User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ford Fiesta 1.4 tdci Van Alınır mı?

DorukBasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Ford Fiesta 1.4 tdci Van Alınır mı?

Selamlar,
    Gündelik olarak binebileceğim, ufak, kullanması zevkli, can sıkıntısında ufak oynamalara elverişli yazılım falan amatörce bir araç almak istiyorum. Normalde kullandığım 4x4 Nissan Navara aracım var ama hem yakıtı, hem büyüklüğü olarak şehir içi kullanımında pek keyif almıyorum. Hatta cumartesi akşamları kadiköye ineceğim zaman park sorunu yüzünden lanet olsun diyip taksiyle iniyorum. Bu aracı satmayacağım çünkü çok fazla kamp ve doğa aktivitesi yapan birisiyim. Araba alma fikrim geçen hafta geldi ve bütçem çok fazla değil. O sebepten 2 seçenekte takılı kaldım. Birisi Ford Fiesta Van 1.4 Dizel diğeri ise Opel Corsa 1.7 Dizel internette baktığım zaman Opelin temizleri zor bulunuyor bulunsa bile uçuk fiyatlar isteniyor. O sebepten B planı yaptım Opeli. İlk planımda Ford var ama Fordların da dezavantajı var, mesela vergisi gibi her yıl muayne gibi. Bu konularda bana yardımcı olur musunuz? Bilmediğim bir şey var mı? Almamak için bir sebep var mı? Opel mi Ford mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım, turbo, cooler vs. gibi bir şeyin yapılmadığı, motoru sağlıklı ve masraf çıkarmayacak bir Corsa 25-26 bin lira. Bu paraları şahsen vermezdim. Doğan olmuş 24-25 lira diyebilirsiniz ama söz konusu araç kamyonetten bozma bir Opel. Tavsiye etmiyorum bu piyasada. Ha 18-19 bin lira civarlarında da alınabilir ama akıbeti belirsiz olur..

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    24-25 bin tl bir bütçe söz konusu ise c2 1.4 hdi dan ötesi yalan olur

EfeTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 senesinde hatasız boyasız 2006 makyajlı fiesta van ı 11000TL ye almıştım 1 sene kadar bindim sonra pert oldu kaskodan 14000TL ödeme yapıldı ve sonrasında 2006 1.4HDI C2 almıştım. şuan aynı ayardaki fiesta vanlar 22-23binden aşağı değildir diye tahmin ediyorum ve kesinlikle o paralara fiesta van yerine c2 tercih ederdim. fiestada vergi, muayene, kasko, sigorta vs panelvan olduğu için ona göre rakam veriliyor. c2 hem yakıt olarak, görünüm olarak vs genel anlamda kıyaslandığında benim gözümde fiesta'dan ağır basıyor. C2 ile şehirler arası sabit 110kmh ile 100km/2.7LT gittiğimi bilirim
    38 EF 562 - Civic 1.6i Es --- 38 NZ 916 - 91 Civic EF
    38 BA 452 - Citroen C3 1.4 HDI
    38 YR 172 - Peugeot 307 1.4 HDI
    38 UC 379 - 2008 Polo 1.4 TDI --- 38 JK 099 - Citroen C2 1.4 HDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende neredeyse aynı fikirdeyim sizinle ama benim bu araçlar için verebileceğim maks. bütçe 18-20 bin tl. Bu paralara alınabilecek en güzel araç bunlar gözüküyor. Temiz bulmak zor olduğundan Fiesta ya çevirdim okları zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet 24-25 e güzel c2'ler var ama ben bi anda karar verdim ve krediye vs. pek bulaşmak istemiyorum. O sebepten bütçe 18-20 bin tl gibi. Bu fiyatlara da temiz c2 bulmak çok zor gibi. O sebepten fiesta düşünüyordum ama yorumlara bakılırsa bir kaç ay bekleyip c2 ye döneceğiz gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla o kadar güzel C2 yi anlattın ki hocam fiestadan vazgeçeceğim galiba. Normalde C2 ler bütçemin 3-5 bin tl üstünde ama sanırım 2-3 ay bekleyip C2 alacağım gibi.
    Ben de vergiden dolayı fiestadan soğudum..

EfeTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sadece vergi de değil, arkaya koltuk taksan işletmek dert (ayrıca artık işletilmiyor diye biliyorum), işletmesen polise denk geldiğinde ayrı bir dert, hız sınırı kamyonet olarak geçtiği için şehir içi 50 şehirler arası 88 vs vs vs Ama yazılım vs ufak tefek oynamalarla keyifli hale geliyor, yakışıklı araba o paralara göre, ona lafım yok çok kahrımı çekti
    38 EF 562 - Civic 1.6i Es --- 38 NZ 916 - 91 Civic EF
    38 BA 452 - Citroen C3 1.4 HDI
    38 YR 172 - Peugeot 307 1.4 HDI
    38 UC 379 - 2008 Polo 1.4 TDI --- 38 JK 099 - Citroen C2 1.4 HDI

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EfeTopcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2014 senesinde hatasız boyasız 2006 makyajlı fiesta van ı 11000TL ye almıştım 1 sene kadar bindim sonra pert oldu kaskodan 14000TL ödeme yapıldı ve sonrasında 2006 1.4HDI C2 almıştım. şuan aynı ayardaki fiesta vanlar 22-23binden aşağı değildir diye tahmin ediyorum ve kesinlikle o paralara fiesta van yerine c2 tercih ederdim. fiestada vergi, muayene, kasko, sigorta vs panelvan olduğu için ona göre rakam veriliyor. c2 hem yakıt olarak, görünüm olarak vs genel anlamda kıyaslandığında benim gözümde fiesta'dan ağır basıyor. C2 ile şehirler arası sabit 110kmh ile 100km/2.7LT gittiğimi bilirim
    250lik scooter motoru var galiba maşallah rakam çok iyi
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EfeTopcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece vergi de değil, arkaya koltuk taksan işletmek dert (ayrıca artık işletilmiyor diye biliyorum), işletmesen polise denk geldiğinde ayrı bir dert, hız sınırı kamyonet olarak geçtiği için şehir içi 50 şehirler arası 88 vs vs vs Ama yazılım vs ufak tefek oynamalarla keyifli hale geliyor, yakışıklı araba o paralara göre, ona lafım yok çok kahrımı çekti
    Peki hocam soruyu şöyle değiştireyim; C2 1.4 hdi alınır mı? eksi yönleri neler acaba?

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütçeyi zorlamak istemiyorsanız 14-15 bin civarı palio 1.3 multijet van alıp kalan paraylada makyaj yapardım ben olsam. ama beklerim dersen tabiki c2 1.4 hdi daha iyi olur

Ahmetfikri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    c2 ve fiesta aynı motoru kullanıyor ama c2nin otomobil olması avantaj
    fiesta van alanlar eşşek niyetine kullandığı için c2 çok daha mantıklı

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiesta ların 1.6 TDCI S modeli vardı çok güzel araba ama bu fiyatlara bulmak çok zor olur sanırım. Focus motorlu 1.6 90ps stok verisi biraz kurcalamayla hem yakıtta hem güçte güzel değerler alınıyor diye biliyorum
    '14 Seat Leon TDI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa ile başladık fiestaya geçtik. Şimdi C2 oldu. Acelem yok zaten kış ayındayız vaktim var açıkcası. O zaman hedefi C2 yapıyorum. Ne dersiniz?

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa 1.3cdti Van düşünülebilir 1.7 yerine daha uyguna
    Her yıl muayene hız sınırı ve aynı modeldeki otomobile kıyasla yüksek vergi eksileri
    Cam sorun değil ama koltuk ve cam işli bulunabilir.
    Tamamının ticari kullanıldığını ama gündelik kullanmak için çok makul araçlar olduğunu unutmamak lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.7 corsa alacagıma kesinlikle fiesta alırdım.
    Yeni kasa fiesta jantı koyup binerim. Masrafsız araba. Arkadasında var 200.000 de aldık 277.000 oldu yag bakımı haricinde anahtar vurmadı daha motora. Yakıt olarakta güzel. Susturucu falan söktü attı arabanın üstünde güzel bi hırıldak sesi var. O tarz araç düşünüyo olsam temiz bitane bulup alırım. Başka marka bakmam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KGüneyli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.7 corsa alacagıma kesinlikle fiesta alırdım.
    Yeni kasa fiesta jantı koyup binerim. Masrafsız araba. Arkadasında var 200.000 de aldık 277.000 oldu yag bakımı haricinde anahtar vurmadı daha motora. Yakıt olarakta güzel. Susturucu falan söktü attı arabanın üstünde güzel bi hırıldak sesi var. O tarz araç düşünüyo olsam temiz bitane bulup alırım. Başka marka bakmam.
    Benimde aklımda fiesta vardı ama yıllık vergisinin 1000 tl olduğunu duyunca biraz soğudum.
    Fiestalar 15-18 arasına bulunabiliyor
    C2ler 18-24 arasına bulunuyor
    biraz kafam karıştır açıkcası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2005 model Fiesta Van kullandım 2013 yılına kadar. Aracımda arka koltuklar monteliydi ama ruhsata işletmedim. Polis çevirdiğinde koltuğu görmüştü ama ses bile etmemişti. Muayeneye giderken de koltukları söküyordum 10 dakikalık iş bir ingiliz anahtarı ile. Muayenesi her yıl yapılır ve normal araçlardan biraz daha tuzlu bi fiyatı vardır.
    Yürüyen olarak ise gerçekten çok eğlenceli bir arabaydı. Gücüne göre çok güzel gidiyordu 1.4 TDCI. 17 inch ST jant bi soğuk press ve amerikan park modülü ile çok tatlı bir görüntü elde etmiştim. Hoşnut olmadığım şeyi diğer dizel vanlara nazaran bir tık daha fazla yakıyordu corsa ve 206 ya göre. Ama can sıkacak kadar aşırı değil. EGR sinin dolu olduğuna yordum bu yakıtı da temizlettikten sonra yakıtın düşebileceğini düşündüm ama hiç yaptırmaya fırsatım olmadı

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam 1.3 dizel 4 kapı palio alır coil ve yazılım yapar binerdim. o paralara da var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler