User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
59 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Ds3 1.6 THP mi yoksa Volkswagen Scirocco 160 Hp mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene 2013 cth Polo gti kullandım ve sorunsuz olarak. 1 seneye yakındır da ds3 1.6 thp kullanıyorum

Tsi da thp de güzel bir araç lakin kronik problemler karşılaştırırsak ;

Tsi’ın kronikleri mekatronik, şanzıman , yağ yakma , segman ve 350+ güçlerde Blok kırma sorunu var. Sanırım rocco artık üretim de değil bu da dezavantaj
    Ds3 1.6 thp 60 binde 1 kurum temizliği olayı var . Benzin pompası arıza yapabiliyor o da aracı az benzinle kullanmaktan dolayı oluyor ve birkaç sensör bozulabiliyor çok pahalı işlemler değil

Lakin Rocco nun şuanda üretimi yokken ds3 ün 2019 yılında üretimi var vede kasa 2010 yılında neyse ön tampon hariç kasa birebir aynı ve bu ciddi bir artı
    Ds3 1.6 thp affermarket hertürlü parçası ( kol , piston , İntercooler, filtre vs ) daha ucuz
    Ds3 ün 6 ileri olmasından dolayı yakıtı daha az
    1.6 thp ler 550-600 HP güç alınırken Tsi lar 400 de Blok kırma sorunundan dolayı limit kalıyor

2 aracıda uzun süreli kullanmış birisi olarak yorumum ;

Görüntü olarak ; ds3
    Aynı kasada üretime devam etmesi ; ds3
    Performans olarak ; ds3
    Yakıt tüketimi ; ds3
    Aftermarket ve oem parça uygun fiyatlı olması ; ds3
    Kronik sorunlar ; Eşit
    Konu oguzedr tarafından (22-01-2019 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    THP de kronik sorun yoktur güncellenmemiş parça vardır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Unutmadan şunu da ekliyeyim 2 sene sonra ds3 ler 100 bin bandına gelebilir.Tabi bu benim kendi fikrim. Belirttiğim sebeplerden ötürü ; Yüzünün değişmemesi ,600 beygire yakın güç alınması ve parça fiyatlarının çok uygun fiyatlı olması

Sonuçta 1.4 Tsi üretimi yok. 2019 golf r için de söylenen rakam 860 bin tl

Bugün Sahibinden 2.el ilanlarına bakın 2018 1.0 Tsi benzinli Polo için 150 bin tl isteyen var.

O yüzden bence 2 sene sonra ds3 ler 100 bandına gelir
    Konu oguzedr tarafından (22-01-2019 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir.

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atakan95 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir cok araca bakiyorum kac aydir ama VTI dediginiz arac hangisi oluyor tam olarak inceliyim onu da.
    Sen hızlı araç sürme kardeş. Kendine birüç linea al bin. forumda 1.5 sene geçirmişsin vti ne diyosun
    SWAT

atakan95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen hızlı araç sürme kardeş. Kendine birüç linea al bin. forumda 1.5 sene geçirmişsin vti ne diyosun
    Bir insan her şeyi bilmek zorunda mı ? Honda nın saçma sapan piyasası yüzünden bilmem kaç model arabaya 50 bin tl istemeleri yüzünden honda araçlara bir kez bile bakmadım almayı da düşünmüyorum. Para kolay kazanılmıyor bende o parayı kazanmak için verdiğim emeğe değecek şekilde bir araç bulmaya çalışıyorum. Siz daha yorum yapmazsanız sevinirim konuya. İyi günler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguzedr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 sene 2013 cth Polo gti kullandım ve sorunsuz olarak. 1 seneye yakındır da ds3 1.6 thp kullanıyorum

Tsi’ın kronikleri mekatronik, şanzıman , yağ yakma , segman ve 350+ güçlerde Blok kırma sorunu var. Sanırım rocco artık üretim de değil bu da dezavantaj
    Ds3 1.6 thp 60 binde 1 kurum temizliği olayı var . Benzin pompası arıza yapabiliyor o da aracı az benzinle kullanmaktan dolayı oluyor ve birkaç sensör bozulabiliyor çok pahalı işlemler değil

Lakin Rocco nun şuanda üretimi yokken ds3 ün 2019 yılında üretimi var vede kasa 2010 yılında neyse ön tampon hariç kasa birebir aynı ve bu ciddi bir artı
    Ds3 1.6 thp affermarket hertürlü parçası ( kol , piston , İntercooler, filtre vs ) daha ucuz
    1.6 thp ler 550-600 HP güç alınırken Tsi lar 400 de Blok kırma sorunundan dolayı limit kalıyor

Görüntü olarak ; ds3
    Performans olarak ; ds3
    Yakıt tüketimi ; ds3
    Kronik sorunlar ; Eşit
    İlk baştan beri benimde aklımda aslında ds3 vardı. Yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim. Bakış açınız sayesinde benimde aklıma yattı açıkçası. Bahsettiğiniz kadar araca yükleme yapmayı kısa vadede düşünmüyorum. Ama bu güçlere THP motorun dayanıklı olması demek aslında daha uzun süreler daha sıkıntısız kullanılabilir demek bir nevi. Nedense Ds3 ü ise babama bir türlü sevdiremedim. En kısa zamanda aklını çelmem gerekiyor gibi gözüküyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla 12’ allure thp 208 lerde epey motorsal sorun çözüldü, fiyatları da uygun, donanım olarak da zengin, onlara yönelebilirsin bence.
    evet 208 lerede baktım. Gönlüm tabikide GTI olması yönünde ama bütçe olarak beni aşıyor malesef ki. Kafama yatan bir allure denk gelir ise 208 de aklımda zaten. Teşekkür ederim yorumunuz için.

by_hayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı atakan95 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ds3 un piyasasi cidden cok yavas gidiyor. Bayadir ilanda olan bir cok araba ayni sekilde duruyor. 2 sene sonrasinda aracin degeri ederinin altinda kalir diye dusunduruyor acikcasi beni.
    ben tam tersini düşünüyorum bundan 1 sene öncesine bakarsak eğer ds3 10bin daha aşşağıdaydı fiyat olarak şuan 50-60 bandına oturdu
    SSD-S2k

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Görüntü olarak ; ds3
    Performans olarak ; ds3
    Yakıt tüketimi ; ds3
    Kronik sorunlar ; Eşit
    ds3 ün kasasının degismeden devam etmesi avantaj dogru ama rocconun üretilmemeside bir dezavantaj degil. Scirocco her zaman piyasası olan bir arac bence ve yeni üretimi yapılmayacagı icin elde kalanlar degerleniyor sürekli. Piyasayı takip eden görecektir. s2000 misali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İç genişlik olacakta ds3 rocco dan net olarak daha geniştir. Polo ibiza Fabia dan da daha geniş iç hacmi var

Ds3 ün iç hacmi Mk6 golf ile iç hacmi ile yakındır

Şunu da belirteyim , araca yazılım egzoz dahi yapsan çoğu kişi 300v yağ kullanıyor ve buji sorunundan dolayı bkr7 yada bkr8 kullanıyor. 300v 4 litre 400-450 civarı bujide 300 civarı

Thp de ise mobil esp yetiyor buji olarak ta 207 rc nin oem bujisi iş yapıyor. Yağ 150 buji de 100-120 lira

2.el de de şöyle örnek vereyim ;
    Elle biraz tutulur VTI lar 45 106 gti lar 35 eo3 ler 80 lira ve satılıyor. Yani 15-22 yaş arasındaki araçların 2.el piyasası bu

Belirttiğim gibi adamlar 2. El 3 silindir benzinli poloya 150 yazıyor. Yeni golf r ın da fiyatları 860 bin tl deniyor.

Ds3 ü bugün limit setupta 5 saniye başını koşuyor. Birçok thp de 5 lere çok rahat iniyor. Yeni çıkan arabaların rakamları da belli kimse rahatça 500 üstü rakam vermez bir spor arabaya.

Üst setuplarda Kıyas yapabileceğin araba 2.0 Tfsi o da limit 4.5 koşuyor. Onun da artısı yol tutuş ds3 e göre daha iyi. Lakin ufak bir vergi dezavantajı var. Yakıt şehir içi 12-14 arası yakıyor . Affetmarket parçaları klasik vag grup gibi pahalı (ön ve arka pompaların 0 ı 15 civarı tutar). Kasa 2008-2012 de kaldı . Golf te kasa yeniledi s3 te aynı şekilde
    Ben ds3 ü alırken 2.0 Tfsi ile kıyas yaparak almıştım. Ds3 hala aynı kasada üretime devam ediyor. Ds3 ün üst setupta bile aftermarket pompa ihtiyacı yok . 1800 tl pompa fiyatı var.

Ufak bir şey daha ekliyeyim ben Edirne’de yaşıyorum. İstanbul yada Antalya da thp ustalarının rahat bulunabildiği yerde de değilim
    Konu oguzedr tarafından (22-01-2019 Saat 10:31 ) değiştirilmiştir.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben scirocco gorunce kafami çeviriyorum artik. Ds3 daha ilgk çekici geliyor. Para kolay kazanilmiyor ama keyif icin aldigim araba kar ettirmese de olur yani. Fd6 civic satıp legacy aldim. Satsam ayni civici geri alamıyorum ama cok daha mutluyum.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İç genişlik olacakta ds3 rocco dan net olarak daha geniştir. Polo ibiza Fabia dan da daha geniş iç hacmi var

Ds3 ün iç hacmi Mk6 golf ile iç hacmi ile yakındır

Şunu da belirteyim , araca yazılım egzoz dahi yapsan çoğu kişi 300v yağ kullanıyor ve buji sorunundan dolayı bkr7 yada bkr8 kullanıyor. 300v 4 litre 400-450 civarı bujide 300 civarı

Thp de ise mobil esp yetiyor buji olarak ta 207 rc nin oem bujisi iş yapıyor. Yağ 150 buji de 100-120 lira

2.el de de şöyle örnek vereyim ;
    Elle biraz tutulur VTI lar 45 106 gti lar 35 eo3 ler 80 lira ve satılıyor. Yani 15-22 yaş arasındaki araçların 2.el piyasası bu

Belirttiğim gibi adamlar 2. El 3 silindir benzinli poloya 150 yazıyor. Yeni golf r ın da fiyatları 860 bin tl deniyor.

Ds3 ü bugün limit setupta 5 saniye başını koşuyor. Birçok thp de 5 lere çok rahat iniyor. Yeni çıkan arabaların rakamları da belli kimse rahatça 500 üstü rakam vermez bir spor arabaya.

Üst setuplarda Kıyas yapabileceğin araba 2.0 Tfsi o da limit 4.5 koşuyor. Onun da artısı yol tutuş ds3 e göre daha iyi. Lakin ufak bir vergi dezavantajı var. Yakıt şehir içi 12-14 arası yakıyor . Affetmarket parçaları klasik vag grup gibi pahalı (ön ve arka pompaların 0 ı 15 civarı tutar). Kasa 2008-2012 de kaldı . Golf te kasa yeniledi s3 te aynı şekilde
    Ben ds3 ü alırken 2.0 Tfsi ile kıyas yaparak almıştım. Ds3 hala aynı kasada üretime devam ediyor. Ds3 ün üst setupta bile aftermarket pompa ihtiyacı yok . 1800 tl pompa fiyatı var.

Ufak bir şey daha ekliyeyim ben Edirne’de yaşıyorum. İstanbul yada Antalya da thp ustalarının rahat bulunabildiği yerde de değilim
    Kısmet olurda eğer Ds3 sahibi olursam sizi bol bol rahatsız edeceğim gibi duruyor. Çok çok faydalı bilgiler veriyorsunuz. Dediğiniz gibi istanbula ikamet ediyorum maslak oto sanayiye baya yakın konumda yaşıyorum. Usta konusunda bir sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben scirocco gorunce kafami çeviriyorum artik. Ds3 daha ilgk çekici geliyor. Para kolay kazanilmiyor ama keyif icin aldigim araba kar ettirmese de olur yani. Fd6 civic satıp legacy aldim. Satsam ayni civici geri alamıyorum ama cok daha mutluyum.
    Amaç kar etmek değil aslında yanlış anlaşıldım sanırım. Demek istediğim ederinde satılsın çok çok fazla değer kaybetmesin benim için problem olmaz o konuda. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ds3 ün kasasının degismeden devam etmesi avantaj dogru ama rocconun üretilmemeside bir dezavantaj degil. Scirocco her zaman piyasası olan bir arac bence ve yeni üretimi yapılmayacagı icin elde kalanlar degerleniyor sürekli. Piyasayı takip eden görecektir. s2000 misali
    Öyle olsa bile 2009 model rocco çok fazla tutulmuyor sanırım piyasada. İç tasarımının eski olmasından dolayı galiba. Tabi motor olarak filan kronik problemleri var mı 2010 ve sonrasında üretilmiş roccolara göre orası hakkında bilgim yok açıkçası.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forumdaki 1.6 thp konularını da inceleyebilirsiniz eğer Ds3 den yana karar kılarsanız

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    208 thp allurede olabilir o paralara,donanım olarak çok tatmin eder.
    imzasız..

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazmıyım dedim ama DS3 ün rocco dan daha geniş iç hacim sunması mümkün mü arkadaşlar ?

iç hacim den kastınız arka koltuk diz mesafesi mi ? Rocco ön panel rahatlığında çok başarılı. Arka koltuklarda gayet yeterli diz mesafesi sunuyor.

DS3 c3 boyutundan en nihayetinde polo olur onun rakibi.

Sevgili oguzedr sen 2 aracı da kullandığına emin misin ?

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazmıyım dedim ama DS3 ün rocco dan daha geniş iç hacim sunması mümkün mü arkadaşlar ?

iç hacim den kastınız arka koltuk diz mesafesi mi ? Rocco ön panel rahatlığında çok başarılı. Arka koltuklarda gayet yeterli diz mesafesi sunuyor.

valla bende yazmiyim dedim ama cok iddali konusmus scirocco, ds3 den daha uzun ve daha genis. ds3 anca gti ile r56 ile kıyaslanır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Rocco kullanan 2 yakın arkadaşım kendileri söyledi. Ds3 ün iç hacmi daha geniş , daha ferah araba diye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler