User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
61 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Mazda mx5 hakkinda

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coolvtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kırmızı rengi çok güzel. Motor gücüne de takılmamak lazım. Milyon tane sattığına göre takılmayan da çok insan var. Ama benim cabrio takıntım var. Allah korusun bir takla durmunda tavan yok. Eyvallah roll bar var ama tavan yine yok işte. Tavan kafan.

Bu durumda ben olsam çok daha güvenli olduğu için RF tercih ederim.
    Abi tavan varda Allah korusun kaza aninda ikisi cok farkettirirmi
    Misal rf nin tavani acilir kask gibi full face degil. Rf aciken sunrof gibi cabrio gibi degil birde aradaki fiyat farkina bakinca o parayi verince mx5 yerine baska araclara yoneliyor insan
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlla yeni kasa mı olmalı ? forumda bi arkadaş satıyordu sanırım, konusu da vardı epey toplamıştı arabayı. lacivert 1.8 motor olan.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay vay vay, fikrimi çalmşsın adaş...

Ben de çok baktım, çok düşündüm, hala da düşünüyorum ama 400 hp ye yakın aracı satıp aynı fiyata MX5 almak mantıksız geliyor. Araç inanılmaz küçük. S2000 den falan küçük, saklama gözü yok, bagaj yok. Bu yüzden iyi düşünmek, almadan önce inip binmek lazım. Her iki versiyonu da mazda track day de kullandım bütün gün boyunca İzmit körfezde.

Alacak olsam RF alırdım, çünkü arkadan Lotus Elise'i andırıyor.tip olarak daha güzel geliyor bana. Fakat performans odaklı bakıldığında hafiflikten ve süspansiyon setupundan dolayı soft top daha iyi. Daha sert süspansiyonları var. Ayriyetten RF cabrio sayılmaz, daha çok sunroof var gibi. Bir de üst açık sürat yaparken biraz balon etkisi yaratıyor arka çatı, türbülans daha fazla ve top speed i ciddi etkileyecektir. Soft top manuel, 2 saniyede elle aç kapa, oldukça pratik.

Performans olarak tabiki bir şey beklememek lazım, ama kötü değil, hafif olduğu için güzel yürüyor o güçlere göre, çok çok iyi bir yol tutusu var iki modelin de, araç oyuncak gibi, mutlaka bir araç daha olması gerekli evde. Bunun dışında atmosferik motor için bilyon tane parça, bolt on vs. kitler var.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koltugun cok rahatsiz oldugunu soyluyorlar. Ozellikle uzun kullanimda bacaklarda baldirda agri yapiyormus. O beni korkuttu deriyi zaten sevmem olmusken recaro olmali bencede
    Baldir degilde sirtta agri yapiyor. 3 saat ve ustu kullanim sonrasi bende de bel agrisi yapiyor Benim boyum 1.90 kalabalik yerlerde yaylari gorebilmek icin biraz one egik oturdugumu farkettim. Bu yuzden de olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gkn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlla yeni kasa mı olmalı ? forumda bi arkadaş satıyordu sanırım, konusu da vardı epey toplamıştı arabayı. lacivert 1.8 motor olan.
    Öncelikli tercihim yeni kasa.Eski kasalara saygım sonsuz ama o fiyatı vermek istemiyorum

Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vay vay vay, fikrimi çalmşsın adaş...

Ben de çok baktım, çok düşündüm, hala da düşünüyorum ama 400 hp ye yakın aracı satıp aynı fiyata MX5 almak mantıksız geliyor. Araç inanılmaz küçük. S2000 den falan küçük, saklama gözü yok, bagaj yok. Bu yüzden iyi düşünmek, almadan önce inip binmek lazım. Her iki versiyonu da mazda track day de kullandım bütün gün boyunca İzmit körfezde.

Alacak olsam RF alırdım, çünkü arkadan Lotus Elise'i andırıyor.tip olarak daha güzel geliyor bana. Fakat performans odaklı bakıldığında hafiflikten ve süspansiyon setupundan dolayı soft top daha iyi. Daha sert süspansiyonları var. Ayriyetten RF cabrio sayılmaz, daha çok sunroof var gibi. Bir de üst açık sürat yaparken biraz balon etkisi yaratıyor arka çatı, türbülans daha fazla ve top speed i ciddi etkileyecektir. Soft top manuel, 2 saniyede elle aç kapa, oldukça pratik.

Performans olarak tabiki bir şey beklememek lazım, ama kötü değil, hafif olduğu için güzel yürüyor o güçlere göre, çok çok iyi bir yol tutusu var iki modelin de, araç oyuncak gibi, mutlaka bir araç daha olması gerekli evde. Bunun dışında atmosferik motor için bilyon tane parça, bolt on vs. kitler var.
    Allah aşkım 400 beygirin tamamını en son nezaman kullandın
    Şaka bir yana RF konusunda söylediklerinde haklısın ama üstünün tam açılmaması cabrio havası vermiyor.Birde bu aracın üzerini açıp top speed yapmak pek akıllı işi gelmedi bana
    Genel olarak bu iki modelden performans beklentim sıfır.Evin ikinci aracı olur keyif arabası olur benim beklentim bu yönde.

Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baldir degilde sirtta agri yapiyor. 3 saat ve ustu kullanim sonrasi bende de bel agrisi yapiyor Benim boyum 1.90 kalabalik yerlerde yaylari gorebilmek icin biraz one egik oturdugumu farkettim. Bu yuzden de olabilir
    Doğrudur ben yanlış okumuş yada dinlemiş olabilirim sonuçta kullanıcısı sensin ne dersen kabulüm Yinede görüntüyü tamamlaması için Recarolu olması daha güzel

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğrudur ben yanlış okumuş yada dinlemiş olabilirim sonuçta kullanıcısı sensin ne dersen kabulüm Yinede görüntüyü tamamlaması için Recarolu olması daha güzel
    Kesinlikle bulabilirsen recarolu bak ama baya az var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle bulabilirsen recarolu bak ama baya az var
    bir kaç araç var görüştğüm bakalım nasıl olacak

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi tavan varda Allah korusun kaza aninda ikisi cok farkettirirmi
    Misal rf nin tavani acilir kask gibi full face degil. Rf aciken sunrof gibi cabrio gibi degil birde aradaki fiyat farkina bakinca o parayi verince mx5 yerine baska araclara yoneliyor insan
    Biraz önce tavan açılma videosunu izledim de soft top ta hiç bir farkı yokmuş. Sözümü geri alıyorum.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk mx-5 ten bu yana hayalim olan araçtır.

kendi kendime söz vermiştim gelin arabam bu olucak diye, kısmet olmadı.

şimdilerde oğlum için heves ediyorum.belki bir gün inş.

@PiscocuK istediğin mx-5i bulur alırsın inş

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de NC kodlu kasasina taktim bu aralar. Hatta 2006 model 1.8 126hplik motora sahip bir arac buldum, Istanbul’a donunce bakacagim. MX5 alinirken performans konusunda fazla beklentiye girilmemesi gerektigini dusunuyorum. Fakat performansinin dusuk olmasi surus keyfi olmayacagi anlamina da gelmiyor. Bence roadsterlar icinde en mantikli secim.

Sizin ilgilendiginiz ND kasa koduyla ilgili benim tercihim kesinlikle RF versiyonu olurdu. Daha sportif ve Lotus havasi var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşımda var abi rf modeli kapalıyken baya basık olabiliyor. İnip binmesi cidden zor bi araç gibi geliyor bana, yakıt olarak Edirne gibi bi şehirde ortalaması 8.0 gibi bir şeydi bende çok şaşırmıştım cidden az yakıyor o motor. Sesi zaten çok güzel. RF almaktansa böyle bi arabayı ben olsam tenteli alırdım. RF çünkü tam açılmadığı için güzel gelmiyor gözüme.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk mx-5 ten bu yana hayalim olan araçtır.

kendi kendime söz vermiştim gelin arabam bu olucak diye, kısmet olmadı.

şimdilerde oğlum için heves ediyorum.belki bir gün inş.

@PiscocuK istediğin mx-5i bulur alırsın inş
    Amin teşekkürler.Darısı en kısa zamanda seninde başına

Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de NC kodlu kasasina taktim bu aralar. Hatta 2006 model 1.8 126hplik motora sahip bir arac buldum, Istanbul’a donunce bakacagim. MX5 alinirken performans konusunda fazla beklentiye girilmemesi gerektigini dusunuyorum. Fakat performansinin dusuk olmasi surus keyfi olmayacagi anlamina da gelmiyor. Bence roadsterlar icinde en mantikli secim.

Sizin ilgilendiginiz ND kasa koduyla ilgili benim tercihim kesinlikle RF versiyonu olurdu. Daha sportif ve Lotus havasi var.
    RF ler cabrio gibi değilde targa gibi.Kapalıyken RF açıkken soft top sanırım zor bir karar.Bugün Bursadaki RF ye son teklifimi yapacağım oldu oldu olmadı direk tenteliye yöneliyorum

Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımda var abi rf modeli kapalıyken baya basık olabiliyor. İnip binmesi cidden zor bi araç gibi geliyor bana, yakıt olarak Edirne gibi bi şehirde ortalaması 8.0 gibi bir şeydi bende çok şaşırmıştım cidden az yakıyor o motor. Sesi zaten çok güzel. RF almaktansa böyle bi arabayı ben olsam tenteli alırdım. RF çünkü tam açılmadığı için güzel gelmiyor gözüme.
    Haklısın bende indim bindim typerden zor birde üstü kapalıyken daha zor olacağını düşünüyorum.Sanırım tercihim tenteli olacak teşekkürler

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Of yine bursa yolu mu gözüktü bize �� dönüşte iskender gömelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Of yine bursa yolu mu gözüktü bize �� dönüşte iskender gömelim
    O araci bitiremedin müd-R oyuzden tenteli alicaz kismetse. Arastirmalarimiz tum hiziyla devam ediyor

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selam

hızla işiniz yoksa alın, açın üzerini gezin. oturma pozisyonu, verdiği his harika bence. boyunuz 180 ve üzeriyse sıkıntı olabilir bi oturun bakın derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orhansah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam

hızla işiniz yoksa alın, açın üzerini gezin. oturma pozisyonu, verdiği his harika bence. boyunuz 180 ve üzeriyse sıkıntı olabilir bi oturun bakın derim.

1,80 dim abi kilodan çektim sanırım 1,78 olmuşum Niyet ettim sahibindeni hatimde ettim bir kaç arkadaşla da görüştük fiyat konusunda kimse burnundan kıl aldırmıyor
    Biriyle anlaşacağımızı umuyorum

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde hayalini kurduğum bir araç.
    Yaş +40 ,kafa eski ,bindiğim araba eski olduğu için 124 spider daha çekici geliyor.
    70 yıllardaki Klasik modelini andırdığı için daha çok beğeniyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazda, MX-5'te her şeyden yetecek kadar var. Güç dersen yetecek kadar, konfor öyle, yaşam alanı yine aynı şekilde. Çok eğlenceli ama. Güç az olduğu için ani patlamalarla elin ayağına dolaşmıyor. Sürüş kabiliyeti üst düzey birisi için bisiklet gibi kalır ama arkadan itişin keyfini ara ara çıkarmak için yeterli.

vtecburac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok güzel araba bana göre performansı problem��

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler