User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
24 sonuçtan 20 ile 24 arası

Konu: Opel Omega 2.2DTİ + ve - yönleri hakkında

ekremucar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende senin gibi bundan 2,5 sene önce ilk arabamı almıştım, benden sana tavsiye kenara mutlaka bi 5 lira koy

omega gibi arabalardan da uzak durup, daha ufak, bakımı, parçası kolay bulunabilen arabalara yönelmeni tavsiye ederim. Çünkü evdeki hesap hiç bi zaman çarşıya uymuyor
    Teşekkür ederim yorumunuz için yazılanlardan sonra düşüncelerim değişiyor sağolun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alınmaz değil illaki, araçla ilgili çok fikrim yok. Genel olarak beğendiğim bir araç omega.

Ama profildeki yaşın doğru ise hevesinin de biraz çabuk geçeceğini varsayarsak ve de üstüne satılabilirliği koyduğumuzda daha farklı modellere bakman daha güzel olur bence.

Çok basan biri değilim demişsin ama bassan da o ağırlıkta (d sınıfı) bir araç zaten çok iyi bir ivmelenme sağlamaz. Esnekliği düşüktür.

30 civarında sıkıldığında elden çıkarabileceğin ya da masraf açtığında (maddi durum çok iyiyse bunu okuma) kolayca onarabileceğin bir araca yönelmelisin.

Ben olsam coupe bir araç bakardım şahsen
    Abi teşekkür ederim düşüncelerin için coupe bakmayı istiyorum ama onu biraz daha zamanla az daha ilerde düşünüyorum sağolasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bu motorla ilgili pek mazisi olan yok.Konuşulanlar da kulaktan dolma şeyler genellikle.1.7 dizeller de at arabasıydı bir zaman önce.Sonra birileri çıktı,yaptı,etti;arabalar yürüdü.Kronik sıkıntıları öğrenildi.2.0 dti olanlar, yine bir nebze kullanılmışlığı olan araçlar.Lakin bu 2.2'ler ile ilgili ciddi tecrübe eksikliği var.

Bu konuda size yardımım şu olur:
    1. Fiyat fazla,o paraya almayın.
    2. Ankara'daysanız Opel Garaj'a gidip bir konuşsanız en doğru bilgiyi alırsınız.
    3. Hatırladığım kadarıyla @erh bilgi sahibiydi.
    Abi birkaç tanıdığımla görüştüm biraz sıkıntı yaşacağımı söyledi bakacağız artık daha daha farklı araçlara sağolasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tr_select Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tarzda bir şey yok ki. Kişiliğim böyle demek ki

Yanlış olacağı her şeyden aşikar zaten.
    Bir kere kara düzen motor.
    Ustalığı basit ama uğraşacak adamı bulmak gerek...
    Yaşa bağlı arızalar yaşatacaktır sana. Bu arızaların hevesinin kırılmasına neden olur...
    İç tirim bulamazsın kolay kolay. Motor parçalarını bulabilirsin ama tuzlu olacaktır...

Benim de calibra 2t 4x4 hayalim var... Bütçem olmasına rağmen yemiyor. Korkuyorum, içim titriyor...

Ben bundan 10 sene önce efsane diye bahsedilen iki zamanlı bir motor almıştım. Aynı omega muhabbeti... Ustalığı-parçası hemen erişilmiyor.. Bir güzel maddi ve psikolojik tecrübe ettim tutulmayan bir şey almayı. O gün bana ders oldu 2 motor parası harcayıp adam edememek...

Git şahin al, emin ol daha iyidir. Parçasını bakkaldan sipariş edersin. Mehmet abi tampon yolla bana dersin...
    Sokaktan adam çevirsen bile usta çıkar. Anlar...
    Tutulan şeylere bak güzel kardeşim. Sana ızdırap olacağına zevk almış olursun....

Kısaca ALMA. Alacağım diyorsan gel seni ustamın emekli omegasıyla tanıştırayım. Adam opel ustası olmasına rağmen-1 araç yedeği olmasına rağmen ıh yani.... Bilip, görüp öyle uzak dur dedim.
    Burada akıl verip daha direksiyona oturmamış sivri zekalar gibi değil.
    Teşekkür ederim abi yönlendirmelerin için kafamdaki düşünceler biraz daha değişti ona göre hareket edeceğim sağolasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski arabada dizele girilmez. Enjektörlerin 1 tanesi hata verse sanayide harcarsın arabayı. Yok revizyon, yok yeni enjektör uğraş dur. Girilcek top değil.

Omega kullanımı keyifli has alman arabalarındandır. Benzinli temiz bulursan kaçırma. 2.5 benzinli olanında vectra ile aynı motor var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler