User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Fiat bravo 1.4tjet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fiat bravo 1.4tjet

40bin TL civarına araç arıyorum.fiat bravolar hoşuma gidiyor, ama aklımda bazı sorular var;
    LPG ile uyumu nasıl?
    Otomatik Vitesten dolayı sıkıntı çıkarır mı?
    Bu fiyat bandında başka hangi araçları önerirsiniz?
    Çok bir beklentim yok,hem okuyorum,hem çalışıyorum.boş
    Zamanım olmadığı için sanayide uğraştırmıyacak bir araç
    Arıyorum.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende punto var satıp Bende bravo almayı çok düşündüm satınca tabi.tip olarak donanım olarak iyiler ama yedek parçası pahalı puntoya göre.puntoda italyan bravoda. Çıkma parça yok çünkü az bravo var.istanbulda bile parça aradıklarını gördüm bravo forumunda. yavaş ama yinede meraklısı var.otomatik robotlu olduğundan yavaş atıyor.robit yağ kaçağı vs gibi sorunlarıda oluyor.bide kesin klima klape sorunu yaşanıyor.blue me sorunu var.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 tjet 120lik motorun lpg sikintisi yok. Yasina gore her aracin masrafi çıkıyor. Daha fazlasini yapmaz bravo. Hem punto evo hem bravo kullandim. Bravo kesinlikle hakettigi degeri görmüyor. Klape sorunu en fazla 500 gibi bi paraya halloluyor. Blue me sorunlari yasayan arkadaslar var ama 1000tl ye multimedia taktirsan onun da bluetooth u oluyor. Yani kronik sorunlari cok kafa takilcak seyler degil. Robotlu sanzimanin ilk iki vites atisi bütün robotlular gibi yavas ama diger vitesleri rahatsiz etmez. Hele kickdown yapmak istersen tork konvertorluden daha hızlı
    Yedek parcasi puntoya gore pahali ama muadil bi ford, opelle denk gider.
    Binici icin her zaman keyifli arabadir.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    robotizeleri sevmediğim için otomatiğini tavsiye etmem. ama düzü parasına göre keyifli arabadır. o paraya başka da o modelde kolay kolay bişey alınmaz. yedek parça konusunda motor mekanik aksamı dizellerin linea doblo giulietta ile aynı. sorun yok yani. ama olası bir kaza durumunda kaporta aksamı masraflı olabilir. ama genel olarak kaya gibi bir araba. kolay kolay arıza yapmaz. masraf çıkarmaz. tıpkı her italyan gibi hak ettiği değeri görmüyor.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 tjet bravoda puntoda kullandım 120lik kombinde,keyifli arabalar şuan punto sahibiyim haliyle punto 150lik tjet bravodan 1 boy önde kalıyor hafiflikten ötürü.ben devamlı servise götürüyorum parça fiyatları gözünü korkutmasın.kolay kolay kırılan bozulan motor değil tjet.

yaşanılan sorunları,klapenin bozulması blue me sistemindeki sıkıntı ve punto ve bravoda yaşanılan göğüs şişmesi ve bazı tjetlerde gördüğüm termostat gövdesinden su kaçırması diyebiliriz.o fiyat aralığında alınabilecek güncel tasarımlı araba bravodur benim gözümde hayırlısı olsun

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPG ile ilgili bir sorun yaşamazsın hatta bir çok araca göre çok uyumlu diyebilirim, t-jet motoru ve yürüyeni punto-doblo karışık şekilde kullanılmış mekanik olan tüm parçaları çok ucuz. Kaporta parçalarının tümü puntoya göre çok pahalı ama karşılaştırmak gerekirse konfor, keyif segment dersen bravo hep bir adım önde olur.

Kronik sorunlarından başını en çok ağrıtabilecek olan yolcu airbag şişmesi sonucu torpido çatlağı, klape hakkında arkadaşlar da söylemiş 500-600 gibi hallolur çok başını ağrıtmaz kolay çözülür. Şimdilik aklıma gelenler bunlar merak ettiğin farklı bir şey varsa sorabilirsin bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar gerekeni yazmış ek olarak söyleyeceğim kronik sorun ise güneşliklerin yerinde durmaması ve içerden kırılıp düşmesi. Yenisi bulunmuyor 400-500 tl gibi rakamlarla fiyat çekiyorlar. Çözümü ise egea güneşliğini alıp ufak kesme işlemleri ile monte etmek ben tanesini 55 e almıştım, Ampulleri bile çalışıyor .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar için teşekkürler,şu an manuel araçlara yöneldim.
    İlanda takip ettiğim birkaç araç var.Anlaşabilirsek almayı düşünüyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler