni mutlu edecek, pist günlerimi bana zehir etmeyecek araba arayışındayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Furkan_z3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rcz thp200 kullandım.. Kronik termostat sorunu vardı yenisiyle değiştirdim.. En kötü kronik özelliği ön camın alt kısım başladığı yerlerden itibaren göğüslük derileri kalkıyor. Aracı alırken özellikle göğüslüğe dikkat edin.Çoğu garantili Rcz nin bir dönem göğüslük derisi değişti.Benim aracında kalkmıştı değiştiricektim ama sattım o sıra.. Onun dışında araç donanım ve biraz dokunuşlarla güzel bir hal alıyor..Özellikle 19 simsiyah jantlı tercih edip üst direkleride siyah kaplatınca süper oluyor...Benım aracımda komple egsoz katalizör iptali filan vardı yazılımda vardı 240 küsürler almıştık dynoda ve çok tatlı bir gidişi vardı.Temizini bulursanız tavsiye ederim keyifli bir arabadır.Arka koltuklarına yolcu bindirmek eziyettir arkada koltuk var gibi düşünmeyin ...Bagajıda efsane büyüktür...
    Hahaha, arkaya yolcu bindirmek, bagajda yük taşımak elbet önemli ama önceliklerim arasında değil, tek bineceğim bir araba sonuçta, bu göğüs kalkma sorununu eski arabamda da yaşamıştım da garantiden değişmişti 5 yıllık olmasına rağmen, kabarma sorunj hoş değil ama arabanın geneli sağlam olduktan sonra sıkıntı değil benim için. Belli bir termostat sorunu olduğu, sıkıntı bu sorunla devam edip motora kalıcı zarar verenlerde... umarım iyi bakılmış bir rcz ye denk gelirim.

Faruk'S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakın bi tanıdığın orjinal 4x.xxx km de 20.xxx den beri kendi dışında direksiyona kimseyi oturtmadığı yaklaşık 3 yıldır, 3. hatta 4. araç olarak garajdan çıkarmayıp sakladığı sadece hobi olarak bindiği manuel 200hp lik bi rcz var tek problemi bildiğim kadarıyla baskı balata oldu onu da rcz wp grubundan felan çözdüler farklı bi model baskı balata uyguladılar.
    #NeMutluTÜRKÜMDiyene!

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahaha, arkaya yolcu bindirmek, bagajda yük taşımak elbet önemli ama önceliklerim arasında değil, tek bineceğim bir araba sonuçta, bu göğüs kalkma sorununu eski arabamda da yaşamıştım da garantiden değişmişti 5 yıllık olmasına rağmen, kabarma sorunj hoş değil ama arabanın geneli sağlam olduktan sonra sıkıntı değil benim için. Belli bir termostat sorunu olduğu, sıkıntı bu sorunla devam edip motora kalıcı zarar verenlerde... umarım iyi bakılmış bir rcz ye denk gelirim.
    Arkaya yolcu bindirmek derken şehir içi bile çocuk dışında kimse binemez o kadar kötü arkası mont çanta vs. konulacak kadar sadece bir kere bindim metrobüs daha konforlu öyle diyim

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rcz 200 bg lik olanı ile bir turladık, dp ve egzoz vardı yanlış hatırlamıyorsam.Muhteşem ötesi diyebilirim.Hiç tahmin etmiyordum acıkcası.
    Torku muazzam güzel geldi,asfaltı kazıyordu resmen araba.Harici bir sorunu varsa bilemem.
    Bindiğim rcz de bakımlı bir araçtı.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Pistte şu yönden bence eksi olur, kilit yoksunu. O güçlerde ihtiyaç haline gelebiliyor artık ön çekerde
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazayı çok belli eden bi araba kaput çamurluk yapısından dolayı.Bu yüzden ilanlardakilerin çoğu turşu duruyor.Boyasız denk getirmen lazım,en azından kaput ve çamurluklar boyasız olmalı.Haricinde parasına göre aşırı dikkat çeken bi araba.2-3 seneye iyice semtin dedikodusu moduna girmeden alınır.Peugeot sevsem kesin düşünürdüm tipi hoşuma gidiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    göğüslük kabarma olayı pugta başka modellerde de oldu ve servisin açıklaması, ön cam filmi yapılırken tutulan sıcak havanın deriye zarar veriği yönündeydi olarak aklımda kalmış.
    pist için bence mito qv yada guilietta qv de düşünebilirsiniz en azından kilit var.
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @levent evet, ihtiyaç doğacaktır ama ona göre gaza basarız artık viraj içinde
    @KOSEREN açıkçası arabanın temeli nasıl duruyor takıntım yok, çok anlamam zaten, temeline zarar gelmemiş iyi bakılmış arabayı alma taraftarıyımdır her zaman, ön çamurluklar yok zaten arabada
    @sanctuary35 açıkçası 200 hplerden pek aşağı inesim yok, alt limit gibi bir şey bu araba benim için. Biraz ağır ama genel specleri ağırlığını bertaraf ediyoe.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    giulietta qv 240hp civarı ve tam bir sleeper bence. mito qv 170 hp ama hafifliği pahabiçilemez.
    Romeo <3 Giulietta

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    giulietta qv 240hp civarı ve tam bir sleeper bence. mito qv 170 hp ama hafifliği pahabiçilemez.
    Brembo, E-q2 diff yeter zaten
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @sanctuary bu saatten sonra açıkçası mito ya çok yükselemiyorum, garanti bozulan multiair ünitesi de beni uzak tutuyor. İkinci eli kötü, yüksek kmli, ve 240 hp gibi gitmeyen(200 bile zor) arabaya o kadar para bağlamak, söz ettiğim araç giu qv, mantıklı gelmiyor

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rcz ler 1.6 THP 156 HP değil miydi? Ben mi yanlış biliyorum?
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

mito qv ama 100-200 30 saniye çok fazla, benim stock 116i 32-33 saniye zaten

240 hp arabaya göre de 20 saniye fazla geldi, bu arabanın yürütme masrafları falan da zordur normale göre, çok sıcak bakmıyorum gerçekten @levent @sanctuary35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler