User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Navara 4x2 hakkında

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Navara 4x2 hakkında

Max 45 lira bütçeyle araç bakarken karşıma 4x2 Manuel eski kasa navaralar çıktı. Aklıma takılan 1 2 sorun var. Bilenler cevaplarsa sevinirim.
    Öncelikle bu araçların kantar durumu nasıl? Şahıs üstüne alacağız. Kantar zorunluluğu var mı? İnternette araştırdığımda çok çelişkili cevaplar aldım.
    Yakıt genel olarak nasıl? 4 çeker ve otomatiği çok yakıyor onu biliyorum ama 2 çeker manuelinde durum ne?
    Kronik sorunları var mı?
    Gündelik kullanımda sorun yaşayacağım bir araç mı?

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Max 45 lira bütçeyle araç bakarken karşıma 4x2 Manuel eski kasa navaralar çıktı. Aklıma takılan 1 2 sorun var. Bilenler cevaplarsa sevinirim.
    Öncelikle bu araçların kantar durumu nasıl? Şahıs üstüne alacağız. Kantar zorunluluğu var mı? İnternette araştırdığımda çok çelişkili cevaplar aldım.
    Yakıt genel olarak nasıl? 4 çeker ve otomatiği çok yakıyor onu biliyorum ama 2 çeker manuelinde durum ne?
    Kronik sorunları var mı?
    Gündelik kullanımda sorun yaşayacağım bir araç mı?
    Aracın tasarımsal bir hatadan* dolayı kasa ve kabin olarak ikiye kırıldığını duymuştum sanırım ama emin değilim forumda bilenler cevaplayacaktır.

*Su tahliyesi yapamadığı için çürüme yapıyor kırılıyor gibi bir sıkıntı idi.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın tasarımsal bir hatadan* dolayı kasa ve kabin olarak ikiye kırıldığını duymuştum sanırım ama emin değilim forumda bilenler cevaplayacaktır.

*Su tahliyesi yapamadığı için çürüme yapıyor kırılıyor gibi bir sıkıntı idi.
    Güzel bir kronik sorunmuş maşallah

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bir kronik sorunmuş maşallah

Evet doğru hatırlıyormuşum
    123d

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın bi arkadaşıın babası Navara hastası. Skystar'dan başlayıp 2015'e kadar tüm Nissan pick-up kasalarına bindik sayesinde. 15 farklı Navara sahibi oldular ve bizim o arabalara yapmadığımız işkence kalmadı. Bir tanesini bile bükemedik biz bu şekilde ki yüklenmesi gerekenin 1.5 katı yük doldurup içine de ek olarak 8 kişi binmişliğimiz vardır defalarca.

Bizim kullandıklarımız hep otomatik ve 4x4'tü ancak 4x2 olarak kullanıyorduk genelde. Konforludur, keyiflidir, hala en karizmatik kamyonetlerden birisidir. Düz viteslerde deri koltuk ve sunroof donanımı olan yok yanlış hatırlamıyorsam. 4x2 kullanırken bile oldukça fazla yakıyordu. Ayrıca 4x2 kullanırken sürekli kıçını savurma eğiliminde olduğundan mutlaka kasaya kum torbası atardık. Sakin kullanımda Ankara şehir içi 8-9 litre yakıyordu rahatlıkla.

Sorunsuz diyebileceğim bi araç değil, her farklı araçta garip garip elektronik arızalar yaşadık ancak bu bizim araçların canını almamızdan da kaynaklanıyor olabilir tabi ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alabiliyosanız 4x4 alın. 4x2 pickup , fiat puntonun girdiği yere giremez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın bi arkadaşıın babası Navara hastası. Skystar'dan başlayıp 2015'e kadar tüm Nissan pick-up kasalarına bindik sayesinde. 15 farklı Navara sahibi oldular ve bizim o arabalara yapmadığımız işkence kalmadı. Bir tanesini bile bükemedik biz bu şekilde ki yüklenmesi gerekenin 1.5 katı yük doldurup içine de ek olarak 8 kişi binmişliğimiz vardır defalarca.

Bizim kullandıklarımız hep otomatik ve 4x4'tü ancak 4x2 olarak kullanıyorduk genelde. Konforludur, keyiflidir, hala en karizmatik kamyonetlerden birisidir. Düz viteslerde deri koltuk ve sunroof donanımı olan yok yanlış hatırlamıyorsam. 4x2 kullanırken bile oldukça fazla yakıyordu. Ayrıca 4x2 kullanırken sürekli kıçını savurma eğiliminde olduğundan mutlaka kasaya kum torbası atardık. Sakin kullanımda Ankara şehir içi 8-9 litre yakıyordu rahatlıkla.

Sorunsuz diyebileceğim bi araç değil, her farklı araçta garip garip elektronik arızalar yaşadık ancak bu bizim araçların canını almamızdan da kaynaklanıyor olabilir tabi ki
    8 9 bana yeterli hatta manueli belki biraz daha az yakıyor olabilir. Kantar durumu ile ilgili bilgi var mı peki?

Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alabiliyosanız 4x4 alın. 4x2 pickup , fiat puntonun girdiği yere giremez.
    Köprüden başka fark oluyor mu? Başka nerelere giremez?

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 otomatik - 2012 düz vites ikisinide sıfır alıp kullanmış olarak..
    yakıt 11 litre..bizim şirket üstüneydi kantar durumunu bilmiyorum sürekli 2. köprü kullanırdık..sorun çıkartmadı hiç ama pek de arkayı yüklemedik aile kullanımıydı bizim..
    gündelik de sadece park dert yerini bulamazsan her yere sığmaz ileri geri uğraşıp durursun alışınca o da sorun olmuyor tek seferde çoğu yere giriyordum ben..
    2012 beyaz renk harici yok diye biliyorum zaten daha üst modelide yok 2012 de bitti üretim öyle hatırlıyorum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 otomatik - 2012 düz vites ikisinide sıfır alıp kullanmış olarak..
    yakıt 11 litre..bizim şirket üstüneydi kantar durumunu bilmiyorum sürekli 2. köprü kullanırdık..sorun çıkartmadı hiç ama pek de arkayı yüklemedik aile kullanımıydı bizim..
    gündelik de sadece park dert yerini bulamazsan her yere sığmaz ileri geri uğraşıp durursun alışınca o da sorun olmuyor tek seferde çoğu yere giriyordum ben..
    2012 beyaz renk harici yok diye biliyorum zaten daha üst modelide yok 2012 de bitti üretim öyle hatırlıyorum..
    Teşekkür ederim, 2008 model manuel düşünüyorum. 2.köprüyü kabullendik mecbur.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kantar durumu bildiğim kadarıyla 4x2 ya da 4x4 olmasıyla değil, aracın ruhsatında Ticari ya da Hususi ibaresine göre oluyor. 4x4 olup Ticari olursa yine kantar gerektiriyor.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende kamyonet alacaktım araştırdım baya , anlatayım ;

kantar olayı araç 4*2 ve ruhsatta kamyonet yazdığı için var ve vergisi "kendisi + taşıyacağı yük kapasitesine" kg olarak ayrılmış sınıflardan hesaplanıyor.
    heryıl muayane , 1. köprüden geçemiyor, ayrıca saçma sapan yalpalıyor ve tasarımsal olarak kabin ile kasa arasındaki boşluktan su sızıyor zamanla şase cürüyor.
    resimdeki gibi durup durupken katlanıyor bir anda.

4*4 hususi kısmına gelirsek ;
    bu sefer araç arazi aracı gibi vergilendiriliyor , kantar olayı yok, gene her yıl muayane ve 1. köprüden geçemiyor.
    burkulma bundada var.

bana dengi olan L200 al dediler.
    onu sevmediğim için, yenilerede bütçem yetmediği için bu işten vazgeçmiştim.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende kamyonet alacaktım araştırdım baya , anlatayım ;

kantar olayı araç 4*2 ve ruhsatta kamyonet yazdığı için var ve vergisi "kendisi + taşıyacağı yük kapasitesine" kg olarak ayrılmış sınıflardan hesaplanıyor.
    heryıl muayane , 1. köprüden geçemiyor, ayrıca saçma sapan yalpalıyor ve tasarımsal olarak kabin ile kasa arasındaki boşluktan su sızıyor zamanla şase cürüyor.
    resimdeki gibi durup durupken katlanıyor bir anda.

4*4 hususi kısmına gelirsek ;
    bu sefer araç arazi aracı gibi vergilendiriliyor , kantar olayı yok, gene her yıl muayane ve 1. köprüden geçemiyor.
    burkulma bundada var.

bana dengi olan L200 al dediler.
    onu sevmediğim için, yenilerede bütçem yetmediği için bu işten vazgeçmiştim.
    Galiba bende bu işten vazgeçeceğim. Kantar olayı çok kötü oldu. 4x4 ler binek vergilendiği için vergisi yüksek zaten bütçeminde üstünde kalıyor.

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takipteyim benimde merak ettiğim bi konu. Kroniği parça fiyatları?

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuna binin daha az sorun yaşarsınız

Sorry, you have been blocked
    médiocrité partout

r3dkit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bi ara heves etmiştim ve arkadaşım aldırmamıştı. sonra babası gitti 4x4 otomatik aldı bi süre ( 1 saat ) bindik. yakıt ibresi öyle düşen dizel makina görmedim ben. teşekkür etmiştim iyiki aldırmamışsın diye
    Find what you love and let it kill you

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler