User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Prado 120 - Fx 35 - Q7

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow Prado 120 - Fx 35 - Q7

Arkadaslar merhaba. Ilk defa suv olarak 2009 kasa forester aldim Daha sonra aracim çok masraf cikarmaya baslayinca satip 2016 S Line paket tdi dsg A3 aldim halen kullaniyorum. Ama suv den sonra hatchback otomobil olmayacagini anladim. 3 yasinda oglum var uzun yolda cok bunaliyor arac icinde. Subaru'da bu sorunumuz yoktu. Bisikleti scooter'i akulu arabasi derken bagaj da yetmiyor.Anlayacaginiz araci degistirmeye karar verdim. Yine suv bakiniyorum ama bu sefer biraz eski olsun daha baba bir arac alayim diye dusunuyorum. secenekleri 3'e indirdim.

Toyota Land Cruiser Prado 120
    Emsal: 2004 Toyota Land Cruiser 4.0 Prado 102.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 657761571
    Infiniti Fx 35
    Emsal: 2005 Infiniti FX FX35 95.250 TL Galeriden satılık ikinci el - 662996706
    Audi Q7
    Emsal: 2007 Audi Q7 3.0 TDI Quattro 102.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 684739819

Onceligim konfor, sorunsuzluk ve hafta sonlari kamp cin cok hafif arazi.
    aslinda sorunsuz ve konfor deyince Land Cruiser on plana cikiyor ama lpg ile ne kadar sorunsuz olur?
    eski ve dizel q7 alinir mi, çok masrafli midir?
    fx 35 cok cazip performansi sesi donanimi ama biraz konforsuz biraz da hafif arazide basarisiz olur gibi geliyor, daha otomobil gibi sanki ve yine sorunsuzluk soru isareti?

Fikirleriniz benim icin cok onemli. Vergi ve yakit olarak dusunmuyorum yurutme maliyeti hemen hemen yakin olacaktir. Ancak ekstra masraflara butce ayirmak istemiyorum. Dedigim gibi onceligim aractan ve uzun yoldan keyif almak ve sorunsuzluk benim icin onemli.

Edit: Ingilizce karakterler icin kusura bakmayin. Turkce karakter yazinca bozuk cikiyor sanirim benden kaynakli.
    Konu bcakir tarafından (07-05-2019 Saat 12:31 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Prado, Q7 ya da grand cherokee (wk) lere bakabilirsiniz.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Q7 yerine touareg bakabilirsiniz o fiyatlara hem daha temiz hem düşük km’li araç bulunabilir. 2.5 tdi modeli parçasıda ucuzdur masrafıda azdır. Attığınız 3’lü arasında prado tercih ederdim

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    prado hariç diğer seçeneklere sahip oldum.

sen arazi dediğin için prado derim.

He şu var arazi olmazsa olmazım değil diyorsan

Q7 ve Fx35 başının ağırtacak araçlar değil

fx de lpg geçmişi olanlardan uzak durmanı tavsiye ederim.

Periyodik bakımlı ise q7 den de kormana gerek yok.

ben bu üçlüden arazi şartları olmasa

Q7- FX35 (Fiyatı yüksek ilandaki aracın bence ) - Prado şeklinde giderdi sıralama

Q7 çok konforlu ve hala geçerli bir havası var .Hele birde makyajlı kasaya çevrilirse daha da güzel olabilir.
    Q7 de iç kombin ben siyah s-line cıyım.
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Prado, Q7 ya da grand cherokee (wk) lere bakabilirsiniz.
    Bende Grand Cherokee' ye +1 diyorum. Hem asfalt hemde arazi performansı çok iyi.

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2009 model subaru için masraf sebbiyle sattıysanız sorduğunuz araçlar sizi daha çok yorabilir.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba. Ilk defa suv olarak 2009 kasa forester aldim Daha sonra aracim çok masraf cikarmaya baslayinca satip 2016 S Line paket tdi dsg A3 aldim halen kullaniyorum. Ama suv den sonra hatchback otomobil olmayacagini anladim. 3 yasinda oglum var uzun yolda cok bunaliyor arac icinde. Subaru'da bu sorunumuz yoktu. Bisikleti scooter'i akulu arabasi derken bagaj da yetmiyor.Anlayacaginiz araci degistirmeye karar verdim. Yine suv bakiniyorum ama bu sefer biraz eski olsun daha baba bir arac alayim diye dusunuyorum. secenekleri 3'e indirdim.

Toyota Land Cruiser Prado 120
    Emsal: 2004 Toyota Land Cruiser 4.0 Prado 102.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 657761571
    Infiniti Fx 35
    Emsal: 2005 Infiniti FX FX35 95.250 TL Galeriden satılık ikinci el - 662996706
    Audi Q7
    Emsal: 2007 Audi Q7 3.0 TDI Quattro 102.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 684739819

Onceligim konfor, sorunsuzluk ve hafta sonlari kamp cin cok hafif arazi.
    aslinda sorunsuz ve konfor deyince Land Cruiser on plana cikiyor ama lpg ile ne kadar sorunsuz olur?
    eski ve dizel q7 alinir mi, çok masrafli midir?
    fx 35 cok cazip performansi sesi donanimi ama biraz konforsuz biraz da hafif arazide basarisiz olur gibi geliyor, daha otomobil gibi sanki ve yine sorunsuzluk soru isareti?

Fikirleriniz benim icin cok onemli. Vergi ve yakit olarak dusunmuyorum yurutme maliyeti hemen hemen yakin olacaktir. Ancak ekstra masraflara butce ayirmak istemiyorum. Dedigim gibi onceligim aractan ve uzun yoldan keyif almak ve sorunsuzluk benim icin onemli.

Edit: Ingilizce karakterler icin kusura bakmayin. Turkce karakter yazinca bozuk cikiyor sanirim benden kaynakli.
    http://www.techturkey.com/forum/kars...x35_fx37_.html

Infiniti Fx hakkında

burda aradıgın herşeyi bulabilirsin ,benimde duygularımı depreştirdin bak
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Q7 yerine touareg bakabilirsiniz o fiyatlara hem daha temiz hem düşük km’li araç bulunabilir. 2.5 tdi modeli parçasıda ucuzdur masrafıda azdır. Attığınız 3’lü arasında prado tercih ederdim
    Hocam Touareg de baktim airmatigi felan arizasi cok diye okudum.

Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    prado hariç diğer seçeneklere sahip oldum.

sen arazi dediğin için prado derim.

He şu var arazi olmazsa olmazım değil diyorsan

Q7 ve Fx35 başının ağırtacak araçlar değil

fx de lpg geçmişi olanlardan uzak durmanı tavsiye ederim.

Periyodik bakımlı ise q7 den de kormana gerek yok.

ben bu üçlüden arazi şartları olmasa

Q7- FX35 (Fiyatı yüksek ilandaki aracın bence ) - Prado şeklinde giderdi sıralama

Q7 çok konforlu ve hala geçerli bir havası var .Hele birde makyajlı kasaya çevrilirse daha da güzel olabilir.
    Q7 de iç kombin ben siyah s-line cıyım.
    q7 cok guzel ama dizel ve yaklasik 250k km ler ariza masraf durumlari ne olur kestiremiyorum.
    Fx lpg'siz bulmak cok zor gorunuyor. Hemen hemen tamamı lpg'li ne gibi sorun acar hocam?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Grand Cherokee' ye +1 diyorum. Hem asfalt hemde arazi performansı çok iyi.
    WK cherokee'lere de baktim ama ici disi arac bir turlu beni cekmedi. Hic kullanmadim isin o tarafini bilemiyorum

Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2009 model subaru için masraf sebbiyle sattıysanız sorduğunuz araçlar sizi daha çok yorabilir.
    Hocam Subaru'da motor lpg pek uyumlu degil. Subap degisimi gerekiyor. Boxer motor oldugu icin subap degisiminde komple motor iniyor ve maliyeti cok artiriyor. Misal Arka amortisorler self selving'di sanırım arızalanıyor ve ozel bir amortisor tamiri mumkun degil ve tanesi 3 bin lira civariydi.
    Yani bu kadar yoracaksa hic kalkismayacagim zaten bu araclara.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    WK cherokee'lere de baktim ama ici disi arac bir turlu beni cekmedi. Hic kullanmadim isin o tarafini bilemiyorum

Hocam Subaru'da motor lpg pek uyumlu degil. Subap degisimi gerekiyor. Boxer motor oldugu icin subap degisiminde komple motor iniyor ve maliyeti cok artiriyor. Misal Arka amortisorler self selving'di sanırım arızalanıyor ve ozel bir amortisor tamiri mumkun degil ve tanesi 3 bin lira civariydi.
    Fx-35 in de motorunun lpg ile pek uyumlu olduğu söylenemez.Subap problemleri bu motorda da yaşanıyor.
    q7 ler için sizin bütçedekilerin km uçmuş vaziyette olacak.Yüksek km dizel arabada turbo-pompa-enjektör gibi tuzlu parçaların sıkıntı yapabileceği anlamına geliyor.Bakımlı revizyonu yapılmışı bulunması gerek.
    Toyota ise sorunsuzluğu çağrıştırsada yine de bir arıza durumunda Corolla gibi düşünmemek lazım.Ayrıca yüksek hacimli motorun lpg de tüketimi uçar gider.
    Sizin bütçe için arkadaşlar güzel bi öneride bulunmuşlar.Km si çok uçmamış cherokee üzmez gibi geliyor.Tabi özellikle iç mekanda biraz kalite problemleri var menşei den ötürü fakat bildiğim kadarıyla mercedes motor ve yürür var araçta.Yeterince sorunsuz ve parça anlamında sıkıntı yaşatmaz diye düşünüyorum.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dışardan baktığın zaman o paraları eder mi diyor insan hep. Ama kullandın mı gerçekten çok farklı bir tat veriyor insana. İçi tipik amerikan, plastik parçalar bolca. Ama
    asfaltta yormuyor, çok güzel gidiyor. Arazide yetenekli, 4x2 kullanılabilse çok avantajlı olurdu bence, bir de vergileri keşke bu kadar yüksek olmasaydı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Öğrenmeye çalıştığım bu zaten. Fx Subap problemi, q7 enjektör pompa problemi çıkaracaksa direk pradoya yöneleceğim. cherokee de alternatiflerimin arasında aslında ama dediğim gibi içi dışı tasarımı malzemesi pek ısınamadım araca. Tekrar değerlendireceğim. Prado konusunda birkaç ustası ile konuştum. Kırmadıktan sonra arıza yaptırmak pek mümkün değil diye benzer cümleler duyuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.0 tdi toureg de bakılabilir.Bakımlısı üzmez.

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Q7 bu üçlüde birinci sırada yer alır bakımlı temiz bir araçsa,Diğer iki japon kolay kolay üzecek araçlar değil ama eminim işletme maliyeti Q7'den fazla olacaktır.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cherokee neredeyse tamamen plastik. Konfor beklentisi olmasın . Ben Q7 öncelik verirdim. Olmadı infiniti fx35 ama yapısı gereği çok konfor beklemeyin. Toureg ise güzel alternatif. Makyajlı olanlar gayet şık. Güzel bir expertizle alınır .

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    prado sorunsuzluk kalite konfor ve arazi performansı bakımından hiç düşünmeden alınacak araçtr bence diğerlerine göre.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mitsubishi Pajero DID ve Volvo XC90 D5'lerede bir göz atabilirsiniz, bu seçeneklerden ise Prado'yu tercih ederdim şahsen. Hayırlısı olsun..
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Aytacd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Q7 geçmişi belli düzgün bakımlı araç alırsanız km çok sıkıntı değil,sağlam araba zaten;hem hala albenisi var hemde kaliteli malzeme,mekanik parçaları ortak olduğundan çok pahalıda değil
    Konu Aytacd tarafından (08-05-2019 Saat 08:34 ) değiştirilmiştir.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    prado arkadaşımda var, parçaları hem uygun değil hem de bulunmuyor, mecbur 2. ele yöneliyorsunuz, ama arazi performansı ve genişlik olarak daha iyisi yok.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler