User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ranult megane1 2.0 F7R alınır mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı delyyy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşı ve bütçeyi okudum, gerisini okumadım.
    Corsa B Gsi diyorum.
    Ya da bütçeyi yükseltip Clio RS
    Bütçe konusunu anladım da yaş konusunda ki tutumu anlayamadım. Corsa gsi yada bu bütçe ile düz Polo veya corsa alabiliyorum ama hiç beğendiğim araçlar değil yada şöyle söyleyeyim çok ufak geliyor gözüme yinede teşekkür ederim yorum için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F7R'de dolu boş yoktur. Hepsi aynı donanımdır. 1 veya 2 tanesinde ısıtmalı koltuk ile gelmişti sadece.
    Benzinde şehir içi 8-9 litre yakarsın tatlı sert. 25 kuruş LPG yakması çok mümkün görünmedi bana.
    Türkiyeye 49 adet giren bir arabadan bahsediyoruz. Yollarda gerçekten az kalmıştır zaman içinde.
    Sunroof ve arka kelebek camlarına iyi bak.
    Orjinal far ve jantlar olsun. Jant kapakları metal ise daha iyi. Yedek parçası plastik idi.
    3 harf 3 rakam plaka eski arabalarda al-satçı havası yaratıyor bende nedense. Ne zamandır sahibi imiş bu satan kişi?
    Abi 25 kuruş klima açık şehir içi bana da çok sallama geldi güldük baya da arkadaşlarla yakıt tüketimi çok önemli değil şu an bile dizel ile çok yumuşak kullanımda 35-38 arası gezerken onu takmıyoeum. Çok detaylı konuşamadım abi bi kasa hakkında bilgi aldım bide fiyat teklifi verdik tabiri caiz ise ölü fiyat olmadı. Kendimi ikna edebilsem pazarlıkla fiyat çözülür elbet ama ne yakınım nede kendim bu araçla hiç tecrübem olmayınca önce buraya danışmak istedim

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cihan9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bu konuda sen baya bilgilisin galiba link atılan konuyu da okudum. İlk araba olarak bu işte 0 dan başlamıyoruz sadece şahsıma ait olan ilk araba olacak. Ama yinede haklısınız malesef buradaki insanlar kadar çok daha büyük çevrem yoktur. Çok uçup kaçmam diyeceğim ama işte yaş 24 ilk araç yıllardır olan reno sevgisi birleşince almışken f7r olsun diye dürtüyor şeytan ama yoracak bir araçsa bulaşmamayı istiyorum varımı yoğumu yiyen evlat olmasın
    İlla Renault olacaksa clio rsi da çok zevklidir. R9 şanzımanı ile acaip ama cidden acaip keyifli bir araç olur. Yakıtı azdır. Parçası bol ve ucuzdur. Klima abs merkezi kilit.

106
    Saxo
    Corsa gsi
    Clio rsi sahibi oldum.

106dan sonra en çok zevk aldığım rsidı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguzedr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1.5 sene 2.0 F7R kullandım. Ocak ayında da sattım alan arkadaşım da bugün 26 ya sanırım sattı. Yani temiz düzgün bir araç ise zarar ettirmez. En zor parçası termostat takozudur.

Temiz LPG li bir F7R bulursan şahsi fikrim kaçırma. Vergisi 6 aylık 220 civarı olması lazım. Bakımları pahalı değildir.

98-00 arası olmasına rağmen hem Lpg uyumu olsun hemde sunroof , yol bilgisarı hemde fiyatı açısından alınabilecek nadir araçlardan.

Sunroof mutlaka aktif olsun . Oem jantları ve farları mutlaka olsun

Forumlarda gruplarda pek kişi sevmez ama ben yinede sana Okan Tüfek ede aracı alırsan irtibata geç derim. Bu aracın Ciğerini bilen yegane kişilerden biridir...

Ufak bir dip not ; ben aracı gündelik kulladım, yaklaşık olarak 20 bin km kadar. Yani araç temiz ise sorun çıkartmaz. Yeterki aracı bilmeyen birisine elletme
    Çok teşekkür ederim abi işte bilgili yorumlardan birisi daha. Bende aynı kanıdayım mercek far falan takıyorlar dandik ilanı görünce kapatıyorum arabanın az çok kimlerin elinde olduğu hakkında bilgi veriyor. Okan tüfeğin kişiliğine falan bir şey diyemem ama takip eden biriyim piyasada az çok kabul eder ki bu Arabaların neler yapabildiğini gösteren ve en azından bizim gibi genç tayfanın aklına düşüren birisidir. Kullanıcı olarak yorumunu dikkate alacağım abi yine başını ağrıtırım sorum olursa özelden şimdiden teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlla Renault olacaksa clio rsi da çok zevklidir. R9 şanzımanı ile acaip ama cidden acaip keyifli bir araç olur. Yakıtı azdır. Parçası bol ve ucuzdur. Klima abs merkezi kilit.

106
    Saxo
    Corsa gsi
    Clio rsi sahibi oldum.

Abi açıkçası söylemeliyim 106 gönlümde yatan araç. Ama elimdeki paramla ne düzgün bi gti alabilirim nede yürütebilirim. O yüzden ona hiç bakmıyorum. Ara ara saxo fikri geliyor aklıma ama onda da hiç citroen bilgisi ve çevresi olmayınca uzak duruyorum. Reno olsun şu yönden istiyorum en azından yıllardır sohbet muhabbet halinde olduğumuz renocular parçacılar tamirciler mevcut. Yıllardır reno binen abilerimiz tayfamız var bu yüzden sorun anında çözümü daha uygun olabilir diyerek öncelik ona veriyorum.
    Clio rs ister gönül ama ona yetişemiyoruz. Ama dediğin gibi rsi hiç düşünmemiştir biraz bakayım onlarda böyle bir yorum geldiyse vardır sebebi. Teşekkür ederim abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rica ederim abicim

20 gün önce 16 jop plaka F7r satıldı . Fiyat 25500 gibi sanırım. Hatta bende istedim ama 24500 teklif ettim LPG yok dye Kısmet olmadı. Eğer bu konuyu 20 gün önce açsaydın direk bütçeyi zorla mutlaka onu al derdim..115 bin km de ve hatasız araçtı. direksiyon vs alcantara kaplama yapılmış çok çok düzgün bir araçtı.

LPG de uzun yolda 7lt yakar. Şehir içi de 10-12 arası değişir tabi düzgün kullanımda
    Konu oguzedr tarafından (11-07-2019 Saat 22:15 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguzedr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica ederim abicim

20 gün önce 16 jop plaka F7r satıldı . Fiyat 25500 gibi sanırım. Hatta bende istedim ama 24500 teklif ettim LPG yok dye Kısmet olmadı. Eğer bu konuyu 20 gün önce açsaydın direk bütçeyi zorla mutlaka onu al derdim..115 bin km de ve hatasız araçtı. direksiyon vs alcantara kaplama yapılmış çok çok düzgün bir araçtı.

LPG de uzun yolda 7lt yakar. Şehir içi de 10-12 arası değişir tabi düzgün kullanımda
    Bütçe bir kaç daha zorlanır halledilirdi abi. Dediğin gibi o km de o kondisyonda bir araç için hem değer bende satarken temizliği kazandırırdı. Nasip diyelim kovalamaya devam edelim. Yorumlar için teşekkürler abi ulaşırım sana muhakkak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F7R 2 sene kullandım,keyifli makinedir içini komple rs'e çevirmiştim severek kullanıyordum ki yatak sarana kadar,yatak sardım 2 aylık karanlık süreç benim için başladı saç baş yoldurdu,

Parçasını ha değince bulamazsın araştırman lazım misal bobinin üretimi 2001 mi ne bitmiş yok yani,kronik olarak bujiler yağlanır kulbutor kapağına ve contasına bakman gerek,sunroof mekanizması ve kelebek camlarını iyice kontrol etmen lazım,gösterge tablosundaki yağ basınç göstergesinin çalışıp çalışmadığına iyice bakman lazım,çoğunda oem şanzımanı bulman zor onların yerine ya kangoo yada laguna şanzımanı takılı oluyor,klasik renault sorunu olan rolanti sorununuda yaşabilirsin.Bujileri kesinlikle equem 3 tırnak buji olmalı.yukardaki arkadaşlarda demiş zaten ön farları çift huzmelidir çoğunda bu farları bulamazsın hatta piyasadada sıfırını zor bulursun

bu şartlar altında sana tavsiyem 1.6 16v k4m alman daha sorunsuz bir motor parçası rahatlıkla bulunur.

İbrahim Erdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Niyetin performans değilse 1.6 al derim. K4m motor kaya gibidir. Yormaz seni.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

106
    Saxo
    Corsa gsi
    Clio rsi sahibi oldum.

abi senin rsi da f7r yokmuydu ))

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hey gidi günler hey ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F7R 2 sene kullandım,keyifli makinedir içini komple rs'e çevirmiştim severek kullanıyordum ki yatak sarana kadar,yatak sardım 2 aylık karanlık süreç benim için başladı saç baş yoldurdu,

Parçasını ha değince bulamazsın araştırman lazım misal bobinin üretimi 2001 mi ne bitmiş yok yani,kronik olarak bujiler yağlanır kulbutor kapağına ve contasına bakman gerek,sunroof mekanizması ve kelebek camlarını iyice kontrol etmen lazım,gösterge tablosundaki yağ basınç göstergesinin çalışıp çalışmadığına iyice bakman lazım,çoğunda oem şanzımanı bulman zor onların yerine ya kangoo yada laguna şanzımanı takılı oluyor,klasik renault sorunu olan rolanti sorununuda yaşabilirsin.Bujileri kesinlikle equem 3 tırnak buji olmalı.yukardaki arkadaşlarda demiş zaten ön farları çift huzmelidir çoğunda bu farları bulamazsın hatta piyasadada sıfırını zor bulursun

bu şartlar altında sana tavsiyem 1.6 16v k4m alman daha sorunsuz bir motor parçası rahatlıkla bulunur.
    Çok uçup kaçsın derdim yoktu. Sadece geçmişte ve halen yavaş araçlar olunca, birde yıllardır renocu olunca hafiften hızlı olsun dedik ama heves kalmadı. Sanırım yavaş olsun bizim olsun diyeceğiz

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Blok patlatmadığın sürece bulunması zor yegane parçası bobin olur. Ya da benim gibi bobin ve termostat yuvasını yedek alıp kenara koyarsın başın ağrısada malzemen kenarda hazırda bulunur. Hızlı araç illaki masraf isteyecektir daha fazla özenmen daha ince detayları halletmen gerekecektir. Keyfide ona göre olacaktır tabi. Bu gün bile trafikteki pek çok araçtan daha hızlı atak ve yaşlı olsa da trafikte eski püskü durmayacak kendine baktıracak bir araçtır. 106 gti kadarda masraflı değildir hepten masraflısını almazsan. İlanda güzel duran araçlar var lakin canlı görmeden karar verilmeyecek bir araçtır kendileri. Fotoğrafta hemen hepsi kasa yapısı itibari ile hatasını gizleyebilen göze hoş gelen araçlar. Lakin detaylıca baktırdığında saçma sapan uydur kaydır yapılmış işlerle karşılaşırsın. 2010 yılından beri 8 tane f7r aldım sattım halen daha da f7r ım var. 3 kuruş fazla ver masrafsız olsun diyemem zira dediğim gibi yakın tarihlerde satılmış fotolarda iyi durmasına rağmen can sıkacak irili ufaklı arızalarla uğraşmış arkadaşlarım var. Kozmetik işi 2.planda olsun önemli olan yürüyen ve motor. LPG uyumludur evet lakin lpgli lpg siz farkını genellikle gazlarken anlıyorsun yolda. Arabandan soğutacak sonuçlar çıkabiliyor. Elektrik tesisatları bana göre hemen hepsinin yaş itibari ile sıkıntılı. Bugün olmazsa yarın saçma sapan bir arıza çıkabilir ve gerçekten yapmak isteyen kaliteli bir elektrikçi bulamazsan sinir edebilir seni. Soketlerdeki oksitlenmeler eriyip yapışabilen kablolar gibi. Bunlardan en sık karşılaşılanları arka stop çevresindeki kablolardaki şaseler ve özellikle pek çok araçta karşımıza çıkan fan termiği soketindeki erimeler sıkıntılar. Pek çok f7r hararet kaynaklı kapak açmış hatta motor yapılma raddesine gelmiştir. Tavsiyem motor yapılmamış ve hali hazırda motorla alakalı sıkıntısı olmayan araçlara bakman. Zira motorları her ne kadar nisptene basitte olsa masraftan kaçmak ve yapıp satmak için ucuz malzemelere farklı pistonlara yönelme durumu oluyor satıcılarda. Bahsettiğim soket arızası yüzünden pek çok f7r kullanıcısı araçlarını özellikle dur kalk trafiklerde yüksek hararetlerde kullanırlar. Sorduğun zaman hararet seviyesine normal derler. Hatta elektrikçiler dahi normal der ama alakası yoktur. Bu iş bilmezlik yüzünden bir yada birkaç kez conta yakabiliyor araçlar ve hatta pek çoğuda bu sebeple conta haşlamıştır. Aklıma gelenler bu kadar. Yaşını ve parasına göre verdiklerini almayı düşündüğün diğer araçlarla kıyasla ve 20 yaşını devirmiş bir araç alacağınıda unutma. Keyfini çıkarmaya bak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok uçup kaçsın derdim yoktu. Sadece geçmişte ve halen yavaş araçlar olunca, birde yıllardır renocu olunca hafiften hızlı olsun dedik ama heves kalmadı. Sanırım yavaş olsun bizim olsun diyeceğiz
    F7R yerine F4R clio rs tavsiyem olur en azından bulunuyor yetkili servisten mekanik parçası,illede coupe istiyorum diyorsan yukardaki mesajımda belirttiğim k4m coupe seçeneğini gözden geçirmen yararına olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PULAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Blok patlatmadığın sürece bulunması zor yegane parçası bobin olur. Ya da benim gibi bobin ve termostat yuvasını yedek alıp kenara koyarsın başın ağrısada malzemen kenarda hazırda bulunur. Hızlı araç illaki masraf isteyecektir daha fazla özenmen daha ince detayları halletmen gerekecektir. Keyfide ona göre olacaktır tabi. Bu gün bile trafikteki pek çok araçtan daha hızlı atak ve yaşlı olsa da trafikte eski püskü durmayacak kendine baktıracak bir araçtır. 106 gti kadarda masraflı değildir hepten masraflısını almazsan. İlanda güzel duran araçlar var lakin canlı görmeden karar verilmeyecek bir araçtır kendileri. Fotoğrafta hemen hepsi kasa yapısı itibari ile hatasını gizleyebilen göze hoş gelen araçlar. Lakin detaylıca baktırdığında saçma sapan uydur kaydır yapılmış işlerle karşılaşırsın. 2010 yılından beri 8 tane f7r aldım sattım halen daha da f7r ım var. 3 kuruş fazla ver masrafsız olsun diyemem zira dediğim gibi yakın tarihlerde satılmış fotolarda iyi durmasına rağmen can sıkacak irili ufaklı arızalarla uğraşmış arkadaşlarım var. Kozmetik işi 2.planda olsun önemli olan yürüyen ve motor. LPG uyumludur evet lakin lpgli lpg siz farkını genellikle gazlarken anlıyorsun yolda. Arabandan soğutacak sonuçlar çıkabiliyor. Elektrik tesisatları bana göre hemen hepsinin yaş itibari ile sıkıntılı. Bugün olmazsa yarın saçma sapan bir arıza çıkabilir ve gerçekten yapmak isteyen kaliteli bir elektrikçi bulamazsan sinir edebilir seni. Soketlerdeki oksitlenmeler eriyip yapışabilen kablolar gibi. Bunlardan en sık karşılaşılanları arka stop çevresindeki kablolardaki şaseler ve özellikle pek çok araçta karşımıza çıkan fan termiği soketindeki erimeler sıkıntılar. Pek çok f7r hararet kaynaklı kapak açmış hatta motor yapılma raddesine gelmiştir. Tavsiyem motor yapılmamış ve hali hazırda motorla alakalı sıkıntısı olmayan araçlara bakman. Zira motorları her ne kadar nisptene basitte olsa masraftan kaçmak ve yapıp satmak için ucuz malzemelere farklı pistonlara yönelme durumu oluyor satıcılarda. Bahsettiğim soket arızası yüzünden pek çok f7r kullanıcısı araçlarını özellikle dur kalk trafiklerde yüksek hararetlerde kullanırlar. Sorduğun zaman hararet seviyesine normal derler. Hatta elektrikçiler dahi normal der ama alakası yoktur. Bu iş bilmezlik yüzünden bir yada birkaç kez conta yakabiliyor araçlar ve hatta pek çoğuda bu sebeple conta haşlamıştır. Aklıma gelenler bu kadar. Yaşını ve parasına göre verdiklerini almayı düşündüğün diğer araçlarla kıyasla ve 20 yaşını devirmiş bir araç alacağınıda unutma. Keyfini çıkarmaya bak.
    Çok teşekkürler abi bilgili olduğun belli f7r sayfasındada görüyorum seni. 20yaşında araç almak sorun değil bunları göze alıyor insan. Ama parça sıkıntısı, usta sıkıntısı varsa uğraşmamak en güzeli. Karşıdan bakarak yetineceğiz gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F7R yerine F4R clio rs tavsiyem olur en azından bulunuyor yetkili servisten mekanik parçası,illede coupe istiyorum diyorsan yukardaki mesajımda belirttiğim k4m coupe seçeneğini gözden geçirmen yararına olur.
    Yok takıntım illa coupe derdi değil. Sadece bu bütçeme göre hem az çok şekli olan hem hızlı olan bi araç olrak görüyordum. Ama sanırım biraz daha beklemek gerekecek. Clio rs gönül ister evet hem daha güncel hem daha hızlı ama malesef bütçeme göre temiz bulmam imkansız onun için beklemem gerekiyor

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok takıntım illa coupe derdi değil. Sadece bu bütçeme göre hem az çok şekli olan hem hızlı olan bi araç olrak görüyordum. Ama sanırım biraz daha beklemek gerekecek. Clio rs gönül ister evet hem daha güncel hem daha hızlı ama malesef bütçeme göre temiz bulmam imkansız onun için beklemem gerekiyor
    Clio RS dert babası yapabilir. Kapak açmamış bloğu kapağı egzantriği pistonu kılı tüyü değişmemiş rs yok gibi bişey. Açı kaydırıcılı kasnak sağolsun vites kaçırmanızı kollar yakalayıp sübapları doğramak için. Ekmeğini fazla fazla yedi rs ler. F7R bi rs kadar yürümez bu bir gerçek ama sağlamlık anlamında kesinlikle kralını bozar.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen temiz bir clio yada megane k4m almaya bak derim.

ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uçup kaçmayacaksan 1.6 16V olanarından al.

F7R sağlamdır güzeldir ancak bazı parçalarını bulmak parayla değil sosyal çevreyle oluyor. İlk araba için biraz zorlar bence seni
    kardeşim heycanını anlıyorum ama bu forumda bu tarz araçlarda EREN34 ne diyorsa odur. Kişisel tanımam ama her zaman dogru mantıklı olanı ve gerçegi soyledigini gordüm. ilk araba olarakta bence bulasma o paralara sanayiden cıkamaz notere gitmeyi hayal edersin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler