User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Arac secimi hk yardim fikir

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arac secimi hk yardim fikir

Arkadaslar merhaba 7 arac arasinda karar verememekteyim.bircok inceleme tanitim videosu izlesem ve arastirsamda kafamda bi netlik olusturamadim.Kullananlardan tecrubeleri ve onerilerini paylasmalarini rica ediyorum.Oncelikli beklentim araci uzun yol kullanacagim icin guvenlik yol ve ruzgar sesini minimum duzeyde almasi performans ve yakit onemli degil.Satarken zorlanma deger kaybi olmasi gibi bi sikintim yok minimum 2 3 sene binecegim.

1-Citroen c5 dynamic paket 1.6 ehdi sunroof ve led far var.
    2 508 1.6 e hdi active paket
    3 407 executive paket 1.6 hdi manuel
    4 ford mondeo 1.6 tdci titanium paket
    5 Jetta 1.6 tdi-1.4 tsi 2011-2012 model
    6 mazda 6 2.0 otomatik 2012 model
    7 alfa romeo 159 1.9dizel

Fiyatlar model yillari ve km ler baktigim araclarda hemen hemen birbirine yakin 2011 2012 model arasi ve 100k ve 130k arasinda.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C5 o süspansiyonları yeter. Yakıt dert değil ise 2.0hdi daha iyi olur.

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba 7 arac arasinda karar verememekteyim.bircok inceleme tanitim videosu izlesem ve arastirsamda kafamda bi netlik olusturamadim.Kullananlardan tecrubeleri ve onerilerini paylasmalarini rica ediyorum.Oncelikli beklentim araci uzun yol kullanacagim icin guvenlik yol ve ruzgar sesini minimum duzeyde almasi performans ve yakit onemli degil.Satarken zorlanma deger kaybi olmasi gibi bi sikintim yok minimum 2 3 sene binecegim.

1-Citroen c5 dynamic paket 1.6 ehdi sunroof ve led far var.
    2 508 1.6 e hdi active paket
    3 407 executive paket 1.6 hdi manuel
    4 ford mondeo 1.6 tdci titanium paket
    5 Jetta 1.6 tdi-1.4 tsi 2011-2012 model
    6 mazda 6 2.0 otomatik 2012 model
    7 alfa romeo 159 1.9dizel

Fiyatlar model yillari ve km ler baktigim araclarda hemen hemen birbirine yakin 2011 2012 model arasi ve 100k ve 130k arasinda.
    Merhaba,

Citroen C5, 407, Jetta, 159 bu araçları kısa süreli kullanmış biri olarak yorum yapıyorum, lütfen uzun dönem kullanıcı deneyimi olarak değerlendirmeyiniz.

İçlerinde en narini alfa'dır, bu sebeple 159 ile başlayalım, geçmişi bilenen bir araç bulmak ve ustasını bulmak gerekir, ucuz olsun Alfa olsun derseniz, astarı yüzünü geçebilir, sürüş dinamikleri olarak ta 7 aracın içinde en keyiflisi olacağı aşikardır, sürücüsünü mutlu eder,

Jetta; her yerde var, bu durum kısmen iyi, kısmen kötüdür, C segmenti olmasına rağmen, konforu fena değildir, alırken-satarken üzmez, piyasası canlıdır, dizelinin yakıt tüketimi mutlu eder, benzinli yıpratmaz, kişisel kanaatim diğerlerinin yanına bu aracı eklemezdim, çünkü segment farkı var,

407; Konforludur, donanım olarak ta iyidir, ancak sağda solda kurcalanmış olanı insanı bu markadan soğutur, ustasını bulursanız ve bakımları aksatılmamış bir araç alırsanız, sizi rutin bakımları dışında zorlamayacaktır, yakıt tüketimi de sınıfının en iyilerindendir,

C5; içlerinde favorimdir, 407 için söylediklerim bu araç içinde geçerlidir, belkide çok sevdiğim içindir bilmiyorum ancak 407 den daha konforlu gelmişti, bakım maliyetleri yüksek değil, aksine emsallerine göre epey uygun, dikkat etmeniz gereken konular, peugeot ve citroen grubunun kaporta parçaları biraz pahalı, rakiplerinde durum nasıldır bilmiyorum, lakin bu grup için söyleyeceklerim bunlar, C5 için daha detaylı bilgi isterseniz elimden geldiğince paylaşabilirim, hakkınızda hayırlısı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Citroen C5, 407, Jetta, 159 bu araçları kısa süreli kullanmış biri olarak yorum yapıyorum, lütfen uzun dönem kullanıcı deneyimi olarak değerlendirmeyiniz.

İçlerinde en narini alfa'dır, bu sebeple 159 ile başlayalım, geçmişi bilenen bir araç bulmak ve ustasını bulmak gerekir, ucuz olsun Alfa olsun derseniz, astarı yüzünü geçebilir, sürüş dinamikleri olarak ta 7 aracın içinde en keyiflisi olacağı aşikardır, sürücüsünü mutlu eder,

Jetta; her yerde var, bu durum kısmen iyi, kısmen kötüdür, C segmenti olmasına rağmen, konforu fena değildir, alırken-satarken üzmez, piyasası canlıdır, dizelinin yakıt tüketimi mutlu eder, benzinli yıpratmaz, kişisel kanaatim diğerlerinin yanına bu aracı eklemezdim, çünkü segment farkı var,

407; Konforludur, donanım olarak ta iyidir, ancak sağda solda kurcalanmış olanı insanı bu markadan soğutur, ustasını bulursanız ve bakımları aksatılmamış bir araç alırsanız, sizi rutin bakımları dışında zorlamayacaktır, yakıt tüketimi de sınıfının en iyilerindendir,

C5; içlerinde favorimdir, 407 için söylediklerim bu araç içinde geçerlidir, belkide çok sevdiğim içindir bilmiyorum ancak 407 den daha konforlu gelmişti, bakım maliyetleri yüksek değil, aksine emsallerine göre epey uygun, dikkat etmeniz gereken konular, peugeot ve citroen grubunun kaporta parçaları biraz pahalı, rakiplerinde durum nasıldır bilmiyorum, lakin bu grup için söyleyeceklerim bunlar, C5 için daha detaylı bilgi isterseniz elimden geldiğince paylaşabilirim, hakkınızda hayırlısı olsun
    Vakit ayirdiginiz icin cok tesekkur ederim. Benimde ilk tercihim suan c5 . Perfirmans beklentim yok ama dizel otomatik ve boyle cusseli bi aracta 1.6 110 yada 110kusur hplik bi motor nasildir? Uzun yolda 150 160lari rahat gorebilirmi ? Ses konusuna biraz takigim acikcasi. Uzun yolda kabin ici ses nasildir? 110 120 ile giderken yol ve ruzgar sesi alirmi.

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vakit ayirdiginiz icin cok tesekkur ederim. Benimde ilk tercihim suan c5 . Perfirmans beklentim yok ama dizel otomatik ve boyle cusseli bi aracta 1.6 110 yada 110kusur hplik bi motor nasildir? Uzun yolda 150 160lari rahat gorebilirmi ? Ses konusuna biraz takigim acikcasi. Uzun yolda kabin ici ses nasildir? 110 120 ile giderken yol ve ruzgar sesi alirmi.
    Konfor ve yalıtım gayet iyi, sınıfının hakkını veriyor, lakin plastik kalitesi sınıfına yakışmıyor, o yüzden zaman zaman trim sesleri gelebilir, 110 beygir uçurmaz da, süründürmezde ağır sakin bir arabadır, ben şehir içi kullandım, isteksiz bir motor değil, sadece hacim sebebiyle hız arttıkça devirlenme isteksiz hale gelebilir, yani 80 km'den 120 km hıza ulaşma isteği ile, 120'den 160'a ulaşma isteği aynı olmayacaktır, otomatik düşünüyorsanız mutlaka test edip öyle değerlendirin, çünkü robotize bir şanzıman var, yani düz vites gibi ancak robot değiştiriyor, geçişleri biraz hissettirdiğini söylüyorlar, ancak zamanla alışıldığı da söylenmekte, ben düz vites kullandım, otomatik alacaksanız size önerim, geçmişi belli olan bir araç alın, çünkü hangi otomatik vites olursa olsun, bakımları aksatılmış olanının masraf çıkarma ihtimali yüksektir, arabaya ekspertiz yapan, aklı başında hiç bir usta 2. el araçta otomatik vitese ve triger setine garanti veremiyor.

1.6 HDI Euro 4 motordur 110 beygirdir, 240 NM tork vardır
    1.6 e-HDI Euro 5 motordur 112 beygirdir, 270 NM tork vardır

Araç 2 defa makyaj gördü, son makyajdan sonra e-HDI motora kavuştu,

Bazı kronik sorunları var, plastik kalitesi düşük olduğu için, kapı kolları, klima butonları zamanla aşınır, vites topuzunun aşınma durumu çok değişken olabilir (elin terleme durumuna göre), iyi araştırıp acele etmeyin, yine sormak istediğiniz bir şey olursa dilim döndüğünce cevaplamaya çalışırım, kafanıza yatan ilanları paylaşırsanız, onlar üzerinde de yorum yapabiliriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suan elemelerle sayiyi 3 e dusurduk. Araci babamda kullanacagi icin o mondeo almamizi istiyor bikac ilan paylasiyorum degerli yorumlarinizi bekliyorum
    BAYKANOĞLU OTOMOTİV DEN Mondeo 1.6 TDCI Titanium ORJİNAL<br>
    Ford / Mondeo / 1.6 TDCi / Titanium / BAYKANOĞLU OTOMOTİV DEN Mondeo 1.6 TDCI Titanium ORJİNAL sahibinden.comda - 692605645

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insigniada lpg de sorun çıkartıyor. Çelik subaplar takılırsa durumu kurtarıyor. Montaj çok önemli bence lpgsiz alıp lpg taktırıp kullanmak daha iyi olur.
    doğuştan araba manyağı

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Renault Latitude'da bir alternatif olabilir,hayırlısı olsun.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bkaraca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C5 o süspansiyonları yeter. Yakıt dert değil ise 2.0hdi daha iyi olur.
    2.0 i cok istiyorum executive paket temizleri butcemi asiyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renault Latitude'da bir alternatif olabilir,hayırlısı olsun.
    Latitudede bakiyorum ama nedense kanim kaynamadi heybetli konforlu.bi araca benziyo

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler