User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
46 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Passat - Superb - Talisman Tercihi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Passat - Superb - Talisman Tercihi

Merhaba,

Bu ay içerisinde aile kullanımı için 3 araçtan birini alacağım. Araç 0 km, 1.6 dizel ve otomatik olacak. 2. el bakmıyorum. Donanım olarak aşağı yukarı aynı paketler için Talisman Icon ve Superb Comfort arasında yaklaşık 10.000TL kadar bir fark mevcut. Henüz Passat için fiyat almadım ancak herhalde en az 10.000TL daha yukarı çıkacaktır fiyat. Araçtan beklentim asgari de olsa sınıf konforunu sunması ve tabii ki problemsizlik.

Talisman’ı aslında beğendim ancak Renault'un d segmentindeki tutunamayışı gözümü korkutuyor. 2 sene sonra satmaya kalktığımda üretimi bitmiş bir model olma ihtimali çok yüksek. Bunun dışında anladığım kadarı ile servisler yardımcı olmaya çalışıyor olsa da ufak tefek problemleri mevcut.

Superb, seçenekler arasındaki 3 aracın gerek fiyat gerekse de donanım olarak ortasında yer alıyor. Yükselen marka algısı da 2. elde fayda sağlar diye düşünüyorum.

Passat için henüz fiyat almadığım için 2. el avantajı dışında yorum yapamıyorum. Ancak fiyat 200binlere ulaşırsa çok da mantıklı gelmiyor açıkçası.

Yorumlarımdan da anlayabileceğiniz gibi Superb'ye daha yakınım ancak sizlerin de fikrini almak istedim. Ayrıca 3 araç için de fiyat verebilecek arkadaşlar var ise çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler..
    Konu SAYGIN tarafından (18-03-2019 Saat 16:41 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    walla parasını haketmese de passat her zaman primli
    bence en iyi tercih talisman ama ne passatın verdiği havayı verir ne de 2. eli onun kadar hızlı
    superb ise passattan daha kaliteli ve duruşuyla çok sattı

biniciysem talisman sonra superb tercih ederdim
    prestij gerektiren bir sektörde çalışıyor olsam passat
    kararsız kaldıysam da hem duruş hem donanım hem bagaj hacmi hem prestij hepsini optimum sunan superb
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

korkmazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üç aracıda kullandım kesinlikle tercihim süper b olurdu aracı alıp o aradaki farkla da donanım eklerdim dolu bir süper b fazlasıyla isteklerinizi karşılar bence
    ALFA ROMEO MİTO QV

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben olsam superb alırdım, aradaki farka da incik boncuğa masraf ederdim lastikti jantı filmdi, seramikti vs..
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1-superb
    2-passat
    3-talisman
    Seat IBIZA FR

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bu seçenekler arasında Talisman benim gözümde 3.sırada.

Değişiklik olsun dersen Superb alınır. Sonuçta Passat ile aman aman bir fark yok. Hatta daha da ucuza alınabilir.

Ama satarken ki primi de düşünecek olursak Passat seçimi mantıklı olur.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passatin ic hacmi cok basarili ve yeni kasada tum ozelikler ortalama ustu hale gelmis. Ses sisteminden yol tutusuna, ic konforuna baya begendik.

Superb yi kullanamadim ama ici daha da genis.

Talismani bu araclarin yaninda dusunmezdim acikcasi. Test surusunde hosuma gitmemisti

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlarda renault a karşı bir ön yargı var mutlaka talisman ı birebir inceleyip öyle kararınızı verin keza renault eski renault değil.Beklenti çoğunlukla konfor ve sürüş kalitesiyse talisman memnun bırakabilir.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanlarda renault a karşı bir ön yargı var mutlaka talisman ı birebir inceleyip öyle kararınızı verin keza renault eski renault değil.Beklenti çoğunlukla konfor ve sürüş kalitesiyse talisman memnun bırakabilir.
    walla 4 koltuk ısıtma var araçta mesela
    bu donanımı passat koysa 300 ister temiz
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şirket aracım Megane. Renault diğer alman markalarından çok geride. İşçilik kalitesi, yol tutuşu, şanzıman Wolkswagen'e kıyasla ciddi anlamda daha kötü. Alınır şehiriçi yollarda tepe tepe binilir bir araç. Sürüşten zevk almak isteyen kişiler Renault'tan uzak dursun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tequila818 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şirket aracım Megane. Renault diğer alman markalarından çok geride. İşçilik kalitesi, yol tutuşu, şanzıman Wolkswagen'e kıyasla ciddi anlamda daha kötü. Alınır şehiriçi yollarda tepe tepe binilir bir araç. Sürüşten zevk almak isteyen kişiler Renault'tan uzak dursun.
    Talisman'ı inceledim, beğendim de. Özellikle üst pakette arabanın içi ama tabii ki fiyatı ile birlikte sınıf atlıyor. Fiyat sebebiyle düşük donanımlısını düşünüyorum. Dolayısıyla soğutmalı koltuklar, arka koltuklarda ısıtma, 4 control vs benim alacağım araçta mevcut değil. Superb'den tek artısı cam tavan olması, Superb'de panoromik sunroof var ama Talisman'a göre çok küçük. Onun dışında benim için çok önemli olmayan ufak tefek ekstralar mevcut.

Superb'de ise orta ekran çok daha güzel ve kullanışlı. Talisman'da telefon ekranını direkt olarak yansıtamıyorsunuz. Aracın kendi navigasyonunu kullanmak bana kullanışsız geliyor. Bir de otomatik klimalı sadece beyaz renk vardı, araştırmak lazım.

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1-Passat
    2-Super B
    3-Talisman

olur benim sıralamam

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alır ilerde hızlı satarım diyorsanız sunroof kesinlikle olsun, bir arkadasım sunroof yok diye bebek gibi passatını satamıyor delirmek uzere

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Satacam dediğiniz zaman tabi ki zorlar ama aile kullanımı için daha ötesi yok Superb SW

Skoda / Superb / 1.6 TDI / Prestige / 2018 SUPERB 1.6 TDI GREENTEC PRESTİGE C.TAVAN DERİ KLTUK 4.000KM sahibinden.comda - 665519555

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satacam dediğiniz zaman tabi ki zorlar ama aile kullanımı için daha ötesi yok Superb SW

Skoda / Superb / 1.6 TDI / Prestige / 2018 SUPERB 1.6 TDI GREENTEC PRESTİGE C.TAVAN DERİ KLTUK 4.000KM sahibinden.comda - 665519555
    Esas niyetim bu zaten de pek getirmiyorlar sanırım. Passat için gittiğimde Skoda'ya da uğrayıp bir daha soracağım

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

200 bin para vericem vitesin üstünde "okul karşındaki küçük kırtasiye esnafi fontu " ile DSG yazıcak

vw'den şaşmayın , satıyorum dediğinizde elinizi öptürürsünüz millete.
    talisman ile fikriniz doğru geliyor banada 2-3 yol sonra piyadan kalkar yok paralara satılır..
    médiocrité partout

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yine yaptın yapacagını ihtiyar

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    200 bin para vericem vitesin üstünde "okul karşındaki küçük kırtasiye esnafi fontu " ile DSG yazıcak

vw'den şaşmayın , satıyorum dediğinizde elinizi öptürürsünüz millete.
    talisman ile fikriniz doğru geliyor banada 2-3 yol sonra piyadan kalkar yok paralara satılır..
    Alır takarsın bi MoMo topuz çok mu zor

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 aracıda kullanıyorum. Passat keınlıkle eleyın,ne yol tutus nede performans da ustun degıl. Iscılık bırbırlerıne cok yakın.
    Suberb daha sessız,genıs,yol tutus passat gıbı,işciılık cok yakın.
    Passat ın hıc bır gozle gorunur artısı yok,zayoflıkları var.(led far olmayanı zaten cırkın duruyor)
    Talısman,yol tutusu acık ara en ıyısı(4ws den dolayı sanırım),cıddı hızlı,daha az yakıyor,tıpı megane a cok benzıyor,ha megane kotu degıl ama bu kadar yakın olmasıda buyuk eksı,koltuk sogutma masaj bıle var. Fren dengesı baya ıyı. Servıs de ıse kesın rakıpsız. Fakat 2.elı zayıf.
    Ben olsam;eger elde kalmıs sıfır uygun fıyatlı ve otv desteklı bırsey varsa alırım. Yoksa cıddı az km lı 2. El alırım.
    Yoksa kesın superb.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler