User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 2006 wv touareg r5 2.5 tdi--2002-2003 rr td6 hse?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 2006 wv touareg r5 2.5 tdi--2002-2003 rr td6 hse?

Selam arkadaslar,iki aracla da ilgili arastirma yaptim ama nedense tatmin olmadim belki farkli bilgiler veren olur diye sorayim dedim.oncelikle merak ettiklerim;
    -kronik arizalar-kullanima bagli deyisir mi?
    -yakitt 12-13 olarak yazilmis genelde dogru mudur?
    -bakimlari asiri pahali midir?
    -temizini bulsak iyi baksak yine de uzer mi?
    araci kullanmis ya da somut bilgiye sahip olan arkadaslar bilgilendirirse sevinirim.tesekkurler
    Konu core100 tarafından (25-01-2019 Saat 21:34 ) değiştirilmiştir.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    R5 2.5 tdi motor 174 hp transporter ile aynı motor parça sıkıntısı çekmezsin. Yazın king kong edition olanından sattık sattığımız gün kaza yaptı alan kişi tampon far kaput çamurluk ön panel vs için kasko 70 bin tl masraf çıkardı sonrada bu arabanın parçası yok çıkma toplayın dedi kavga gürültü 35 bin tl ye anlaşıldı çıkma olarak toplandı. 3 hafta 1 farını bulmaya çalıştılar vs vs. Dolar vs normal seviyedeydi bugün ki kurla ne olmuştur fiyatlar bilmiyorum.

Enjektör ve amortisörleri yönlendiren seviye sensörü sık görülen arızalardır. Pahalıdır bu parçalar da.

Rr zaten klasik ingiliz bir alırken bir satarken mutlu olursun.

Çevren, sabrın ve çok paran yoksa yoksa hiç bulaşma birinin parçaları sterlin diğeri euro ile satılıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toureg rangeden iyidir, yukarıda yazıldığı gibi,Aslında kalitelidir içi filan yıpranma vs göremezsin pek.Ben toureg alıcak olsam eski araçta 3.2 benzinlisini alıp lpg ile paşa paşa gezerdim, yüksek km benzinli iyidir. Airmaticde problem varsa iptal edebilirdim.İlerde düşünmüyor değilim.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Toureg rangeden iyidir, yukarıda yazıldığı gibi,Aslında kalitelidir içi filan yıpranma vs göremezsin pek.Ben toureg alıcak olsam eski araçta 3.2 benzinlisini alıp lpg ile paşa paşa gezerdim, yüksek km benzinli iyidir. Airmaticde problem varsa iptal edebilirdim.İlerde düşünmüyor değilim.
    soyulan tuşlar ?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceleri burada sağlam gömdüler Touareg'i.O günden beri de hiç soran olmadı.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soyulan tuşlar ?
    Benim incelediklerimde yoktu,iyisine denk geldim belkide.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.5 touareg ile 1 sene geçirdim ve alınabilcek en kötü arabalardan birini almıştım. Kronik olan olmayan bütün sorunlarını yaşadım ve yaptırdım. aklımda kalanları yaziyim. 2.5’lerde manifold problemi kronik çatlar eğrilir bişey olur değişmek gerekir yan sanati takılınca yine aynı sorun olur orjinal almak lazım. Airmatic var ise seviye sensörüleri dışardanda görülebilcek biryerde kırılıyor yada bozuluyor. Tamir edilbilir yada değişebilir çok masraflı değil. İçerde kronik tek sorun plastik aksam soyulması. Onuda garantili yapan yer var çözümü kolay. el freni indirme kolu kırılıyor genelde 150₺ falan fiyatı var ama indiremeden kırılırsa eğlence oluyo başlıca eksileri bunlar diğer sorunlar genelde her araba gibi bakımsızlıktan yada hatalı işçilikten kaynaklı. İyi tarafına gelirsek ben herşeyini orjinal parçalarla toplamıştım istanbulda 9-10 ortalama ile geziyodum ve yaptırdığım hiçbirşey 2. Kez arıza vermedi. Range içinde bu sorunların bi iki katını ve masraf olarakta 3 katını falan yazabilirim ama çok uzun olur. Özet olarak rr ve touareg arasından kesinlikle touareg öneririm genel kullanımda yakıtı düşük ve bakım maliyetleri çok daha az. Kronik sorunlardada yine daha ekonomik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alınır mı ne diyorsun hocam?kaskosu ne tutmuştu yaptırmış mıydınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.5 touareg ile 1 sene geçirdim ve alınabilcek en kötü arabalardan birini almıştım. Kronik olan olmayan bütün sorunlarını yaşadım ve yaptırdım. aklımda kalanları yaziyim. 2.5’lerde manifold problemi kronik çatlar eğrilir bişey olur değişmek gerekir yan sanati takılınca yine aynı sorun olur orjinal almak lazım. Airmatic var ise seviye sensörüleri dışardanda görülebilcek biryerde kırılıyor yada bozuluyor. Tamir edilbilir yada değişebilir çok masraflı değil. İçerde kronik tek sorun plastik aksam soyulması. Onuda garantili yapan yer var çözümü kolay. el freni indirme kolu kırılıyor genelde 150₺ falan fiyatı var ama indiremeden kırılırsa eğlence oluyo başlıca eksileri bunlar diğer sorunlar genelde her araba gibi bakımsızlıktan yada hatalı işçilikten kaynaklı. İyi tarafına gelirsek ben herşeyini orjinal parçalarla toplamıştım istanbulda 9-10 ortalama ile geziyodum ve yaptırdığım hiçbirşey 2. Kez arıza vermedi. Range içinde bu sorunların bi iki katını ve masraf olarakta 3 katını falan yazabilirim ama çok uzun olur. Özet olarak rr ve touareg arasından kesinlikle touareg öneririm genel kullanımda yakıtı düşük ve bakım maliyetleri çok daha az. Kronik sorunlardada yine daha ekonomik
    alınır mı ne diyosun hocam? kaskosu ne tutmuştu yaptırmış mıydınız? temizini alsam üzmez mi?

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı core100 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alınır mı ne diyosun hocam? kaskosu ne tutmuştu yaptırmış mıydınız? temizini alsam üzmez mi?
    Masraftan kaçınılmamış gerçekten bakımları yapılmış olanı alınır. Ucuzunu alınca masrafıyla pahalısını geçiyor zaten. Kaskosu vardıda sanırım 2.5-3 bin civarıydı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler