User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: clio vs polo ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

clio vs polo ?

Öncelikle merhaba

Hali hazırda 2015 model 2016 trafiğe çıkışlı clio icon sahibiyim 1,5 dci 80 bin km de aracımdan memnunun özellikle sciroccodan sonra ilaç gibi geldi hem yakıtı hemde kendi çapında donanımı vs gayet memnun bir şekilde biniyorum. Ancak kör şeytan rahat durmuyor biraz daha hızlı biraz daha seri araçlarda hep gözümüz. Akaryakıt fiyatlarını göz önüne alınca benzinli araçlar direk gözümüzden düşüyor zaten. Son zamanların yükselen trendi yazılımdı 1,6 tdi pololar. Ufak tefek yazılım egr iptali falan 130-140 gb güçler vaadediliyor

Şimdi gelelim işin özüne hali hazırda bisiklet gibi bindiğim aracımı satıp poloya geçmek konusunda fikirlerinizi merak ediyorum

Kafamdaki bazı artı ve eksiler şöyle;

clio donanım olarak daha dolu yakıt olarak daha ekonomik yaş olarak daha genç hali hazırda bir masraf istemiyor ancak km itibari ile yaz sonu ağır bakım ( triger vs ) gerekecek

polo sınıfında başı çekiyor malzeme kalitesi vs daha iyi fakat donanım olarak daha zayıf yaş olarak birkaç yaş daha yaşlı km hemen hemen aynı olacak

yorum ve görüşlerinizi bekliyorum

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir polo kadar olmaz ama 90 lık cliolar yazılımla 120 bg lere geliyor güzelde oluyor hali hazırda olan yeni ve donanımlı aracı satıp eski ve donanımsız almak mantıklı değil bence

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son kasa polo da 95 hp manuel opsiyonu var, 1 hafta önce aldım. Çok başarılı araç olarak golf killer olarak tanınmaya başlamış. Elbetteki golf olamaz o ayrı ama güzel bir tercih.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İcon cliodan sonra polo üzer bence onun yerine gtline megane alınabilir 130luk 1.6 dci

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clio satıp polo aldım.. ikisi de benzinli..
    Malzeme ve kalite hissiyatı olarak karşılaştırma yapmak gereksiz.. Polo açık ara önde..
    Yakıt-donanım-ataklık-yedek parça-iç hacim her şekilde clio önde..
    Mantık mı duygusallık mı gibi bir seçenek..

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sevo16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba

Hali hazırda 2015 model 2016 trafiğe çıkışlı clio icon sahibiyim 1,5 dci 80 bin km de aracımdan memnunun özellikle sciroccodan sonra ilaç gibi geldi hem yakıtı hemde kendi çapında donanımı vs gayet memnun bir şekilde biniyorum. Ancak kör şeytan rahat durmuyor biraz daha hızlı biraz daha seri araçlarda hep gözümüz. Akaryakıt fiyatlarını göz önüne alınca benzinli araçlar direk gözümüzden düşüyor zaten. Son zamanların yükselen trendi yazılımdı 1,6 tdi pololar. Ufak tefek yazılım egr iptali falan 130-140 gb güçler vaadediliyor

Şimdi gelelim işin özüne hali hazırda bisiklet gibi bindiğim aracımı satıp poloya geçmek konusunda fikirlerinizi merak ediyorum

Kafamdaki bazı artı ve eksiler şöyle;

clio donanım olarak daha dolu yakıt olarak daha ekonomik yaş olarak daha genç hali hazırda bir masraf istemiyor ancak km itibari ile yaz sonu ağır bakım ( triger vs ) gerekecek

polo sınıfında başı çekiyor malzeme kalitesi vs daha iyi fakat donanım olarak daha zayıf yaş olarak birkaç yaş daha yaşlı km hemen hemen aynı olacak

yorum ve görüşlerinizi bekliyorum
    istersen kırmızı hızlı bi polo var hemen veririz
    PROSTOCK GARAGE

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6tdi polo'lar tam sizin ihtiyacınızı karşılayacak diye düşünüyorum ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben poloyu çok beğeniyorum ama açıkcası bence clio daha başarılı ,tamam evet polo daha hızlı hale getirilebilir ama clio daha sportif ve güncel duruyor hatta ufak tefek sade modifiyelerle çok çok hoş yapılabilir:

1) GT line jantı yada dahada iyisi 17-18inch O.Z Racing (şu konunun sahibinde vardı resim isteyin isterseniz gerçekten 10 numaraydı ama resimler görünmüyor en azından bende) http://www.techturkey.com/forum/otom...lenimler_.html

2) Gt line faz 2 ön tampon (normal faz 2 tampon + gt line gri aksesüarda alınabilir)
    3) gt line gibi gövde rengi yan kapı çıtaları
    4) abartısız alçaltma,helezon ki 2 arkadaş eibach kullandı olumsuz bir yanı olmadı konfor namına
    5) para yetiyor ve fiziken mümkün ise faz 2 ön farlar + stoplar

buna ek sizi üzmeyecek soft bir 115lik yazılımla çok daha keyif alarak bineersiniz aracınıza şahsi fikrim,

aracınızın rengi nedir bilmiyorum ama aklımdaki şu ilandaki gibi sadece daha az alçak ve mümkünse arka difüzör stock icon (gtdeki rengi hiç sevmiyorum ama bu benim fikrim tabi)

Renault / Clio / 1.2 / GT Line / Renault Sport 1.2 GT-line Turbo Manuel(Arac Bulduğum Duştu) sahibinden.comda - 499412993

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben poloyu çok beğeniyorum ama açıkcası bence clio daha başarılı ,tamam evet polo daha hızlı hale getirilebilir ama clio daha sportif ve güncel duruyor hatta ufak tefek sade modifiyelerle çok çok hoş yapılabilir:

1) GT line jantı yada dahada iyisi 17-18inch O.Z Racing (şu konunun sahibinde vardı resim isteyin isterseniz gerçekten 10 numaraydı ama resimler görünmüyor en azından bende) http://www.techturkey.com/forum/otom...lenimler_.html

2) Gt line faz 2 ön tampon (normal faz 2 tampon + gt line gri aksesüarda alınabilir)
    3) gt line gibi gövde rengi yan kapı çıtaları
    4) abartısız alçaltma,helezon ki 2 arkadaş eibach kullandı olumsuz bir yanı olmadı konfor namına
    5) para yetiyor ve fiziken mümkün ise faz 2 ön farlar + stoplar

buna ek sizi üzmeyecek soft bir 115lik yazılımla çok daha keyif alarak bineersiniz aracınıza şahsi fikrim,

aracınızın rengi nedir bilmiyorum ama aklımdaki şu ilandaki gibi sadece daha az alçak ve mümkünse arka difüzör stock icon (gtdeki rengi hiç sevmiyorum ama bu benim fikrim tabi)

Renault / Clio / 1.2 / GT Line / Renault Sport 1.2 GT-line Turbo Manuel(Arac Bulduğum Duştu) sahibinden.comda - 499412993
    bu gt line bayadır duruyor.iyi para istiyor.araçta gayet yakışıklı

1.2turbolu konusunda clio-ibiza-polo arasında kalanlardanım.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu gt line bayadır duruyor.iyi para istiyor.araçta gayet yakışıklı

1.2turbolu konusunda clio-ibiza-polo arasında kalanlardanım.
    Abi Venga' dan geçiceksen 1.4 dizel Rio' dan 2017 1.0 atmo Ibiza' ya geçtim. Rio' yu arıyorum.

Ibiza' nın artı gördüğüm iki yanı var. Birinci görüş açısı Rio' dan bariz daha çok, ikincisi yakıtı. Rio maksimum 550 km yol yapıyordu bir depo ile Ibiza ile 700 km' yi gördüm şehir içinde.

Ben olsam hiç girmem.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi Venga' dan geçiceksen 1.4 dizel Rio' dan 2017 1.0 atmo Ibiza' ya geçtim. Rio' yu arıyorum.

Ibiza' nın artı gördüğüm iki yanı var. Birinci görüş açısı Rio' dan bariz daha çok, ikincisi yakıtı. Rio maksimum 550 km yol yapıyordu bir depo ile Ibiza ile 700 km' yi gördüm şehir içinde.

Ben olsam hiç girmem.
    vengadan yana hiç sıkıntım yok.3. seneye girdik 2. muaynesini yaptırıcam.sıfır masrafla uzun süre binerim.ama model 2011 ufaktan 2015 ve üzerine çıkmam gerekiyor.

1.2tsi ibiza aklımı çeliyor.dp-yazılım-yay-jant uzun süre binerim gibi.yakıt-perf-iç hacim olarak kesinlikle bir venga olamaz orası kesin.ama cebime uygun benzinli ,dertsiz tasasız,az km.de ya ibiza yada clio

iş tekrardan dizel olursa accent blue prime bakarım.en azından bildiğim araç.rio çok iyi araç ama hantallığı beni benden alıyor.
    acelem yok takılıyorum şimdilik

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben olsam clioya binmeye devam ederdim.Çok hantal geliyorsa yazılım ile inanılmaz keyifli oluyor bilgin olsun.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler