User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
63 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Makyajlı w204 c180 1.6 156hp önerir misiniz?

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sure nedir? Hangi sifir aracin pbox verisi paylasilir ureticiler tarafindan? Gokyuzunden assagiya araci atip sure aldik diye geziniyor piyasada herkes. Tum dunyada bu isin kaniti dynodur. Yaklasik 200 hp guc alabiliyorum ve bu stage 1 uygulama icin bence yeterlidir. Uzgunum insanlar araclarini pbox verilerine gore kullanmak icin satin almiyor. Chip tuningin amaci bu tarz araclrda gunluk kullanimi bir miktar daha keyiflendirip, ayni zamanda sakin bir kullanimda yakit ekonomisi saglamaktir.
    Sure nedir mi?
    Uretici bile 0-100’unu paylaşıyor arabanin.Bu sureden sayilmiyor mu? 0-100 degerini herhangi bir aracin teknik verilerinde görebilirken (sitesine bakarken), kac tanesi dyno grafigini koyuyor? Anca katalog indireceksin...vs oda koyduysa.

Bu forum dahil bir cok kisi gordu,dynoda 200hp olan aracin 150hplik araci gecemedigini.Kusura bakmayinda stock 156hp olan arabayi dynoda 180-85 olcup yazilimlada 190-95hp bandinda olcup bunu diyenleride gorduk,komik

Ayrica duzgunce soyledim , egim onemli degil once-sonra istedim,ayni yerde basildiktan sonra isterse dağa tirmansin isterse ucurumdan araba yuvarlansin sonuçta ayni yer oldugu icin fark belli olucak.

Bir diger noktada insanlar yazilimdan sonra pbox verilerini gectim 0-100 degerine bakarak bile arac aliyor.Keske 50-150 surelieri de dahil edilse bu duruma...O zaman sizin dediginize gore 0-100 degerini silsinler kimse sureye bakmasin...Normal kullanici 50-150ye kac snde ciktigi onemli degil sizde haklisiniz.Yolda gecildigi adama dyno verisini cikti olarak uzatir artik camdan

Ben hala stage1 ile o guclerin gelemeyecegini savunuyorum ama simdi

Mercedes C 156hp (C 180) - BoostER Performance

su linkede baktigimda 175hpde kalmis(310nm) onuda bir 200hp 400nm olarak guncellesinler bence
    .(19hpden 80nm alindiysa bir 25hpden daha 90nm alinir diye düşünüyorum.Masallah dizeller halt etmis torktta

Edit: yanlis link
    Konu Mehmetmert tarafından (02-04-2019 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir.

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sure nedir mi?
    Uretici bile 0-100’unu paylaşıyor arabanin.Bu sureden sayilmiyor mu? 0-100 degerini herhangi bir aracin teknik verilerinde görebilirken (sitesine bakarken), kac tanesi dyno grafigini koyuyor? Anca katalog indireceksin...vs oda koyduysa.

Bu forum dahil bir cok kisi gordu,dynoda 200hp olan aracin 150hplik araci gecemedigini.Kusura bakmayinda stock 156hp olan arabayi dynoda 180-85 olcup yazilimlada 190-95hp bandinda olcup bunu diyenleride gorduk,komik

Ayrica duzgunce soyledim , egim onemli degil once-sonra istedim,ayni yerde basildiktan sonra isterse dağa tirmansin isterse ucurumdan araba yuvarlansin sonuçta ayni yer oldugu icin fark belli olucak.

Bir diger noktada insanlar yazilimdan sonra pbox verilerini gectim 0-100 degerine bakarak bile arac aliyor.Keske 50-150 surelieri de dahil edilse bu duruma...O zaman sizin dediginize gore 0-100 degerini silsinler kimse sureye bakmasin...Normal kullanici 50-150ye kac snde ciktigi onemli degil sizde haklisiniz.Yolda gecildigi adama dyno verisini cikti olarak uzatir artik camdan

Ben hala stage1 ile o guclerin gelemeyecegini savunuyorum ama simdi

Mercedes C 156hp (C 180) - BoostER Performance

su linkede baktigimda 175hpde kalmis(310nm) onuda bir 200hp 400nm olarak guncellesinler bence
    .(19hpden 80nm alindiysa bir 25hpden daha 90nm alinir diye düşünüyorum.Masallah dizeller halt etmis torktta

Edit: yanlis link
    0-100 degeri sofir bir arac icin bir kistas olsada ikinci el olan ve kac km de lastige sahip oldugu veya bu 0-100 olcumunun yapildigi asfaltin nasil oldugu gibi bircok degiskenin bulundugu konuda hicbirsekilde kistas degildir. Yazilim sonrasinda 0-100 degerinin dusmeyip tersine arttigi bircok arac olmustur. Kotu yol kosulu lastik vs sebebiyle. Herseyin iyi ve sifir kondisyonunda oldugu araclari bunun disinda tutabiliriz ama su an konustugumuz aracin sifirinin uretilmedigini ve kondisyonunun tamamen belirsizoldugunu unutmamak gerekir. 25 hp daha gelirse 90 nm daha gelir vs gibi komik bi yoruma soyliycek biseyim yok malesef. Ayriyetten her kullanici alin aracimla 200 e kadar cikin, bircok olcum yapin vs demiyor. Kaldiki bahsedilen arac orta ve ustu yas kullanici kitlesine sahip pbox kelimesinin ne demek oldugunu bilmeyen kisilere hitap ediyor. Ne herkes aracini bu sekilde bir olcum yaptirmak istiyor nede yapanlar.

Sizin iddianiz o olabilir, tecrubeniz de o yonde olabilir ama bu siz dediniz diye kimsenin yapamayacagini veya bunun yapilamayacagi anlmina gelmez. Ben bu degeri yakalamisimdor baskasi daha yuksegini yakalar. Ama bu tarz bir konuda bu kadar kesin konusmamak gerekir

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0-100 degeri sofir bir arac icin bir kistas olsada ikinci el olan ve kac km de lastige sahip oldugu veya bu 0-100 olcumunun yapildigi asfaltin nasil oldugu gibi bircok degiskenin bulundugu konuda hicbirsekilde kistas degildir. Yazilim sonrasinda 0-100 degerinin dusmeyip tersine arttigi bircok arac olmustur. Kotu yol kosulu lastik vs sebebiyle. Herseyin iyi ve sifir kondisyonunda oldugu araclari bunun disinda tutabiliriz ama su an konustugumuz aracin sifirinin uretilmedigini ve kondisyonunun tamamen belirsizoldugunu unutmamak gerekir. 25 hp daha gelirse 90 nm daha gelir vs gibi komik bi yoruma soyliycek biseyim yok malesef. Ayriyetten her kullanici alin aracimla 200 e kadar cikin, bircok olcum yapin vs demiyor. Kaldiki bahsedilen arac orta ve ustu yas kullanici kitlesine sahip pbox kelimesinin ne demek oldugunu bilmeyen kisilere hitap ediyor. Ne herkes aracini bu sekilde bir olcum yaptirmak istiyor nede yapanlar.

Sizin iddianiz o olabilir, tecrubeniz de o yonde olabilir ama bu siz dediniz diye kimsenin yapamayacagini veya bunun yapilamayacagi anlmina gelmez. Ben bu degeri yakalamisimdor baskasi daha yuksegini yakalar. Ama bu tarz bir konuda bu kadar kesin konusmamak gerekir
    Şimdi 0-100 katalog değerlerini sıfır araç üreticileri veriyor(keşke 50-150de koysalar diyen benim) , o yüzden 0-100 değerinde ki olayınızı otomotbil üreticilerine mail olarak aktarın bence..(dipnot olarakta 3 yıl geçerki , sonrasında kondisyon kaybedebilir diyede eklesinler)

Süre nedir ? hiçbir geçerliliği yok dediniz ,kısas dynodur dediniz ben o yüzden 0-100 değeri önemsizse neden çıkıp üreticiler bununla reklam yapıyor ? Neden dyno verilerine yüzümüze sokmuyorlar ? Demek ki süre önemliymiş.Ben hiçbir yerde sizden 0-100 istemedim

18hp den 80nm kazandığını iddia etmişiniz,ekstra 25hpden daha neden gelmesin.Sitenizde öyle yazıyor ? Birde bence güncelleyin orada 175hpde bırakmışınız,burada stage1 200 hp diyorsunuz hemde üstünde ki ihi turboyla bence komik olan tork hesabından ziyade burası Stage 2 'de kaç alıyorsunuz acaba ?

Ben size 200de yapın demedim , 50-150de güzel değerler ama benim anladığım şu an yazdıklarınıza bakarak , aracı yapıp gönderiyorsunuz direkt.Çünkü çok basit bir log alırken bile 150'leri görmek gerekiyor.Siz loglarınızı 50-100 arasında alıyorsunuz sanırım ? Yada almıyorsunuz

Mühendislik basit sonuçlar içerir.İçeri girecek akışın basıncı belli , üstünde ki ihi turbonun basabileceği belli.İlahi güçleriniz varsa bilemem ama o malzemenin sizde bastırsanız , mercedes fabrikasyonda bastırsa , bakkalda ki amcada bastırsa mekaniksel X basıncı belli...Mesele burda ki X basıncı herhangi bir yazılımcının bastıramaması değil , mekaniksel olarak o basınçtan sonra turbonun kaldıramaması.

Neyse ya aman 200hp stage 1 tamam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kusura bakma kardesim ben hata ettim.. bundan sonra gelen araclara yazilim yapmam yazdiklarini aynen soylerim kiriliyormus yapmayalim derim. Aydinlatici bilgilerin icin tesekkurler

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kusura bakma kardesim ben hata ettim.. bundan sonra gelen araclara yazilim yapmam yazdiklarini aynen soylerim kiriliyormus yapmayalim derim. Aydinlatici bilgilerin icin tesekkurler
    Reklamı az yapıyorsun ondan böyle oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Reklamı az yapıyorsun ondan böyle oluyor.
    Valla ne diyim Tarik’cim sende haklisin yeter reklamsizlik biseyler yapmak lazim artik.. sonra yanlis algilaniyoruz

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ( Makyajlı 7 ileri 156 HP için ) 7 liralık benzin fiyatıyla şuan bu araç ortalama 75 kuruş yakıyor diyebilir miyiz ? ( Makyajlı 7 ileri 156 hp için )

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ( Makyajlı 7 ileri 156 HP için ) 7 liralık benzin fiyatıyla şuan bu araç ortalama 75 kuruş yakıyor diyebilir miyiz ? ( Makyajlı 7 ileri 156 hp için )
    Tam günlükte aynen öyle. "Ne aşırı trafik ne de hep açık yol" şeklindeki agresif olmayan normal kullanımda öyle yakıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan 6 yıl önce V8 amerikancılar 0,75-1.0kuruş yakıyor dediklerinde gözlerimiz fal taşı gibi açılıyordu.
    Geldiğiniz noktaya bak. 1.6 araba 0,75 krş yakıyor. Maşallah..

oğuzk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 7G ler 1.8 ve kompresöre göre net 2 litre daha az tüketimi var

ugursmh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2009 modelini aldık bizde cidden güzel arabaymış ben gayet memnunum fakat vitesi N aldığımda arabada hafif titreme oluyor bazende baya baya hissettiriyor titremeyi sizce sebebi nedir ?
    Diğer sorum ise direksiyonu seyir halindeyken sağa veya sola dönmek için çevirdiğimde kendini toplamıyor toplasa da çok az topluyor w204 kasalarda oluyormuş normal dediler sizce normal mi ?
    Konu ugursmh tarafından (11-04-2019 Saat 16:11 ) değiştirilmiştir.
    DİRİLİŞ OTOMOTİV

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hissiz yol ile alakası olmayan bi direksiyonu var zaten,yumuşak yapıcaz diye sürüş hissi bırakmamışlar direksiyonda.Diğer araçlara göre daha az topladığı doğru..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 dan sonra kaçta başladı bunlarda makyajlı modelleri
    2011de değişti, ilk olarak 1.8 7 ileri cgi geldi, devamında 5 ileri komp döndü 2012 yılında..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011de değişti, ilk olarak 1.8 7 ileri cgi geldi, devamında 5 ileri komp döndü 2012 yılında..
    7 ileri ler 2012 de gelmemiş miydi 1.6 156hp motorlar için ?

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    karar verin artık
    7G-TRONİC ler 2012 mi 2013 mü ?
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karar verin artık
    7G-TRONİC ler 2012 mi 2013 mü ?
    valla bende tam bilmediğimden soruyorum abi Emin olmak adına.

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makyaj ile birlikte 2011 sonu 1.8 motorlar ile 7G geldi, kısa bir süre sonra da 1.6lt 7G ye dönüldü.
    1.8 motor ile şehir içinde 9,5 10lt arası tüketiyor.

Hissiz bir araba da kesinlikle değil bence, aksine kulanımı çok keyifli ve güzel yol tutuyor. Amg paket için konuşuyorum.
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7 ileri ler 2012 de gelmemiş miydi 1.6 156hp motorlar için ?
    Mercedeste çalışıyorum net bilgidir yani
    2011 kasa makyajlandı 7 ileri 1.8 cgi oldu, 2012de 5 ileri kısa süre komp motor geldi, yani 2012de genelde 5 ileri komp motor, az miktarda 7 ileri 1.6cgi var.. 2013te hep 1.6cgi 7 ileri...2014 nisan yeni kasa geldi.. 2014te az miktar eski kasa var..
    makyajsızlar ne kadar kalitesizse makyajlılar o kadar kaliteli..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mercedeste çalışıyorum net bilgidir yani
    2011 kasa makyajlandı 7 ileri 1.8 cgi oldu, 2012de 5 ileri kısa süre komp motor geldi, yani 2012de genelde 5 ileri komp motor, az miktarda 7 ileri 1.6cgi var.. 2013te hep 1.6cgi 7 ileri...2014 nisan yeni kasa geldi.. 2014te az miktar eski kasa var..
    makyajsızlar ne kadar kalitesizse makyajlılar o kadar kaliteli..
    Bu bilgi cok iyi oldu. Ben 2014 w204 gordugumde yalandan yazmislar sanip direk geciyordum ilanlari tesekkur ettim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler