User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 2013 - 2015 Civic LPG hakkında

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2013 - 2015 Civic LPG hakkında

Arkadaşlar selam, 2013 Astra J manuel dizel aracım var. eşim kullanmakta sıkıntı yaşadığı için otomatik az yakan bir araca geçiş yapmak istiyoruz.

90-100 lere çıkıp dizel otomatik bir araç bakamadığım için civicleri araştırıyorum, fabrika çıkışı brc tüplü olanları var ya da kimisi daha sonradan taktırmış. motor olarak sorunsuz olduğunu biliyorum ama LPG ile olan performansını ve malzeme kalitesi vs artı eksi yönlerini merak ediyorum (koltukları falan çabuk yıpranıyor sanırım açık renk olduğu için) . bir de dizelden sonra otomatik lpgli bir araç tüketim konusunda beni üzer mi? izmirde oturuyorum ve aracı sakin kullanıyorum, astrada ortalamam 5.3 lt. civic de nasıl bir tüketim var deneyimi olan paylaşabilir mi?

Maddy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 model otomatik vites fb7 kasa civic aracımız var, lpgyi biz taktırdık zavoli marka. Genel olarak araçtan memnunuz, izmirde şehir içi ve manisaya git gel amaçlı kullanıyoruz, hiç ekonomi kasmadan ortalama 30 krş gibi yakıyor. lpgde performans kaybı pek hissetmiyorum açıkcası, genellikle lpgyi ulaşım amaçlı sakin kullanım için tercih ediyorum, sadece anlık sollamalarda vs yükleniyorum, bundan dolayı da olabilir hissetmemem , devirli kullanacağım zaman kendim benzine alıyorum. Malzeme kalitesi tatminkar bence ne beklediğinize bağlı biraz direksiyonda yıpranma var bizde, gördüğüm bir kaç araçta daha direksiyon çabuk yıpranmıştı. Kapı içlerinde cam açma kapama butonlarının çevresinde bir miktar soyulma var bir de. Diğer aracımız 1,5 dci megane şu an onunla aynı kullanım tarzıyla 5-5,5 litre arası dolaşıyorum, yani astradan sonra sizi bence yakıt olarak üzmez. Uzun vites oranlarından dolayı 130la giderken 2500 devir civarı çeviriyor ve uzun yolda 30 kuruşun altına çok rahat düşer.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırım bütçe 80 civarı . Golf veya leon 1.2 tsi dsg bakın bence fb7 nin iç mekanı cok kalitesiz ve performans olarak cidden yavas bi araç. Elle tutulur bi yanı yok lpg de 30-35 kuruş yakar . Sıfır almıştık 2014 te fabrikasyon lpg lisini.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım bütçe 80 civarı . Golf veya leon 1.2 tsi dsg bakın bence fb7 nin iç mekanı cok kalitesiz ve performans olarak cidden yavas bi araç. Elle tutulur bi yanı yok lpg de 30-35 kuruş yakar . Sıfır almıştık 2014 te fabrikasyon lpg lisini.
    75-80 arası diyebiliriz evet. evet bana da kalitesiz geliyor özellikle Alman araçlarına kıyasla ama bahsettiğiniz modellerde düşük km bulamıyorum o fiyata. km yükseldikçe de dsg riski artıyor gözümde.

Alıntı Maddy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2012 model otomatik vites fb7 kasa civic aracımız var, lpgyi biz taktırdık zavoli marka. Genel olarak araçtan memnunuz, izmirde şehir içi ve manisaya git gel amaçlı kullanıyoruz, hiç ekonomi kasmadan ortalama 30 krş gibi yakıyor. lpgde performans kaybı pek hissetmiyorum açıkcası, genellikle lpgyi ulaşım amaçlı sakin kullanım için tercih ediyorum, sadece anlık sollamalarda vs yükleniyorum, bundan dolayı da olabilir hissetmemem , devirli kullanacağım zaman kendim benzine alıyorum. Malzeme kalitesi tatminkar bence ne beklediğinize bağlı biraz direksiyonda yıpranma var bizde, gördüğüm bir kaç araçta daha direksiyon çabuk yıpranmıştı. Kapı içlerinde cam açma kapama butonlarının çevresinde bir miktar soyulma var bir de. Diğer aracımız 1,5 dci megane şu an onunla aynı kullanım tarzıyla 5-5,5 litre arası dolaşıyorum, yani astradan sonra sizi bence yakıt olarak üzmez. Uzun vites oranlarından dolayı 130la giderken 2500 devir civarı çeviriyor ve uzun yolda 30 kuruşun altına çok rahat düşer.
    Bilgiler için teşekkürler aynen bende standart ve yavaş şekilde kullanıyorum zaten, bir performans beklentim yok, 30 civarı yaktırırım diye tahmin ediyorum ama direksiyon ve iç mekan soyulma vs. can sıkıcı olabiliyor.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    honda inallardan sıfır olarak kendim çıkarttım bankadaki arkadaşıma fabrikasyon lpg li beyaz fb7 yi şuana kadar pek bi amamn aman sıkıntısı olmadı o denilenlerin aksine direksiyon filan da da öle soyulma falan filan yok servisten başka yere götürmüyo arkadaş yakıt gayet tatminkar diyo sürekli işe gidip geliyo mudanyadan bursaya
    düşünürsen sorayım satar belki
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 sene boyunca yaklaşık 60bin km kullandım. Şimdi B8 kasa dizel otomatik Passat'a biniyorum, hiç abartmıyorum keşke diyorum hiç satmasaydım Civic'i.
    Bir gün bile aklıma şurası bozulur mu, yolda kalır mıyım diye bir soru gelmedi. 14binde aldım 75binde sattım yağ bakımı harici 5 kuruş masrafım olmadı, 62binde fren balatalarını değiştirdim sadece. Sınıfına göre konforludur, oturumu, kullanımı rahattır, paketine bağlı olarak donanımı yeterli hatta zengindir.

Neymiş efendim plastiği sertmiş, kapısı teneke gibi kapanıyormuş, motor şanzuman teknolojisi eskiymiş, vites geçişleri yavaşmış. Bizim gibi üçüncü dünya ülkelerine bir bakın Japon otomobilleri görürsünüz her tarafta çünkü işletme maliyeti düşük, arıza oranı düşük. Ben sizin yerinizde olsam bahsettiğiniz bütçeler dahilinde hiç düşünmem Corolla ya da Civic bakardım, en azından servise bağımlı kalmadan kafam rahat gönlümce binerdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    honda inallardan sıfır olarak kendim çıkarttım bankadaki arkadaşıma fabrikasyon lpg li beyaz fb7 yi şuana kadar pek bi amamn aman sıkıntısı olmadı o denilenlerin aksine direksiyon filan da da öle soyulma falan filan yok servisten başka yere götürmüyo arkadaş yakıt gayet tatminkar diyo sürekli işe gidip geliyo mudanyadan bursaya
    düşünürsen sorayım satar belki
    Bilgiler için teşekkürler aynen bir satış durumu olursa haberleşelim.

Alıntı cagdasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 sene boyunca yaklaşık 60bin km kullandım. Şimdi B8 kasa dizel otomatik Passat'a biniyorum, hiç abartmıyorum keşke diyorum hiç satmasaydım Civic'i.
    Bir gün bile aklıma şurası bozulur mu, yolda kalır mıyım diye bir soru gelmedi. 14binde aldım 75binde sattım yağ bakımı harici 5 kuruş masrafım olmadı, 62binde fren balatalarını değiştirdim sadece. Sınıfına göre konforludur, oturumu, kullanımı rahattır, paketine bağlı olarak donanımı yeterli hatta zengindir.

Neymiş efendim plastiği sertmiş, kapısı teneke gibi kapanıyormuş, motor şanzuman teknolojisi eskiymiş, vites geçişleri yavaşmış. Bizim gibi üçüncü dünya ülkelerine bir bakın Japon otomobilleri görürsünüz her tarafta çünkü işletme maliyeti düşük, arıza oranı düşük. Ben sizin yerinizde olsam bahsettiğiniz bütçeler dahilinde hiç düşünmem Corolla ya da Civic bakardım, en azından servise bağımlı kalmadan kafam rahat gönlümce binerdim.
    Aynı kafadayız ben de yakıt tüketimi fazla olmasın ve salak saçma sorunlar yüzünden sanayiye düşmeyeyim diyorum. İç mekan kalitesine eskiden takılırdım ama artık üst seviye bir beklentim yok, türkiye şartları ortada, giderler katlanarak artıyor, bakımını yaptırıp devam etmek derdindeyim. Corollaya göre civic daha albenili geliyor. Bakalım umarım temizini denk getirebilirim.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba bu @Mert-

Konu 16EC813 tarafından (04-03-2019 Saat 07:57 ) değiştirilmiştir.
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araba bu @Mert-

[rl=https://imgyukle.com/i/tcjDU][mg]https://i.imgyukle.com/2019/03/04/tcjDU.jpg[/img][/url]
    [ul=https://imgyukle.com/i/tcXbH][ig]https://i.imgyukle.com/2019/03/04/tcXbH.jpg[/img][/url]
    [ig]https://i.imgyukle.com/2019/03/04/tchg1.jpg[/img]
    Abi illa corsanın reklamını da yapacaksın güzelmiş temiz duruyor gerçekten. Bakalım öncelikle astrayı satayım da

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler