User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: F30 3.28i Hakkında?

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

F30 3.28i Hakkında?

Merhabalar golfümü satıp 328 almak istiyorum. 320ied bakarken 2014 2015 ied almaktansa 2012 328 almak daha mantıklı geldi. Fakat n42 motor için çevremde çok yakar, sorunlu motor, alınmaz gibi tepkilerle karşılaştım. N42 ne gibi sorunlar açabilir, tahminimce izmir trafiğinde 10-11 lt yakar bu benim için sorun değil. Baktığım araçlar 80.000-10.000 arası kmlerde sizce 2012 f30 almak bu kmlerde bana sorun yaratabilir mi? Uzak durulması gereken bir motor mudur. Her otomobil gibi ufak tefek sensör vs gibi arızalarına zaten kabulüm bunlar çoğu otomobilde olabilen şeyler. Sizin yorumlarınız nelerdir sizce alınmalı mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada n42 değilmiş motor zannedersem n20 bilenler düzeltir zaten. Bu motor psa ile ortak değil sanırım bmw nin kendi motoru mu oluyor

Eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    performans olarak ciddi iyi bi araba sollamak için çıkıp 5-6 araba sollayıp devam edersiniz yakıt olarak 320ied ile aynı
    2. el piyasası şu anda uçmuş durumda 2 sene önceye kadar fiyatlar mantıkıydı 2012 model bi f30 a bu miktarlar düşündürücü

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de o motorlari araştırıyorum. 3.28lere ciddi paralar istiyorlar. 3.20i 2000cc 184 bglik benzinli olani alıp citirdan yüklemek daha mantıklı diyorlar ama o da artmış.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende vardı.

Kirmizi PMT plakali olandan uzak dur.

Araba f30 serisinde keyif alabilecegin tek seçenek

Yazilimla saka makinesi oluyor.

Temiz duzgun kazasiz uygun bir arac bulursan al derim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende var 0 dan beri kullanıyorum. 85.000kmde şu an. Turbo basıncını tutan bir valf var dumpvalve sanırım adı onu 1 kez değiştim. Yakıt olarak uzun yolda cc ile acayip ekonomik çok şaşırtır, şehiriçi klima açık dur kalkta 12lt olur. genel ortalamada dediğiniz gibi 10-11lt yakar. Birkaçtane saçma problem dışında bir sorunumuz olmadı tam bir f/p aracı.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İlk sene gelen 2000cc 184luk 320ide olabilir. Var olanlar arasindako 28ler içe sinmediyse
    1881 - 193

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk sene gelen 2000cc 184luk 320ide olabilir. Var olanlar arasindako 28ler içe sinmediyse
    şunun gibi mi misal ?

BMW / 3 Serisi / 320i / 320i / LOKAL BOYALI HATASIZ 2012 320i ED 2000CC EKSTRALI MODERN LINE sahibinden.comda - 691905030

ilanla alakam yok bakmak için açtıgımda ilk çıkan ilan dı
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süredir ilanda olan pilotun arabası var bence çok mantıklı bu piyasada

C2VTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 2.0 184 hp olanlardan mevcut ben çok memnunum. Genelde hafta sonları gezmeye çıkıyorum 12 litre ortalamam var, cadde de ışıklar aşırı yoğun olmamakla dur-kalk trafik boşluk bulduğumdada gazlıyorum. Biraz daha uzun mesafe, Tem - E5 yolculukları yaptığınızda yakıt daha makul oluyor. 10.5 - 11 seviyeleri şehir içi trafikli rahat gezilir. Pilotun aracı temiz tanışıyorum ben, JB4 beyin aldım kendisinden kendiside meraklı araçlara JB4 beyini söküp yazılım egzoz downpipe yapmıştı.Gerek türkiyede gerekse dünyada 1.6 lara göre çok daha sorunsuz bir motor ama tabiki hiç sorunsuz diyemeyiz.100.000.-150.000 arası genellikle zincir ve yağ pompası değişimi yapanlar var.Yapmadan binen örneklerde var ancak risk almak çok mantıklı olmaz heralde. Ben 45 bin kilometrede aldım aracımı şuan 75.000 e yaklaştı sadece bakımdan bakıma servise gittim.JB4 beyin satın aldım uygulamaya çalıştım fakat çalıştıramadım cihazdamı bir sorun var kablolarındamı bilmiyorum. Müsait bir zamanda ilgilenicem bu işle ama acaba yazılım mı yapsam diyede düşünmüyor değilim hala kararsız olduğum içinde acele etmiyorum şuan için.

2012' de gelen araçlar saçma donanımlı özellikle 320i ler dahada saçma sunroof xenon dijital klima olmayanları oldukça fazla. Yine 328i lerde sunroof xenon hafızalı ısıtmalı spor koltuk olup dijital klima olmayanlar var veya yine pilot abinin aracı gibi sunroof olmayıp dijital klima, Harman Kardon ve NBT ye sahip olan garip donanımlı araçlar mevcut.
    İnstagram : onebimmerstory

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni her zaman yenidir bence dusuk km ied bulunup downpipe yazilim ile keyif alinabilir

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında 3.28i bakarken topladığım bazı bilgiler vardı, İngilizce ama işine yarar umarım.

BMW N20 engine reliability, problems and repair
    Production of BMW N20B20 turbocharged 4-cylinder inline engine was launched in 2011. It was introduced as replacement of naturally aspirated 6-cylinder inline N53B25 and N53B30 engines.
    N20 cylinder block is made of aluminum with two balance shafts and steel-plated cylinders. Engine also has forged crankshaft with 4 counterweights that is installed with shift. Connecting rods are 144.35 mm long. They are similar to those that are used in BMW N55. FM pistons with negative bias of piston ring are also installed in this motor.
    Cylinder head is also similar to N55 combined with valve lift system Valvetronic III as well as Double-VANOS variable valve timing on the intake and exhaust camshafts. TVDI direct fuel injection is implemented in this engine.
    BMW N20 twin-scroll Mitsubishi TD04LR6-04HR.15TK31-60T turbocharger operates at 17 psi (1.15 bar) boost pressure.
    Intake manifold is similar to the one that is used in BMW N55.
The engine is controlled by Bosch MEVD17.2.4.system.
    This motor is used in BMW 20i, 25i and 28i models.

BMW N20 engine modifications and differences
    1. N20B20O0 (2011 – present) is a base modification with compression ratio 10 and turbocharger boost pressure operation 17 psi (1.15 bar). It produced 245 HP at 5,000 rpm and 350 Nm at 1,250-4,800 rpm. It is used in BMW 28i models.
    2. N20B20O0 (2013 –present) is another version which produces 238 HP at 5,000 rpm and 350 Nm at 1,250-4,800 rpm. It is used in BMW 25i models.
    3. N20B20M0 (2012 – present) is a version which produced 218 HP at 5,000 rpm and 310 Nm at 1,350-4,800 rpm. It is used in BMW 25i models.
    4. N20B20U0 (2011 – present) is a version with high compression ratio which is up to 11. Turbocharger operates at 8 psi (0.55 bar) of boost pressure using exhaust system of smaller diameter. It produced 184 HP at 5,000 rpm and 270 Nm at 1,250-4,500 rpm. It is used in BMW 20i models.
    5. N20B20U0 (2013 – present) is the weakest modification with 10 compression ratio, 156 HP at 5,000 rpm and 240 Nm at 1,250-4,400 rpm. It is used in BMW 18i models.
    BMW N20 engine problems and drawbacks
    BMW N20 advantages and disadvantages are equal to younger 1.6-liter engine which belongs to BMW N13 series. Problems include vibration, rough idling, high fuel consumption and others. HERE you can learn more about them.
    BMW N20 engine tuning
    N20 Turbo upgrade. Chip
    It is commonly known hot to increase HP rate of BMW N20. You need to buy BMS JB4 chip and get about 280 HP in Stage 1.
If you need more power you are supposed to buy intercooler, cold air intake (for example, Injen intake), downpipe, performance exhaust system. BMS JB4 Stage 2 firmware your BMW will produce 300 HP and dynamics equal to BMW 335i.
    BMW 320i to 328i
    One of the most popular ways to increase power rate for ordinary F30 320i is to install regular 328i firmware that will increase HP level up to 240-245. At the same time you need to have clear understanding what 328i models is equipped by different pistons with compression ratio 10. It also has exhaust pipe of larger diameter. That is why you need to buy 328i exhaust system and pistons in order to proceed with further upgrade. You also need to install large intercooler, performance air intake and buy BMS JB4. On Stage 2 firmware your BMW will produced about 300 HP.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika arac. Downpipe, dumpvalve, buyuk intercooler ve yazilim sart. Bunlar yapilinca muhtesem oluyor.
    Ben olsam hatta 16 inc jantlar ve en bos tamponlarla dolanirdim. 316i yazip arkasina.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle herkese yorumları için teşekkür ederim. aydınlatıcı bilgiler oldu özellikle son post. pilotun arabası diye bahsettiğiniz lacivert renk içi bej olan araçsa zaten kendisiyle iletişim halindeyiz aracım satılırsa onun aracını almayı düşünüyorum. anladığım kadarıyla çok masraflı sorunları yok hep ufak tefek şeyler. yine forumda bir konuda okudum turbosuna çok iyi baktırın 10.000tl diye yazılmış. turbolarında bir problem yok sanırım arkadaş pahalı olduğu için o ifadeyi kullanmış olabilir.

320ied alıp yazılım dp ile de kesinlikle keyif alınır fakat stock 245hp varken gereksiz risk almak gibi geliyor bana özellikle kıran f30ları görmüşken. hem n20 biraz daha gaddar sanırım o konuda. yazılım-egzoz 280 300hp arası çok keyif verir bana. fakat seçim yapması zor gerçekten 2012 328e o paraları bağlamak mı yoksa 2015 civarı ied almak mı kafam çok karışık bu konuda gerçekten.

tekrardan bilgilerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pcden yazdım karakterler böyle oldu tekrardan yazıyım.
    Öncelikle yorum yazan herkese teşekkür ederim. Pilotun arabası diye bahsedilen araçla ilgileniyorum zaten sahibiyle anlaştık aracımı satıp yetişebilirsem onu alıcam yüksek ihtimal. Kesinlikle m paket düşünmüyorum. Ve klasik her f30da olan 5 kol 19 jantları da takmıyacağım. Olabildiğince sleeper kalmak istiyorum. Anladığım kadarıyla hep ufak tefek masrafları var. Turbosu sorunlumudur forumda bir konuda turboya iyi baktırın 10k tl diye yazılmış büyük ihtimal pahalı olduğu için böyle bir ibare kullanılmıştır. İed yazılım dp keyifli olur diyen olmuş kesinlikle haklısınız keyif verir fakat kıran f30ları görmüşken bu beni korkutuyor. Stock 245 hp makine bu konuda daha gaddar anladığım kadarıyla. Yine yazılıp dp ile 280-300hplerde keyifle binerim diye düşünüyorum. Her ne kadar 2012 araca 2015-16 f30 paraları vermek mantıksız duruyorken model yılı benim için çok farketmez kronikleri yoksa. Yani 2015 olup 1.6 olucağına o kadar para vermişken 2.0 araca binmek daha mantıklı bence.
    Tekrardan bilgilerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    benimki bu 135000 TL tramerli almıştım

şimdi yine pert etmişler

http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vergiyi fazla ödüyceksiniz.
    Bence fiyatı makul olmadıktan sonra piyasada az olan seçeneğe fazla para vermeyin. Km düşük olan araç varsa tercih edielbilir.

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlanlardaki araçlardan biriyle hatrı sayılır zaman geçirmişliğim var, çıtır yüklü 328 inanılmaz keyifli
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler