User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Mercedes W211 dizel tavsiye/yorum

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Mercedes W211 dizel tavsiye/yorum

Beyler selam.
    Bu aralar w211 lere sarmis durumdayim.
    yas artik 32 oldu, nasipse 2 ay sonra da cocugum olacak. su an gunluk bindigim cth motorlu ibiza cupra var. ama gerek bagaj hacmi, gerekse tek kapi olusu dolayisi ile daha buyuk bir araca gecis yapma planlarim var.
    normalde accent blue dizel otm alip yoluma devam edeyim dusuncem vardi fakat cocuk sahibi olacak olmamdan dolayi accent e guvenlik nedeniyle sicak bakamiyorum. bir de o arabaya o kadar para veresim gelmiyor ne yalan soyleyim.
    sonra a4 ve a6 lara sardim ama hep mercedes sevgisi agir basti..

konunun asli; dizel, otomatik, sorunsuz, guvenli ve konforlu bir arac istiyorum.
    W211 220cdi, 270cdi, 280cdi ve 320cdi lari arastiriyorum.
    hemen su an alacak degilim, ince eleyip herseyini ogrenip oyle almak niyetindeyim. 2-3 ay zamanim var daha.
    suanki butcem 80k tl civari diyebilirim, ama alacak oldugum zaman arabasina gore belki biraz daha yukseltebilirim.
    mercedesci arkadaslarim ve sanayi muhabbetleri genellikle 270i cok onermedi.
    benim istedigim arac aslinda 320cdi.
    bir yilin 5-6 ayi ancak biniyorum ben arabaya, surekli is dolayisi ile turkiyede olmuyorum. ben yokken hanim kullaniyor isi oldukca. bu nedenle yakiti aman aman dert degil.

nedir sizlerin gorusleri/tavsiyeleri bu araclar hakkinda?
    biraz bakindim, bana uygun gelenler makyajsiz 320cdi lar oldu genelde.
    220cdi cok mu hantaldir? 270cdi gercekten digerlerinden daha mi problemlidir? 280cdi sanayide anlatildigi kadar efsanemidir digerlerine gore? makyajsiz 320cdi (sirali6 3.2litre bunlar, makyajlilar 3litre v6) en iyi secenekmidir w211 icin?

bilinen kronik sorunlari var midir?
    alirsam uzun sure binecegim icin gerekirse bir sure bindikten sonra motoru indirip komple yapip yoluma devam edebilirim (tipki her satin aldigim arabada oldugu gibi)
    Konu erdem325 tarafından (10-01-2019 Saat 00:22 ) değiştirilmiştir.
    If you have no LAG, you have no turbo..

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında bulabilsende w210 avandgarde bulup ömürlük binsen
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e60 kasa 530d düşünmüyormusunuz?Yaşa göre daha mantıklı bi tercih olmazmı?

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doneminin hatta suan bile en iyi arabalardan bi tanesi w211
    Om64x kodlu motorlar kursun gecirmez
    220 270 320 tamamen aynilar sadece ekstra 1 silindir ekleniyor yani enjektor pistol kol yatak vs tamamen ayni
    270 sadece ulkemizdeki "ara motor" diyenlerin zirvasina takildigi icin sorunlu denir aksine hic bi kronik problemi yoktur.
    Hatta 270 en mantiklisi cunku hem vergi sisteminde alt dilimde hemde turbosu 220 gibi kucuk degil onu cok acik
    Yurt disinda sprinter veya g serisi 270 cdi motorlar cok sevilir yari v10 karakteri ve sesi gercekten cok zevkli
    Vergi problem degilse 320 cdi cok daha iyidir

W211in kronik bi kac problemi var ilk basta sbc yani makyajsiz kasadaki fren sistemi. Adami gercekten yolda birakir hatta bi anda frenleri iptal eder...
    Digeride elektronik olarak bazen cozumsuz elektrik problemleri

Bu kronik problemlerin hic biri makyajli kasada yok.
    Ancak onlarinda dizel yani 7 viteslerinde ilk nesil oldugundan sanziman kart arizasi onceden tamir edilmediyse muhtelen sizde arizalanacaktir.
    Makyajlidaki 280 veya 320 alt yapi ayni ikiside om642 v6
    Bu v6 dizel 7 vites kombinasyonu 2015e kadar w222 kasada dahi kullanildi yani o kadar saglam ve dayanikli.

211 gercekten 124 sonrasi 210 kasada yapilan hatalarin telafisi gibi
    Avantgarde alirsaniz dokundugunuz hic bi noktanin sert plastik olmadigini gorceksiniz
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski 2003 e200 komp. avantgarde kullanıcısı olarak 2006 üzeri makyajlı kasa öneririm. Benim 3 evladım var ve hepsi için çocuk koltuğu takmadığım zamanlarda yetip artıyordu bile. Sbc fren sisteminin problemini öğrendikten sonra aracı hep kafamda soru işareti ile kullandım. Çocuklarımın güvenliği için sıkıntı yaşamadığım halde minibüs alarak sorunu çözdüm. Çok rahat araçtır ufak tefek eğlencelere izin verir. Sertaç gerekli açıklamaları fazlasıyla yapmış. Çocuklar büyüdükten sonra kısmet olursa makyajlı 320cdi alıp keyif sürme niyetindeyim

Kanjo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konusu acilmisken sormak istiyorum, performans ve dayaniklilik olarak CDI motor mu daha iyidir CGI mi?

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mercedesin kendi ürettiği motor kolay kolay sorun yaratamaz

Sorun yaratab şey sahiplerinin bakımsız bırakmaları

1968 modelden 2011 modele kadar 4 tane merso sahip olup satmış biri olarak

Dizelide benzinliside kendi üretimi ise fark etmez
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 1 ay önce 202 kasa merso aldım almamın sebebi ise biraz sakin konfor ve ucuz oluşu size tavsiyem yıpranmamış denk getirirseniz hiçbir modeli sıkıntı çıkarmaz sadece öneri olarakta benzinli almanız lpg de oldumu mis aracım c180 ve şehir içi 36 kuruş yakıyor bu yakıtla dizeli niye çekeyimki mantıken...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

derviscapaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer ki w210 düşünecek olursanız E300 TurboDiesel 170 bin orjinal km de satılık bir aracımız var

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    7 ileri sanziman ve 550 serisi motor...

Arabami gecen hafta sattim... 320bin km uzerindeydi... Kusursuz calisiyordu hala...

Crossfire vardi 320 mercedes motor ve 5 ileri sanziman... 135binde kaza ile perte cikti. Sorunsuzdu...

Gecen gun cok iyi bakilmis bir CLK320 aldim 2005 model... 165bin milde ve sifir hata diyebilir... Tek kullanicdan... Sanki koltuga oturmamis. Bu yasta bu kadar temiz araba gormedim...

lakin...

Arkadasim eski arabasini galeriye birakti... 1250 dolar verene verecegim hemde yeni lastik ve AMG jantlar ile o kadar kotu durumda alt takim vs... Hava filtresinni 6 yilin sonunda ben degistirdim...

Bu arada hala yuruyor

Haftaya bende alacagim bir tane. Diireksyon pompasi arizali ama araba temizdi... Ben guveniyorum bu araclara...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bulabilsende w210 avandgarde bulup ömürlük binsen
    bana kalsa ben direkt w124 istiyorum, om606 li wagon falan. ama hanimin enteresan bir nefreti var eski arabalara karsi, onu ikna edemiyorum. bir de 210larda karoser korozyonu tedirgin ediyor beni.

Alıntı bosporuss06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e60 kasa 530d düşünmüyormusunuz?Yaşa göre daha mantıklı bi tercih olmazmı?
    e60 da guzel araba ama ne bileyim 211 hep daha karakterli geliyor.

Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doneminin hatta suan bile en iyi arabalardan bi tanesi w211
    Om64x kodlu motorlar kursun gecirmez
    220 270 320 tamamen aynilar sadece ekstra 1 silindir ekleniyor yani enjektor pistol kol yatak vs tamamen ayni
    270 sadece ulkemizdeki "ara motor" diyenlerin zirvasina takildigi icin sorunlu denir aksine hic bi kronik problemi yoktur.
    Hatta 270 en mantiklisi cunku hem vergi sisteminde alt dilimde hemde turbosu 220 gibi kucuk degil onu cok acik
    Yurt disinda sprinter veya g serisi 270 cdi motorlar cok sevilir yari v10 karakteri ve sesi gercekten cok zevkli
    Vergi problem degilse 320 cdi cok daha iyidir

W211in kronik bi kac problemi var ilk basta sbc yani makyajsiz kasadaki fren sistemi. Adami gercekten yolda birakir hatta bi anda frenleri iptal eder...
    Digeride elektronik olarak bazen cozumsuz elektrik problemleri

Bu kronik problemlerin hic biri makyajli kasada yok.
    Ancak onlarinda dizel yani 7 viteslerinde ilk nesil oldugundan sanziman kart arizasi onceden tamir edilmediyse muhtelen sizde arizalanacaktir.
    Makyajlidaki 280 veya 320 alt yapi ayni ikiside om642 v6
    Bu v6 dizel 7 vites kombinasyonu 2015e kadar w222 kasada dahi kullanildi yani o kadar saglam ve dayanikli.

211 gercekten 124 sonrasi 210 kasada yapilan hatalarin telafisi gibi
    Avantgarde alirsaniz dokundugunuz hic bi noktanin sert plastik olmadigini gorceksiniz
    evet bu makyajli ve makyajsiz kasalarda elektronik ve fren olarak ciddi iyilestirmeler var lakin makyajli isteyemiyorum cunki param imkansiz yetmez onlara
    bana sanayi muhabbetlerinde 270 icin ozellikle elektronik problemi cok denildi, ben de anlayamadim bu durumu, cunki bahsettiginiz gibi hepsi ayni motor aslinda, biri 4 digeri 5 ve digeri 6 silindir sadece.. eski 200-250-300 dizeller gibi. ama sanirim 270cdi 320 ve 220 ye gore piyasada adet olarak cok daha fazla oldugu icin boyle bir onyargi olusmus olsa gerek. o zaman 270 icin extra bir sorundan bahsetmek dogru degil, himm bu guzel oldu.

aslinda acayip derecede istedigim motor 320, sadece vergisi urkutuyor, yakiti umrumda degil yoksa. suanki durumda sanirim 3600tl civari yillik mtv si var. bu rakam kasko degeri falan muhabbetleriyle bir alta iniyor mu acaba?

bir de makyajsiz istememin sebeplerinden birisi (her ne kadar makyajlilara butcem yetmese de) sanzumani, 5ileriler sorunsuz.. tartismaya gerek olmayan bi sanzuman..

peki bu sbc hakkinda biraz birseyler okudum ama bu sorunun onune gecmenin en garanti yolu sbc modulunu komple degistirmek midir? yoksa sbc arizasinin modul degisimi disinda bilinen bir tamiri var midir?

Alıntı bad cat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski 2003 e200 komp. avantgarde kullanıcısı olarak 2006 üzeri makyajlı kasa öneririm. Benim 3 evladım var ve hepsi için çocuk koltuğu takmadığım zamanlarda yetip artıyordu bile. Sbc fren sisteminin problemini öğrendikten sonra aracı hep kafamda soru işareti ile kullandım. Çocuklarımın güvenliği için sıkıntı yaşamadığım halde minibüs alarak sorunu çözdüm. Çok rahat araçtır ufak tefek eğlencelere izin verir. Sertaç gerekli açıklamaları fazlasıyla yapmış. Çocuklar büyüdükten sonra kısmet olursa makyajlı 320cdi alıp keyif sürme niyetindeyim
    benzinli hic dusunmuyorum acikcasi, ama son care komp da bakabilirim.

Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedesin kendi ürettiği motor kolay kolay sorun yaratamaz

Sorun yaratab şey sahiplerinin bakımsız bırakmaları

1968 modelden 2011 modele kadar 4 tane merso sahip olup satmış biri olarak

Dizelide benzinliside kendi üretimi ise fark etmez
    bizde de 1991 den gecen yila kadar w115 diesel vardi, saplantimin nedeni de bu arac zaten
    bir allahin gunu uzmedi araba..

Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 1 ay önce 202 kasa merso aldım almamın sebebi ise biraz sakin konfor ve ucuz oluşu size tavsiyem yıpranmamış denk getirirseniz hiçbir modeli sıkıntı çıkarmaz sadece öneri olarakta benzinli almanız lpg de oldumu mis aracım c180 ve şehir içi 36 kuruş yakıyor bu yakıtla dizeli niye çekeyimki mantıken...
    iste bendeki mantikda dizel varken neden lpg cekeyim seklinde

Alıntı derviscapaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer ki w210 düşünecek olursanız E300 TurboDiesel 170 bin orjinal km de satılık bir aracımız var
    detay alsam bu aracla ilgili? donanim fiyat vs vs ?

Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7 ileri sanziman ve 550 serisi motor...

Arabami gecen hafta sattim... 320bin km uzerindeydi... Kusursuz calisiyordu hala...

Crossfire vardi 320 mercedes motor ve 5 ileri sanziman... 135binde kaza ile perte cikti. Sorunsuzdu...

Gecen gun cok iyi bakilmis bir CLK320 aldim 2005 model... 165bin milde ve sifir hata diyebilir... Tek kullanicdan... Sanki koltuga oturmamis. Bu yasta bu kadar temiz araba gormedim...

lakin...

Arkadasim eski arabasini galeriye birakti... 1250 dolar verene verecegim hemde yeni lastik ve AMG jantlar ile o kadar kotu durumda alt takim vs... Hava filtresinni 6 yilin sonunda ben degistirdim...

Bu arada hala yuruyor

Haftaya bende alacagim bir tane. Diireksyon pompasi arizali ama araba temizdi... Ben guveniyorum bu araclara...
    abi mercedes ile ilgili guven problemim yok sayilir zaten, ustte bahsettigim gibi w115 kullandik cok uzun yillar boyunca. benim boyum yetse (maddi olarak) cls istiyorum aslinda dizel.. ama alamiyoruz
    If you have no LAG, you have no turbo..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FB'taki 211 gruplarını takip ediyorum, bazen ilanlara bakıyorum, aynı durumdaki arabanın benzinlisi dizelinden 20-30 kağıt ucuza gidiyor, çok saçma bence

Ben 2004 E320 kullanıyorum, bu sene çok şükür 16 yaş dilimine girdi de kurtulduk, 10 senedir zam yiye yiye her yıl 3bin lira MTV çıkıyorrdu. Bu yıl 3700 falan olacak derken güzel sürpriz oldu. Geçmiş yıllarda 1-2 kere kasko %5 muhabbeti oldu, son birkaç yıldır kurtarmadı, dizelde hiç kurtaracağını sanmam.

Arabam bu hafta 300bin km olur. 11bindeyken almıştık, kilometresinin çoğunu ben yaptım, özenli kullanıldı denilebilir, ama hakkı da fazlasıyla verildi, çok yan gittim 2kere körfeze çıktım, hala her gün yağmurda uzun soluklu yan gidiyorum vs çok bile dayandı bence, tank gibi araba desem başım ağrımaz. 5bin km önce şanzıman sıyırma silkeleme falan yapmaya başlayınca bir açtım türbin ttamiri, gerekli 4 parça balata vs yenilemeler yapıldı, motor kulaklarını falan da değiştirdim şu an 0km S Class edasında geziyoruz. Mevcut W213 E ile kıyaslamam zaten. İçinde tık ses yok hala, ki Amerika'da eşek niyetine binilmiş bir E320 vardı arkadaşımda aynı model, yürüyen aksamdaki bozuklukları vs saymazsak yine pek trim sesi yoktu, gerçekten kaliteli arabalar.

1 depoyla gidilen menzil derdiniz yoksa ben benzin & LPG tavsiye ederim, hatta E320 direk. 45 litre LPG ile günlük kullanımda 300km gidiyor. çok trafiğe kalmamaya çalışıyorum ama kalınca da niyeyse sonuç değişmiyor bu aralar. Uzun yolda 400km gidiyorum 120km hızla vb. tempoda

Benim araba beyaz, tüm geçmişi kayıtlı, kazasız, değişen boyanan kapı var ama yüzeysel şeyler, kafa&kıç boyasız. Gümrük girişliler hariç MB Türk ithalatı en boş araba olduğundan (bi xenon, yarı deri, ön-arka park sensör, hız sabitleme, çift bölge klima harici aksesuar yok perdedir sunrooftur, ısıtmalı koltuktur vs) bu haliyle bile 65 lira ediyor gerçekten satmak isteyince. Sahbinden'e baksan en az 80 etmesi lazım, ilanlar yanıltmasın yani. Bulun geçmişi belli benzinli 2002-2005 bi E320, donanımlısına max 80 verin çıkın.,

Bakımlısı üzmez, arada bi 500-1000 bazen 2000 sıkışabilir faturalara ama yapılan km'ye göre ve alınan keyfe kıyasla "sık sık" yapılan can sıkıcı bir masrafı yok. Yedek parçaları gerçekten ucuz

Dizelin turbosu enjektörü vs riskine girmem ben olsam. Sesinden kokusundan bile tiksinir oldum artık dizel arabalarla muhatap oldukça Hacimli araç keyfi zaten bambaşka, süzülürken bile farklı hissediyorken biraz da yürüsün diye gazı okşamanızın yetmesi falan hoş şeyler. Bi ara W204 facelift C180 aldım da ondan biliyorum.

Sormak istediğiniz bir şey olursa yine seve seve yanıtlarım.
    Konu TarikS tarafından (12-01-2019 Saat 03:24 ) değiştirilmiştir.

derviscapaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1998 Model Lacivert gibi bir renkte Elegance. İthal araç 1998 yılında Almanyadan yaşlı bir amca tarafından sıfır alınıyor. 2000 yılında Türkiye’ye giriş yapıyor. O zamandan bu zamana kadar amcamız kullanmış ardından 1 yıl kadar önce biz aldık. Zaten bir kaç yıldır amcayı tembihlemiştik satacak olursan bize ulaş gibisinden. Bel altında 3.4 parça boyaları var değişen parçası yok. Hız sabitleyici haricinde çok da bir donanımı gelmemiş yurt dışı ve dizel olmasından kaynaklı olsa gerek. Dilerseniz fotoğraflarını whatsapp üzerinden gönderebilirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler