User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Alman Japon Sedan Tercihi ?

Deepblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alman Japon Sedan Tercihi ?

Merhaba arkadaşlar

Öncelikle ailemle bineceğim ağır duruşu olan vede sportif bir sedan araç arayış içerisindeyim.Bütçem 120k civarı kmsi az hatasız serisinden araştırmalarıma göre 15-20k km civarı boyasız 2 seçenek kafama yattı ama sizinde fikirlerinizi merak ettiğimden böyle bir kıyaslama anket tarzı birşey yapmak istedim görüşleriniz çok önemli teşekkürler

Ve alacağım araçta ufak tefekde olsa yazılım egsoz vs. softtan biraz uğraşmak istiyorum ona göre değerlendirme yaparsanız sevinirim.

1. seçenek 2017 Opel İnsignia Sport Kasa 1.6 CDTİ AT6 Şanzıman
    Fabrika verilerine göre 136 hp 320 nm torka sahip sport paket olduğu içinde 19. inc jant ve opc ekler dahil oluyor.
    Aracın net ağırlığı 1548 kg. 0-100:11 sn ve benim için aileden dolayı bagaj kapasitesi önemli oda 500 lt
    bu araçta ekstra olarak opsiyonsuz şekilde hayalet ekran,sunroof,elektrk hafızalı koltuklar, vs. geliyor 6 ileri tam otomatik şanzumana sahip yazılımda yaklaşık sunulan 170 hp 400 nm tork yanlız egsoz olarak düz boru dp sonucu ışık yaktığı için bu sorunuda şimdiye kadar hiç bir firma sonlandıramadğı için egsoz işi yaş .

2. seçenek Honda Civic Executive 1.6 i-Dtec 9 İleri Otomatik Şanzuman
    Fabrika verilerine göre 120 hp 300 nm torka sahip net ağırlığı 1431 kg 0-100 11 sn 480 litre bagaja sahip opsiyonsuz olarak sunroof,hayalet ekran,koltuk ısıtma vs. mevcut dış görsel olarak after market ürünleride bir hayli fazla olduğundan mantıklı geliyor.Yazılım sonucuda yaklaşık 170 hp 380 nm tork gibi bir veri alınabiliyor.Tekerde ne alınır bilinmez ama egsoz dp sonucu ışık yakarmı onuda tam araştırmadım fakat 9 ileri otomatik şanzumanı ne derece iyi bilemiyorum o yüzden önerilerinizi fikirlenizi bekliyorum saygılar.

13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ınsignia yı tercih ederdim.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sınıf bile değiller. Şanzımanı hariç civic in insignia dan üstün olan bir tarafı yok. İnsignia alırdım ben olsam.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dizel civic'i bilmiyorum ama insignia'nın fabrika verilerine aldanmayın. Araç dizel gibi az yakan yada 136bg gibi giden bir araç değil, bunun yanında şanzumanı size sormadan vites atmıyor. Yerinizde olsam km aralığını biraz genişletir tdi+dsg passat / octavia bakardım. Hem egsoz yaparsınız, hem milyon çeşit denenmiş yazılımı var, hemde istemediğiniz kadar hacim var. Ayrıca 120bg'lik passat gidiş ve yakıt olarak insigniadan çok daha üstün. Passat için handikaplar ne olur diyecek olursak; 120 civarına trendline/comfortline tdi dsg 100k km'lerde araçlar olacaktır, aracı sarı farlardan beyaz farlara (geçen sene çok aradım fakat) değiştirecek yer bulamadım. İnsignia'ya kıyasla boşline olacak ve km olarak yüksek olacak. Octavia içinde 120ye dolu, temizi bulunur diye tahmin ediyorum ve daha alıpta memnun olmayan şikayet eden görmedim araç hacim olarak çok geniş ve motor şanzuman uyumundan ortaya çıkan verim zaten ortada (tdi dsg). Ayrıca sedan araçlar bagaj hacmine sadece litre olarak değil, hacmin yanında yükleme eşiği ve bagaj yükekliği olarak bakmanızı tavsiye ederim.

edit:
    Misal;
    passat
    Volkswagen / Passat / 1.6 TDi BlueMotion / Comfortline / BERAY'DAN 2014 YENİ KASA PASSAT COMFORTLİNE DSG MAVİ İCİ BEJ sahibinden.comda - 634832791

octavia
    Skoda / Octavia / 1.6 TDI / Style CR / Cam Tavanlı, DSG, Ozel Ekstralı, Kazasız, 2016 Aralık Cıkış sahibinden.comda - 636936207
    Konu EOZDAG tarafından (22-12-2018 Saat 13:55 ) değiştirilmiştir.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astra mı Civic mi derseniz Civic derdim ama D segmenti araba ile C segmenti arabayı kıyaslamak doğru olmaz. Bu ikisi arasında İnsignia tercih edilir. Çok km yapmıyorsanız dizelle yazılımla bilmem neyle hiç uğraşmayın alın bir RS geçin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlarınız için teşekkür ederim segment olarak farklı olduklarının bilincindeyim fakat kasa olarak hoşuma giden bunlar oldukları içindi.
    RS düşünmedim değil ama cvt şanzıman tam rezillikmiş limitör dalgası falan bayar diye düşünüyorum haricinde benzin olmuş 7 lira şehir içi 11 litreden bahsediyorlar bilemedim ne kadar mantıklı olur 1 senede ortalama 20k km yapıyorum çünkü
    13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Insignia çok daha kaliteli duruyor ve hissettiriyor. Kesinlikle Insignia alırdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deepblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için teşekkür ederim segment olarak farklı olduklarının bilincindeyim fakat kasa olarak hoşuma giden bunlar oldukları içindi.
    RS düşünmedim değil ama cvt şanzıman tam rezillikmiş limitör dalgası falan bayar diye düşünüyorum haricinde benzin olmuş 7 lira şehir içi 11 litreden bahsediyorlar bilemedim ne kadar mantıklı olur 1 senede ortalama 20k km yapıyorum çünkü
    Yıllık 20 bin km bence sınırda bir değer. Tercihe göre dizelde tercih edilebilir, benzinli de tercih edilebilir. Dizelin sürüş karakterini beğenmediğim için ben olsam benzinli tercih ederdim ki öyle de yaptım.

1 yıldır cvt şanzımanlı Civic Rs kullanıyorum acayip konforlu bir şanzıman tipi araç resmen akıyor. Performans konusunda da oldukça başarılı. Bence test etmeden başkalarının lafı ile karar vermeyin.

Tüketim konusunda da oldukça başarılı diyebilirim. Rs'in 11-12 litre yaktığı yerde dizelde 9-10 litre yakar.

Limitör konusunu kafaya takmayın limitör iptali kolay bir işlem. Ayrıca yazılım vs işlerine girecekseniz facebookta 250 km ile kadran videosu atanlar var.

Insignia segment gereği Civic'den kaliteli ve donanımlıdır ama performans olarak Civic RS çok daha iyidir. İki aracı test edip konfor / perfomans olarak değerlendirin ve kararınızı ona göre verin.
    Konu Otodr tarafından (22-12-2018 Saat 16:47 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5000km dir 1.6cdti 136hp otomatik vites astra ya biniyorum.
    Motor keyifli. Şanzıman sorunsuz.
    Eminim insignia astra dan da kalitelidir.
    Bu kombinasyonu tavsiye ederim..

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence ikiside değil.He illa birinden biri tercih edilecekse bencede insignia
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Otodr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Limitör konusunu kafaya takmayın limitör iptali kolay bir işlem. Ayrıca yazılım vs işlerine girecekseniz facebookta 250 km ile kadran videosu atanlar var.
    Peki şanzımanın bundan haberi var mı ?
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıkmadı mı artık her konuda Rs Rs rS RS RS RS RS RS RS RS RS

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Octavia alınabilir o fiyat aralığında. Cam tavanlı hatta bulunursa spor paket olan bir araç alırsanız tadından yenmez. Konfor, donanım, bagaj hacmi ve iç hacim olarak sizi mutlu eder.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki şanzımanın bundan haberi var mı ?
    Ne boş adamlarsınız ya her konuda bitiyorsunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    136lık manual 2014 astra J sedan kullandım 2 sene oldukça iyidi ama aynı aracı almak istemiyorum RS konusu tamamen şanzımandan dolayı tercih sebebim değil manual şanzıman olayı olsa kesinlikle tercihim olurdu zaten octavia çok mantıklı Bir araç ama zevk meselesi işte bir ısınamadım kasaya bütçeyi zorlayabilsem cam tavan tdi dsg passat b8 üff ne güzel olurdu ama imkan meselesi işte bakalım değerli yorumlarınızı takipteyim çok teşekkürler
    13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 dizel motorlar sıkıntılı , tamiri olmadığı için sandık motor gerekiyor.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Otodr biraz daha zorlayın uçurumdan aşağı atın 300 yapsın,300 yapıyor dersiniz
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.0 dizel motorlar sıkıntılı , tamiri olmadığı için sandık motor gerekiyor.
    Yazmayı unutmuşum arkadaşım Opel üzerine dükkanı var kadosan da Opel arı iş diye çok iyi anlar ona danıştım oda aynen bu şekilde cevap vermişti o yüzden tercih etmiyorum
    13' 6R Polo "HLG"
    10' E60 "ETJ"
    14' F20 "FJM"
    13' Rocco "FEP"

18' Civic DTEC "BGD"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler