User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
59 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ds3 1.6 THP mi yoksa Volkswagen Scirocco 160 Hp mi ?

atakan95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ds3 1.6 THP mi yoksa Volkswagen Scirocco 160 Hp mi ?

Merhabalar Herkese,

23 24 yaşlarında biriyim. 2011 Ds3 40 50 bin km lerde. Vw ise 2009 model 70 bin lerde. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz. Hemen hemen fiyatları birbirine yakın VW nin fiyatı biraz daha fazla. Farklı önerilerinizde varsa almak isterim. Amacım çok hızlı olmasa da arada gazlayıp keyif yapabileceğim bir araç almak bu arada.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aleykümselam
    Roll koşturmuyacaksan tabikide rocco her açıdan önde ds3 ün sadece motorunun önü daha açık yükleme için en fazla yazılım eksoz yaparım dersen rocco görünüş ve yol tutuşu daha ağır basıyor
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rocco daha seri daha yakısıklı daha prestijli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aleykümselam
    Roll koşturmuyacaksan tabikide rocco her açıdan önde ds3 ün sadece motorunun önü daha açık yükleme için en fazla yazılım eksoz yaparım dersen rocco görünüş ve yol tutuşu daha ağır basıyor
    Aslında bir yandan gönlüm ds3 e kayıyor çünkü piyasa fazla olmayan farklı bir araç. Aklımı rocco konusunda tek kurcalayan kısmı 2009 model olması.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rocco daha seri daha yakısıklı daha prestijli
    yukarda da yazdığım gibi rocco nun 2009 model olması kafamı kurcalıyor daha yeni model olsa belki direk tercih edebilirdim. 2009 ile 2010 2011 arasında bildiğiniz fark var mı acaba ? sanırım rocco kullanıyorsunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bahsettiğiniz gibi yazılım egzoz dan fazlasına motora girip yüklemeyi düşünmüyorum açıkçası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 araca da sahip olmuş biri olaraktan,

DS3 - Filtre, egzoz, dp, dv, cooler, stage 3 etuners
    Scirocco - Filtre, egzoz, dp, dv, cooler, stage 1 tmg

setupları vardı ve ikisi de aldığımda stock haldeydi.

DS3, daha serseri, daha heyecan veren, yaptığın setup'ı daha çok hissettiren bir araç. THP'nin kronikleri olan her yıl termostat bozulabilir, zincir uzayıp sente kayabilir, her 30 bin km'de bir subap kurum temizliği yapmak gerekir.
    Scirocco, stage 1 olmasına rağmen stage 3+hybrid turbo Rc ve Gt'lerle basıyordum. Daha karizmatik, daha oturakli ve kesinlikle DS3'ten kat kat daha üstün yol tutuşuna sahip. Ancak DS3'ün tam tersine setup'ını hissettirmiyor. Yani gazlıyorsun ama boşa gazlıyorsun gibi hissiyat. Kronikleri olarak, sc devirdaim bozulabilir, onun dışında bir sorun yaşamadım. Missfire olmaması için bobin ve bujilerin değişimi aksatılmamalı. R8 bobin ve bkr7 buji tavsiye ederim. 240-250 3 şerit kırınca bile arkası gelmiyordu. Ama DS3'ün her zaman arkası geliyor.

Bunlar da kendileri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Victiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 araca da sahip olmuş biri olaraktan,

DS3 - Filtre, egzoz, dp, dv, cooler, stage 3 etuners
    Scirocco - Filtre, egzoz, dp, dv, cooler, stage 1 tmg

setupları vardı ve ikisi de aldığımda stock haldeydi.

DS3, daha serseri, daha heyecan veren, yaptığın setup'ı daha çok hissettiren bir araç. THP'nin kronikleri olan her yıl termostat bozulabilir, zincir uzayıp sente kayabilir, her 30 bin km'de bir subap kurum temizliği yapmak gerekir.
    Scirocco, stage 1 olmasına rağmen stage 3+hybrid turbo Rc ve Gt'lerle basıyordum. Daha karizmatik, daha oturakli ve kesinlikle DS3'ten kat kat daha üstün yol tutuşuna sahip. Ancak DS3'ün tam tersine setup'ını hissettirmiyor. Yani gazlıyorsun ama boşa gazlıyorsun gibi hissiyat. Kronikleri olarak, sc devirdaim bozulabilir, onun dışında bir sorun yaşamadım. Missfire olmaması için bobin ve bujilerin değişimi aksatılmamalı. R8 bobin ve bkr7 buji tavsiye ederim. 240-250 3 şerit kırınca bile arkası gelmiyordu. Ama DS3'ün her zaman arkası geliyor.

Bunlar da kendileri

Maşallah iki araçta çok iyi gözüküyor. Scirocco kaç modeldi acaba ve manuel miydi ? 2009 model olması baktığım aracın açıkçası biraz korkutuyor. Baktığım araç manuel 160 lık. Bu arada bu araçlardan başka tavsiye edebileceğiniz araç var ise tecrübelerinizden faydanlanmak isterim. Verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim. Çok çok faydalı oldu benim için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler öncelikle,

Scirocco 2011 model cav motorlu olandandı. 160'lık motorlar polo gti, ibiza cupra, vrs gibi modellerde olan 180'likler gibi yağ yakmıyor. Ancak en az onlan kadar hassas motor. Benden önce motor revize edilmişti, Nural piston vardı. Oem motorluların genelde yarısından fazlası piston segmanını kırıyor çünkü. DS3'üm ise sandık motorluydu. 40 bin km'de değişmişti. 145 bin km'e kadar kullanıp satmıştım. 2009 Scirocco'nun direksiyonu, kadranları vs biraz daha demode duruyor 2010+ olanlara göre. Benim aracım manueldi. vites araları çok çok uzun ama hiç sorun yaşamadım. Tek tavsiyem iki araçtan hangisini alacak olursanız alın kenarda min. 5-10 bin tl bulundurmanızı öneririm. Bütçenize göre araç tavsiye edebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Victiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler öncelikle,

Scirocco 2011 model cav motorlu olandandı. 160'lık motorlar polo gti, ibiza cupra, vrs gibi modellerde olan 180'likler gibi yağ yakmıyor. Ancak en az onlan kadar hassas motor. Benden önce motor revize edilmişti, Nural piston vardı. Oem motorluların genelde yarısından fazlası piston segmanını kırıyor çünkü. DS3'üm ise sandık motorluydu. 40 bin km'de değişmişti. 145 bin km'e kadar kullanıp satmıştım. 2009 Scirocco'nun direksiyonu, kadranları vs biraz daha demode duruyor 2010+ olanlara göre. Benim aracım manueldi. vites araları çok çok uzun ama hiç sorun yaşamadım. Tek tavsiyem iki araçtan hangisini alacak olursanız alın kenarda min. 5-10 bin tl bulundurmanızı öneririm. Bütçenize göre araç tavsiye edebilirim.
    Bütçe maksimum 65 bin tl. Sizin de söylediğiniz gibi direksiyon filan cidden demode duruyor belki direksiyon filan yenisiyle filan değiştirilir. Ama kadranın ortasında bilgi ekranı turuncu filan o nasıl çözülür bilemiyorum.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun sure binmeyi planlıyorsan yüksek model düşük km araç tercih ederdim ben

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzun sure binmeyi planlıyorsan yüksek model düşük km araç tercih ederdim ben
    2 sene çok acil bir durum vs. olmadığı sürece borcunu bitirene kadar binmeyi düşünüyorum. Dövizin gerçi 2 sene sonra ne olacağı da belli değil belki satıp yerine bile başka bir araç alamayacağım. O yüzden dediğiniz mantıklı geliyor bana da.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ds3 bence en büyük sebebi ise o eski direksiyonu.

Birde ds3 daha serseri duruyo, tabi kronik sorunu daha fazla oda eksisi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin seçimin zaten belli gibi VW olarak ama kendini ikna için buradan biraz destek bekliyorsun gibime geldi .
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin seçimin zaten belli gibi VW olarak ama kendini ikna için buradan biraz destek bekliyorsun gibime geldi .
    Aslında başından beri aklımda Ds3 vardı. Hem daha yeni model oluşu hem daha düşük km oluşu hem de herkeste olmayan az bir araç olmasından dolayı. Yalnız rocco nun o arkasının kaslı duruşu ayrı bir hoşuma gitmiyor değil. Yukarıda da bahsettiğim gibi bütçemi uygun temiz olan bir rocco var 2009 model. Direksiyonu ve kadranların arasında bilgi ekranının eski olması kafamı karıştırıyor. Yeni kasa düşük km li rocco alabiliyor olsam sanırım direkt onu alırdım ilerde zarar etmeden ikinci elde satma olasılığı olduğu için. Hala kafam çok karışık karar veremiyorum açıkçası

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ds3'ün tipi roccoya göre daha yakışıklı (bence) ancak kronikleri ile uğraşmak adamı strese sokabiliyor
    kronikleri olmasa, daha modelli ve düşük km tabi ki de tercih sebebidir...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

uluckaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsettiğin scirocco istanbul daki beyaz sanırım bugün öğlen itibariyle satıldı dahada o fiyatlara öylesini bulamazsın

uluckaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pardon benim bahsettiğim dsg ydi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ds3'ün tipi roccoya göre daha yakışıklı (bence) ancak kronikleri ile uğraşmak adamı strese sokabiliyor
    kronikleri olmasa, daha modelli ve düşük km tabi ki de tercih sebebidir...
    ds3 ün o kadar fazla mı kronik sorunları cidden. Ben araştırdığım kadarıyla fazla kronik sorun okumamıştım. Bildiğiniz sorunları varsa yazabilir misiniz?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler